Komentowana treść: In Nihilum Reverteris
[#1] Re: In Nihilum Reverteris
Czy ta gra tekstowa to przygodowa, RPG, handlowa czy inna? Gatunków gier tekstowych jest wiele.

P.S. Już wiem, jest przygodowa :)

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2018 19:33:26 przez Hexmage960
[#2] Re: In Nihilum Reverteris

@Hexmage960, post #1

Ja bym ją nazwał bardziej grą paragrafową, niż przygodową. Gracz ma do dyspozycji jedynie w pewnych momentach możliwość wyboru decyzji "drogi bohatera" poprzez naciśnięcie klawisza.
Zobacz gameplay z małego Atari:
[#3] Re: In Nihilum Reverteris

@zzielinski, post #2

"Fabularna gra tekstowa".
Fajny patent z tą książką, na której wyświetla się treść.
Ja dzięki tym "wyborom drogi przez bohatera" właśnie pokochałem programowanie! Pamiętam doskonale program tekstowej gry przygodowej zamieszczony bodajże w Bajtku.

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2018 19:55:17 przez Hexmage960
[#4] Re: In Nihilum Reverteris

@zzielinski, post #2

Dokładnie, to jest gra paragrafowa i taka będzie na papierze. Co do wersji dla AmigaOS 4, to moi betatesterzy zadziałali z lekkim opóźnieniem (ale zadziałali i wielkie dzięki za to), więc jutro będzie poprawiona wersja (choć główne błędy są w opcji angielskiej, więc po polsku można grać już teraz).
[#5] Re: In Nihilum Reverteris
To ja czekam na wersję dla A500.
[#6] Re: In Nihilum Reverteris

@zzielinski, post #2

No to jeszcze krótki film z wersji dla AmigaOS4.

[#7] Re: In Nihilum Reverteris

@MUFA-amigaone-pl, post #6

Fajne:).
[#8] Re: In Nihilum Reverteris

@MUFA-amigaone-pl, post #6

Muza miodzio, reszta zapowiada się ciekawie, ale nie oceniam.
[#9] Re: In Nihilum Reverteris
Jeśli wykorzystany został Hollywood, to kiedy można się spodziewać wersji gry dla platform na które istnieje Hollywood ?
[#10] Re: In Nihilum Reverteris

@Norbert, post #9

Jak ktoś (hint, hint) się zgłosi do autora gry i zaproponuje przygotowanie takiego portu? Bo myślę, że Rafał raczej nie znajdzie czasu na przekompilowanie źródeł.
[#11] Re: In Nihilum Reverteris
To kolejna gra dla której warto kupić sprzęt z AmigaOS4.

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2018 11:36:17 przez Dorian3d
[#12] Re: In Nihilum Reverteris

@KM, post #8

Fajnie, że powstał kolejny port tej gry, jednak ja czekam na wersję papierową (chociaż grę na małym Atari przeszedłem z ogromną przyjemnością ). Muzyka z trailerka jest tutaj
[#13] Re: In Nihilum Reverteris
Plik wykonywalny ma 142 megabajty - auć!
[#14] Re: In Nihilum Reverteris

@recedent, post #13

Z czego około 130 MB zajmuje zaszyta w nim ścieżka dźwiękowa w formacie mp3.
[#15] Re: In Nihilum Reverteris

@recedent, post #10

Jak ktoś (hint, hint) się zgłosi do autora gry i zaproponuje przygotowanie takiego portu?


Tak bym sugerował zrobić, złożenie tego to nie jest trudna sprawa. Ja się do autora nie zgłaszałem, zgłosił się do mnie sam. Jak wiadomo Yerz bardzo lubi ZX Spectrum i małe oraz duże Atari, lubi też, co jest u sceniarzy rzadkością AmigaOS 4. Przypuszczam że chciał aby jego gra działała na jego ulubionych platformach. Nie lubi natomiast chyba Windowsa, bo napisał mi że takiej wersji nie przewiduje (jak również wersji HTML). Z kolei ja jeśli miałbym jeszcze na coś kompilować, to właśnie na Win (ze względu na to że mam wówczas możliwość osobistego testowania). Czy lubi np. Morphosa lub Arosa tego nie wiem, ale nigdy w swych wypowiedziach nie dawał sygnałów że ma coś przeciwko. Zatem jak ktoś ma ochotę zrobić taki port na te systemy niech pyta u źródła.

Rafał raczej nie znajdzie czasu na przekompilowanie źródeł.


To jest jak wiesz kwestia zaptaszkowania odpowiedniego pola. Natomiast po pierwsze nie mam możliwości bezpośredniego testowania. Po drugie przewiduję że pojawiłyby się problemy z działaniem na różnych konfiguracjach (skoro nawet od userów AOS 4, dostaje sygnały że na pewnej konfiguracji gra potrafi się wywalić). Wersja dla AOS 4 działa w trybie FullHD (bo takie dostałem grafiki i tak w sumie życzył sobie autor). Wiem że np. w przypadku MOSa najpopularniejszą maszyną jest Mac Mini, który chyba najczęściej występował w wersjach z 32MB VRAMu, wiem że dosyć popularne są jeszcze maszyny z monitorami CRT i niewielkie notebooki. Szczerzę powiedziawszy nie wiem nawet czy na każdej z popularnych konfiguracji dla systemu Motyla, da się uzyskać rozdzielczość 1920x1080. Niech więc lepiej wersję na pozostałe systemy, stworzy ktoś kto w tych systemach siedzi.
[#16] Re: In Nihilum Reverteris

@MUFA-amigaone-pl, post #15

Czesc

Jezeli jestes otwarty na wersji MOS i uzytkownicy MOS'a beda chcieli ta gre to moge ja sportowac. Mam Hollywood u siebie.
Odnosnie testow, to moge przetestowac gre na:
Pbook 15" 1,67 1440x960
Pbook 17" 1,67 1680x1050 (o ile dobrze pamietam)
Pmac G5 2,7 GHz rozdzialki od FullHD do 4k wlacznie
Pmac G5 2,3 GHz (karta gfx na PCIE) rozdzialki od FullHD do 4k wlacznie
MacMini 1.42 GHz (32MB ram graficznej)
+pegasosy i efiki.
Jezeli cos z tego wyjdzie to z gory dziekuje.

Pozdrawiam
[#17] Re: In Nihilum Reverteris

@MUFA-amigaone-pl, post #6

He, he zaskoczyły mnie grafiki, bo spodziewałem się tych z wersji na małe ATARI
Jak ktoś lubi tekstówki to jak znalazł OK
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem