Komentowana treść: TheLegacy znika z sieci
[#1] Re: TheLegacy znika z sieci
Mam nadzieję, że stona ta się pojawi znowu online jak się dostosują do jakiś absurdalnych RODO. Zawsze to mogą dać na torrenty i dla innych zainteresowanych tymi zasobami.
[#2] Re: TheLegacy znika z sieci

@rgrg2, post #1

W sumie dobry pomysł. Spakować całość i wrzucić na torrenty aby można było sobie ją offline na komputerze przeglądać.
[#3] Re: TheLegacy znika z sieci
kazda wymowka dobra jak chce sie znalezc powod zeby zamknac z braku czasu/ochoty
[#4] Re: TheLegacy znika z sieci

@Valwit, post #3

Niekoniecznie wymówka.
Jedna z interpretacji, którą otrzymałem mówi, że jeżeli są przechowywane na stronie dane osobowe (czyli prowadzenie kont itd) administrator bazy danych musi wyznaczyć IOD (Inspektora Ochrony Danych). Wiąże się to z wieloma formalnościami, a także obowiązkami sprawozdawczości i odpowiedzialnością finansową.
To nie miejsce na opisywanie całości, ale same związane z tym problemy mogą niestety wkrótce spowodować lawinowe zamykanie się co mniejszych serwisów, których po prostu nie będzie stać na spełnienie wszystkich wymagań.
[#5] Re: TheLegacy znika z sieci

@krzyszpPL, post #4

Hmm, tak jak na przykład forum PPA? Które dysponuje danymi osobowymi i je przetwarza?
Oby się tak nie stało w tym przypadku.
[#6] Re: TheLegacy znika z sieci

@krzyszpPL, post #4

Wyślemy każdemu na adres, który posiadamy w bazie Obowiązek Informacyjny, że jesteśmy administratorem danych i informując co użytkownik może i po co mamy dane. Użytkownik może dane sam zmieniać, może skasować.

PPA nie ma się czego obawiać.
[#7] Re: TheLegacy znika z sieci

@WojT_GL, post #5

Jedyne dane osobowe, które PPA posiada to to, co jest w profilu. Czyli sami to podajecie dobrowolnie w celu uczestnictwa w forum.. Nic innego o użytkownikach nie mamy.

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2018 09:07:17 przez mailman
[#8] Re: TheLegacy znika z sieci

@mailman, post #7

nie dlugo dojdzie do paradoxu i bede mogl zrobi kupe przed biurowcem po czym zadzwonic o prezesa i poprosic o usuniecie gdyz mozna mnie po DNA zidentyfikowac
[#9] Re: TheLegacy znika z sieci

@HOŁDYS, post #8

Już chyba wszyscy to czytali
[#10] Re: TheLegacy znika z sieci

@Valwit, post #3

żadna wymówka,
aby dostosować sie do GDPR (RODO) to jest masa pracy.
admin musiałby zrobić analizę posiadanych zbiorów i danych, opisać metodę i cel przetwarzania , stworzyć dokument: Politykę Danych Osobowych, w zalezności od danych : wysłać info o wymaganych zgodach itp, itd.
Mój zespół teraz to wdraża w firmie. To jest masakra.
Po stronie użytkownika strony możecie prawie nic nie zauwazyć oprócz otrzymania jakiegoś linka lub zapytania o zgodę. Ale po stronie administratora to jest stos wymaganej dokumentacji.
Oczywiscie można tego nie mieć ale w przypadku kontroli/wycieku danych/"życzliwego" infa do GIODO (które zresztą zaraz zmieni nazwę) czy lokalnego odpowiednika, konsekwencje mogą być delikatnie mówiąc poważne ...
Więc nie dziwię się decyzji jeśli nie mają zasobów aby nad tym pracować, aczkolwiek wielka szkoda.

p.s.
The Legacy pokazuje imię i nazwisko poszczególnych współtwórców danej gry. No i OK, same imię i nazwisko to nie są dane osobowe ALE skorelowane z poszczególnymi firmami i utworami (grami) pozwalają na idendyfikację.
a teraz skontaktuj się z nimi wszystkimi .... powodzenia ; )

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2018 12:28:47 przez Ankuz MkOne
[#11] Re: TheLegacy znika z sieci

@Ankuz MkOne, post #10

Naprawdę imię i nazwisko nie stanowią danych osobowych?
Mam na tyle unikalne nazwisko, że w połączeniu z imieniem identyfikują mnie w 100%.
Byle gugel po wpisaniu mojego imienia i nazwiska już na pierwszej stronie wyświetla prawie wszystko co o mnie wie

Tak sobie offtopnąłem odnośnie Twojego postu :)
[#12] Re: TheLegacy znika z sieci

@makarsky, post #11

No dokładnie to opinia prawna jest taka (w celu przetwarzana danych):

"Co to zasady - imię i nazwisko nie powiązane z innymi informacjami nie będzie danymi osobowymi. W przeważającej ilości przypadków nie będzie możliwe wskazanie konkretnej osoby, ponieważ takie samo imię i nazwisko może nosić kilkadziesiąt, bądź kilkaset osób.
...
Od każdej reguły istnieje wyjątek jakim są unikatowe imiona i nazwiska np. Elif Bortolomeo. Identyfikacja osoby posiadającej tak unikatowe imię i nazwisko będzie stosunkowo szybka i prosta. Wówczas imię i nazwisko staje się daną osobową. "

;)
[#13] Re: TheLegacy znika z sieci

@HOŁDYS, post #8

nie dlugo dojdzie do paradoxu i bede mogl zrobi kupe przed biurowcem po czym zadzwonic o prezesa i poprosic o usuniecie gdyz mozna mnie po DNA zidentyfikowac


jezeli bylaby to spora firma ktora zatrudnia ponad 200 pracownikow w celu monitorowania sposobu robienia kupy przez wspolobywateli w celu marketingu utensyliow klozetowych to taka akcja moglaby okazac sie wspolmierna.

usuniecie kupy, a nawet zatrudnienie dodatkowego kwalifikowanego pracownika do takich celow, powinno miescic sie w budzecie przeznaczonym na unikniecie ewentualnie wynikajacych z tego procederu kar, zdecydowanie ponizej 4% obrotu calosciowego.



Ostatnia aktualizacja: 18.05.2018 10:46:47 przez wawrzon
[#14] Re: TheLegacy znika z sieci
1. to nie jest firma
2. zadne kary im przez kilka lat z tej okazji nie groza
3. do czasu az beda grozic pojawi sie sporo orzeczen i interpretacji
4. dane userow moga prewencyjnie wykasowac
[#15] Re: TheLegacy znika z sieci

@Ankuz MkOne, post #10

Takie same dane gromadzi Hall of Light. Mam nadzieję że nie znikną, bo używam tej strony regularnie.
[#16] Re: TheLegacy znika z sieci

@teh_KaiN, post #15

Jak dla mnie, jakby ktoś się doczepił o taką postać danych, to normalnie nadgorliwy faszysta.
(aczkolwiek jak pisałem, wedle rozporządzenia może ; / )
Kwestia jak HOL do tego podejdzie.
[#17] Re: TheLegacy znika z sieci
Właśnie wszedłem na stronę TheLegacy. Świetnie przygotowana strona, dużo kapitalnych materiałów na temat gier. Ktoś się napracował, żeby przygotować te materiały. Wielka szkoda, że to ma za 5 dni zniknąć.

Zamiast czepiać się takich stron, które prezentują legalne materiały i stanowią bazę informacyjną nt. tych gier, powinni usunąć pirackie przybytki w rodzaju Planet Emulation etc., które nadal radośnie rozprowadzają pirackie oprogramowanie. Paranoja.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem