Komentowana treść: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #19
[#1] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #19
No to jeszcze tylko Mufa przesiądzie się na MorphOS-a i pozamiatane . Konferencja brzmi ciekawie.
[#2] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #19

@Krashan, post #1



Niniejszy obrazek pokazuje że nie mam problemu z dostępem dla MorphOSa. Nawet chcialem coś napisać w ED, aby uprawdopodobnić że to na pewno mój grab, aczkolwiek jak wiadomo w opinii fachowców MOS is better. W przypadku mojej maszyny, która niby jest oficjanie wspierana, to "better" objawia się m.in. tym że nie jest wykrywana klawiatura. Mógłbym podać jeszcze kilka innych ciekawych przykładów ale nie chcę wywoływać kolejnej niepotrzebnej wojenki, zwłaszcza pod newsem o całkiem przyjemnym spotkaniu ludzi sympatyzujących różnym systemom.

Tak czy inaczej bardzo dobrze że Szaman zmienił front ale ja zostaje przy AmigaOS 4.1.
[#3] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #19

@MUFA-amigaone-pl, post #2

To ja tylko podpowiem, że Grabber jest w Screenbarze u góry, nie trzeba szukać w Utilities.
A można spytać co to za "wybredna" klawiatura?
[#4] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #19

@MUFA-amigaone-pl, post #2

ale nie chcę wywoływać kolejnej niepotrzebnej wojenki
Spoko. Jestem i tak na morphosowej emeryturze (szkoda, że bezpłatnej ). Temat mnie interesuje już tylko jako ciekawostka przyrodnicza.
[#5] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #19
Brakowało stoiska w piątek i niedzielę. Sobota to czas największego tłumu, spotkań ze znajomymi etc.

Na stoisku byłem jakoś rano, zamieniłem kilka słów ze Stefkosem ("Morphos na struclach wygląda jak MacOS", "Ale ładnie skonfigurowane UAE na pecetach z boingballami"), rzuciłem okiem na Tabora i poleciałem dalej w układzie "później wpadnę". Niestety później było trudno znaleźć czas a w niedzielę stoiska nie było już.
[#6] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #19

@Krashan, post #4

Jestem i tak na morphosowej emeryturze (szkoda, że bezpłatnej ).

Czy Pańska firma nie przynosi zysków?

Oczywiście może to być tajemnica i nie musi Pan odpowiadać.

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2018 12:16:43 przez Hexmage960
[#7] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #19

@Hexmage960, post #6

A co może mieć wspólnego RastPort z MorphOSem pomysł
[#8] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #19

@recedent, post #7

Osoba Grzegorza. Masz jednak rację, że to może nie mieć związku. Skoro Krashan określił swój obecny status jako "morphosowa emeryturę", przyszło mi na myśl, że jednak zarabia na tej emeryturze dzięki swojemu amigowemu doświadczeniu, prowadząc firmę RastPort.
[#9] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #19

@recedent, post #3

To ja tylko podpowiem, że Grabber jest w Screenbarze u góry, nie trzeba szukać w Utilities.
A można spytać co to za "wybredna" klawiatura?


Dzięki za info o Grabberze, choć jak pisałem wcześniej ja z MOSa nie korzystam, więc nie wiem czy będę miał jeszcze okazję robić jakieś zrzuty ekranowe pod tym systemem.

Klawiatura to zwykły Logitech K120, ale ja nie sądzę że to wina klawiatury a raczej chodzi to o nienajlepszą obsługę USB dla mojego systemu. Ja nie mogę za dużo pisać co i jak bo NDA nie pozwala. Jeśli będę mogł wystawić moją maszynę na kolejnym Pixel Heaven i jeśli w Morphosie pewne rzeczy nie zostaną poprawione, to wówczas chętnie Ci zaprezentuję o co chodzi, może przekażesz komu trzeba.
[#10] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #19

@Hexmage960, post #6

Czy Pańska firma nie przynosi zysków? Oczywiście może to być tajemnica i nie musi Pan odpowiadać.
Żadna tajemnica, oczywiście, że przynosi. Inaczej jaki jest sens prowadzenia firmy? Pomijam różnego rodzaju „inżynierię finansową”, ale ja nie gram w tej lidze...

Myślę, że wyrażenie „morphosowa emerytura”, będące żartobliwą przenośnią, zostało potraktowane zbyt dosłownie.
[#11] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #19

@Krashan, post #10

Dobrze, że nie użyłeś "piramida morphosowa" lub "amber blue"
[#12] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #19

@MUFA-amigaone-pl, post #9

Co pokazuje stos usb po podłączeniu klawiatury ?
Może zostaje źle przypisywana
[#13] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #19

@MUFA-amigaone-pl, post #9


Klawiatura to zwykły Logitech K120, ale ja nie sądzę że to wina klawiatury


A ja dodam że ta klawiatura sprawia problem na PC z chipsetem VIA dla AM2 pod Windows 7 (nie pamiętam modelu chipsetu, ale wyglądało to jak by był uszkodzony kontroler klawiatury - wciskałeś "g" a było "3" itp. Po podłączeniu innej klawierki wszystko było OK.
[#14] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #19

@MUFA-amigaone-pl, post #2

Możesz podawać przykłady. Zgłaszanie bugów to pochwalana postawa, a nie rozpoczynanie wojenek. Co do klawiatury to czy po powtórnym wyjęciu/włożeniu wtyczki nadal nie działa? I czy urządzenie widać w preferencjach Poseidona?
[#15] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #19

@michal_zukowski, post #14

Ciekawy jestem czy dostaniemy odpowiedz co pokazuje Poseidon ?
Może okazać się ze to wina tego modelu klawiatury, bo inna działa poprawnie z Morphosem.
[#16] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #19

@Norbert, post #15

Nie będzie odpowiedzi bo nie może jej być. Ja już wcześniej pisałem o umowie NDA i nie podpisałem jej bynajmniej z MOSTeamem. Skoro nie jestem betatesterem MOSa i nie zamierzam nim być, to tym bardziej nie będę dyskutował na forum publicznym o szczegółach konkretnych błędów, które przy okazji, mogą odkryć inne informacje do których ujawniania nie jestem upoważniony.

Zatem to mój ostatni post w tym wątku.
[#17] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #19

@MUFA-amigaone-pl, post #16

No co Ty.
Chcemy Ci pomóc, ale żeby to zrobić musimy przynajmniej wiedzieć jakie logi wywala Poseidon.
Tylko nie pisz ze to jest zabronione.

Jeśli NDA nie dotyczy Morphosa to co za problem.
[#18] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #19

@Norbert, post #17

Wyobraź sobie że testujesz jakiś nowy model samochodu obięty NDA. Znajdujesz jakiś błąd w oprogramowaniu komputera pokładowego. Samo oprogramowanie było już stosowane w innych samochodach tej marki i nie obowiązuje na nie NDA. Jednak Ty masz przekonanie że błąd w tym oprogramowaniu występuje z powodu różnic konstrukcyjnych występujących w nowym modelu. Żeby uściślić to dokładniej musiałbyś podać jakim samochodem jeździsz i o jakie różnice chodzi. Tymczasem nie możesz tego zrobić bo na wszystkie sprawy związane z autem obowiązuje Cię NDA. Dodatkowo masz świadomość że chodzi tu o nieoficjalne oprogramowanie, bo w tym oficjalnym ów problem jakiś czas temu naprawiono. Możesz więc jedynie milczeć i ewentualnie wrócić do sprawy w przyszłości, kiedy o aucie będzie już można dyskutować bardziej jawnie.

No to by była mniej więcej taka analogia do mojej sytuacji, więc proszę więcej nie naciskać.
[#19] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #19

@MUFA-amigaone-pl, post #18

Jeśli nie jest przypisywana odpowiednia classa po rozpoznaniu klawiatury to zawsze można to wymusić ręcznie.
Może ze nie wiesz ze jest taka możliwość.

Tak ciężko Ci napisać co dzieje w Poseidonie po podłączeniu klawiatury ?
Jeśli Poseidon nie widzi ten klawiatury to trudno żeby zadziała.
Może brak odpowiednio przypisanej classy.
Ciekawe czy działa inna klawiatura usb ?

To są pytania ogólne i nic co wykraczałoby poza NDA.
Pytania dotyczą tylko Morphosa
[#20] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #19

@Krashan, post #1

No to jeszcze tylko Mufa przesiądzie się na MorphOS-a i pozamiatane


Ach ten Mufa ;)

Wyobraź sobie że testujesz jakiś nowy model samochodu obięty NDA.


Widocznie tak się czasem dzieje, że NDA się zrasta z człowiekiem i wtedy człowiek jako osobny byt przestaje istnieć. W wersji skrajnej może to rzutować nawet na codzienne życie. Wyobraźmy sobie Mufę kupującego jajka. Sprzedawca pyta "to ile tych jajek ma być?". "Hmm, wiem ale nie powiem. Bo wie pan, te jajka przypominają mi nieco kulkę, a taka kraciasta kulka była w nagłówku NDA które kiedyś podpisywałem. Tak że sorry, nie mogę, rozumie pan, NDA".
[#21] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #19

@Krashan, post #1

Jeszcze à propos samego podcastu, to ja nie chciałbym, żeby Radzik został beta-testerem czegokolwiek, A-eonu, Hyperionu czy MorphOSa.

Straciłby wtedy obiektywności i trzeźwe patrzenie na sprawy jak użytkownik, a podcast składałby się głównie ze znaczącego pomrukiwania i powtarzanego jak mantra "NDA, wiem, ale nie powiem". Takie wtręty nic nie wnoszą, poza może wkurzaniem czytelnika/odbiorcy. Lepiej, żeby Radzik nie zamienił się w kolejnego Mufę, jednego już mamy, wystarczy.
[#22] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #19

@jubi, post #20

Nie rozumie kolega Jubi (Norbert też) dlaczego Mufa nie może mówić o błędach MorphOSie w kontekście testowanego systemu/sprzętu. Być może jakieś niuanse sprzętowe mają się w pewien sposób do systemu AmigaOS 4.1.

NDA to poważna umowa, której złamanie może dużo kosztować i nie dziwię się zupełnie przezorności kolegi Rafała.

Czy kolega nie zawiera takich poważnych umów (np. z pracodawcą)?

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2018 14:21:31 przez Hexmage960
[#23] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #19

@Hexmage960, post #22

To po co pisał post nr.9, skoro wiedział że i tak nie może podać więcej detali które pomogą zlokalizować problem?
[#24] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #19

@waldiamiga, post #23

Zaczęły się pytania, które wkraczały na teren jego systemu (obsługa USB w jego systemie), zatem i umowy NDA, którą zawarł. Mufa zawahał się z odpowiedzią, w końcu jasno wycofał się z odpowiadania na kolejne pytania. Chyba to jasne. Po co to drążyć?

"Klawiatura to zwykły Logitech K120, ale ja nie sądzę że to wina klawiatury a raczej chodzi to o nienajlepszą obsługę USB dla mojego systemu. Ja nie mogę za dużo pisać co i jak bo NDA nie pozwala. Jeśli będę mogł wystawić moją maszynę na kolejnym Pixel Heaven i jeśli w Morphosie pewne rzeczy nie zostaną poprawione, to wówczas chętnie Ci zaprezentuję o co chodzi, może przekażesz komu trzeba."

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2018 15:40:46 przez Hexmage960
[#25] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #19

@Hexmage960, post #24

A ja sądzę że problem jest po stronie Poseidona, który źle rozpoznaje klawiaturę.
Wystarczy zaznaczyć w programie odpowiednią classę i klawiatura zadziała.
Ciekawe czy z inną klawiatura jest ok ?
Cały czas mowa jest o oprogramowaniu/systemie Morphos a tego NDA nie dotyczy.

Czy na pewno Mufa wie co należy sprawdzić i ustawić w Poseidonie ?
[#26] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #19

@Norbert, post #25

Wie ale nie powie .
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem