Komentowana treść: Nowy produkt firmy RastPort
[#1] Re: Nowy produkt firmy RastPort
No i super!
Mała rzecz a cieszy !


OK
[#2] Re: Nowy produkt firmy RastPort

@Dorian3d, post #1

Uwielbiam napis 'Made in Poland' , oby wiecej takich rzeczy !
[#3] Re: Nowy produkt firmy RastPort

@Blady, post #2

Ja bym dodał jeszcze "Powered by Krashan"
[#4] Re: Nowy produkt firmy RastPort
Ciekawe czy to maleństwo pomogło by na moje problemy z PCMCIA ? Port chyba nie jest uwalony bo Amiga cos tam widzi po włożeniu karty ale za Boga nie chce działać. Przetestowałem kilka kart cf, sd i przejściówek oraz instalowałem najróżniejsze cuda.
[#5] Re: Nowy produkt firmy RastPort
Wielki potencjał. Grzegorz zrób w FPGA wypasioną CD32 (szybkie 68020 i HDD/SD) i skasuj konkurencję. Vampiry są niepotrzebne. OK
[#6] Re: Nowy produkt firmy RastPort

@KM, post #5

Wielki potencjał.
Doceniam subtelną ironię.
zrób w FPGA wypasioną CD32 (szybkie 68020 i HDD/SD)
Gdybym był bogatym filantropem z mnóstwem wolnego czasu, pewnie bym zrobił. W obecnej jednakże sytuacji utrzymuję delikatny balans między pracami rozwojowymi, a produkcją.
[#7] Re: Nowy produkt firmy RastPort

@Krashan, post #6

Dlaczego ironię? Zawsze podziwiałem Twoją wiedzę i umiejętności i nie kryłem tego. Tak jest i tym razem. A dobre odtworzenie CD32 z Akkiko, AGA, szybszą 020, dodatkowym ramem i kartą SD jako dysk to byłby czarny koń wyścigu o klientów. Nie dopatruj się jakiegoś szyderstwa, krytykuję pewne rozwiązania, ale to z każdej strony NG także.
[#8] Re: Nowy produkt firmy RastPort

@KM, post #7

Jak cena nie odstraszy to kupie 2 szt. I zdemontuje pajączka robiącego reset pcmcia w mojej ami od prawie 20 lat.
[#9] Re: Nowy produkt firmy RastPort

@Krashan, post #6

Krashan, ode mnie również piąteczka i wielki szacunek, potrzeba nam takich produktów made in Poland!OK

Jako dopiero aspirujący do grona znających się spytam: A600 nie ma tego problemu?
[#10] Re: Nowy produkt firmy RastPort

@Michciu, post #9

A600 nie ma tego problemu?
Nie wiem, nie mam Amigi 600 u siebie, żeby sprawdzić. KA21 był testowany tylko z Amigą 1200.
[#11] Re: Nowy produkt firmy RastPort

@Michciu, post #9

U mnie sieciówka w a600 wstaje 100/100 bez cardreset, więc chyba nie ma problemu.
[#12] Re: Nowy produkt firmy RastPort

@Blady, post #2

Ja zawsze lubiłem polskie firmy Amigowe: Eureka, Micronik Polska, Elbox, Elsat, TOMS.

Z TOMS mam dwa bardzo przydatne urządzenia obecnie: konsolę na CD-ROM i HDD dla Amigi 600/1200 oraz port RGB i Floppy dla Amigi CD32.

Sprzętowo jestem kontent, poza tym z PCMCIA korzystam bardzo rzadko.

Ale chętnie poczytałbym recenzje sprzętu od RastPortu.

P.S. A tak w ogóle, to zdecydowanie wolę czasy polskich firm, Marka Pampucha i Magazynu Amiga w Polsce, a nie czasy niejakiego Trevora Dickinsona i A-EONu.

Sprzęt Amigowy od kart PowerPC poczynając stał się zatrważająco drogi. A programy - coraz to bardziej zawodne.

Ja nie muszę mieć Amigi z PPC/RTG za wszelką cenę.

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2018 11:31:37 przez Hexmage960
[#13] Re: Nowy produkt firmy RastPort

@fazior, post #11

U mnie sieciówka w a600 wstaje 100/100 bez cardreset, więc chyba nie ma problemu.
Możliwe, chociaż w A1200 to zależy od modelu karty i niektóre też nie wymagają fixa.
[#14] Re: Nowy produkt firmy RastPort

@fazior, post #11

U mnie sieciówka w a600 wstaje 100/100 bez cardreset, więc chyba nie ma problemu.


fazior, możesz proszę zdradzić, jaką masz sieciówkę? Ja jeszcze przed zakupem.
[#15] Re: Nowy produkt firmy RastPort

@Michciu, post #14

A szukasz na kablu ETH czy WIFI?
Mam ich jeszcze trochę na stanie. Fazior ma je ode mnie.
Napisz do mnie PM.
[#16] Re: Nowy produkt firmy RastPort

@Michciu, post #14

Coś od Sir Lucasa, karta wifi z działającym WPA. Napiszę co to dokładnie jak będę w domu. Hehe no nie przeczytałem posta powyżej, no to już nie będę sprawdzał. Karty od Sir Luka działają jak złoto, polecam:)

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2018 08:02:26 przez fazior
[#17] Re: Nowy produkt firmy RastPort

@fazior, post #16

Potwierdzam, mam dwie, obie to Netgear, ta na kablu wymiata i na 060 w A1200 miałem transfery coś koło 700Kb/s, polecam więc karty Netgear od Sir_Lucasa
[#18] Re: Nowy produkt firmy RastPort

@QUAD, post #17

Fazior i Sir_Lukas dzięki za szybką reakcję i propozycję!. OK

A szukasz na kablu ETH czy WIFI?


Szukam na WiFi. Odezwę się na privie jak tylko ogarne obowiązki zawodowe.
[#19] Re: Nowy produkt firmy RastPort

@Hexmage960, post #12

Ja tam wolę jednak czasy GVP i Phase5.
Nie kupuję trendu podniecania się polskimi produktami tylko dlatego, że są polskie. Chyba za dobrze pamiętam PRL.
[#20] Re: Nowy produkt firmy RastPort

@Daclaw, post #19

Ja nie lubiłem tych firm, czy czasopism z samego faktu, że były polskie.

Gdybym wówczas miał możliwość nabywałbym czasopisma typu Amiga Format, czy Amiga Computing.

Cieszyło mnie przede wszystkim to, że długo po bankructwie Commodore te firmy prosperowały. Długo miały klientów.

Jak wielokrotnie podkreślałem dla mnie najlepsze czasy Amigi to gdy była w niszy, czyli lata 1995-1999.

Dziś takie firmy jak RastPort, czy A2 cieszą bardzo, bo przypominają o tych złotych latach.
[#21] Re: Nowy produkt firmy RastPort

@Daclaw, post #19

Jakieś 85% mojej produkcji sprzedaje się za granicą, więc nie "dobre, bo polskie", tylko "dobre, bo dobre".
[#22] Re: Nowy produkt firmy RastPort

@Daclaw, post #19

Heja Daclaw, nie ma się co zacietrzewiać, chodzi o to, że polskie firmy są coraz bardziej konkurencyjne, przede wszystkim na naszym Amigowym rynku i nie tylko. We wszystkich amigowych sklepach na Zachodzie jest mnóstwo rzeczy z Polski o wysokiej jakości. Również obcojęzyczni blogerzy nierzadko wspominają o naszych produktach. Mnie na ten przykład to cieszy. Ale "Januszuf biznesu" też nie brakuje i to jest faktycznie siara. Plastikowa osłona przeciwkurzowa na A600 ponad 20€, plastik ten z rodzaju wytłaczanek na jajka. W opisie zatrzymuje wręcz promieniowanie kosmiczne... No tego to i ja nie kupuję.
[#23] Re: Nowy produkt firmy RastPort

@Michciu, post #22

Myślę, że nikt nie oczekuje że będziesz kupował coś, czego nie potrzebujesz/nie stać Cię. Ale nazywanie "Januszem biznesu" kogoś, komu się chciało uruchomić produkcję takiej osłony jest dość słabe. Przynajmniej dopóki sam nie udowodnisz, że dasz radę lepiej/taniej.
[#24] Re: Nowy produkt firmy RastPort

@recedent, post #23

teraz będzie trochę off-topic. Wypunktowałeś mnie recedent nie bez racji. Faktycznie przykład jest o tyle słaby, że na krytykę zasługują te osoby, które sprzedają produkty nawet jeszcze dostępne w innych miejscach za zdecydowanie zawyżoną cenę, a zawsze ktoś się złapie i kupi.

W przypadku firmy produkującej wspomniane osłony nie może być o tym mowy, bo póki co nikt inny nie zaproponował alternatywy i konkurencji brak. Mogą zażądać dowolnej ceny, nic nie jest zakazane. Dlatego jeśli poczułeś się urażony (lub ktokolwiek inny), to z mojej strony sorry. A dlaczego to piszę?

Jeszcze raz podkreślam, bardzo kibicuję polskiej przedsiębiorczości, bo mimo trudności formalnych i fiskalnych radzi sobie bardzo dobrze nawet w zagranicznych warunkach. I daleki jestem od wyśmiewania kogokolwiek. Wiadomo, że zwłaszcza początkujące start-upy muszą jakoś odbić, żeby w ogóle zaistnieć na rynku. Często odbija się to na cenie, bo zaczynają od zera. Cena jest jak dla mnie zaporowa i trudno wymagać od klienta, żeby solidarnościowo pokrywał dodatkowe koszty. Ale taki mają model biznesowy, że jak widać sprzedaż idzie i biznes się opłaca. Moda na Retro też nie jest tu bez znaczenia. Szkoda, że w tej cenie nie udało się zbliżyć do oryginału (gruby, przyciemniany plastik).
[#25] Re: Nowy produkt firmy RastPort

@Michciu, post #24

Nie jestem specem od obróbki plastiku (ani tym bardziej krewnym/powinowatym producenta tych pokryw), ale zdaje mi się, że technologia produkcji pokrywy w takiej postaci jak obecnie jest bardziej dostępna cenowo od przygotowania profesjonalnej formy do wtryskarki dla "oryginału" o którym piszesz. Zwróć uwagę ile kosztują nowe obudowy do A1200, produkowane właśnie w tej technologii. To spore ryzyko finansowe, zwłaszcza że technologia druku w 3D jest coraz bardziej zaawansowana i możesz zostać z 1000 niesprzedanych pokryw, dziurą w budżecie i hipoteką, którą zaciągnąłeś pod zastaw mieszkania/samochodu/najmłodszego syna.

Ale odbiegamy od tematu: Krashan, może starczy tych "rozgrzewek"? Kiedy wreszcie #Kra$hCore?
[#26] Re: Nowy produkt firmy RastPort

@recedent, post #25

Ale odbiegamy od tematu: Krashan, może starczy tych "rozgrzewek"? Kiedy wreszcie #Kra$hCore?
Pozostając w żartobliwej konwencji odpowiedziałbym "in two weeks". No ale żarty na bok. Z firmą jest tak, że musi zarabiać, inaczej sens jej istnienia jest żaden. No, może nie do końca, są różne osiągnięcia inżynierii finansowej, przy których ma sens istnienie firmy przynoszącej straty, ale to nie moja liga... Prace projektowe nad skomplikowanym projektem nie tylko pochłaniają fundusze, ale co gorsza, w jednoosobowym warsztacie, takim jak mój, zatrzymują produkcję.

Paradoksalnie więc większe szanse na ukończenie projektu o tym stopniu złożoności ma hobbysta tracący na to czas i pieniądze z pensji – ku irytacji żony – niż ja. Dopóki trywialne kątówki się sprzedają, to będę je montował, a jeżeli chodzi o kolejne produkty to preferuję rzeczy proste w opracowaniu i wdrożeniu do produkcji. O ile oczywiście jest na nie zapotrzebowanie. No i jeszcze żona się nie irytuje tym moim warsztatem, wręcz przeciwnie. To też korzyść nie do pominięcia.
[#27] Re: Nowy produkt firmy RastPort

@Krashan, post #26

Prace projektowe nad skomplikowanym projektem nie tylko pochłaniają fundusze, ale co gorsza, w jednoosobowym warsztacie, takim jak mój, zatrzymują produkcję.


A nie myślałeś żeby sfinansować tych prac z któregoś z programów PO IR?

Tam kryterium innowacyjności jest na poziomie "kraj" a jeśli innowacja jest globalna, tym lepiej.

Jedyny problem to fakt, że Amiga jest niszą. Ale nigdzie tego nie zabraniają, wielkość rynku jest istotna ale nie decydująca.
[#28] Re: Nowy produkt firmy RastPort

@David, post #27

A nie myślałeś żeby sfinansować tych prac z któregoś z programów PO IR?
Myślałem, ale z funduszami europejskimi przy firmie mojej wielkości jest słabo. Wziąłem udział w kilku szkoleniach na temat pozyskiwania środków z EU, rozmawiałem z prowadzącymi. Wniosek jest jeden, jestem po prostu za małą firmą. Najmniejsze kwoty o jakie można się ubiegać to są – przykładowo 50 tys. zł przy 15 tys. wkładu własnego. Nawet gdyby mi ktoś dał 50 tysi do ręki i powiedział "wydaj na firmę, ale z sensem", to musiałbym się dobrze zastanowić, nie mam takich potrzeb w zasadzie. Papierologia przy pieniądzach z UE też jest niebagatelna.

W dodatku elektronika, co mnie trochę zaskoczyło, nie znajduje się w tzw. Krajowych Inteligentnych Specjalizacjach. To praktycznie eliminuje szansę otrzymania dofinansowania z tego programu operacyjnego.

Niemniej, dla mnie pieniądze na zakup niezbędnego wyposażenia nie są problemem. Zestawy uruchomieniowe do FPGA są tanie, potrzebne oprogramowanie jest darmowe, większą część sprzętu pomiarowego już mam. Tak naprawdę wydatki na sprzęt, prototypowanie itp. przy projekcie "Krashcore" zamknęłyby się w kwocie kilku tysięcy złotych i to wydawanych na przestrzeni sporego czasu.

Podsumowując, pieniądze nie są tu dla mnie barierą. Barierą jest czas, zaimplementowanie 68020 w FPGA w taki sposób, żeby to miało jakikolwiek start do Vampira, wymaga poświęcenia dużej ilości czasu. No, a gdy nad tym zasiądę, to produkcja stanie, zaś składkę ZUS trzeba nieodmiennie co miesiąc zapłacić...
[#29] Re: Nowy produkt firmy RastPort

@Krashan, post #28

Nie wiem, czy pamiętasz, ale było na forum kiedyś wrzucone, że jest jakaś firma w Polsce, która chwali się, że zrobiła najwydajniejsza wersję 68020 w FPGA. Ciekawe, czy to tylko czcze przechwałki? W sumie z twoją wiedzą na temat Amigi, ich wkładem w FPGA, byłby już jakiś start.
[#30] Re: Nowy produkt firmy RastPort

@KM, post #29

Nie udało mi się tego na forum odnaleźć.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem