Komentowana treść: AmigaOS 4 na weekend
[#1] Re: AmigaOS 4 na weekend
No to będzie co poczytać na weekend.
[#2] Re: AmigaOS 4 na weekend
Kupiłem, wspieramy swoich. Być może kiedyś przyjdzie taki czas, że prócz maszyny do MorphSO-a, Arosa, pojawi się coś dla AOS 4.x, a jeszcze lepiej jedna do wszystkich trzech. No to teraz jeszcze jakaś książka o Arosie do kompletu.
[#3] Re: AmigaOS 4 na weekend

@KM, post #2

Jest na stronie Icaros Desktop z 15MB PDF ;)
[#4] Re: AmigaOS 4 na weekend

@MUFA-amigaone-pl, post #1

No bo przecież tak mało jest ciekawych i potrzebnych książek, czasopism do kupienia i interesujących treści w necie. Dodatkowych godzin nie kupisz za żadne pieniądze, a nominały zapewne materializują się myślach z powietrza

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2018 15:39:23 przez rgrg2
[#5] Re: AmigaOS 4 na weekend

@rgrg2, post #4

Wartość publikacji można ocenić po tym czy wylądowała na "chomiku"

I takie spostrzeżenie: mój filmik o sklepiku amigowym (który jest uczciwym startem dla robiących pchełki) miał 52 odsłony. Inny mój filmik z ryba chorą na posocznicę ma 4.875 odsłon.
Wnioski o czym będzie kolejna książka łatwo wyciągnąć.
[#6] Re: AmigaOS 4 na weekend

@adam_mierzwa, post #5

Wartość publikacji można ocenić po tym czy wylądowała na "chomiku"

I takie spostrzeżenie: mój filmik o sklepiku amigowym (który jest uczciwym startem dla robiących pchełki) miał 52 odsłony. Inny mój filmik z ryba chorą na posocznicę ma 4.875 odsłon.
Wnioski o czym będzie kolejna książka łatwo wyciągnąć.


Dobre ok, racja ..ale w sumie to smutne
[#7] Re: AmigaOS 4 na weekend

@adam_mierzwa, post #5

4.875 w znaczeniu "niecałe 5" czy w znaczeniu "niecałe 5 tysięcy"?

P.S. Podejrzane, ale jakoś nie jestem ciekaw jak wygląda ryba z sepsą. Może jestem jakiś dziwny?

P.S.S. Aż z ciekawości sprawdziłem na "moim kanale na YouTube" ile odsłon mają moje "amigowe". Okazało się, że najbardziej popularny (138 odsłon) jest ten, gdzie pokazuję jak pod MorphOSem utrwalić widok katalogu:



Hmm... Teraz to chyba będzie jeszcze bardziej popularny

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2018 18:52:31 przez recedent
[#8] Re: AmigaOS 4 na weekend

@recedent, post #7

5 tysięcy. A teraz weź pod uwagę jak wiele jest kanałów akwarystycznych i jaka jest konkurencja, i mimo tego taki wynik bez reklamowania się gdziekolwiek. Taki e-book o zwalczaniu glonów w akwarium - przecież każdy akwarysta ma z tym problem. O ile w światku amigowym uważam się za zaawansowanego użytkownika NG, to mam hobby w którym jestem ekspertem i tam jest rynek. O Amidze pisze się z pasji. Co do tematu newsa - w przedsprzedaży w październiku zeszło mi 2 szt., od zamieszczenia newsa - 3 szt. Razem 5. Nawet na nowe okulary nie wystarczy ;)
Bardzo dziękuję tym którzy zakupili, bo nie jest to tanio na e-book. Ale życie skrzeczy, niestety. W zależności od odzewu, jeśli nie uda się wydać drukiem "po Taborze", mógłbym zrobić w przyszłym roku edycję poszerzoną. Ale robić nowe rzeczy amigowe to już nie będę miał ani czasu ani chęci.
[#9] Re: AmigaOS 4 na weekend

@adam_mierzwa, post #8

Może lepiej zamiast całkiem rezygnować, opuść tonący okręt AmigaOS4 i zwróć się tam, gdzie jest rynek, czyli w stronę tradycyjnej Amigi. Np. Krashan tak zrobił i bardzo sobie chwali, wygląda na to, że nie wyrabia z zamówieniami, a sakiewka mu puchnie.
[#10] Re: AmigaOS 4 na weekend

@jubi, post #9

A jeżeli ktoś chce nowy sprzęt? Dla AmigaOS 4 taki dostaniesz dla Amiga 68k na razie nie, jak wyjdzie Vampir to powiedzmy, że tak.

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2018 20:01:43 przez KM
[#11] Re: AmigaOS 4 na weekend

@jubi, post #9

Bo to czysta arytmetyka - uciekaj do klasyka!
Tylko tutaj jest kasa, lepiej NG nie dotykaj!
Trzeba dobrze się ustawić, jak na wietrze chorągiewka.
Ty z klasykiem trzymaj, zaraz spuchnie Ci sakiewka!


[#12] Re: AmigaOS 4 na weekend

@adam_mierzwa, post #5

Mój najchętniej oglądany ma prawie 6 tysięcy odsłon, więc nawet w świecie Amigi NG da się tę chorą rybę pobić.
[#13] Re: AmigaOS 4 na weekend

@jubi, post #9

Żeby sakiewka puchła to polecam omijać z daleka wszystko co ma w nazwie "ami" albo "morph". Są tysiące zajęć, które mają miliony razy większy rynek i możliwości spieniężania swoich aktywności.

Czy na serio wszystko musi się opłacać? Nawet hobby? Nawet przyjemność? Gdy jedziecie na narty to też to się musi opłacać? Gdy idziecie chlać na imprezę to też musi się opłacać? Gdy jedziecie na wczasy nad morze to też wracacie z portfelem grubszym niż przed wyjazdem? Ja pierniczę... co się z tym amigowym środowiskiem porobiło? Wszystko musi się opłacać... Serio nie macie dosyć pracy w pracy?
Gdybym miał się bawić w Amigę (cokolwiek nią nazwiemy) dla 50 czy 100 dolarów to rzuciłbym to hobby i tę społeczność zanim dokończyłbym pisać to zdanie.

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2018 20:58:59 przez MDW
[#14] Re: AmigaOS 4 na weekend

@MDW, post #13

Czy na serio wszystko musi się opłacać? Nawet hobby?

W momencie gdy hobby przestaje cieszyć to jest problem.
Gdy jedziecie na narty to też to się musi opłacać? Gdy idziecie chlać na imprezę to też musi się opłacać? Gdy jedziecie na wczasy nad morze to też wracacie z portfelem grubszym niż przed wyjazdem? Ja pierniczę..

No właśnie w tym rzecz, że chcę to wszystko robić, i pierwszy krok do tego to jest przestać bawić się w hobby
Hobby to sobie można mieć po dobrze płatnej pracy w wolnym czasie. Normalni ludzie nie mają czasu na takie pierdoły jak "amigowanie".
[#15] Re: AmigaOS 4 na weekend

@jubi, post #9

Jak bardzo psychopatyczną osobowość, może mieć człowiek, który sam z klasyka nie korzysta a innych do tego namawia?
[#16] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#17] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#18] Re: AmigaOS 4 na weekend

@michal_zukowski, post #15

I znowu skomlenie nie związane z tematem aby zagłuszyć niewygodne liczby. A liczby są takie: książka Radzika o OS4 - blisko zerowa sprzedaż, OS4 na weekend - to samo, papierowa AmigaNG to samo, Digibooster - nie schodził, jeden z powodów dla których Krashan porzucił NG. Tymczasem wydawnictwa Adama Zalepy związane z tradycyjną Amigą schodzą bardzo dobrze, nowy biznes Krashana się kręci. Jakich jeszcze dowodów potrzeba?

Adam Mierzwa wydaje się nie mieć fanatycznych klapek na oczach i potrafi spojrzeć w miarę obiektywnie na sytuację, stąd napisał szczerze co myśli, nie ubarwiając. Paradoksalnie sytuacja jest teraz taka, że NG to bardziej hobby niż tradycyjna Amiga. Nie da się tam na niczym zarobić, jest się zdanym wyłącznie na ładowanie w to czasu bez widoków na jakikolwiek zysk. Nie może być inaczej, jeśli używa tego kilka osób w skali całego kraju.

Tymczasem rynek tradycyjnej Amigi jest wielokrotnie większy i na tyle duży, że wielu hobbystów jest się w stanie z niego utrzymać albo przynajmniej coś dorobić. I nie zmienią tego żadne Tabory za 2500 PLN tak jak nie zmieniły tego Mace Mini za 250.

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2018 09:43:14 przez jubi
[#19] Re: AmigaOS 4 na weekend

@jubi, post #18

NG jest bardziej hobby niż tradycyjna Amiga. W tradycyjnę Amigę można ładować czas z widokiem na zysk. Hmm hmm hmm. To ciekawe.
[#20] Re: AmigaOS 4 na weekend

@jubi, post #18

I znowu skomlenie nie związane z tematem aby zagłuszyć niewygodne liczby.

Zagłuszyć liczby które się jeszcze nie pojawiły. Co ty palisz?

Tymczasem rynek tradycyjnej Amigi jest wielokrotnie większy i na tyle duży, że wielu hobbystów jest się w stanie z niego utrzymać albo przynajmniej coś dorobić.

Podaj przykłady osób, które są w stanie samodzielnie się utrzymać z rynku klasyka w Polsce, chyba że to kolejne fantasmagorie wyssane z palca.

btw. no i pochwal się klasykiem, jaką konfigurację masz?
[#21] Re: AmigaOS 4 na weekend

@michal_zukowski, post #20

Elbox? Chociaż to taki zoombie niby coś dycha ale niezbyt mocno
[#22] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#23] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#24] Re: AmigaOS 4 na weekend

@jubi, post #9

Np. Krashan tak zrobił i bardzo sobie chwali, wygląda na to, że nie wyrabia z zamówieniami, a sakiewka mu puchnie.
To się zgadza, tylko że jednocześnie niczego nie dowodzi. Zarówno Ty, jak i co bardziej aktywni w tej dyskusji Twoi adwersarze robicie coś co uważam za błąd. Mianowicie swoje osobiste podejście do hobby jako takiego, jak i podejście do amigowania usiłujecie ustanowić uniwersalnym i narzucać to innym. Tymczasem jest to sprawa bardzo indywidualna, tak samo, jak kwestia czy hobby powinno zarabiać. Zatem każdy z Was ma rację dlatego, że każdy w istocie mówi o czymś innym.

Osobiście uważam, że moje hobby powinno zarabiać. Potrafię jednak zrozumieć osoby uważające inaczej i nie narzucać im swojego zdania. Swoją drogą, to właśnie osoby, które uważają, że hobby to przyjemność, na którą się wydaje, kupują moje produkty. .

Tak więc, Jubi, strzelanie argumentem, że OS4 umarł, bo nie da się na nim zarabiać i stawianie mnie za kontrprzykład „klasyk żyje” jest słabe. O ile jeszcze do mnie osobiście taka argumentacja mogłaby przemawiać, o tyle nie jest uniwersalna. Jeżeli będziesz próbował wartościować hobby poprzez ilość zajmujących się nimi ludzi, to pamiętaj, że zawsze dojdziesz do „miliony much nie mogą się mylić”.

A co do cyferek... Nie wiem ile strona WWW mojej manufaktury ma odsłon, ale do tej pory do dystrybutorów i klientów wyszło 1558 sztuk sprzętu. szeroki uśmiech
[#25] Re: AmigaOS 4 na weekend

@Krashan, post #24

Co do tematu newsa - w przedsprzedaży w październiku zeszło mi 2 szt., od zamieszczenia newsa - 3 szt. Razem 5. Nawet na nowe okulary nie wystarczy ;)

O zarobieniu choćby na okulary wspomniał autor. Opisałeś to tak, jakby książkę rozdawał za free, a tu ktoś mu przeszkadzał w tej przyjemności i kwestionował jego wybór, każąc mu zarabiać.

A co do cyferek... Nie wiem ile strona WWW mojej manufaktury ma odsłon, ale do tej pory do dystrybutorów i klientów wyszło 1558 sztuk sprzętu.

Gratuluję i dzięki za dane potwierdzające to o czym pisałem.

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2018 14:02:07 przez jubi
[#26] Re: AmigaOS 4 na weekend

@jubi, post #25

Ty dalej swoje (widocznie takie masz hobby). Porównaj ile książek o Amidze tradycyjnej schodzi względem NG, jak już taki dokładny jesteś. Do NG przecież ludzie też kupują sprzęt...




Ostatnia aktualizacja: 09.11.2018 14:18:35 przez ede
[#27] Re: AmigaOS 4 na weekend

@Krashan, post #24

1000 komputerów, po 2500 euro daje obrót rzędu 2 500 000 euro nie licząc innych rzeczy typu oprogramowanie itp. To tak policzyłem sobie skromnie po 500 sztuk X1000 i 500 sztuk X5000. Oczywiście w świecie IT 2.5 miliona euro to jakaś drobnica. Niemniej zastanawiam się czy jakakolwiek inna amigowa firma, poza A-EONem specjalizującym się w NG ma obroty liczone w milionach euro.

Tak więc prawdziwe obroty i prawdziwe inwestycje, będące czymś więcej niż zatrudnieniem majstra z lutownicą do chałupniczego klepania kart rozszerzeń, jak na razie w realiach amigowych istnieją wyłącznie w świecie AmigaOS 4.
[#28] Re: AmigaOS 4 na weekend

@MUFA-amigaone-pl, post #27

Istnienie wyłącznie w AmigaOS4 bo:
1) Jest tam najwiecej fanatyków chcących przepłacać/płacić dużo za sprzęt.
2) Znalazł się dobry wujek Trevor i sypnął kasą. Bez Trevora byłyby co najwyżej jakieś lepsze Samy od ACube. Można mieć nadzieję tylko, że Trevor zdrowotnie pociągnie długo bo jeśli nie to środowisko OS4 czeka powolny upadek. U nas w MorphOSTeamie, port na jakąś maszynę może powstać "Bo tak", "Z nudow", "bo rzookol marudzi o port na G5 PCIe". W OS4 bez inwestora Hyperion raczej niczego nie zrealizuje samemu, bo kto by miał opłacić niezależnych programistów robiących sterowniki?
[#29] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#30] Re: AmigaOS 4 na weekend

@jubi, post #9

Co mam być szczery to jak mam coś robić z gui i grafiką na komputer z grafiką dwa razy wolniejszą od 386 SX (klasyk) to mnie się odechciewa.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem