Komentowana treść: Nowy polski podcast o Amidze NG
[#1] Re: Nowy polski podcast o Amidze NG
Super inicjatywa i bardzo fajnie się słucha, choć przydał by się jakiś lekki podkład w tle OK
[#2] Re: Nowy polski podcast o Amidze NG

@philipo, post #1

Wspomniano o systemie HAIKU, którego niedawno testowałem i tam też jest problem przeglądarkowy :)


https://www.dobreprogramy.pl/Maly-i-lekki-system-ktory-moze-tak-wiele-po-6-latach-Haiku-doczekalo-sie-pierwszej-wersji-beta,News,91203.html


"Pieniądze zdobyte przez społeczność Haiku pozwoliły zatrudnić programistę, który przez ponad rok pracował nad systemową przeglądarką WebPositive. Wykorzystuje ona silnik WebKit i oferuje wysoki poziom kompatybilności ze współczesnymi technologiami webowymi. Bez problemu uruchomimy na WebPositive aplikacje biurowe Google’a, odtworzymy też filmy z YouTube."
[#3] Re: Nowy polski podcast o Amidze NG
Ile minut ma ten podcast u was ? Pytam bo coś u mnie chyba, źle działa...
[#4] Re: Nowy polski podcast o Amidze NG

@rgrg2, post #3

Niecałe 17 minut. Anchor operuje na blokach, które są automatycznie odtwarzane po kolei. Może się zdarzyć, że zatrzymał się po pierwszym i trzeba go kopnąć. To jest uciążliwe, dlatego jak się rozwinę ;] będę dawał też w inne miejsca np. iTunes, nie powinno być takich kłopotów.
[#5] Re: Nowy polski podcast o Amidze NG

@rgrg2, post #3

Możesz pobrać plik (format m4a odtworzysz nawet w WinAmpie). Jest konwerter, nawet darmówka online na mp3 https://online-audio-converter.com/pl/
Ale żeby nie kłopotać - plik MP3 (16 MB).
[#6] Re: Nowy polski podcast o Amidze NG
.

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2018 21:51:18 przez niebuszewo
[#7] Re: Nowy polski podcast o Amidze NG

@niebuszewo, post #6

Trochę smutny ten podcast , zero emocji zero radości i monolog .
Coś tam jest w przekazie lecz nie ciekawi .
[#8] Re: Nowy polski podcast o Amidze NG

@Jacol, post #7

zrob lepszy.
[#9] Re: Nowy polski podcast o Amidze NG
1. Linux PPC.
Racja że nie kupuje się sprzętu pod AmigaOS4 czy MorphOS żeby Linuxa odpalać, ale jeśli ktoś się uprze żeby nie używać PC w domu, to zawsze jest to jakaś opcja dla np. OpenOffice. Z tym że znowu odpalanie Linuxa czy OSX to takie mijanie się z celem... Sam to przeżyłem, miałem kiedyś na maku MorphOSa + Linux + OSX. Lepiej mieć tylko system amigowy NG.

2. AOS4.1 na WinUAE - też się zgadzam że to tylko może zniechęcić, jak już to sprzęt PPC i wyciskanie na max jego możliwości pod amigowym systemem.

Podcast spoko, realnie przedstawiasz sytuację co i jak, z drugiej strony więcej optymizmu umili słuchanie ;)
[#10] Re: Nowy polski podcast o Amidze NG

@morph123, post #9

Jakim bym nie był optymistą, to bez rozmówcy i bez podkładu zawsze to będzie słabsze. Tematyka NG i optymizm... no można próbować ;)
Ciekawy monolog jest trudniej zrobić. Głupio mi się gada samemu do siebie w czasie nagrania. Kolejny powinien być lepszy.
[#11] Re: Nowy polski podcast o Amidze NG

@adam_mierzwa, post #10

Zawsze można rozpisać tekst na dwie role (Statler i Waldorf) i w post-processingu jednemu z "rozmówców" walnąć filter, co by zmienić barwę głosu. I od razu się robi ciekawiej i weselej.
[#12] Re: Nowy polski podcast o Amidze NG

@recedent, post #11

Drugi odcinek. Formuła ta sama.
https://amiga.org.pl/podcast-odcinek-2/
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem