• Ankieta

Za dobrą grę na Amigę 1 MB w wersji elektronicznej gotowy jestem zapłacić

  • 30-50 zł
    57 głosów 57
  • 50 zł i więcej
    44 głosów 44
  • do 30 zł
    33 głosów 33

Ankieta skończyła się 31.12.2018

[#1] Re: Za dobrą grę na Amigę 1 MB w wersji elektronicznej gotowy jestem zapłacić
Na zachodzie wydaje się gry na 8-bitowce w cenie $30-60 (które notabene schodzą jak świeże bułeczki) a tu ktoś pyta, czy 30 złociszy, to aby nie za dużo?
[#2] Re: Za dobrą grę na Amigę 1 MB w wersji elektronicznej gotowy jestem zapłacić

@_arti, post #1

A mówi się, że Rosja to taki stan umysłu
No ale nic, po to jest sonda (a w zasadzie dwie) żeby się dowiedzieć jak to u nas wygląda. Te wyniki będą bardzo ciekawe...
[#3] Re: Za dobrą grę na Amigę 1 MB w wersji elektronicznej gotowy jestem zapłacić
"do 30zł, 30-50zł" głosują ludzie - poważnie?

Taki Sam's Journey dla C64 w wersji dyskowej kosztuje 45 Euro, ale widać, że C64 zalewa się ciśniętym do bólu sokiem. "Archeologia" nie jest tania, a czas i praca tracone bezpowrotnie, dlatego dajmy chłopakom chociaż coś więcej niż jałmużnę, niech mają chociaż nowszy sprzęt do wygodniejszej pracy. Nie mówię, że średnio rozbudowane gry mają kosztować 200zł, ale 50zł wygląda jak takie wstępne minimum za schludny tytuł.

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2018 23:00:39 przez sanjyuubi
[#4] Re: Za dobrą grę na Amigę 1 MB w wersji elektronicznej gotowy jestem zapłacić
Mysle ze w obu ankietach (koszt gry na Amige 1MB i rozbudowana), zabraklo najwazniejszej odpowiedzi - "0 zl, bo interesuja mnie wylacznie wersje fizyczne".

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2018 10:29:09 przez Axi0maT
[#5] Re: Za dobrą grę na Amigę 1 MB w wersji elektronicznej gotowy jestem zapłacić
Brakuje opcji: nie interesują mnie gry na Amigę 1MB.
[#6] Re: Za dobrą grę na Amigę 1 MB w wersji elektronicznej gotowy jestem zapłacić

@Daclaw, post #5

Myślę, że w takim razie nie powinieneś brać udziału w ankiecie pomysł
[#7] Re: Za dobrą grę na Amigę 1 MB w wersji elektronicznej gotowy jestem zapłacić

@recedent, post #6

[#8] Re: Za dobrą grę na Amigę 1 MB w wersji elektronicznej gotowy jestem zapłacić
Sama wersja elektroniczna wobec kwot jest mało warta kolekcjonersko.

Jednak ponieważ popieram gry, głosowałem na maximum.
[#9] Re: Za dobrą grę na Amigę 1 MB w wersji elektronicznej gotowy jestem zapłacić

@Axi0maT, post #4

Ankiety mają na celu określić, ile polscy aimgowi gracze są skłonni wydać na podstawę, czyli na wersję elektroniczną gry. Pudełko to koszt dodatkowy, który - w zależności od wydawcy - może się znacząco różnić. Kwestia wydania gry w pudełku nie powinna być problemem, jeśli tylko znajdzie się wystarczająca liczba chętnych. Ale to już jest w gestii każdego wydawcy.
[#10] Re: Za dobrą grę na Amigę 1 MB w wersji elektronicznej gotowy jestem zapłacić
Brak opcji "do 10 PLN, żeby było tanio jak na Google Play store". Ciekawe kto te "dobre" gry będzie za symbolicznego browara na Amigę pisał. Już to widzę

Ankieta oparta na pobożnych życzeniach, a nie na kalkulacji typu programista + grafik + muzyk * czas na napisanie gry * stawka dla wykwalifikowanych osób o tych specjalnościach / spodziewana ilość sprzedanych egzemplarzy. Nie będzie zbyt wielu nowych gier na Amidze, a te co powstaną zrobią entuzjaści. Szkoda nafty na dalsze rozważania.
[#11] Re: Za dobrą grę na Amigę 1 MB w wersji elektronicznej gotowy jestem zapłacić

@mccnex, post #10

Ale kilka osób przynajmniej uświadomi sobie czemu
[#12] Re: Za dobrą grę na Amigę 1 MB w wersji elektronicznej gotowy jestem zapłacić

@nogorg, post #11

Łączna liczba osób, które chcą zapłacić za grę wynosi 90 osób w PL (a osób które chciałby nową grę z drugiej ankiety wynika że jest 176 ). Uśrednijmy że gra będzie po 50pln, to mamy 4500pln (z tego 23% to VAT który trzeba odprowadzić zostaje 3465pln - 18% podatku dochodoweg, zostaje całe 2840pln). Każdy Twórca już garnie się do pisania drugich Settlersów, UFO, Turricana i Shadow of The Beast :)
[#13] Re: Za dobrą grę na Amigę 1 MB w wersji elektronicznej gotowy jestem zapłacić

@flops, post #12

ciekawe i prawdziwe podsumowanie :)

moim zdaniem pisanie gier na amige nie moze wyjsc poza hobby, mozna docenic tworcow, a nawet trzeba jesli ktos cos zrobi. nie koniecznie kupowac jesli sie nie podoba, ale jesli mozna w to zagrac, poswiecic na to chwile czasu nawet jako ciekawostka to kazdy grosz kazdemu sie przyda. w moim przypadku jest dla mnie mile, ze ludzie mimo wszystko chca wspierac tworcow. o biznesie nie ma mowy, dobry programista zarabia w zaleznosci od tego gdzie mieszka 5 do 15tys miesiecznie na reke. nijak sie ma do tego tworzenie za kase gier na Amige :) czlowiek wraca z pracy styrany, ale od czasu do czasu cos dlubie, ludzie na takich forach jak ppa czy eab go do tego zachecaja i to jest w porzadku. jak zarobi na tym pare tysiecy to bedzie mial fajna premie za to co zrobil - czesc osob i tak te pieniadze przeznaczy na sprzet :)

z drugiej strony jak ktos ma ochote z tego robic biznes i sa chetni na kupowanie gier po 200zl to czemu nie, moze to zacheci jakies wieksz estudio do wydania hitu na amige jak za starych czasow
[#14] Re: Za dobrą grę na Amigę 1 MB w wersji elektronicznej gotowy jestem zapłacić

@flops, post #12

Zapominasz, że ankieta dotyczy tylko i wyłącznie rynku polskiego. Który (jeśli wierzyć wykresowi sprzedaży OS 3.1.4) stanowi 4% całego rynku amigowego na świecie. Jeśli gra będzie naprawdę dobra to... policzmy... 2840 PLN dzielimy przez 4 i mnożymy razy 100... To będzie jakieś 71000 PLN. Na waciki wystarczy
[#15] Re: Za dobrą grę na Amigę 1 MB w wersji elektronicznej gotowy jestem zapłacić

@flops, post #12

Ten kosztorys jest starszny, ale niestety prawdziwy Pozostaje tylko marzyć.. a może jednak coś godnego wielkich tytułów się pojawi?! ok, racja
[#16] Re: Za dobrą grę na Amigę 1 MB w wersji elektronicznej gotowy jestem zapłacić

@flops, post #12

akurat za takiego Hurricana nikt sobie nie wołał kasy.
no ale, jak widać, taka pazerność już jest symptomatyczna w naszym środowisku, że wszystko trzeba przeliczać na cebuliony, a jak się nie kalkuluje, to nie robimy. Szczęście, że przynajmniej wśród fanów Turricana taka postawa nie jest na porządku dziennym.
[#17] Re: Za dobrą grę na Amigę 1 MB w wersji elektronicznej gotowy jestem zapłacić

@recedent, post #14

Niestety to się tak nie przeskaluje (bo AOS to jedno i mało się kupuje tego w PL, więc dlatego tylko 4%). Dwa, że to tylko ankieta, a z teorią u nas łatwiej niż z praktyką więc realnie kupi mniej osób ;)
Ale na zachodzie można liczyć na sporo większy odzew, to prawda. Największy w UK, później USA, to fakt. I może się zrobić z tego połowa czyli pod 40k, co jak dla mnie byłoby by ok, nawet za dwa lata pracy, bo ja Amigę po prostu lubię i fajnie byłoby zrobić coś fajnego. Ale najpierw trzeba pomyśleć o realnym życiu.
Co do #12
Cebula to wychodzi z takich wpisów
Sorry, ale żeby zrobić hit na A500 nie wystarczy pół roku programowania po 8h. Trzeba się nauczyć programować pod sprzęt, nawet jak ktoś potrafi, to trzeba wyciskać z niego siódme poty, przemyśleć gameplay (żeby nie wyszło coś ładnego, ale wujowego jak Shadow of the beast ;p), zrobić grafię, dźwięk. Ludzie którzy robili hity na A500, przeważnie mieli sporo doświadczenia z 8bit, albo z innych wcześniejszych produkcji i siedzieli przy produkcji gry często po 14h, również w soboty i niedziele. Nagroda na koniec, na zachodzie czekała w postaci równowartości samochodu z salonu średniej klasy, niektórzy po paru produkcjach mieli dom i czerwony bolid w garażu i chwała o zasięgu światowym, a nie super małego społeczeństwa jak teraz i na dwa piwa. Ja osobiście wolę pracować dla fabryki i mieć na ogrzewanie Ale w wolnych chwilach mogę pogrzebać, żeby zrobić jakiegoś crapa A za lat kilka może coś lepszego.

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2018 12:52:11 przez flops
[#18] Re: Za dobrą grę na Amigę 1 MB w wersji elektronicznej gotowy jestem zapłacić

@flops, post #17

Z tego co wiem to 3.1.4 w Polsce poszło kilkadziesiąt.
[#19] Re: Za dobrą grę na Amigę 1 MB w wersji elektronicznej gotowy jestem zapłacić

@recedent, post #18

Jak więcej niż 50szt. to za dwa miesiące zaczynam pisać początki silnika gry na Ami
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem