Komentowana treść: Czasopismo "Amiga NG" - numer #5
[#1] Re: Czasopismo "Amiga NG" - numer #5
AmigaOS 3.1.4 - wrażenia w dziale AmigaOS 4? Yyyy...
[#2] Re: Czasopismo "Amiga NG" - numer #5

@waldiamiga, post #1

W sensie "w czym 3.1.4 lepsiejszy jest od tego 3.1, który jest zaszyty w 4.1 i czy warto go dokupić" zapewne.
[#3] Re: Czasopismo "Amiga NG" - numer #5

@waldiamiga, post #1

Worthy na przykład wyleciał z numeru mimo że działa pod OS 4. Profil pisma się nie zmieni, kolega będzie spokojny... :) Zapraszam na Slacka.
[#4] Re: Czasopismo "Amiga NG" - numer #5

@adam_mierzwa, post #3

A czy akcja z wykupem prenumeraty obejmuje również ten numer ?
[#5] Re: Czasopismo "Amiga NG" - numer #5

@Risc, post #4

Chyba tak. Ja mam prenumeratę na numery 4-5.
[#6] Re: Czasopismo "Amiga NG" - numer #5

@Risc, post #4

Tak, prenumerata jest przesuwająca się. Nie odważyłbym się zdeklarować 4 numery naprzód, ale na kolejny spokojnie, tak więc prenumerata jest dwunumerowa, "pełzająca" ;) .
[#7] Re: Czasopismo "Amiga NG" - numer #5
a ja nadal czekam na ciąg dalszy przesyłki, którą zamówiłem 10 sierpnia i która doszła do tej pory w dwóch częściach, przy czym nadal brakuje jednej książki. siedzi, pije i chrupki Tyle że nie pamiętam w tej chwili, której - albo "AmigaOS 4.1 Emulacja", albo "AmigaOS 3.9 Podręcznik Użytkownika". Ale patrząc po obecnej ofercie sklepu to wnioskuję, że jednak tej pierwszej, bo teraz w asortymencie tej pozycji nie widzę.
[#8] Re: Czasopismo "Amiga NG" - numer #5
Nie że bym w temacie programów malarskich, czuł się słabo wyszkolony, lecz podobno na ten numer zapowiadana była szkółka Personal Painta.
[#9] Re: Czasopismo "Amiga NG" - numer #5

@snajper, post #7

edit: a nie, jednak są obydwie książki w ofercie. Tylko Emulacja w innym dziale.
[#10] Re: Czasopismo "Amiga NG" - numer #5

@MUFA-amigaone-pl, post #8

Była, ale nie weszła. Dlatego na przyszły numer dla AmigaOS 4 nie dałem zapowiedzi, żeby taka sytuacja nie powtórzyła się.
Wogóle to są dwa podejścia do szkółek. Pierwsze, moje, to omówienie narzędzi i opcji, a następnie ćwiczenia do wykonania. I drugie, kiedy ktoś znany (np. ze sceny) gawędzi i pokazuje jak coś tworzy, narzędzia omawiając przy okazji.
Aktualnie bardziej interesuje mnie pikselowanie. Nie wiem jak rozwinie się temat szkółek wogóle, raczej w ten sposób, że ja czy ktoś napisze np. 50 stron na jakiś temat i będzie to dopychane. Powstawanie każdego numeru przy tak skromnych zasobach to jest czysta improwizacja ;)
[#11] Re: Czasopismo "Amiga NG" - numer #5
Wydruk juz poszedł ?
Przy "Wymiana karty procesorowej w Power Macu G5 " autorem jest rededent.
Tak jest celowo czy specjalnie

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2018 18:32:10 przez Norbert
[#12] Re: Czasopismo "Amiga NG" - numer #5

@snajper, post #7

AmigaOS 4.1 Emulacja"

Książka jest dostępna w dziale "inne" z opisem "oczekiwanie na dostawę".
Cały czas robimy dodruki i rozsyłamy paczki po kolei. Wiem, że to trwa, ale niestety przy dużej ilości pozycji mamy kolejkę w drukarni.

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2018 18:35:26 przez A2
[#13] Re: Czasopismo "Amiga NG" - numer #5

@Norbert, post #11

Tym bardziej dziwne, że czcionka prawie brajlowska ;]
Przepraszam 'recedenta' za pomyłkę.

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2018 19:04:11 przez adam_mierzwa
[#14] Re: Czasopismo "Amiga NG" - numer #5

@Norbert, post #11

Wydało się - to mój zły brat bliźniak, rededent pisał ten artykuł. Więc jeśli usmażycie sobie kartę procesorową albo płytę główną to nie do mnie pretensje!
[#15] Re: Czasopismo "Amiga NG" - numer #5

@recedent, post #14

chyba wiem gdzie Twój zły brat bliźniak pracuje siedzi, pije i chrupki



Ostatnia aktualizacja: 05.12.2018 20:28:03 przez snajper
[#16] Re: Czasopismo "Amiga NG" - numer #5
Piątka za okładkę! OK
[#17] Re: Czasopismo "Amiga NG" - numer #5

@R-Tea, post #16

To maskotka z konkursu, na tym tle pasuje do pory roku :)
Kolejny numer gazety planujemy na luty. Mile widziane osoby, które mogłyby pociągnąć jakąś szkółkę (co najmniej 3 odcinki).
[#18] Re: Czasopismo "Amiga NG" - numer #5

@adam_mierzwa, post #17

Hej!

Dotarł do mnie właśnie najnowszy numer Amiga NG. Miło widzieć i poczuć w dłoniach nowy numer Amigowego pisma datowany na grudzień 2018 roku.

Szybko zajrzałem do działu konkursowego i - przyznam, że praca Pani Zuzanny mi się bardzo podoba. Prosto, lekko i pomysłowo. Na początku myślałem, że to owieczka (Ami-owieczka), dopiero potem zrozumiałem, że to zwierzę nazywane lamą.

(Akurat lama w slangu komputerowym oznacza kogoś nieobytego z komputerami, tzw. "lamer").

Jednak tutaj, czy to owca, czy lama nie ma to znaczenia. Jest to na pewno maskotka, a poza tym nawiązuje do Amigi właśnie przez te Ami-owieczki. No i jest czerwono-biały szalik.

Obejrzałem inne prace i akurat praca kolegi Recedenta jest identyczna z pomysłem Szamana z sąsiedniego forum. On też miał pomysł na drzewo z rozgałęzieniami.

Brakuje mi jednak w tym drzewku odgałęzienia Amigi klasycznej. Jest MorphOS, AROS, no ale odgałęzienie Amiga OS nie załatwia od razu wersji Amiga OS 4 oraz Amigi klasycznej. Amiga klasyczna to zupełnie odrębne odgałęzienie, które - co pokazuje społeczność internetowa - jest nadal bardzo żywe.

Co do pozostałych prac, to troszkę zawiodłem się, że nie dostałem żadnego wyróżnienia.
[#19] Re: Czasopismo "Amiga NG" - numer #5

@Hexmage960, post #18

Brakuje mi jednak w tym drzewku odgałęzienia Amigi klasycznej.


Bo to nie odgałęzienie, tylko pień/korzeń - widziałeś tęczę na nim rozpiętą?

Amiga klasyczna to zupełnie odrębne odgałęzienie, które - co pokazuje społeczność internetowa - jest nadal bardzo żywe.


"Mój" pień jest jak najbardziej żywy. I zobacz jaki gruby i sztywny!
[#20] Re: Czasopismo "Amiga NG" - numer #5

@recedent, post #19

Bo to nie odgałęzienie, tylko pień/korzeń - widziałeś tęczę na nim rozpiętą?

Tak, zauważyłem tę tęczę. Ale z niej wyrastają 3 gałęzie już bez tęczy. Przydałoby się jeszcze jedno rozgałęzienie.

No, ale to tylko takie moje spostrzeżenie.

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2018 10:42:03 przez Hexmage960
[#21] Re: Czasopismo "Amiga NG" - numer #5

@Hexmage960, post #20

Ten pień jest ciągle żywy, może dlatego ;) Formuła drzewa pozwala na dodawanie kolejnych gałęzi w przyszłości jakby jeszcze coś powstało.
[#22] Re: Czasopismo "Amiga NG" - numer #5

@adam_mierzwa, post #21

Można też (jak już się ma gotowy gadżet w 3D) odrąbać gałąź, której się nie lubi. Ba, nawet i tą, na której się siedzi. Naprawdę dziwię się, że nie wygrałem
[#23] Re: Czasopismo "Amiga NG" - numer #5

@adam_mierzwa, post #21

Oczywiście. Gałąź Klasyczna jest żywa, istnieje po dziś dzień więc warto ją uwzględnić w przyszłej wersji obrazka.

Dobrze, że pień i korzeń są duże i mocne - bez tego te gałęzie by wkrótce uschły.

Ja nawet myślałem, by tą moją "maskotkę" zretuszować i zrobić jej dużo ładniejszą wersję. Bo ta jest troszkę niechlujna.
[#24] Re: Czasopismo "Amiga NG" - numer #5

@Hexmage960, post #23

Czekaj... Jeśli klasyk to gałąź to z czego się odgałęzia? Z siebie samej? To jakieś takie... trochę perwersyjne, nie?

Poza tym - konkurs - o ile się nie mylę - miał dotyczyć maskotki/gadżetu ogólnie pojętych systemów NG. To że w ogóle uwzględniłem tam "pień klasyczny" było wyłącznie gestem mojej dobrej woli i - jak się najwyraźniej okazuje - bardzo złym pomysłem. Jak w tym przysłowiu - "daj Hexmagowi pień, to weźmie całą gałąź".
[#25] Re: Czasopismo "Amiga NG" - numer #5

@recedent, post #24

Chodziło mi tylko o to, że według mojej interpretacji obrazka, gałąź klasyczna jest przeszłością, zaś teraźniejszością są tylko systemy AmigaOS4, MorphOS i AROS. Gałąź klasyczna powinna być również teraźniejszością. szeroki uśmiech

Oczywiście cieszę się, że zrobiłeś ten pień z tęczą. I już na nic więcej nie nalegam.

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2018 13:00:44 przez Hexmage960
[#26] Re: Czasopismo "Amiga NG" - numer #5

@Hexmage960, post #25

Oj tam, nie ma problemu. Cała sytuacja ma zresztą - jak się okazało - niespodziewany finał. Rozbudzone przez naszą dyskusję zainteresowanie sprawą skierowało na moją osobę uwagę licznych mediów. Agencje prasowe, telewizje śniadaniowe, celebryci (że nie wspomnę o tysiącach e-maili, którymi zapychana jest moja skrzynka pocztowa) - wszyscy chcą zobaczyć słynne drzewo. Wydawnictwo A2 nie nadąża z drukiem magazynu, skończyły się nawet egzemplarze w formacie pdf. W związku z tym podjąłem dramatyczną decyzję - drzewo zobaczycie w wątku. Oczywiście nie w wersji z gazety (nie chcę szkodzić w jej dystrybucji), tylko w formie spersonifikowanej. Cieszcie oczy:



P.S. Oczywiście wszystko co napisałem powyżej jest wierutną bzdurą i rojeniem oszalałego z rozpaczy umysłu szaleńca.
[#27] Re: Czasopismo "Amiga NG" - numer #5

@recedent, post #26

A to w środku jak grzbietowy wycinek futra skunksa, to co?
.
[#28] Re: Czasopismo "Amiga NG" - numer #5

@rePeter, post #27

[#29] Re: Czasopismo "Amiga NG" - numer #5

@recedent, post #26

To uśmiechnięte drzewko przypomniało mi wprowadzającą animację do Superfroga.

A może niech naszą wspólną "maskotką" Amigową będzie po prostu ten sympatyczny bohater?

Chyba każdy Amigowiec się z nim identyfikuje?

[#30] Re: Czasopismo "Amiga NG" - numer #5

@Hexmage960, post #29

Chyba każdy Amigowiec się z nim identyfikuje?


Nie.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem