Komentowana treść: WinUAE 4.1.0
[#1] Re: WinUAE 4.1.0
Brakuje tylko romów i można szaleć.Pisane spod nowego WinUAE i AOS3.9.
[#2] Re: WinUAE 4.1.0
Może za kilkanaście lat dojdzie do ideału OK
[#3] Re: WinUAE 4.1.0
Muszę przetestować owo bezproblemowe uruchamianianie Windows 95
[#4] Re: WinUAE 4.1.0

@niebuszewo, post #3

W sumie to chyba brakuje głównie obsługi rdzeni kart graficznej, jak Nvidia etc. Możliwe, że wtedy by działał znacznie szybciej.
[#5] Re: WinUAE 4.1.0
Ja od jakiegoś czasu zacząłem używać pod Windows FS-UAE. Jest normalnie po polsku, nie ma takiej tony ustawień jak w WinUAE. I do emulacji klasycznej Amigi jest idealny.

Dodatkowo plikopartycje które można stworzyć są dynamiczne, czyli rosną wraz z przybywaniem danych. Nie trzeba od razu tworzyć jednego dużego pliku.
[#6] Re: WinUAE 4.1.0

@gilban, post #5

OK
[#7] Re: WinUAE 4.1.0

@gilban, post #5

WinUAE też są dynamiczne.
[#8] Re: WinUAE 4.1.0

@don_rafito, post #7

Moim zdaniem, FS-UAE chyba jest bardziej przyjazne zielonemu użytkownikowi. Odkąd spróbowałem, nie chcę nic innego.
[#9] Re: WinUAE 4.1.0

@KM, post #8

Dla zielonego użytkownika to i tak za dużo.
ON chce tylko kliknąć na adfa i grać.
Po co mu w ogóle jakieś ustawienia.
Dla nich zostały stworzone exeki company.
[#10] Re: WinUAE 4.1.0

@Norbert, post #9

Moment, ja wybieram sobie Amigę, wczytuje raz romy, które sa w katalogu, wybieram grę i gram. W FS-UAE jest coś takiego jak Launcher, żebyś miał gry i klikał, ale pewnie pierwszy raz musisz je wczytać i zapisać. Na razie tego nie używałem, ale pewnie spróbuje czy to mi odpowiada.
[#11] Re: WinUAE 4.1.0

@KM, post #10

Z FS umęczyłem się swego czasu i na próżno. Amiga się nie uruchomiła. Na Ubuntu. Mimo przejrzenia tutoriali i robienia wszystkiego krok po kroku. Dziękuję bardzo. Więc pytam gdzie ty prostota, skoro muszę czytać poradniki żeby to odpalić? WinUAE znam. A prostotę to znajdę w Uae4Arm, na smartku.

Do WinUAE też są launchery

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2018 21:02:37 przez don_rafito
[#12] Re: WinUAE 4.1.0

@don_rafito, post #11

Z FS umęczyłem się swego czasu i na próżno. Amiga się nie uruchomiła


Brak openGL?
.
[#13] Re: WinUAE 4.1.0
Z ciekawości zainstalowałem (pierwszy raz). I mam pytanie: dlaczego jak poustawiam sobie rozbudowaną amigę, dodam dysk twardy (hardfile) i zapiszę, to po wyłączeniu i ponownym włączeniu nie mam zapamiętanych ustawień (poza modelem i ścieżką do romu)?
[#14] Re: WinUAE 4.1.0

@rePeter, post #12

To też sprawdziłem. Najnowsze Ubuntu, wszystkio mające. Po prostu, startował ekran i emulator się wyłączał się. Poddałem się i nie tęsknię.
[#15] Re: WinUAE 4.1.0

@AS, post #13

A odpaliłeś ustawiony system? Zatrybił?

Po ustawieniu wszystkiego, wychodzisz jeszcze raz do Configurations, klikasz na konfigurację z listy pod którą ma być zapisana, RAZ, (lub wprowadzasz nowe nazwy w Name i Deactripsion) i klikasz save. U mnie działa za każdym razem.

Ps. Zapraszam do KomodaAmigaPlus#11, w której zamieściłem tutorial, o konfiguracji i instalacji AmigaOS 3.9 na WinUAE.

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2018 23:15:22 przez don_rafito
[#16] Re: WinUAE 4.1.0

@don_rafito, post #15

Po ustawieniu i Start uruchamia się ok. Wciskam F12, wchodzę w Configurations, zaznaczam (mam tylko jedną nazwę) i daję save. Po wyjściu i otwarciu winuae nie mam automatycznie wczytanych ustawień. Muszę je wczytać ręcznie poprzez Load.
[#17] Re: WinUAE 4.1.0

@don_rafito, post #14

startował ekran i emulator się wyłączał


Można odpalić z terminala, byłaby szansa że wypisze co mu dolega.

Poddałem się i nie tęsknię


Rozumiem, mnie nie podszedł e-uae.
.
[#18] Re: WinUAE 4.1.0

@rePeter, post #17

Debata w stylu "Masło czy Margaryna" moim skromnym zdaniem nie ma sensu. Zamiast wszczynać zbędne spory (taka natura Amigowca), powinniśmy się cieszyć, że są ludzie którzy bardzo aktywnie pracują nad tym, aby nasz mały świat całkowicie nie zginął.

Nie ważne kto i jakiego emulatora używa. Nie ważne czy masz w domu NG, 68k, AROSa lub MOSa. Ważne aby łączył nas jeden wspólny cel.
[#19] Re: WinUAE 4.1.0

@Ponki1986, post #18

Zamiast wszczynać zbędne spory


Gdzie tu widzisz jakieś spory???
Próbujemy pomóc sobie w konfiguracji (czytaj ze zrozumieniem).
.
[#20] Re: WinUAE 4.1.0

@AS, post #16

No i prawidłowo, bo tak się to właśnie robi. Jeśli chcesz żeby po odpaleniu programu były już wczytane ustawienia, to zrób skrót do pliku swojej konfiguracji. Ustaw żeby otwierał się przez WinUAE. Możesz sobie dorobić do skrótu jakąś ładną ikonkę .ico i będziesz startować z pulpitu.
[#21] Re: WinUAE 4.1.0

@rePeter, post #19

Kolega myślę że miał na myśli, problem w kwestii globalnej. Akurat w tym wątku spokojnie sobie rozmawiajmy o konfiguracji. Ale przy ostatniej informacji o WinUAE, wrzuconej na PPA, to kojarzę że niezła jatka była. Amigowcy Klasykowcy NGowcy Łączmy się szeroki uśmiechOK
[#22] Re: WinUAE 4.1.0

@don_rafito, post #21

Amen :)
[#23] Re: WinUAE 4.1.0

@AS, post #16

Mam Minta 19 XFCE (bo cenię sobie stabilność i niskie wymagania). Uruchamiam FS-UAE Launcher, wybieram sobie A1200, dodaję turbo (zakładka do góry, odznaczam), zapisuje nazwę konfiguracji (np. A1200 turbo) w polu po lewej stronie na dole (takie podłużne okienko), obok klikam na taką czerwoną strzałkę w dół (zapisz konfigurację), pojawia się w oknie po lewej do góry moja konfiguracja (ja sobie nazwałem testowo A1200 turbo), wyłączyłem i włączyłem ponownie FS-Launchera i konfig jest.

Dodatkowo w Mincie mam wrzucone inne jądro info :

sudo add-apt-repository ppa:damentz/liquorix && sudo apt-get update

dla 64-bit:
sudo apt-get install linux-image-liquorix-amd64 linux-headers-liquorix-amd64

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2018 16:48:28 przez KM
[#24] Re: WinUAE 4.1.0

@don_rafito, post #20

Dzięki wielkie. Myślałem, że jak konfiguracja nazywa się "UAE default configuration", to powinna ta wczytywać się domyślnie, a inne ustawienie, które czasami potrzebuję doczytuję. Ale nie ma sprawy, jak tak to ustawione, to mogę wczytywać przez konfigurację. szeroki uśmiech
Teraz trzeba sobie poprzypominać, jak od początku wszystko ustawiać i konfigurować, gdyż na swoich Amigach mam poustawiane od lat szeroki uśmiech
[#25] Re: WinUAE 4.1.0

@SuperBuster, post #2

Ten emulator jest juz od wielu lat idealny, od dawna nie mialem z nim zadnych problemow z softem pod m68k. Nie wiem czemu jest tyle negatywnych komentarzy na temat tego emulatora.
[#26] Re: WinUAE 4.1.0

@powerzx, post #25

Ja nie narzekam
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem