Komentowana treść: Icaros Desktop 2.2.6
[#1] Re: Icaros Desktop 2.2.6
Właśnie zainstalowałem na VMWare.
[#2] Re: Icaros Desktop 2.2.6
Oto dlaczego wg mnie nie ma zainteresowania amigowym klonen na pececie.
Nie utrudnia się sobie korzystania z komputera na który jest dedykowany system....
[#3] Re: Icaros Desktop 2.2.6

@WojtekX, post #2

Oto dlaczego wg mnie nie ma zainteresowania amigowym klonen na pececie.
Nie utrudnia się sobie korzystania z komputera na który jest dedykowany system....


Po pierwsze - można mieć pc bez windowsa (tak samo jak bez Linuxa).
Po drugie - VMware (czyli to niby "utrudnianie", jest na takim samym poziomie jak odpalenie programu czy gry).
[#4] Re: Icaros Desktop 2.2.6

@morph123, post #3

Czyli utrudnianie.
Bo większość gier i softu na tym nie ruszy.
Stwierdzam fakt.
Choć nie neguje tego projektu.
[#5] Re: Icaros Desktop 2.2.6

@WojtekX, post #2


Oto dlaczego wg mnie nie ma zainteresowania amigowym klonen na pececie.
Nie utrudnia się sobie korzystania z komputera na który jest dedykowany system....


Bez sensu argumentacja. Równie dobrze mógłbym powiedzieć ze na maku poć wygodniej użyć macos-a, a na x5000 wygodniej użyć Linuksa. Poza tym,nikt nie zmusza cię do uruchamiania icaros-a pod VMware. Ot, powstał sterownik.

Poza tym po cholerę takie marudzenie. Brakuje sterowników, zle. Powstaje sterownik, jeszcze gorzej.
[#6] Re: Icaros Desktop 2.2.6

@mschulz, post #5

X5000 ma dedykowany system, a że Linux na tym kompie daje większe możliwości więc logika nakazuje mieć tam też linuxa.
W podtekscie chciałem zasugerować że dla mnie nigdy żaden Ami system x86 nie będzie do zaakceptowania.
[#7] Re: Icaros Desktop 2.2.6

@WojtekX, post #6

X5000 ma dedykowany system, a że Linux na tym kompie daje większe możliwości więc logika nakazuje mieć tam też linuxa.


Co za roznica? X5000 ma dedykowany system ktory nie jest w stanie obsluzyc 100% hardware i jest pod tym wzgledem daleko w tyle za linuksem. W takim wypadku uzywanie OS4 na X5000 tez jest utrudnianiem sobie zycia, tak samo zreszta jak samo uzywanie X5000.

Myslalem ze amigowcy przywykli juz do tego ze trzymanie sie sprzetu albo systemow retro (OS4, MOS, AROS, OS3.1) jest zwiazane z pewnymi ograniczeniami i wyrzeczeniami. A tu masz, taka niespodzianka ;)
[#8] Re: Icaros Desktop 2.2.6

@WojtekX, post #6

W podtekscie chciałem zasugerować że dla mnie nigdy żaden Ami system x86 nie będzie do zaakceptowania.


A gdyby Commodore funkcjonowało do dzisiaj i tak jak Apple przeszło na x86?
.
[#9] Re: Icaros Desktop 2.2.6

@WojtekX, post #6

@WojtekX

dla twojej informacji icaros wprawdzie nie, ale sam aros dziala na amidze i pracujemy nad tym by dzialal lepiej. wiec moze bedzie kiedys dla ciebie opcja.
[#10] Re: Icaros Desktop 2.2.6

@rePeter, post #8

A gdyby Commodore funkcjonowało do dzisiaj i tak jak Apple przeszło na x86?


[#11] Re: Icaros Desktop 2.2.6

@recedent, post #10

OK Mistrzostwo świata!!
[#12] Re: Icaros Desktop 2.2.6

@rePeter, post #8

Proste Power Maca G5 posiadam. A nowsze wersję Mac pro nie i nie planuje kupować.
Ponieważ mam PC i styka.
W piąteczek zaplanowałem zakup Rasspberry Pi 3.... Obadam jak to się ma w praktyce....
[#13] Re: Icaros Desktop 2.2.6
A po raz kolejny, na kolejnym (szóstym już) komputerze x86 (tym razem to MacBook Air), spróbowałem odpalić, docelowo żeby zainstalować.

Zrobiłem obraz na Pendrive (pliki systemowe są widoczne) ale podczas bootowania, widzę tylko swój systemowy SSD.

Nie działa na makach? Dodam, że to jest 64-bitowy sprzęt oczywiście.
[#14] Re: Icaros Desktop 2.2.6

@David, post #13

Użyj wirtualnej maszyny.
[#15] Re: Icaros Desktop 2.2.6

@waldiamiga, post #14

Nigdy!!!

[#16] Re: Icaros Desktop 2.2.6

@David, post #13

Może ten mak nie pozwala na bootowanie z pendrive czegoś innego niź OSX, może źle pendrive przygotowałeś.... Może maki nie są na liście sprzętu kompatybilnego z AROSem, więc nawet gdybyś odpalił to i tak by nie działało kilka rzeczy?

Nie rozumiem do końca czy jesteś zdziwiony że nie działa, czy po prostu żartujesz.

Bo wiesz, gdy włożę flopa z Workbenchem do Atari ST, to się nie odpala.
A to kurła przecież jest 68k komp, to niby czemu nie działa?
Normalnie o - szu - stwo
[#17] Re: Icaros Desktop 2.2.6

@morph123, post #16

Powiedziałem że to już szósta próba podejścia z x86 żeby mieć AROSa z netem (WiFi). Więc się dziwię, mam prawo w sumie.

Ponadto (i) Mac pozwala na boot z Pendrve'a (ii) przygotowałem poprawnie wg. instrukcji.
[#18] Re: Icaros Desktop 2.2.6

@David, post #17

przygotowałem poprawnie wg. instrukcji.


To albo wina maka (bo nie pozwala odpalić, łatwo sprawdzić próbując odpalić na pc), albo źle zrobiłeś pena.

Wg której instrukcji robiłeś? Jakiś link?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem