Komentowana treść: Czasopismo "Amiga NG" - numer #6
[#1] Re: Czasopismo "Amiga NG" - numer #6
czy NG trooperzy ida na wojne czy jak ?
[#2] Re: Czasopismo "Amiga NG" - numer #6

@selur, post #1

Okładka nawiązuje do gry Tower57 oraz do "maskotki NG" czyli Lamy z szaliczkiem w kratkę.
[#3] Re: Czasopismo "Amiga NG" - numer #6

@recedent, post #2

Mi się ten strój lamy bardziej kojarzy z pancerzem szturmowca z Gwiezdnych Wojen. W Tower 57 chyba czegoś takiego nie widziałem. No ale może grałem innymi postaciami.
[#4] Re: Czasopismo "Amiga NG" - numer #6

@MUFA-amigaone-pl, post #3

To jest cyborg. W Tower57 właściwie każdy bohater kończy jako cyborg (normalna zostaje tylko głowa), jeśli tylko go ulepszasz (a - jak dobrze wiesz - nogi w pewnym momencie musisz ulepszyć). Co prawda postacie w grze na swoim metalowym ciele noszą bieliznę, ale stwierdziłem, że lama jej i tak nie nosi :)

P.S. No i jest również bardzo charakterystyczna broń, używana jako domyślna przez jednego z bohaterów gry.

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2019 16:24:38 przez recedent
[#5] Re: Czasopismo "Amiga NG" - numer #6

@recedent, post #2

Ehh.. mimo że NG w postaci MOSa jest mi bardzo bliskie to jak spoglądam na tą wyjątkowo ascetyczną okładkę mam ochotę zawyć żałośnie. Naprawdę tylko ja mam takie odczucia jak bardzo słabo i źle to wygląda? Ludzie w 90% nabywają rzeczy 'oczami' gdy dana rzecz efektownie zwraca uwagę. Tu nic nie przyciąga, nawet nie ma zajawki o artach na okładce, serio? To jak ma to się sprzedać? W czym prezentowana treść ma być atrakcyjna skoro nie ma minimum z minimum by tak się stało! Papierowe PPA to była inna liga jednak sugeruję zobaczyć jak tam wyglądały okładki i zrewidować bo na tą chwilę wygląda to z lekka żenująco. Mam obawę, że jak ktoś mimo wszystko przełamie się, przełknie gorzką pigułkę braku okładki i zajrzy do środka to prócz pewnie dobrych artów nie będzie tam ani grama grafiki tylko tekst w dwóch kolumnach i ponumerowane strony... prawie jak wydruku z edytora tekstu... chciałbym się mylić.

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2019 11:15:41 przez RadziN
[#6] Re: Czasopismo "Amiga NG" - numer #6

@RadziN, post #5

Rozumie twoje stanowisko, jednak porównywanie do papierowego PPA uważam za nieuczciwe. Każdy potrafi usiąść do klawiatury i skrytykować, natomiast nie ma nikogo skorego podać pomocną dłoń i wykonać coś lepiej. Adam praktycznie sam całą robotę robi. Lubi to więc ROBI, gdzie cała reszta siedzi rozsiana po różnych wątkach na forach i "klepie się po ptakach".
Marzy mi się aby wreszcie nasze środowisko rozszerzyło swoją perspektywę ponad to co ma przed swoim nosem... .
[#7] Re: Czasopismo "Amiga NG" - numer #6

@Lokaty, post #6

Nie no chwila... i Adam nie może złapać kontaktu z ludźmi co robili layout do papierowego ppa? Wybacz ale argument, że ktoś coś lubi ale nie umie tego robić co widać, jest chybiony. Ja nie piszę by Adamowi nawrzucać tylko by ocenił całość z boku i może warto ogarnąć to raz z grafikiem (bardziej dtpowcem i pewnie by się taki w środowisku znalazł) poprosić społeczność czyli nas na ewentualną zrzutę na ów cel bo nikt nie pracuje za free i mamy po temacie... "i potem może sobie obrazki wklejać" i wyglądać będzie sensownie. Aha i przepraszam, że podałem papierowe ppa jako przykład dobrego layoutu to było skrajnie nieuczciwe bo jak można pokazywać dobre wzorce, z których można i warto czerpać... przemilczę wątek o "klepaniu ptaków" jest po za zasięgiem mojego zainteresowania.
[#8] Re: Czasopismo "Amiga NG" - numer #6

@RadziN, post #5

Tylko czy PPA było aż takim wzorem? Wystarczy wspomnieć okładkę do numeru 3, gdzie widokiem mającym przyciągać oczy był .... kibel. Okładka do ostatniego 14 numeru była ok. Reszta (jak dla mnie) w zależności od numeru albo przeciętna albo poniżej przeciętnej.

Co do pisma Adama, to myślę że powodem dlaczego są takie okładki był ten nieszczęsny pomysł z konkursem na maskotkę. Teraz ta maskotka jest na siłę promowana i pchana na afisz... Cóż pewnie można by jako motyw przewodni dać zblurowanego screena z gry Tower 57, dodatkowo wstawić kilka wyostrzonych miniatur z ilustracji zawartych w piśmie artykułów i nikt by się okładki nie czepiał.
[#9] Re: Czasopismo "Amiga NG" - numer #6

@MUFA-amigaone-pl, post #8

Nie kibel tylko śmietnik.

EDIT:

Co do okładek Amigi NG, to wszystko jest w rękach redakcji. Nie wiem kto odpowiada za szatę graficzną i czyj to jest pomysł na ascetyczne okładki.

Podejrzewam, że asceza wynika z ogólnie pojętej "biedy" w środowisku NG. Mam na myśli to, że stosunkowo mało się dzieje. Mogliby dać bardziej dynamiczne, atrakcyjne okładki, ale może mają akurat taką ideę.

Mi okładki się średnio podobają. Tutaj mamy powtórkę - okładka niemal taka sama jak poprzednia. Moim zdaniem powinni dawać jakieś ładne zrzuty ekranu z systemów NG.

Za przykład pisma z ładnymi, pomysłowymi okładkami uważam Amigazyn. Polskie Pismo Amigowe uważam za ideał pisma współczesnego amigowego, choć ostatnio w moim prywatnym notowaniu K&A Plus mocno depcze mu po piętach.

Ogólnie rzecz biorąc dobrze, że mamy wybór i tylu płodnych redaktorów.

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2019 14:11:26 przez Hexmage960
[#10] Re: Czasopismo "Amiga NG" - numer #6

@Hexmage960, post #9

Przepraszwm za wyrażenie, użyłem go by wzmocnić przekaz
[#11] Re: Czasopismo "Amiga NG" - numer #6

@Hexmage960, post #9

moim zdaniem powinni dawać ładne panie. Ładne panie zawsze się sprzedają.
[#12] Re: Czasopismo "Amiga NG" - numer #6

@snajper, post #11

Ładne panie zawsze się sprzedają.


No i wszędzie ta "normalna" prostytucja..
[#13] Re: Czasopismo "Amiga NG" - numer #6

@RadziN, post #5

@RadziN: To może konstruktywnie - co jest nie tak w okładce i co proponujesz zmienić? Po wypowiedzi widzę, że powinny być tytuły głównych artykułów.

Mam obawę, że jak ktoś mimo wszystko przełamie się, przełknie gorzką pigułkę braku okładki i zajrzy do środka to prócz pewnie dobrych artów nie będzie tam ani grama grafiki tylko tekst w dwóch kolumnach i ponumerowane strony... prawie jak wydruku z edytora tekstu... chciałbym się mylić.


Ale wiesz, że w każdej chwili możesz sprawdzić czy jest tak jak piszesz? Tutaj? Są darmowe PDF-y, wcześniejszych wydań, nie musisz przełykać gorzkiej pigułki. Przy okazji - powiedz która okładka najbardziej Ci się podoba i dlaczego.

@Hexmage:

Mi okładki się średnio podobają. Tutaj mamy powtórkę - okładka niemal taka sama jak poprzednia


Hmm... Może się pobawimy w "znajdź 1000 szczegółów, które różni te dwa obrazki"?

[#14] Re: Czasopismo "Amiga NG" - numer #6

@recedent, post #13

Różnic jest wiele, ale dlaczego wykorzystano znów lamę w czerwono-białym szaliku jako "łeb" bohatera?

Choć przyznam, że tendencja jest na plus. Szczególnie korpus wojownika jak i tło z wieżą wyglądają całkiem atrakcyjnie.

Tak czy siak nie chcę mieszać się w sprawy redakcji i ludzi odpowiedzialnych za szatę graficzną.

P.S. A może warto wprowadzić coś takiego jak "temat numeru" i wyeksponować go na okładce? Przyznam, że tematy numeru to jest coś co lubię najbardziej w pismach.

Przykładowo jak tematem numeru były drukarki, programy muzyczne, monitory itp. w Magazynie Amiga, to odpowiednia grafika i podpisy widniały na okładce.

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2019 10:59:44 przez Hexmage960
[#15] Re: Czasopismo "Amiga NG" - numer #6

@Hexmage960, post #14

Ze względu na to, że w numerze mamy recenzję "Tower57" to wieża trafiła na okładkę. Korpus wojownika (cyborga) wiąże się ze wspomnianą grą. Zastosowana broń również pochodzi z gry. Możemy to podciągnąć pod "temat przewodni"?

Lama to zwycięzca konkursu na maskotkę. Myślę, że taka maskotka powinna się pojawiać na okładce.
[#16] Re: Czasopismo "Amiga NG" - numer #6

@recedent, post #15

a ta lama ma jakieś imię? Np. Lama Leopold?
[#17] Re: Czasopismo "Amiga NG" - numer #6

@snajper, post #16

Myślę, że ten temat jest tak ważki, że warto rozpisać osobny konkurs na imię dla lamy.
[#18] Re: Czasopismo "Amiga NG" - numer #6

@recedent, post #17

Nie ma takiej opcji.
[#19] Re: Czasopismo "Amiga NG" - numer #6

@recedent, post #17

Lama Lambert, a dla MOS-a Motyl Matylda. OK Wyczuwam nowe źródło zarobku na Amigowcach
[#20] Re: Czasopismo "Amiga NG" - numer #6
Nie czytalem pisma, wiec nie moge miec uwag merytorycznych co do tresci.
Obejrzalem tylko okladke i ona zbytnio nie zacheca do kupna pisma.
- okladka pisma o Amidze NG powinna przyciagac oko, pokazywac mozliwosci NG, nawet jesli jest tworzona w photoshopie :). Okladka tego numeru jest w szaroburych kolorach i nie zwraca na siebie uwagi. Lepsza byla okladka nr 2, choc te obrazki na dole srednio do niej pasowaly.
- brak jakiejkolwiek informacji, co jest w numerze. Wiekszosc ludzi kupuje impulsywnie widzac, ze jest w numerze cos, co moze ich zainteresowac - tu tej infomracji nie ma.
Mysle, ze conajmniej 2-3 zajawki dla roznych grup odbiorcow powinny byc na okladce - dla tego numeru to np "Tower 57 - recenzja", "WinUAE vs Morphos", "Odyssey browser".
- logo tytulowe jest za male, nie wyroznia sie na tle innych napisow. Mogloby byc ze 2 razy wieksze.
- data i numer powinny byc w innej linii, np w prawym gornym rogu
- tekst "magazyn" bym usunal, wg mnie jest zbedny i tylko zajmuje mejsce, na ktorym powinno byc duze logo Amiga NG.
W takiej wersji okladka przypomina nieco okladke Amigowca z poczatkow wydawania :)
Zainwestowalbym troche w poprawnienie jej layoutu, w kazdym empiku jest mnostwo wydawnictw, ktoych okladki moga sluzyc za zrodlo inspiracji.
No chyba, ze tak ma byc celowo, wtedy nie ma tematu :)
[#21] Re: Czasopismo "Amiga NG" - numer #6

@recedent, post #13

To są Ami owce lub Ami lamy do golenia.
Czyli środowisko które ładnie wszystko kupuje,,,
Ale na drugim obrazku przeszli do ofensywy.
Osobiście okładki z MA lub Amigowca zawsze mnie przyciągały.
Po pracy zawsze nos w szybę kiosku i po portfel..
Tak było w okolicach 1990 do 1996 roku... Poźniej przesiadka na Chip Enter i PC World...
Te lamy niestety by mnie raczej odpychały albo dały skojarzenie z pismem dla dzieci....
[#22] Re: Czasopismo "Amiga NG" - numer #6

@recedent, post #13

@Rec Konstruktywnie masz w kometarzu 20 - nic dodać nic ująć.
[#23] Re: Czasopismo "Amiga NG" - numer #6

@RadziN, post #22

A czemu w komentarzu 20, a nie w komentarzu 5? :)

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2019 19:01:48 przez recedent
[#24] Re: Czasopismo "Amiga NG" - numer #6

@recedent, post #17

warto rozpisać osobny konkurs na imię dla lamy.


Dalej, Lama! :)
[#25] Re: Czasopismo "Amiga NG" - numer #6

@recedent, post #13

Za dużo białego.



Jak widać grafik ze mnie żaden ;d
[#26] Re: Czasopismo "Amiga NG" - numer #6

@hrw, post #25

trzeba tak: siedzi, pije i chrupki

[#27] Re: Czasopismo "Amiga NG" - numer #6

@snajper, post #26

[#28] Re: Czasopismo "Amiga NG" - numer #6

@recedent, post #13

Przy okazji - powiedz która okładka najbardziej Ci się podoba i dlaczego

01/2017 jest OK - grafika jest stonowana i pasuje do ascetycznej formuły.
Wniosek: to nie ascetyczna forma jest nie halo, tylko prymitywizm i niski poziom graficzny obrazków - tak jak w dwóch wskazanych przez Ciebie przypadkach (04/2018, 01/2019).
[#29] Re: Czasopismo "Amiga NG" - numer #6

@Daclaw, post #28

To miała być próba strolowania mnie (tak, ta ostatnia lama to moje dzieło)? Jeśli tak to nie bardzo się udało - jakoś mi ciśnienia nie podniosłeś. Co do jednego jestem skłonny się zgodzić - okładka 04/2018 też mi się nie podoba.

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2019 16:50:16 przez recedent
[#30] Re: Czasopismo "Amiga NG" - numer #6

@hrw, post #25

A ja pomyślałem, że okładka mogłaby wyglądać na przykład tak:

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem