Komentowana treść: Sąd odrzucił wniosek Cloanto
[#1] Re: Sąd odrzucił wniosek Cloanto
To już nie jest śmieszne... to się kiedyś skończy? I te nazwy firm.... :(
[#2] Re: Sąd odrzucił wniosek Cloanto

@X-Type^HVR, post #1

Wkrótce dojdzie do sytuacji ,jak panuje w świecie ośmiobitowego C= .Prawa do pojedynczego programu będzie mieć jedna osoba.
[#3] Re: Sąd odrzucił wniosek Cloanto
Cloanto teraz ma prawo zmienić nazwę swojego programu "Personal Paint" na "Amiga Paint". szeroki uśmiech
[#4] Re: Sąd odrzucił wniosek Cloanto

@MDW, post #3

Ale Personal Paint jest rozwijany przez inne osoby. Nawet A-EON wypuszcza jego nowe wersje.

Jak tak dalej pójdzie to będzie 10 dróg rozwoju Amigi, a ta liczba będzie rosnąć.

Cloanto oddaje hołd Amidze i Commodore 64 w postaci pakietu do emulacji. Produkuje też swoje Kickstarty. Po co im prawa do marki Amiga? Chcą sprzedawać nowe Amigi z jakimś nowym ROMem, na przekór Haage&Partner, Hyperion i reszcie?

Najlepsze czasy dla Amigi były za czasów Marka Pampucha. Dla mnie to oczywistość.

Dzisiaj się zrobił prawny bałagan. I nie dziwota, że ludzie trzymają się "brzytwy". W takiej sytuacji Amigi od Commodore to jakieś niepodważalne wartości.

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2019 21:12:13 przez Hexmage960
[#5] Re: Sąd odrzucił wniosek Cloanto

@Hexmage960, post #4

to jest grubsza historia, i ciagnie sie od miesiecy. co mnie bardziej dziwi to kompletna cisza w tej kwesti na ppa.
[#6] Re: Sąd odrzucił wniosek Cloanto

@Valwit, post #5

W sensie newsów czy komentarzy? Nurt NG zmalał, to i nie ma komu komentować. Jak wreszcie Hyperion podzieli losy Amiga Inc. to bedziemy narzekać na nową firmę-macochę, taka tradycja.
[#7] Re: Sąd odrzucił wniosek Cloanto

@Valwit, post #5

A co to zmieni ze będzie głośno ?
Nie mamy na to zamieszanie wpływu.
No chyba ze mamy i wtedy ta kompletna cisza na ppa jest dziwna.

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2019 03:46:38 przez Norbert
[#8] Re: Sąd odrzucił wniosek Cloanto

@X-Type^HVR, post #1

Takie pytanie, kto ma prawa do zrodel kickstartu i systemu Amiga OS 3.1? Bo czytalem, ze nie ma ich Cloanto. Tylko nie wiem czy to prawda. A jesli nie ma to juz zupelnie jest chore. Hyperion powinien nazwy zmienic tylko jako zamiennik systemu i kickstartu, np. na HypAOS 3.1.4.
[#9] Re: Sąd odrzucił wniosek Cloanto

@Don_Adan, post #8

Ja rozumiem, że prawa teraz ma ten twór C-A Acquisition Corporation czyli w konsekwencji Cloanto. Wiele rzeczy na temat "co może Cloanto" może być nieaktualne, skoro będzie mógł wszystko to co Amiga Inc. Według mnie 3.1.4 jest nielegalny, ale czy to ma znaczenie dla końcowego nabywcy?
[#10] Re: Sąd odrzucił wniosek Cloanto

@adam_mierzwa, post #9

Nie znam angielskiego na tyle, ale nie znalazlem tam nic o kodach zrodlowych a tylko o nazwach typu Intuition, czy AutoConfig.
[#11] Re: Sąd odrzucił wniosek Cloanto

@Hexmage960, post #4

Najlepsze czasy dla Amigi były za czasów Marka Pampucha.


Ty, weź Ty może sobie takich jaj nie rób, co?
[#12] Re: Sąd odrzucił wniosek Cloanto

@LeMan, post #11

Zależy co zdefiniujesz jako "czasy Marka Pampucha". Z tego co wiem to człowiek ciągle jeszcze żyje.
[#13] Re: Sąd odrzucił wniosek Cloanto

@X-Type^HVR, post #1

To już nie jest śmieszne... I te nazwy firm


Ależ to jest śmieszne, tyle że jak w marnej komedii klasy B.
Kilkuosobowe "korporacje" przekazują sobie trupa a co go obrócą to większy smród .
Najlepiej od razu przełączyć kanał.
.
[#14] Re: Sąd odrzucił wniosek Cloanto

@Hexmage960, post #4

Ale Personal Paint jest rozwijany przez inne osoby. Nawet A-EON wypuszcza jego nowe wersje.

A to nawet nie wiedziałem. "Personal Paint" jakoś zawsze kojarzył mi się z Cloanto. Gdzieś po drodze zmienił właściciela czy ja źle kojarzę?
[#15] Re: Sąd odrzucił wniosek Cloanto

@MDW, post #14

Od 2014 roku rozwija go A-Eon. Rozwija to za duże słowo, kluczowa sprawa jaką było przepisanie na PPC zrobił wcześniej ktoś inny.
Tak więc A-Eon oficjalnie rozwija teraz PPainta, natomiast Cloanto może to również robić, ale nie na platformach amigowych.
On November 27, 2014, Cloanto and A-EON Technology announced that future Amiga versions of Personal Paint (including possible MorphOS and AROS ports) will be developed by A-EON. Personal Paint 7.2 remains included in Amiga Forever, and Cloanto may continue to develop future non-Amiga versions.

Źródło: link
[#16] Re: Sąd odrzucił wniosek Cloanto

@adam_mierzwa, post #15

including possible MorphOS and AROS ports


Takie troche mało "possible" te porty o których mowa. Jak w wątku na AmigaWorld (gdzie kwękali, że PPaint za słabo się sprzedaje i raczej nie ma szans na dalszy rozwój) napisałem że z chęcią kupię, ale wersję natywną dla MorphOS to zasugerowali mi, żebym dla MorphOSa kupił sobie wersję 68k.



Ostatnia aktualizacja: 06.04.2019 14:55:25 przez recedent
[#17] Re: Sąd odrzucił wniosek Cloanto
Jaka cisza Jubi co chwilę coś tam produkował na ten temat na PPA

A tak w ogóle to najczęściej plotki związane z tą wojenką komentują ludzie niezainteresowani AmigaOS. Obie strony raczej komentują mało i nawet przestały już publicznie odrzucać różne absurdalne oskarżenia, tłumacząc to całkiem słusznie że w sumie nieważne co sobie na ten temat myśli troll X czy Y a ważne jest tylko to co postanowi sędzia.
[#18] Re: Sąd odrzucił wniosek Cloanto

@recedent, post #12

A czy ja twierdzę, że zszedł był, czy cuś? Przecież
Najlepsze czasy dla Amigi były za czasów Marka Pampucha.

i dalej
Dzisiaj się zrobił prawny bałagan.

brzmi z deczka jajcarsko. Ja wiem, że kolega Hexmage960/Hextreme/Minmat/MaxPower (y otros, y otros...) funkcjonuje w rzeczywistości cokolwiek prostopadłej, ale żeby aż takie znaczenie Pampuchowi przypisywać...
[#19] Re: Sąd odrzucił wniosek Cloanto

@recedent, post #16

Itix musi być chyba poprawiać w wersji MorphOsowej, ale ta którą mam na dysku działa dość ok.
[#20] Re: Sąd odrzucił wniosek Cloanto

@michal_zukowski, post #19

Owszem, PPaint 68k działa sprawnie, ale nie będę kupował na potrzeby MorphOSa wersji 68k. Już taką mam, tylko z numerkiem 7.1c. Jak chcą mojej kasy to niech przygotują wersję natywną (zwłaszcza że Personal po "ulepszeniach" jest ponoć sporo wolniejszy od klasycznej wersji).
[#21] Re: Sąd odrzucił wniosek Cloanto

@recedent, post #20

(zwłaszcza że Personal po "ulepszeniach" jest ponoć sporo wolniejszy od klasycznej wersji).


Jeśli to stwierdzenie opierasz na podstawie mojej recenzji programu w wersji 7.2. To nie da się ukryć że w oparciu o testy wyszło iż PPaint 7.2 był ponad dwukrotnie wolniejszy niż PPaint 7.1.

Natomiast chciałbym zauważyć że dla zobrazowania tej różnicy celowo użyłem grafiki o rozmiarze 6000x6000 pikseli. Tymczasem można chyba bez ryzyka przyjąć że normalnie nikt w programach typu PersonalPaint nie pracuje na tak dużych obrazach. Raczej standardem jest tutaj przedział 320x256 - 800x600. Przy takich rozdziałkach, to te róznice na sprzęcie z G5 nie powinny być w żaden sposób bolesne.

Poza tym testy przeprowadzałem na "przejściowej" wersji 7.2. Jak wiadomo teraz obowiązuje wersja 7.3, bardziej dopracowana, nie wykluczam też że być może również bardziej zoptymalizowana. Chociaż ja używam teraz wersji PPC, więc żadnych testów by to potwierdzić lub wykluczyć juz nie zrobię.
[#22] Re: Sąd odrzucił wniosek Cloanto

@LeMan, post #18

Nie przypisuję znaczenia panu Markowi Pampuchowi, tylko mówię że za jego czasów, czyli kiedy wydawano Magazyn Amiga to były to najlepsze czasy dla Amigi. Czyli lata 1992-1999.
[#23] Re: Sąd odrzucił wniosek Cloanto

@Hexmage960, post #22

No nie wiem. Jak dla mnie lata w których komputer przestał być produkowany i 90% użytkowników przesiadło się na inne platformy i jeden po drugim przestały być publikowane kolejne programy/gry/rozszerzenia sprzętowe trudno nazwać "najepszymi czasami". Może więc dwa-trzy pierwsze lata z okresu który właśnie wskazałeś.
[#24] Re: Sąd odrzucił wniosek Cloanto

@recedent, post #23

Można zastanawiać się jak to było w latach 1985-1992, głównie za czasów Amigi 500, kiedy w Polsce Amiga triumfowała. Jednakże sytuacja za czasów Pampucha była o tyle dobra, że mimo, że już prawie wszyscy odwracali się powoli od Amigi, w tym wydawnictwo Lupus, które wcześniej wydawało Magazyn Amiga, to pan Marek postanowił poświęcić wiele dla tego komputera, zakładając swoje wydawnictwo MMM i wykupując pismo z rąk Lupusa.

Sytuację Amigi można zatem rozumieć dwojako. Z jednej strony powoli odchodziła od mainstreamu, ale z drugiej strony znaleźli się ludzie - jednostki, które poświęciły wiele dla tego komputera, dzięki pracy których Amiga przetrwała i nie została zapomniana. Dla samej Amigi to było zwycięstwo.

Bankructwo Commodore to był największy cios, co spowodował załamanie się rynku komercyjnego i opłacalności przedsięwzięć. Jednakże wiele firm i instytucji nie opuściło Amigi, kontynuując pracę na jej rzecz, w tym takie duże firmy jak Electronic Arts, czy Team 17. Wiele ludzie pragnęło podtrzymać Amigę przy życiu ze zwyczajnej bezinteresownej sympatii, udawało im się to z różnym skutkiem.

I oni wówczas nie patrzyli na sensowność takiego działania. Działali ze zwykłej wiary i nadziei na stworzenie dla Amigi lepszego jutra. I za to należy im się duże uznanie i szacunek. Obok PC-ty i inne maszyny rosły w siłę.

Ja nie mam wątpliwości, że Amiga 1200 należy do maszyn niedocenionych i na którą mogło wówczas powstać wiele ciekawych tytułów, które się nie pojawiły. Technologia Amigi już za czasów jej istnienia powoli odchodziła w zapomnienie. I tutaj jest największa tragedia. Dziś widać wyraźnie, jak ludzie są przywiązani do tej technologii. I dlatego Amiga klasyczna jest najpopularniejsza. Zaś systemy NG czerpią z oryginalnej koncepcji Amiga OS w sposób im odpowiadający.

Dodam jeszcze, że czasy 1985-1992 nie są mi obce. Posiadałem dyskietki Freda Fisha 1-660 na płycie CDPD i mogłem zapoznać się z bogactwem oprogramowania z tego okresu. Jednakże sytuacja Amigi na arenie światowej nie była mi wówczas dobrze znana, choć starałem się być na bieżąco czytając prasę.

Proszę też zauważyć, że moje porównanie dotyczy głównie lat 1992-1999 oraz współczesnych (2000-2019), czyli odnosi się do lat późniejszych, w tym obecnej sytuacji. Internet zapewnił łatwość porozumiewania się między amigowcami na całym świecie i z tego co obserwuję przynajmniej na PPA, Amiga w klasycznej odsłonie jest w sercach najwięcej osób.

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2019 09:46:33 przez Hexmage960
[#25] Re: Sąd odrzucił wniosek Cloanto

@Hexmage960, post #24

Jednakże sytuacja za czasów Pampucha była o tyle dobra, że mimo, że już prawie wszyscy odwracali się powoli od Amigi, w tym wydawnictwo Lupus, które wcześniej wydawało Magazyn Amiga, to pan Marek postanowił poświęcić wiele dla tego komputera, zakładając swoje wydawnictwo MMM i wykupując pismo z rąk Lupusa.


Acha. I - jak sam pisze - przypłacił to zdrowiem, musiał sprzedać samochód i zadłużyć się, po czym po dwóch chudych latach zamknąć pismo definitywnie. Złote lata, nie ma co.
[#26] Re: Sąd odrzucił wniosek Cloanto

@Hexmage960, post #24

Bankructwo Commodore to był największy cios, co spowodował załamanie się rynku komercyjnego i opłacalności przedsięwzięć. Jednakże wiele firm i instytucji nie opuściło Amigi, kontynuując pracę na jej rzecz, w tym takie duże firmy jak Electronic Arts


Nie wydaje mi się aby EA jakoś specjalnie wspierało Amigę, od 95 nie wydali chyba już nic podczas gdy na takiego MegaDriva ukazywały się jeszcze FIFA/ Maden NFL 98.
To już bardziej zaangażowali się w promocję 3DO gdzie zadebjutowała taka seria jak Need for Speed.
[#27] Re: Sąd odrzucił wniosek Cloanto

@philipo, post #26

Jasne, na Amigę zrobili jeszcze Deluxe Paint V w roku 1995. Team 17, jak wiadomo podziałało nieco dłużej.

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2019 10:55:37 przez Hexmage960
[#28] Re: Sąd odrzucił wniosek Cloanto

@Hexmage960, post #4

Oceniając obiektywnie i na chłodno to Pan M. Pampuch młodym ludziom wmawiał, że jest dobrze jak już było po wszystkim. Może w to wierzył, może wtopił w ten biznes oszczędności i zaciekle tego bronił, ale to już za Pampucha po 1994 roku była walka z wiatrakami. Wszystko co najlepsze powstało na Amidze było do 1994 roku... Potem już tylko powolne przegrywanie na każdym polu... Moje zdanie na temat Pana M. Pampucha jest takie, że dzisiaj szybko by go ludzie wyśmiali i poszli by na przód... Takie jest życie. Teraz to widzę, a kiedyś widziałem świat tak jak mi P.Pampuch go przedstawiał.
Uważam, że te wojenki sądowe już nic nikomu nie dadzą. Amiga w każdej formie to sprzęt retro i należy ludziom pozwolić się nią bawić. Emulacja programowa i sprzętowa, zabawa na oryginalnych klasykach to tylko i wyłącznie szacunek dla historii i powrót do naszej młodości ;). Amiga już dawno przestała się liczyć i jedyne co ją może uratować od zapomnienia to ludzie bawiący się w retro...
[#29] Re: Sąd odrzucił wniosek Cloanto

@Prałat, post #28

Emulacja programowa i sprzętowa, zabawa na oryginalnych klasykach to tylko i wyłącznie szacunek dla historii i powrót do naszej młodości ;)


btw definicja obrazkowa emulatora lol x) siedzi, pije i chrupki (wompierz to nie emulator!):
[#30] Re: Sąd odrzucił wniosek Cloanto

@Prałat, post #28

Amiga już dawno przestała się liczyć i jedyne co ją może uratować od zapomnienia to ludzie bawiący się w retro...

Zgadzam się z tym w całej rozciągłości.

Wszystko co najlepsze powstało na Amidze było do 1994 roku... Potem już tylko powolne przegrywanie na każdym polu..

W tej kwestii mam inne zdanie. Ale pewnie dlatego, że dla mnie rozkwit amigowania nastąpił dopiero po 1995 roku, gdy kupiłem Amigę od Escomu. Jak zaobserwujesz dzieje Aminetu, ile paczek wrzucono po 1994 roku, to myślę, że zweryfikujesz swoją opinię.

Moje zdanie na temat Pana M. Pampucha jest takie, że dzisiaj szybko by go ludzie wyśmiali i poszli by na przód... Takie jest życie. Teraz to widzę, a kiedyś widziałem świat tak jak mi P.Pampuch go przedstawiał.

To zależy. Pan Marek organizował Amiga Show w 1998 roku i nikt z kilkuset odwiedzających go nie wyśmiał.

Ja mam do tego pana, jak i wielu innych wspaniałych dla mnie postaci (nie tylko ludzi stojący za Amigą) ogromny szacunek.

Amiga może znaczyć dla kogoś niewiele. Ot, niszowy komputer. Jest tyle rzeczy, które lubię i cenię w Amidze, że trudno je zliczyć.

Uważam, że te wojenki sądowe już nic nikomu nie dadzą.

Tu też zgoda.

Może w to wierzył, może wtopił w ten biznes oszczędności i zaciekle tego bronił, ale to już za Pampucha po 1994 roku była walka z wiatrakami

A nie pomyślałeś, że może pan Marek Pampuch zwyczajnie lubił ten komputer?

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2019 15:21:38 przez Hexmage960
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem