Komentowana treść: WinUAE 4.2.1
[#1] Re: WinUAE 4.2.1
Ktoś kiedyś napisał: (...) ciekawe ile % w wpływów Cloanto ze sprzedaży z AmigaForever otrzymał Autor WinUAE...

BTW czy w wywiadzie Stephena Jonesa z Michaelem Battilaną poruszano ten wątek (lub ogólnie, WinUAE)? Jeszcze nie oglądałem.
[#2] Re: WinUAE 4.2.1

@David, post #1

Ktoś kiedyś napisał: (...) ciekawe ile % w wpływów Cloanto ze sprzedaży z AmigaForever otrzymał Autor WinUAE...

BTW czy w wywiadzie Stephena Jonesa z Michaelem Battilaną poruszano ten wątek (lub ogólnie, WinUAE)?


Po pierwsze: Toni kiedys w wywiadzie powiedzial ze od Cloanto dostawal sprzet ktory byl dla niego o wiele wiecej wart niz jakiekolwiek pieniadze.

Po drugie: Po cholere o cos takiego pytac? Jakie to ma znaczenie? Bo jak dla mnie zadnego.
[#3] Re: WinUAE 4.2.1

@mschulz, post #2

Po pierwsze: Toni kiedys w wywiadzie powiedzial ze od Cloanto dostawal sprzet ktory byl dla niego o wiele wiecej wart niz jakiekolwiek pieniadze.


Czyli - podsumowując - odpowiedź jest twierdząca. Tzn. Cloanto przekazywało wartościowy sprzęt jako uznanie dla rozwoju WinUAE, na którym oparte jest całe AmigaForever.


Po drugie: Po cholere o cos takiego pytac? Jakie to ma znaczenie? Bo jak dla mnie zadnego.


Dla mnie ma, bo skoro ewangelizujemy aby mieć legalnego Kicka, WB, to jednocześnie te wszystkie przychody powinny w jakiś predefiniowany sposób trafiać do "ojców" tego sukcesu.
[#4] Re: WinUAE 4.2.1

@David, post #3

Dla mnie ma, bo skoro ewangelizujemy aby mieć legalnego Kicka, WB, to jednocześnie te wszystkie przychody powinny w jakiś predefiniowany sposób trafiać do "ojców" tego sukcesu.


Slowo "powinny" nie pasuje do licencji GPL, na ktorej wydany jest WinUAE. Gdyby autor uwazal, ze faktycznie "powinny", siegnalby po calkowicie odmienna forme licencjonowania. Z ewangelizacja dot. legalnego kicka czy wb nie ma to nic wspolnego.
[#5] Re: WinUAE 4.2.1

@mschulz, post #4

Slowo "powinny" nie pasuje do licencji GPL, na ktorej wydany jest WinUAE. Gdyby autor uwazal, ze faktycznie "powinny", siegnalby po calkowicie odmienna forme licencjonowania. Z ewangelizacja dot. legalnego kicka czy wb nie ma to nic wspolnego.


Większość osób obiera licencję GPL, bo nie zna innej (open source).

Jeśli nawiązujesz, że autor mógł wybrać np. MIT czy BSD to w sumie trochę w tym racji.

Ale zauważ, że WinUAE był rozwijany zanim pojawił się w dystrybucji AmigaForever. Więc może po prostu w toku okazało się, że soft przynosi korzyści "firmie trzeciej" a zmiana licencji byłaby tylko zmianą kosmetyczną, więc jej nie było.
[#6] Re: WinUAE 4.2.1

@mschulz, post #4

Z ewangelizacja dot. legalnego kicka czy wb nie ma to nic wspolnego.


Otóż ma i to wiele.

Posłużę się przykładem.

Jeśli mam wpłacić 1% podatku na KRS fundacji A lub B a wiem, że w fundacji A, 80% przychodów idzie na koszty stałe (m.in. wynagrodzenia), natomiast w fundscji B - tylko 25% to oczywiście popueram B, a o fundacji A rozpowiadam, że “nieetyczna”, “żeruje” itp.
[#7] Re: WinUAE 4.2.1

@David, post #6

Posłużę się przykładem.


Wszystko ladnie i pieknie, ale Cloanto nie jest fundacja zyjaca z dobrowolnych datkow takich jak 1% podatku a firma ktora sprzedaje okreslone produkty. A twoje ewentualne wplaty na ich konto to nie gest dobroczynny a nazelznosc za np. pakiet Amiga Forever.
[#8] Re: WinUAE 4.2.1

@mschulz, post #7

Nie twierdzę, że firma to organizacja dobroczynna, w moich postach apeluję jedynie o uczciwość.

Co jakiś czas kupuję Amiga Forever od Cloanto, gdybym miał o Nich złe zdanie, kupiłbym AF basic (a nie Premium) i to tylko raz.

Wydawało mi się, że to, co piszę, jest proste.
[#9] Re: WinUAE 4.2.1

@David, post #8

(...)w moich postach apeluję jedynie o uczciwość


Czy autor WinUAE, powinien w ramach uczciwości zablokować w swoim programie możliwość używania innych ROM'ów niż od Cloanto, czy nie powinien?
[#10] Re: WinUAE 4.2.1

@morph123, post #9

Po pierwsze nie, bo nie tylko ROMy od Cloanto są legalne (legalny jest np. również zrzut ROMu z oryginalnej amigi).

Po drugie - formalnie zależy to od Jego układów z Cloanto.

Tak czy inaczej nie powinien, zdecydowanie.

Nie wiem skąd to pytanie BTW, nie widzę związku z dotychczasowym wątkiem.
[#11] Re: WinUAE 4.2.1

@David, post #10

Po pierwsze nie, bo nie tylko ROMy od Cloanto są legalne (legalny jest np. również zrzut ROMu z oryginalnej amigi).


A WinUAE nie jest jedynym emulatorem, chyba że jedynym którego autor otrzymuje gifty od Cloanto.

Nie wiem skąd to pytanie BTW, nie widzę związku z dotychczasowym wątkiem.


Słowo klucz - uczciwość, nie związane z tematem newsa, ale z postami już tak :)
[#12] Re: WinUAE 4.2.1

@morph123, post #11

A WinUAE nie jest jedynym emulatorem, chyba że jedynym którego autor otrzymuje gifty od Cloanto.


Good point!

Ale Cloanto wykorzystuje właśnie WinUAE... czekaj czekaj! Jest przecież Amiga Forever essentials dla androida. Więc powinni też UAE4All i inne szeroki uśmiech
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem