• Ankieta

Jak często odwiedzasz Aminet?

  • Gdy muszę
    79 głosów 79
  • Raz w tygodniu
    20 głosów 20
  • Nie zaglądam na Aminet
    15 głosów 15
  • Raz w miesiącu
    14 głosów 14
  • Codziennie
    9 głosów 9

Ankieta skończyła się 06.08.2019

[#1] Re: Jak często odwiedzasz Aminet?
A skad pomysl na taka ankiete?
[#2] Re: Jak często odwiedzasz Aminet?

@Phibrizzo, post #1

Też się zastanawiam?
[#3] Re: Jak często odwiedzasz Aminet?

@Phibrizzo, post #1

Pomysł wziął się z obserwacji statystyk pobrań na Aminecie. Zauważyłem że zainteresowanie serwisem spadło, to już nie to samo co np. 10 lat temu.
[#4] Re: Jak często odwiedzasz Aminet?
Pominę sytuacje gdy czegoś szukam. Wtedy zaglądam między innymi także an Aminet. Ale tak zwyczajowo, bez specjalnego powodu, raz w tygodniu zerkam na: MorphOS-Storage, Aminet, OS4Depot i AROS-Archives. Zaglądam tam dzięki cotygodniowym podsumowaniom amiga-news.de o nowinkach w tych archiwach. Mam amiga-news.de w RSSach i nie mógłbym odznaczyć tych pozycji jako przeczytane bez choćby rzucenia okiem na szczegóły nowych rzeczy.
[#5] Re: Jak często odwiedzasz Aminet?

@forge, post #3

Myślę, że powodem może być mechanizm jaki zaobserwowałem u siebie. Wchodzę jak włączam Amigę. Ostatnio nie włączam to i nie wchodzę. Dlatego nie wziąłem udziału w ankiecie bo żaden wariant nie jest dla mnie prawdziwy.
To jest przyjemność towarzysząca użytkowaniu komputera i mniejsze zainteresowania oznacza, że mniej osób bawi się realnym sprzętem tak często jak kiedyś.
Zapewne w innym miejscu statystyki tak nie spadły, a może wzrosły - paczki piratów do emulacji na przykład. Nie wiem czy jestem osamotniony w poglądach, ale według mnie zainteresowania Amigą spada na rzecz innych zabawek retro i neoretro (w tym Raspberry i podobne).
[#6] Re: Jak często odwiedzasz Aminet?

@adam_mierzwa, post #5

Bo na danej platformie trzeba mieć co robić żeby się nią interesować. Trzeba potrafić znaleźć sobie zajęcie. Dotyczy to każdej platformy, nie tylko Amigi (cokolwiek nią nazwać).
[#7] Re: Jak często odwiedzasz Aminet?
Mam nadzieję, że nie wpadli na pomysł, że skoro spadła liczba wejść, to zamykamy. Aminet, to nieraz ostatnia deska ratunku, takie zaplecze, gdzie w godzinie W, ani rusz.
[#8] Re: Jak często odwiedzasz Aminet?
Większość newsów z aminetu mam poprzez face'a, więc wahałem się między "raz w miesiącu" a "gdy muszę". W sumie informacje z profilu na fb przewijają mi się conajmniej kilka razy w tygodniu.
[#9] Re: Jak często odwiedzasz Aminet?

@MDW, post #4

raz w tygodniu zerkam na: MorphOS-Storage, Aminet

Ja z pewnych względów robię to codziennie.
[#10] Re: Jak często odwiedzasz Aminet?
Kiedyś to się ADT używało zamiast "zaglądać na Aminet".
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem