• Opis

Obudowa Checkmate A1500 (bez naklejki) z widocznym Gotekiem (enkoder, oled) w prawej zatoce. Lewa zatoka 5,25 jest ze "ślepą" zaślepką.

zamieścił: kazeobi

data: 2019.09.28 16:06

kategoria: Sprzęt / kazeobi

rozdzielczość: 1920x914

odsłon: 198

komentarzy: 27

Ocena użytkowników: 4.5 (oceniających: 4)
Zaloguj się by zagłosować.


[#1] Re: Checkmate A1500
Super Ja czekam na swoją, który byleś na liście >?

Moja też czarna a gdzie masz naklejkę?
To wersja do a 500?


Ostatnia aktualizacja: 29.09.2019 10:35:57 przez Dorian3d
[#2] Re: Checkmate A1500

@Dorian3d, post #1

Byłem 180-któryśtam. Naklejka chyba się gdzieś zgubiła, bo nie miałem jej od razu naklejonej...

To jest wersja dla A500, wraz z adapterem Zorro/ATX PSU.
[#3] Re: Checkmate A1500

@kazeobi, post #2

To tak jak ja do a 500 z Zorro, Ale bez naklejki nie ma tego efektu.
[#4] Re: Checkmate A1500
heh, ten Gotek to tak, jak kwiatek do kożucha Nie mniej jednak, 5 siadło bo obudowa jest zajebista.
[#5] Re: Checkmate A1500

@MariuszK, post #4

A jak te zaślepki 5,25 zamontuje normalnie, a nie do góry nogami, to będzie aż na 6 gwiazdek nawet na grupie facebookowej Checkmate 1500 żodyn nie zauwazył :)
[#6] Re: Checkmate A1500

@kazeobi, post #5

Bo każdy się gapił na to jak ten gotek kiepsko w niej wygląda
[#7] Re: Checkmate A1500
kurła, też to zamówiłem... Czy miałem zamawiać? Już nawet nie pamiętam, taki syf z tym checkmate porobili, że nic nie wiadomo :/
[#8] Re: Checkmate A1500
kazeobi, ode mnie 5 za zamieszczenie uczciwego zdjęcia, jak to naprawdę wygląda. Pal sześć zaślepki do góry nogami...

Mam jeden z ostatnich backer-numerów i czekam (jak na zbawienie) dokładnie na ten zestaw, czarna obudowa, w środku będzie ten sam czarny gotek. No i już mi się odechciało czekać. Też macie wrażenie, że coś tu nie gra z tymi plastikami? Szczerze, liczyłem na większy wodotrysk. No i logo nie zintegrowane z obudową, tylko jakaś naklejka?!


Mam nadzieję, że za tydzień, dwa porządnie się rozczaruję na pozytyw...
[#9] Re: Checkmate A1500

@Michciu, post #8

Ja czekam na taką sama obudowę.
Bez Naklejki to słabo to wyszło .
zdjęcie jest słabej jakości
[#10] Re: Checkmate A1500

@Michciu, post #8

[#11] Re: Checkmate A1500

@Dorian3d, post #10

[#12] Re: Checkmate A1500

@Michciu, post #8

https://www.youtube.com/watch?v=ekqtAA0UTGs&t=705s
Czarne są "double coated", więc to nie jest czysty plastik.

Gotek pewnie niedługo znacznie bardziej przestanie tak bardzo "przeszkadzać wizualnie" :P, bo na bazie plików udostœpnionych przes Stephena została zaprojektowana odpowiednia zaślepka: https://www.thingiverse.com/thing:3900370

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2019 10:09:55 przez kazeobi
[#13] Re: Checkmate A1500

@kazeobi, post #12

Ja użyje Bootselector i czarnej stacji dyskietek

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2019 17:59:18 przez Dorian3d
[#14] Re: Checkmate A1500

@kazeobi, post #12

Osobiście uważam, że wersja biała jest lepsza.
Posiadam amige 3000d więc zdecydowałem się na czarną.
[#15] Re: Checkmate A1500

@Dorian3d, post #11

Dorian, poprawiłeś mi nieco humor tym filmem, no tak z bliska, to w sumie tej obudowie nie można zarzucić słabej jakości. Mi pomimo wszystko jednak czarna nadal bardziej się podoba. Potworny zonk wyszedł z adapterem Zorro pod ACA500+, jeśli mi "aka" nie wystartuje, no to cały mój koncept szlag trafi. Słyszałem o tym problemie już wcześniej, Stephen nawet zrobił filmik, gdzie testuje różne kombinacje rewizji płyt A500 z gołą "aką", z turbo i czasami odpalało, czasami nie. Smuteczek. Znając życie mi nie odpali. No i nie akceptuję już drugiej zasłyszanej wypowiedzi w stylu "no dobra, "aka" może nie śmiga, ale nie zawracajcie se tym D, bo i tak jest Vampire". No i szkoda, że nie pokazał, jaki zasilacz najlepiej do tego pudełka szukać, no i gdzie go upchnąć.
[#16] Re: Checkmate A1500

@Michciu, post #15

Każdy zasilacz SFX się nada, bo każdy (działający) udźwignie 500/1200
[#17] Re: Checkmate A1500

@MariuszK, post #16

Problemu w górę nie ma, problem jest w dół - Amigi za mało zużywaja dla niektórych zasilaczy. Ja testowałem Chieftec SFX-350BS i PSF 180MP, obydwa działają.
[#18] Re: Checkmate A1500

@kazeobi, post #17

Ja tam nie widzę problemu żeby sztucznie obciążyć czymś linie 3.3V.
[#19] Re: Checkmate A1500

@Michciu, post #15

No ja też chwiałem dać tam ACA500+ i blizzard 1260
jak nie zadziała to lipa
v2 fajne ale nie do tej obudowy
[#20] Re: Checkmate A1500

@Dorian3d, post #19

Taa, aż dziw bierze, że w naszym amigowym świecie zdominowanym przez wszelkiego rodzaju adaptery i przejściówki nikt jeszcze nie zrobił takiej prostej pasywnej przelotki ZORRO I w formie C, no ale w sumie to kto zamykał kiedyś A500 w desktopie. A teraz by się do tej obudowy przydała. A tak to jest niewypał i to za cenę samej obudowy! No ok, jest tam jeszcze ZORRO II i zewnętrzne zasilanie i chyba za to ta cena. No ale jak ktoś nie potrzebuje... Ja i tak jestem na "rezerwowej" na tę płytkę, bo przez tą cenę za długo się wahałem... Możnaby Krashana grzecznie podpytać, ale on teraz akurat klawiaturę 1200 ma na warsztacie.
[#21] Re: Checkmate A1500

@Michciu, post #20

Dzisiaj przyszła mojaszeroki uśmiech! Cofam moje wątpliwości - czarna jest piękna! Zdjęcia potrafią nieźle zamieszać. Na adapter Zorro w tym batchu najprawdopodobniej się nie załapałem, ale trudno, poczekam. Panowie, króciutko - jest dobrze!OK
[#22] Re: Checkmate A1500

@Michciu, post #21

Mówiłem że foto jest do niczego !
[#23] Re: Checkmate A1500

@Michciu, post #20

E Jak nie !

A tu wersja zewnętrzna
[#24] Re: Checkmate A1500

@Michciu, post #21

Ale co dostałeś bez Zorro ?
a zapłaciłeś ?
[#25] Re: Checkmate A1500

@Dorian3d, post #24

Hejka, redakcja nas pogoni, że se tu wątek rozwijamy. Stosunkowo późno zgłosiłem się do Stephena i wpisał mi złącze Zorro w adnotacjach do zamkniętego zamówienia ("add if spare"). Liczyłem na kontakt i ew. dopłatę, a że dostałem paczkę, to od razu wiedziałem, że nici z tego.
Gość nabrał wody w usta, bo wyszedł zonk i szukają rozwiązania. Zaliczyłem zdziwko, jak na forum icomp.de przeczytałem wymianę postów między Jensem, a Stephenem odnośnie tego złącza. Chłopaki jak na dżentelmenów przystało zrezygnowali z mordobicia, ale nie omieszkali wymienić się grzecznościami. Trochę żenuła, bo dla dobra społeczności powinni rozwiązać ten problem łącząc siły.
Dzięki za zdjęcia, będę szukał rozwiązania na własną rękę, może coś wyrzeźbię w warsztacie na pierwsze uruchomienie i poczekam na poprawkę od Stephena, bo na Zorro II też mi zależy.
[#26] Re: Checkmate A1500

@Michciu, post #21

Jak aca500 plus była wyprodukowana przed rokiem 2019 to będzie działać.
[#27] Re: Checkmate A1500

@Dorian3d, post #22

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem