Komentowana treść: Album Amiga Rocks - zbiórka na Kickstarterze
[#1] Re: Album Amiga Rocks - zbiórka na Kickstarterze
Ja myślę, że strona http://amigaremix.com jest odpowiednim miejscem na te utwory. Chyba nie istnieje potrzeba produkcji komercyjnych albumów.

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2019 17:26:02 przez rgrg2
[#2] Re: Album Amiga Rocks - zbiórka na Kickstarterze

@rgrg2, post #1

Istnieje, bo wtedy jest ich wiecej.

Ja np. mam takich 7-8.
[#3] Re: Album Amiga Rocks - zbiórka na Kickstarterze

@rgrg2, post #1

o tym czy istnieje, to już zadecyduje końcowa sumka. A ostatecznie to i tak twórcy decydują, w jaki sposób będą rozpowszechniać swoje dzieło. Trochę cebulactwem zalatuje mówienie "dej darmo, tu masz przesłać, bo i tak nikt nie weźmie".
Dodam, że po przesłuchaniu ich dotychczasowej twórczości gra jest warta świeczki i raczej żałował nie będę.

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2019 18:01:36 przez snajper
[#4] Re: Album Amiga Rocks - zbiórka na Kickstarterze

@rgrg2, post #1

Okaże się za trzy tygodnie. Zbiórka ruszyła z kopyta, ale trend trochę przyhamował. Zbyt wcześnie żeby rozstrzygać:

[#5] Re: Album Amiga Rocks - zbiórka na Kickstarterze
Jak społeczność amigowa nie dysponuje dużym kapitałem, to ma się tę myśl aby każde datki szły do twórców AOS4.x/MorphOS/Aros i twórców ważnych aplikacji, na cele najważniejsze, a nie przepijać ograniczone fundusze. Ale ja wiem, że finanse to jak wirtualna rzeczywistość, ludzie kasę mają ale nie potrafią się zorganizować i przeznaczyć na najważniejsze cele. Wiadomo każdy ma prawo swoje fundusze wydatkować na co chce, ale jak się słyszy, że np. w Hyperion i A-EON, Cloanto i w innych firmach amigowych bieda to można się zdziwić po co komuś następne muzyczki, zbędne wydatki. Ale kto potrafi dać coś z własnego talentu, to próbuje, a może i chętni na to się znajdą.

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2019 23:04:13 przez rgrg2
[#6] Re: Album Amiga Rocks - zbiórka na Kickstarterze

@rgrg2, post #5

jak się słyszy, że np. w Hyperion i A-EON, Cloanto i w innych firmach amigowych bieda to można się zdziwić po co komuś następne muzyczki, zbędne wydatki.


No właśnie dlatego bieda, że ludzie wolą wydawać pieniądze "na następne muzyczki". Ale ja tam nikomu do portfela nie zaglądam, co kto lubi. Nie moja broszka. O gustach się nie dyskutuje, ani o pieniądzach. Po prostu się ma.
[#7] Re: Album Amiga Rocks - zbiórka na Kickstarterze

@recedent, post #6

No wlasnie, dobrze powiedziane.. nikt nikomu do portfela nie powinien zagladac ale pozniej wszyscy placza, ze cos sie nie rozwija tak jak nalezy.


No to albo czas zaczac zagladac do portfela innym albo zamknac pape i przestac jeczec, ze czegos nie ma! pomysł
[#8] Re: Album Amiga Rocks - zbiórka na Kickstarterze

@recedent, post #6

Dyskutuje się o wszystkim, zależy kto z kim i kiedy, przy jakiej okazji, np. o dupie marynie.
A pieniądze dobrze mieć, ale to nie jest najważniejsze, żyjemy w systemie gdzie pieniądz często decyduje o człowieku i dla niektórych jest miarą sukcesu. "Pieniądze się ma" Kto ma to ma
Głupie gadki, że do portfela się nie zagląda, o pogadaj z dziewczyną albo z kobietą, to dla niej ważny temat kasa, a i kolega też ma coś do powiedzenia w temacie dochodów albo wydatkowania.

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2019 23:56:08 przez rgrg2
[#9] Re: Album Amiga Rocks - zbiórka na Kickstarterze
IMO sprawa nie jest taka czarno-biała.

Z jednej strony oczywiście zgadzam się, że to cyniczny skok na kasę. W dodatku doskonale obliczony, bo chodzi o remiksy kawałków z gier, a nie dem, a wiadomo, że graczy zawsze było dużo więcej.

A z drugiej strony myślę, że ma to sens. Większość kawałków na AmigaRemix brzmi beznadziejnie; jak aranże na syntezatory z początku lat 90, tymczasem FastLoaders proponują zupełnie inną jakość. Choć osobiście wolałbym, żeby grali trochę mniej zachowawczo i bardziej nowocześnie. Do Machinea Supremacy jednak sporo brakuje.
[#10] Re: Album Amiga Rocks - zbiórka na Kickstarterze

@rgrg2, post #8

Popatrz na to inaczej.
Na świecie jest mnóstwo darmowych systemów typu Linux. Kilkanaście fajnych dystrybucji.
Dla wielu ludzi dystrybucje te przewyższają technicznie komercyjne Windows.
Ale i tak miliony ludzi płaci za te komercyjne a w ogóle nie chcą nawet patrzeć na darmowe.
Podobnie jest z Morph OS czy AOSx4.
I nigdy nie wplyniesz na rozumowanie ludzi.
Jeśli na kickstarterze zbierze się milionik to git. Komus znowu będzie łatwiej się żyło...
[#11] Re: Album Amiga Rocks - zbiórka na Kickstarterze

@WojtekX, post #10

Ale i tak miliony ludzi płaci za te komercyjne a w ogóle nie chcą nawet patrzeć na darmowe.


Ale co w tym dziwnego? Nie od dziś wiadomo, że ludzie nie cenią tego, za co nie zapłacą.

A żeby nie było tak całkiem OT - widzę, że wspierających od wczoraj doszło :)
[#12] Re: Album Amiga Rocks - zbiórka na Kickstarterze

@Jazzcat, post #11

nie zgodzę się z tym. Przykład z porównaniem Linux-Windows jest chybiony. Zanim Linux zyskał wygodę użytkowania zbliżoną do windy, to minęło sporo czasu, w ciągu którego Windows zdążył utrwalić swoją pozycję. A z przyzwyczajeń łatwo się nie rezygnuje. Zresztą nawet gdyby ludzie chcieli zrezygnować - to co oferuje im Linux? Np. w kwestii gier Linux dzisiaj nadal kuleje. W kwestii softłeru też. Np. biorę sobie pierwszy z brzegu - Adobe After Effects, w którym ostatnio się bawię: "Operating system Windows 10 (x64 only) v1703 and later, macOS 10.12 Sierra or later". Na Linuxie musisz albo używać zamienników (znów - kwestia przyzwyczajenia), albo kombinować (choć z tego co mi wiadomo to do obróbki video sensowny soft ma tylko Win i Mac (Final Cut Pro X)).

Albo weźmy sobie przeglądarki. Był darmowy Firefox/Mozilla i płatna Opera - według Twojej teorii ludzie powinni masowo przesiąść się na Operę, bo początkowo trzeba było za nią płacić, żeby nie oglądać reklam.
[#13] Re: Album Amiga Rocks - zbiórka na Kickstarterze

@snajper, post #12

I tak więcej jest obecnie użytkowników macOSa, niż Linuxa, pomimo, iż to nie sa tanie rzeczy.
[#14] Re: Album Amiga Rocks - zbiórka na Kickstarterze

@David, post #13

Tu bym się sprzeczał.
Kazdy telefon, no prawie, te na Android to na linuxie chodzą.
Wiec zda się że więcej jest linuxa. A komputery:roll??
Czy ktoś robi statystyki?
Wg. Wikipedii Mac OS to 5%, Linux 0,77%, a ciekawostka to inne systemy 67%
Najwiecej jest Win 7 około 17 %

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2019 09:39:17 przez WojtekX
[#15] Re: Album Amiga Rocks - zbiórka na Kickstarterze

@Jazzcat, post #9

myślę, że ma to sens. Większość kawałków na AmigaRemix brzmi beznadziejnie; jak aranże na syntezatory z początku lat 90


Wreszcie ktoś to głośno powiedział OK
[#16] Re: Album Amiga Rocks - zbiórka na Kickstarterze
$25,004
pledged of $24,196 goal



\o/
[#17] Re: Album Amiga Rocks - zbiórka na Kickstarterze

@WojtekX, post #14

Tu bym się sprzeczał.
Kazdy telefon, no prawie, te na Android to na linuxie chodzą.
Wiec zda się że więcej jest linuxa.


Uzywanie telefonu z Androidem to nie to samo co uzywanie linuksa. Taksamo uzywanie SmartTV z linuksem w srodku to nie to samo co uzywanie linuksa. Odsetek osob swiadomych tego co pod Androidem ukryte i uzywajacych tego jest znikomy.

Jezeli lubisz takie porownania to mozesz smialo stwierdzic ze prawie kazdy, kto ma konto w banku jest uzytkownikiem windowsa juz od pierwszego skorzystania z bankomatu (cala masa bankomatow pracuje pod kontrola linuksa), a ludzie korzystajacy z firmowych kombajnow do drukowania/skanowania/kserowania sa uzytkownikami BSD.
[#18] Re: Album Amiga Rocks - zbiórka na Kickstarterze

@mschulz, post #17

Jeżeli ktoś nie chce być użytkownikiem Linuxa to nie powinien też kasować biletów w autobusie/tramwaju. 😉
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem