Komentowana treść: P96 V2.4.3
[#1] Re: P96 V2.4.3
To jest darmowe płatne bo ja się gubię w tych zagrywkach licencyjnych.
Czy P96 to nie jest tylko API ?
[#2] Re: P96 V2.4.3

@Sventevith, post #1

Z tego co kojarze to zawsze bylo platne, ale wiekszosc to olewala.
[#3] Re: P96 V2.4.3

@michal_zukowski, post #2

Tylko co dostarcza ten soft ? Jak rozumiem to nie jest samo API ?
Czy AmigaOs ma API do kart graficznych aby dostarczać same sterowniki z pominieciem P96 ?
[#4] Re: P96 V2.4.3

@michal_zukowski, post #2

A zna ktoś link do kupienia?
[#5] Re: P96 V2.4.3

@luminiac, post #4

Po zarejestrowaniu się na stronie icomp.de pojawi się stosowna opcja w sklepie.
[#6] Re: P96 V2.4.3

@JakubH, post #5

I ile to kosztuje? Pytam z ciekawości.
[#7] Re: P96 V2.4.3

@Jield, post #6

Pisze co łaska, ale w rzeczywistości nie mniej niż 8eur
[#8] Re: P96 V2.4.3

@Jield, post #6

Masz do wyboru min 8.96 euro a sugerują 12.96
[#9] Re: P96 V2.4.3
I każde pobranie dekrementuje ograniczony licznik pobrań
[#10] Re: P96 V2.4.3

@tbone, post #9

Kupowałem pół roku temu i nadal mam 8 pobrań. Prędzej minie mi te 12 miesięcy.

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2019 10:31:59 przez Kilos
[#11] Re: P96 V2.4.3

@Kilos, post #10

To co, zarejestrowaliśmy produkt na 12msc??
[#12] Re: P96 V2.4.3

@tbone, post #11

Mnie to w ogóle już nic nie zdziwi. Tyle lat P96 było darmowe i nikt się tym nie interesował. I to dotyczy nie tylko P96. A teraz jak Amiga Klasyczna wypłynęła i jest na topie to kupa developerów którzy odeszli od Amigi w latach dziewięćdziesiątych, nagle się pobudziło i chcą zrobić na tym kasę. To jest zwyczajne chamstwo. Tak wiem już słyszę te głosy, to trudno że jest chamstwo, ale taki jest biznes. Racja: to chyba już nie jest retro pasja, tylko retro biznes.
I nie marudził bym gdyby nie fakt, że z sieci poznikały starsze wersje, choćby 2.1p (badajże). I chyba na Aminecie jest tylko wersja 2.0 dostępna.

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2019 18:19:58 przez don_rafito
[#13] Re: P96 V2.4.3

@don_rafito, post #12

Nie było darmowe tylko nikt nie płacił za użytkowanie:
"Picasso96 is ShareWare. Requested fee US$20 or DM30, free to use for
PicassoIV and Pixel64 users (the manufacturers of those cards already
paid for these licences) and the really few ones that already have
sent us a donation.
[#14] Re: P96 V2.4.3

@michal_zukowski, post #13

Racja, przejęzyczyłem się, shareware.
[#15] Re: P96 V2.4.3

@michal_zukowski, post #13

Za co dokładnie odpowiada picasso ze nie wystarczy sam system plus sterowniki ?
[#16] Re: P96 V2.4.3

@don_rafito, post #12

A teraz jak Amiga Klasyczna wypłynęła i jest na topie to kupa developerów którzy odeszli od Amigi w latach dziewięćdziesiątych, nagle się pobudziło i chcą zrobić na tym kasę. To jest zwyczajne chamstwo.


Poczytaj sobie, https://www.ppa.pl/aktualnosci/picasso96-w-rekach-individual-computers-i-hyperionu.html.

I nie marudził bym gdyby nie fakt, że z sieci poznikały starsze wersje, choćby 2.1p (badajże). I chyba na Aminecie jest tylko wersja 2.0 dostępna.


Na Aminecie od zawsze dostępna była wersja 2.0, tu nic się nie zmieniło. Wersja 2.1 nie była oficjalnie publicznie dostępna, ale bez problemu można ją znaleźć w Google.

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2019 19:46:28 przez forge
[#17] Re: P96 V2.4.3

@forge, post #16

Wiem że przy szperaniu można znaleźć. Ale do pojawienia się płatnej 2.2, 2.1x, była dostępna tu.
Niemniej jednak, jeżeli Picasso wejdźcie w skład systemu operacyjnego, to płatność, jest uzusadniona. Aczkolwiek chciałem zaakcentować sprawę w szerszym aspekcie, a nie tylko w kwestii P96.
No właśnie:
komentarz #9

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2019 20:56:36 przez don_rafito
[#18] Re: P96 V2.4.3

@don_rafito, post #17

Zauważ że płacąc za P96 wspierasz jego rozwój. Ja uważam że to fair.

Aczkolwiek chciałem zaakcentować sprawę w szerszym aspekcie, a nie tylko w kwestii P96.


Podaj przykłady.
[#19] Re: P96 V2.4.3

@don_rafito, post #17

Jak nie ma, jak jest. (było)

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2019 21:48:17 przez Norbert
[#20] Re: P96 V2.4.3

@forge, post #18

Nie ma co daleko szukać, choćby kilka newsów wyżej:
link
Facet przebudził się ze swoim IBrowsem po wielu latach i chce zrobić interes życia, za przeglądarkę, która darmowemu NetSurfowi do pięt nie dorasta. Przykre
[#21] Re: P96 V2.4.3

@Sventevith, post #15

System do tworzenia grafiki na "klasyku" wykorzystuje funkcje bezpośrednio grzebiące po chipsecie. Nie uwzględnia zewnętrznych sterowników. P96 daje Ci możliwość przerzucenia części funkcji tworzących, wyświetlających i zarządzających grafiką na taki właśnie zewnętrzny sterownik. Bez tego AmigaOS 3.x widzi tylko OCS, ECS oraz AGA'tę.
[#22] Re: P96 V2.4.3

@don_rafito, post #20

Przykre
Ale co tu jest przykrego? Przecież możesz olać misia i radośnie używać darmowego i lepszego NetSurfa.
[#23] Re: P96 V2.4.3

@don_rafito, post #20

Sorki za offtop.

Facet przebudził się ze swoim IBrowsem po wielu latach i chce zrobić interes życia,


Autor rozwija IBrowse w zasadzie bez przerwy, fakt że długo mu to zajęło, ale dla mnie to nie jest wystarczający powód żeby go posądzać o chamstwo i robienie retro biznesu. Szkoda że niektorzy tak myślą, tu jest odpowiedź autora https://www.ibrowse-dev.net/faq.php#Q2.

Zawsze cieszy mnie rozwój dawnego oprogramowania: P96, IBrowse, PPaint, a być może niedługo ImageFX, Aladdin 4D, OctaMED i inne. Nie spodziewałem się takich wydarzeń, i tym bardziej nabieram przekonania że Amiga obecnie przeżywa swoją drugą młodość.

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2019 19:28:06 przez forge
[#24] Re: P96 V2.4.3

@forge, post #23

Co jest złego w retrobiznesie ?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem