Komentowana treść: Więcej Węgla 10
[#1] Re: Więcej Węgla 10
Czy ja dobrze widzę? Wywiad z tym Piterem, który znikną w niewyjaśnionych okolicznościach z kasą na wydanie Atari Fana?

Włączyłem podcast i sie wyjaśniło, a już myślałem ze sie odnalazł.

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2019 21:39:01 przez lopezpb
[#2] Re: Więcej Węgla 10
Eeee... myślałem, że to będzie wywiad z jakimś fanbojem dużego Atari. szeroki uśmiech Wiecie czym (między innymi) różni się prawdziwy, wiecznie aktywny fan od niedzielnego nostalgika niesionego falą mody na retro? Prawdziwy fan nigdy nie mówi o swojej platformie w czasie przeszłym. Tutaj prawie wszystkie wypowiedzi na temat Atari były w czasie przeszłym.

Rozbawiło mnie "A do czego używaliście tego multitaskingu?". Ile razy ja to słyszałem od DOSowych pecetowców w latach 90... Jak się człowiek tak głębiej zastanowi to używanie AmigaOS od wczesnych lat dziewięćdziesiatych faktycznie inaczej ukształtował użytkowników (o czym zresztą Adam wspomniał w odcinku).

A wracając do tego atarowo-pecetowego pytania to zwykle odpowiadam (a właściwie odpowiadałem, bo dzisiaj to jest oczywiste): "Do niczego. Ale bezustannie i nie dałbym rady bez tego żyć."
[#3] Re: Więcej Węgla 10

@MDW, post #2

"Do niczego. Ale bezustannie i nie dałbym rady bez tego żyć."


OK
[#4] Re: Więcej Węgla 10

@lopezpb, post #1

Ten atarowiec ma taką wiedze, jakby od tygodnia Falcona miał, strata czasu.
[#5] Re: Więcej Węgla 10

@marianoamigo, post #4

Strata czasu to może nie, bo znacznie lepiej tego słuchać niż jakichś losowych głupot w radiu. Ale faktycznie czuć, że to Atari to dla gościa jest tylko wspomnienie. I to dosyć zatarte wspomnienie, bo nie pamiętał tam jakiejś podstawowej danej (ilości kolorów czy coś takiego) Atari Falcon.
Ale nie ma co marudzić - odcinka chętnie wysłuchałem, uprzyjemnił mi poniedziałkową drogę do pracy.
[#6] Re: Więcej Węgla 10

@MDW, post #5

I tak dla mnie było w drodze z Podlasia do Krakowa :)
[#7] Re: Więcej Węgla 10

@MDW, post #2

Eeee... myślałem, że to będzie wywiad z jakimś fanbojem dużego Atari.

Dla mnie najważniejsza była konfrontacja teoretycznie aktywnego Atarowca z moją wiedzą o samym Atari. To pokazuje też różnice pomiędzy naszymi środowiskami, gdzie ludzie żyją wspomnieniami lub robią coś konkretnego dzisiaj. Trochę podobna sytuacja była, gdy próbowałem namówić na współpracę ludzi z pisma Mój Mac Magazyn - wprost przyznawali, że nie mają wiedzy o retro-Apple. Amigowcy (mimo wszystkich różnic i problemów) trzymają się mocno

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2019 00:50:08 przez A2
[#8] Re: Więcej Węgla 10

@A2, post #7

W czwartej minucie słuchać że "będę teraz bliżej Atari". to znaczy że już nie będzie Amigowej poezji tylko Atarowa . Dobry ruch.

Po za tym to szkoda że z Amiga 34 nie wleciał jakiś szybki Vlog na kanał A2 na YT, z podroży na party wejścia rozłożenia się itp. Może z wypadów na inne party warto robić takie relacjeok, racjaok, racja

A czy w Amigazyn mogły by być serie artykułów z cyklu Historii zlotów deweloperów. To o czym kiedyś się mówiło, to co teraz się mówi i co np: z tego zostało wdrożone. Nie wiem czy Polska prasa Amigowa omawiał, dawne "Dev Com'y"

Takie po prostu o czym myśleli Developerzy kiedyś i dziś na przełomie lat, opierając się na relacjach z dawnych Imprez. Z lat 80/90. Tylko imprez Developerów, nie Party.
Biorąc pod uwagę że Amigazyn to pismo Historyczne poniekądOKok, racja
[#9] Re: Więcej Węgla 10

@tWINpIX, post #8

Dzięki za wszystkie sugestie, będziemy działać OK
[#10] Re: Więcej Węgla 10

@A2, post #9

Wiem że to może nie ten temat bo o Amiga 34 było w AmiCascie, ale czy po tak jak by to nie nazwać, dużych imprezach wychodzą jakieś PDF. Jak np: Commodore_Amiga_Developer_Conference_1988_Washington i tam takie ciekawostki jak HeliOS i np: Metacomco / Commodore Amiga Transputer Board.

Bo wydaje mi się że te konferencje z lat 80/90 były ciekawsze niż to co jest teraz, jeśli chodzi o developerów bo producenci czy też wydawcy lecą z prądem i widać jakieś efekty. A marka jako Amiga to jest chyba co roku to samo czyli jakieś prezentacje zapowiedzi etc... Czyli chyba lepiej pisać o tym co było i lecieć na falach Historiiok, racjaOK
[#11] Re: Więcej Węgla 10

@tWINpIX, post #10

No raczej nie ma co liczyć na rzeczy jak z lat '80/'90. Tam było dla kogo organizować takie imprezy. Ilu masz aktywnych użytkowników wszystkich Amig/Post Amig? Będzie 5 tyś? Z czego 80% włączą Amigę, żeby odpalić starszą grę na godzinkę lub dwie, a później nie odpala miesiącami.
A w latach świetności było 7 milionów użytkowników, którzy korzystali z tych komputerów na co dzień dla zabawy i pracy. Także pozostaje tylko nostalgia i hobbystyczne projekty :)

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2019 15:16:40 przez flops
[#12] Re: Więcej Węgla 10

@tWINpIX, post #10

dubel :/

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2019 15:15:41 przez flops
[#13] Re: Więcej Węgla 10

@flops, post #11

Ale to nie chodzi oto że kiedyś było lepiej a teraz jest gorzej:) I że teraz jest garstka osób w skali tego co było w latach 80/90, bo to każdy wie. Tylko że kiedyś były duże Amigowe imprezy które nie zostały opisane w Polskiej prasie, i były tam też zapewne dziesiątki wizji które nie zostały spełnione. Względnie w/w HeliOS gdzie technologia została sprzedana do Atari. I sam ten fakt, ma też nawiązywać do czwartej minuty podcastu:)

A i chyba nie twierdzisz że nowe 060 lub V4 to hobbistyczne projekty Bo jednak są to rzeczy na skale dawnych latok, racjaok, racja Lub A314. Bardziej wykonanie jest po godzinach niż "nostalgia i hobbystyczne projekty"

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2019 17:16:30 przez tWINpIX
[#14] Re: Więcej Węgla 10

@tWINpIX, post #10

Skala możliwości jest mniejsza, ale też jest i czynnik ludzki, nikt nie jest etatowym pracownikiem jak w Commodore więc często nie poczuwa się w obowiązku.
Materiały z konferencji są zamieszczane w Wiki AmigaOS 4, która ma część dla użytkowników i dla programistów.
Tegoroczne materiały są tutaj: link
Jeśli wyjdziesz dwie gałązki wyżej to uświadczysz wiele materiałów z poprzednich lat link.
[#15] Re: Więcej Węgla 10

@A2, post #7

Proponuję na któryś tam odcinek zaprosić Krolla.
[#16] Re: Więcej Węgla 10

@adam_mierzwa, post #14

Dobra to materiały są dzieje się na skale możliwości, lecz dalej to nie zmienia faktu. Że te stare imprezy nie zostały jakoś opisane lub omówione w teraźniejszości lub nie dalekiej przeszłości. Czy w ogóle w Polsce ktoś coś o tym napisał bo Amigowa prasa zaczęła się chyba w latach 90?

Nawet podcast o tym co Commodore chciało ale nie zrobiło mógł by być ciekawy, lecz ciekawsze były by chyba artykułyOK
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem