Komentowana treść: A2 Extra CD #1 - Pierwsza pomoc dla Twojej Amigi!
[#1] Re: A2 Extra CD #1 - Pierwsza pomoc dla Twojej Amigi!
Super sprawa. Taki zestaw oprogramowania w sytuacjach awaryjnych może okazać się niezbędny.
[#2] Re: A2 Extra CD #1 - Pierwsza pomoc dla Twojej Amigi!

@nicos, post #1

No nie wiem Bo jak na Allegro nagrywali dyskietki po 5złoty to niektórzy się oburzali że dużo

Po za tym brakuje trochę spisu treści co na tym CD jest, Moim zdaniem takie pakiety powinny być dodawane do książek w formie fizycznej, za to w formie cyfrowej być dostępne za free. Tak to można stwierdzić że każdy odcina kupony jak może.
[#3] Re: A2 Extra CD #1 - Pierwsza pomoc dla Twojej Amigi!
Pomysł podoba mi się, ale mam jedno pytanie: czy zawartość płyty CD została przygotowana porządnie? Bo wskazywałem już na pewne niedociągnięcia w edycji cyfrowej Directory Opus 5.

  • Głównie chodzi o to, czy ikony są dostosowane do kickstartu 2.0?
  • Czy ikony i katalogi są dobrze uporządkowane?
  • Czy załączona jest dokumentacja i plik tekstowy z zawartością oraz opisem zawartości płyty (bardzo ważne)?

Pan Adam Zalepa odpowiadał mi, że płyta z DOpusem powinna być wygodnie przeglądana pod DOpusem, jednakże myślę, że chociaż warto by było, by z płyty korzystać wygodnie również pod Workbenchem. Szczególnie płyta ratunkowa.

Tutaj jest ilustracja tego co mam na myśli. Jest to płyta z serii Aminet. Moim zdaniem dobry przykład, osobiście bardzo lubię sposób, w jaki została przygotowana.



Widziałem wiele płyt - zarówno Covery ACS, Magazyn Amiga, Amiga Format, CDPD. I z reguły były one bardzo fajnie przygotowane i warto brać przykład. Jestem fanem wydawnictw CD.

I jeszcze jedno pytanie: dlaczego tę nową serię nie dodawać po prostu jako Cover CD do Amigazynu? Osobiście tęsknię troszkę za Cover CD.

Produkty Amiga.net.pl są super, ale akurat sposób układania zawartości płyt CD mi osobiście nie odpowiadał. Mam nadzieję, że zmieniliście to na plus.
[#4] Re: A2 Extra CD #1 - Pierwsza pomoc dla Twojej Amigi!

@Hexmage960, post #3

Pod względem technicznym płyta jest przygotowana podobnie jak poprzednie CoverCD dołączane do Amigazynu - z klasycznymi ikonami, powiązanymi plikami w tooltype'ach itd. Można automatycznie rozpakowywać archiwa, montować urządzenia, przeglądać pliki i inne podobne czynności. Wygląda to bardzo podobnie jak na powyższym zrzucie ekranowym. To samo dotyczy dyskietki - po uruchomieniu na Kickstarcie 2.0 wygląda nieco inaczej niż na 3.0/3.1.

Naszym założeniem jest, aby można było uruchomić Workbencha z dyskietki, następnie zamontować CD lub odczytać dane z karty CF poprzez port PCMCIA. Dalej można już odczytywać i uruchamiać programy z płyty. Natomiast wszystkie podstawowe pliki są zapisane na dyskietce. Dzięki temu mamy awaryjny system, niezależny od twardego dysku.

Sposób działania tego zestawu będę prezentował na YouTube w kolejnym filmie, który ukaże się na dniach. W akcji będzie Amiga 1200 w obudowie desktop z ciekawymi dodatkami, m.in. zamontowaną wewnątrz nagrywarką CD i scan doublerem. Zapraszam

Co do Opusa 5 - na płycie są wyłącznie dodatki do tego programu, więc płyta była przygotowana w zupełnie inny sposób.

dlaczego tę nową serię nie dodawać po prostu jako Cover CD do Amigazynu?

Głównym powodem jest fakt, że wydłużało to proces przygotowania czasopisma, a osobna seria będzie mogła być bardziej dopracowana i zawierać więcej dodatków.


Ostatnia aktualizacja: 26.11.2019 23:59:37 przez A2
[#5] Re: A2 Extra CD #1 - Pierwsza pomoc dla Twojej Amigi!

@tWINpIX, post #2

na Allegro nagrywali dyskietki po 5złoty to niektórzy się oburzali że dużo

Weź proszę pod uwagę, że nasz produkt to dużo więcej niż "dyskietka za 5 zł".
Są pakiety darmowe (np. Amiga911), natomiast nasz pomysł jest inny. I każdy może wybrać, co mu bardziej odpowiada.


Ostatnia aktualizacja: 27.11.2019 00:09:53 przez A2
[#6] Re: A2 Extra CD #1 - Pierwsza pomoc dla Twojej Amigi!

@A2, post #4

Dziękuję za odpowiedź. Cieszę się, że płyta jest przygotowana porządnie i dedykowana Kickstartowi 2.0/3.0.

Jestem na pewno zainteresowany zakupem tej i przyszłych płyt z tej serii.

Samodzielna dyskietka ratunkowa też może być bardzo pomocna, choć mnie nigdy mój Seagate 3,5 cala nie zawiódł.

W akcji będzie Amiga 1200 w obudowie desktop z ciekawymi dodatkami, m.in. zamontowaną wewnątrz nagrywarką CD i scan doublerem. Zapraszam

To ciekawe, moja główna Amiga też jest w obudowie desktop i mam napęd CD-ROM, ale włożony do konsoli TOMS (razem z dyskiem 3,5 cala).

Głównym powodem jest fakt, że wydłużało to proces przygotowania czasopisma, a osobna seria będzie mogła być bardziej dopracowana i zawierać więcej dodatków.

Bardzo dobrze. Skoncentrujcie się na jakości przygotowanych płyt. OK

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2019 00:33:31 przez Hexmage960
[#7] Re: A2 Extra CD #1 - Pierwsza pomoc dla Twojej Amigi!

@A2, post #5

No dobra dyskietka za piątkę to co innego, ale gdyby został wydany np: "Amigazyn Na Ratunek" czyli coś w stylu cały jeden odcinek poświęcony co zrobić gdy usuniemy partycję skasujemy rdb czy stracimy dane, może na całe pismo to nie ale tak z 50 stron treści. I trzymać to zawsze na półce.

To możne być seria pism np: "Amigazyn Piksele", "Amigazyn Shell" , "Amigazyn Ikony" To wtedyok, racjaOK jak najbardziej, potrzebny soft plus szczegółowy opis. Selektywnie zbierana wiedza zamknięta w jednym piśmie plus nośniki.

Do tego systematycznie wydawać pismo w stałym formacie, wtedy mamy ciekawą ofertę.

A tak to niedzielny Nostalgik nie będzie wiedział co zrobić, a niezłomny Amigowiec przejdzie obok.

Bo rozumie że jest tam jakiś obszerny AmigaGuide co i jak? No bo brak spisu treści i jakiegoś screnu z szuflady, daje trochę mieszanie odczucia.
[#8] Re: A2 Extra CD #1 - Pierwsza pomoc dla Twojej Amigi!

@tWINpIX, post #7

coś w stylu cały jeden odcinek poświęcony co zrobić gdy usuniemy partycję skasujemy rdb czy stracimy dane

Dokładnie te rzeczy (i inne) są szczegółowo opisane w książkach "AMIGA OS 3.1", więc nie ma sensu powtarzać.

brak spisu treści i jakiegoś screnu z szuflady, daje trochę mieszanie odczucia.

Zestaw będzie niedługo pokazany na filmie na YouTube. Myślę, że to rozjaśni sytuację.

Bo rozumie że jest tam jakiś obszerny AmigaGuide co i jak?

Tak jak w opisie - to jest zestaw oprogramowania, na którym można pracować. Omówienie funkcji programów (także tych z płyty CD) jest w naszych książkach i magazynach.


Ostatnia aktualizacja: 27.11.2019 13:21:20 przez A2
[#9] Re: A2 Extra CD #1 - Pierwsza pomoc dla Twojej Amigi!

@A2, post #8

A już opanowaliście wysyłki = tzn jak zamawiam cd z dyskietką to dostaję cd z dyskietką, a nie dyskietkę i stękam w mailach o cd albo odwrotnie? To było nagminne i mnie zniechęciło do zakupów.
[#10] Re: A2 Extra CD #1 - Pierwsza pomoc dla Twojej Amigi!

@fazior, post #9

Nie mogę zupełnie wykluczyć pomyłek, ale w tej chwili zdarzają się bardzo rzadko. Pakiety z płytami i dyskietkami są pakowane wcześniej (kiedyś były na bieżąco) i to daje dobry rezultat.
[#11] Re: A2 Extra CD #1 - Pierwsza pomoc dla Twojej Amigi!

@A2, post #8

Jak w ogóle wygląda sprzedaż tych książek? To się dalej sprzedaje i ktoś to dalej kupuje?
Bo tu chodzi oto że można sprzedać coś tylko w innej formie. Na tym polega dzisiejszy Świat, co roku ludzie kupują nowego Smartfona, który za bardzo nie różni się od poprzedniegook, racjaok, racja

więc nie ma sensu powtarzać


Przecież tam nie było żadnych nowych rzeczy, to wszystko już zostało kiedyś napisane. Ale spoko.

Idźmy dalej dajmy na to że Koyote chce wydać dziś książkę o PixeArt. I nie jest na dzień dzisiejszy tego zrobić bo napisać 400 stron przeredagować i wydać, to nie jest ot tak, takie proste. Po za tym, po 200 stronach może zmienić się koncepcja.

A wydawanie czasopism ściśli tematycznych to jest to. Jestem pewien żeby był w stanie napisać 50 stron na dwa miesiące do tego dorzucić jakieś "szkice" z DeluxPainta czy coś.


Ale spoko, tak tylko chciałem zwrócić uwagę, tak że rozumie model biznesowy A2 jest już ściśle ustalony.

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2019 17:02:57 przez tWINpIX
[#12] Re: A2 Extra CD #1 - Pierwsza pomoc dla Twojej Amigi!

@tWINpIX, post #11

Przecież tam nie było żadnych nowych rzeczy, to wszystko już zostało kiedyś napisane. Ale spoko.

No nie "spoko", tylko każdy ma inne potrzeby. Przykładowo mam w awarii Amigę 1200 i nie mam chęci ani zakupu ani lektury tomów o AmigaOS 3.x. Chce płytę/dyskietkę ratunkową - kupuję takie wydanie specjalnie i my styka.

Jakby tak patrzeć że wszystko gdzieś już zostało napisane to nic by nowego nie powstało. Tylko jakoś dziwnie jak przychodzi co do czego to tego "wszystko" nie ma pod ręką, trzeba szukać, grzebać.

A wogóle to najwięcej uwag mają zawsze ci, którzy są niezainteresowani zakupem ;)
[#13] Re: A2 Extra CD #1 - Pierwsza pomoc dla Twojej Amigi!

@tWINpIX, post #11

Jak w ogóle wygląda sprzedaż tych książek? To się dalej sprzedaje i ktoś to dalej kupuje?

Tak, ostatnie zamówienie było... dzisiaj Jak widać nadal są osoby zainteresowane.

Przecież tam nie było żadnych nowych rzeczy, to wszystko już zostało kiedyś napisane.

Nie było tak obszernego opracowania po polsku zebranego w jedną całość. Poza tym książki nie opisują tylko starego oprogramowania wchodzącego w skład sytemu 3.1, ale też wiele nowszych pozycji dostępnych w sieci, do których zazwyczaj jest dokumentacja po angielsku. Do tego niekonieczne to są instrukcje, lecz bardzo często krótkie opisy.

Na przykład: były książki o AmigaDOS po polsku, ale o rozszerzeniach dostępnych na Aminecie już nie, bo powstały one znacznie później niż okres największej popularności Amigi.
[#14] Re: A2 Extra CD #1 - Pierwsza pomoc dla Twojej Amigi!

@A2, post #13

No dobra ale książka jest ciężko strawna jak by to napisać, a właśnie czasopismo strikte na dany temat można zawszę wypuścić, i już nie chce wspominać że na czasopismach można więcej $$. Do tego wyszedł 3.1.4 lub ma być 3.2 i raczej nie powstanie książka 3.14 zaczynamy. Ale np: mogło by powstać czasopismo mówiące tylko o tym jednym danym temacie. Ale spoko rozumieok, racjaok, racja
[#15] Re: A2 Extra CD #1 - Pierwsza pomoc dla Twojej Amigi!

@tWINpIX, post #14

W tej chwili zaczynamy wydawać numery specjalne czasopism (na razie RetroKomp), być może powstanie taki tematyczny numer Amigazynu - tego nie wykluczam. Na pewno w magazynie informacje można podać w bardziej atrakcyjnej i czytelnej formie. Dzięki za sugestię OK
[#16] Re: A2 Extra CD #1 - Pierwsza pomoc dla Twojej Amigi!

@A2, post #15

Przy zakupie "zestawu ratunkowego" przydało by sie otrzymywać jakieś potwierdzenie zakupu lub wysyłki, bo niewiem czy ja zrobiłem jakis bląd przy zakupiie czy coś innego nawaliło
[#17] Re: A2 Extra CD #1 - Pierwsza pomoc dla Twojej Amigi!
Zamówione OK
[#18] Re: A2 Extra CD #1 - Pierwsza pomoc dla Twojej Amigi!

@Dorian3d, post #17

Mam i ja szeroki uśmiech
[#19] Re: A2 Extra CD #1 - Pierwsza pomoc dla Twojej Amigi!

@A2, post #15

No to był by nowy początek nowych spec czasopism .
Jestem za bo też uważam że lepiej mieć wszystko albo prawie wszystko w jednej gazetce opisane co w CD piszczy niż szukać po książkach .
Ktoś powie odcinanie kuponów , to już było . Nie.To fajny pomysł.
Co do pomyłek w wysyłce A2 to kiedyś była porażka co mnie osobiście bardzo zniechęciło .
[#20] Re: A2 Extra CD #1 - Pierwsza pomoc dla Twojej Amigi!

@Stoopi, post #16

Potwierdzenie jest zawsze wysyłane mailowo, ale zdarza się, że automatyczne maile są traktowane jako spam. Jeżeli na stronie przy zamówieniu wszystko było ok to musi być inna przyczyna - prześlij mi proszę PW lub zgłoszenie problemu na naszej stronie (zakładka KONTAKT) i szybko wyjaśnimy sprawę.

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2019 21:24:54 przez A2
[#21] Re: A2 Extra CD #1 - Pierwsza pomoc dla Twojej Amigi!

@Jacol, post #19

Trzeba przyznać, że problem zrobił się wtedy, gdy zaczęliśmy mieć do wysłania coraz większą ilość paczek, które nie były przygotowane z góry, tylko w miarę napływania zamówień. Później powoli zmieniliśmy organizację, pojawiła się nowa osoba w firmie i teraz paczki są wysyłane z innego adresu niż wcześniej. Rozbiliśmy też terminy premier, aby było lepiej, chociaż nie wszystkie problemy udało się wyeliminować.

Rozumiem całkowicie Wasze opinie, ale staramy się robić jak najwięcej się da, a praktycznie cała sprzedaż (i sprawy techniczne) jest obsługiwana przez dwie osoby. W sytuacji pomyłek zawsze wysyłamy drugą paczkę, nawet jeśli są to tylko nalepki na dyskietki (co się zdarzyło kilka razy). Przy okazji mała prośba - w tej chwili przesyłajcie zgłoszenia takich spraw przez naszą stronę (zakładka KONTAKT), wtedy możemy zareagować najszybciej na kłopoty.

Dzięki za wszystkie zamówienia OK


Ostatnia aktualizacja: 02.12.2019 21:29:49 przez A2
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem