Komentowana treść: RiVA 0.54
[#1] Re: RiVA 0.54
Super ze autorzy dalej pracuja na ulepszaniem programu.
Jedna rzecz ktora mnie boli to to ze strasznie duzo mocy idzie na samo przepisanie danych
na ekran (w moim przypadku na okno overlay w Voodoo3).
Czy nie daloby sie tego jakosc sprytnie obejsc np przez dekodowaniu odrazu w pamieci karty GFX?
[#2] Re: RiVA 0.54

@Phibrizzo, post #1

A kto miałby dekodować tą grafikę w pamięci karty graficznej ?
Podobnie jak w wątku z Diablo, wąskim gardłem w przypadku Mediatora jest przepustowość miedzy CPU 68K a kartami PCI, a wydaje mi się że więcej operacji odwołań do pamięci potrzeba żeby zdekodować MPEG niż potem przesłać do karty zdekodowany materiał ?

No chyba żeby skorzystać ze sprzętowego dekodera w karcie graficznej, ale wydaje mi się że VooDoo3 nie ma sprzętowego dekodowania MPEG, a jedynie jakieś funkcje wspomagające go ?
[#3] Re: RiVA 0.54
Kiedyś odkryłem, że wspiera kontener QT/MOV. Jakby obsługiwał więcej formatów audio to można by w filmach od ręki przerobić audio z MPEG na mniej obciążający procesor IMA4 ADPCM i wrzucić do takiego kontenera zyskając na płynności filmów przykład tu tron.mov ps. film działa pod MPlayerem i VLC, nie jest "hackiem" kompatybilnym tylko z RiVą.

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2019 00:34:10 przez ] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [
[#4] Re: RiVA 0.54

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #3

Bardzo ciekawy pomysł!
Czy zauważyliście zmiany w prędkści i kompatybilności?
[#5] Re: RiVA 0.54

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #3

Riva nie wspiera QT/MOV, tylko wyszukuje kody startowe strumienia MPEG w pliku i jak znajdzie to wyświetla pomijając wszelkie nadmiarowe dane, w tym przypadku nagłówki qt.
[#6] Re: RiVA 0.54

@Mikrobi, post #4

Tak, zawsze jak sie pojawia nowa wersja to robie porownanie z porzednia wersja pod wzgledem szybkosci.
Roznice sa, co pokazuja wyniki ale sa one tak male ze na granicy bledu statystycznego.
Jesli ktos sie spodziewa przyrostu co 5 FPS na nowa wersje to raczej ma za duze wyobrazenie.
Obecnie z tego co zaobserwowalem to waskie gradlo dekoder->ekran.
I tego raczej nic nie przeskoczy przynajmiej na klasyku.
[#7] Re: RiVA 0.54

@cholok, post #5

Wrzuć do kontenera AVI, nie działa.
[#8] Re: RiVA 0.54

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #7

Działa.
[#9] Re: RiVA 0.54

@cholok, post #8

Chyba tylko zmieniłeś rozszerzenie pliku, udostępnij twój plik, sprawdze czy u mnie działa.
[#10] Re: RiVA 0.54

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #9

Ale takie teksty ślij gościom co kupili A600 i nie wiedzą co dalej. Udostępnij swój plik, a ja sprawdzę czemu nie działa.

Tak czy siak, są udostępnione źródła Rivy i to jakie formaty są obsługiwane jest bezdyskusyjne.
[#11] Re: RiVA 0.54

@cholok, post #10

co dalej, do RiVy trzeba dopisać kodek QT IMA4 (w przypadku QT/MOV) to mój plik będzie z dźwiękiem, tak trudno zrozumieć to co napisałem w pierwszym komentarzu?
[#12] Re: RiVA 0.54

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #11

Jak grochem o ścianę. Riva nie obsługuje kodeków, żadnych. Wyświetla qt na zasadzie zanieczyszczonego strumienia odsiewając ziarno (strumień MPEG) od plew (atomy qt). MPEG-1 to zamknięty format i nie jest nośnikiem żadnych dodatkowych danych w odróżnieniu od MPEG-2. Żeby Riva obsługiwała inny kodek dźwięku trzeba dopisać jego dekompresję i obsłużyć format qt, czyli dopisać sporą część kodu. Sam kodek nie wystarczy. Czy to tak trudno zrozumieć?
[#13] Re: RiVA 0.54

@cholok, post #10

co do "działających" plików avi z mpeg
ffmpeg -i plik.mpg -codec copy plik.avi

jako plik wybierz sobie dowolny film z aminetu np. http://aminet.net/pix/mpg/vd-hew99.mpg
[#14] Re: RiVA 0.54

@cholok, post #12

to już pisałeś, a ja nie pisałem, że sam kodek wystaczy, że dopisanie obsługi będzie proste.
[#15] Re: RiVA 0.54

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #14

Napisałeś
odkryłem, że wspiera kontener QT/MOV

Ja piszę: NIE wspiera i wyjaśniłem dlaczego wyświetla takie pliki. Zauważ, że wyświetla tylko video, pomimo, że audio jest zakodowane jako MPEG.
[#16] Re: RiVA 0.54

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #13

No i działa jak trzeba. Być może nie jesteś cierpliwy, strumień MPEG w plikach avi zaczyna się dużo dalej niż w qt i trzeba dość chwilę poczekać.
[#17] Re: RiVA 0.54

@cholok, post #15

Nie bój się, zauważyłem, żeby było sprawiedliwie robiłem jeszcze osobno pliki bez audio.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem