Komentowana treść: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #24
[#1] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #24
Kanał z podcastu, te filmy są zmontowane na jakimś tam poziomie mają fabule i coś się dzieje.


Commodore: historia upadku Nie ma tu chyba żadnego lokowania i filmik ma 160K wyświetleń. To w jaki sposób był promowany może pozostawmy, na drugim planie, film jest ciekawie z montowany i się dobrze ogląda.

No soory ale porównywanie video siedzenia przed kamerą przez 10 minut. Do video z fabułą etc. a nawet zawierającą "ładnapani", jest nie poważne.

I czemu nasze filmy się nie oglądają, bo montaż jest na poziomie przełożenia karty z aparatu do PC i wysłania w świat:)

I nie lokowanie produktu a produkcja oto czego wam brakuje postprodukcja jest na poziomie -1.

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2019 19:52:34 przez tWINpIX
[#2] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #24
Całkiem miły odcinek.OK
[#3] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #24

@tWINpIX, post #1

Co do Commodore: historia upadku, oglądałem jakoś niedawno dla zabicia czasu. Spodziewałem się kolejnej oklepanej do bólu historyjki, a tymczasem obok rzeczy powszechnie znanych, wyłowiłem kilka ciekawostek na temat których nie miałem pojęcia, mimo iż myślałem że w temacie wiem już wszystko. Montaż oczywiście też na poziomie, tak że polecam.
[#4] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #24
Niewiele podsumowania w tym podsumowaniu. Stała wstawka o Taborze i przeglądarce, potem wybrane wydarzenia przeplatane dużymi porcjami gdybania o przyszłości (również "stałe fragmenty" znane ze starszych podcastów). Miło się słucha, ale podsumowania w tym podsumowaniu to może 1/5 jest.
[#5] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #24

@tWINpIX, post #1

w którym ta ładna pani i w której minucie?
[#6] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #24

@adam_mierzwa, post #4

A ile to trwa?
[#7] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #24

@David, post #6

Niespełna półtorej godziny
[#8] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #24

@adam_mierzwa, post #4

O przeglądarce nie taka stała bo dość dużo było o iBrowsie i braku rozwoju softu na 68k jako przykład tego, że środowisko klasyków się dynamicznie rozwija

czy jakoś tak, ale ogólnie panowie sobie lekko zaprzeczali
[#9] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #24

@snajper, post #5

34 minuta i dwudziesta sekunda Podcastu. Pada stwierdzenie "piękna pani" lecz piękna to może być tylko pogoda dlatego uprościłem do ładnapani:)
[#10] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #24

@MUFA-amigaone-pl, post #3

Video o historii upadku C=, miało za zadanie pokazać że aby promować to trzeba mieć co promować. No bo za tym niby stoi "potężny" serwis DP:) I ktoś powie że jak to nie ma "pinidzy" jak są:)

No ale materiał ma jakiś tam poziom chociaż coś tam może jest przekręcone jeśli chodzi o H/W, ale mniejsza z tym. Filmik pokazuje że osoba z zewnątrz może zrobić dobry filmik o C= zapewne nie mając Amigi i nie być przykutym do NG. Bo na 68k to chyba nie było robione.

Jest jakiś śmiałek który mógłby zrobić wideo na podobnym poziome, dajmy na to w Blenderze. Na NG

Bo żeby zrobić video na poziomie, to trzeba by było umieć montować:) I oni raczej umieją to robić a pieniądze przyszły za umiejętnościami.

Bo nie wierze że montaż był zlecany, firmą trzecim przy tak małych kanałach. Jeśli chodzi o "piękną panią" i tego ziomka od A4000.

I fanty typu Amiga z Team17 czy to co teraz Apollo robią swoje, no ale bez tego z dobrą treścią i ciekawym przekazem dało by się zrobić może z 1/8 tego co Oni. I być na poziomie takiej RetroGralnia, a to by było już cośok, racjaok, racja W RetroGralnia nie ma tam chyba jakiegoś lokowania a jakieś wyświetlenia robią.


Ostatnia aktualizacja: 31.12.2019 00:21:09 przez tWINpIX
[#11] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #24

@tWINpIX, post #10

Jest jakiś śmiałek który mógłby zrobić wideo na podobnym poziome, dajmy na to w Blenderze. Na NG?


A w FinalCut Pro pod OSX w DualBoocie nie nada? Bo Blendera to nawet nie testowałem czy on umi wideo. Ale złożyłem filmik w Hollywood (łatwo nie było, bo synchro z dźwiękiem się rozjeżdża, więc trzeba przy każdej zmianie renderować wideło i patrzeć czy jest dobrze - no ale to nie jest program do edycji filmów).

Bo nie wierze że montaż był zlecany, firmą trzecim


Łomatko, to było mocne. I to z samego rańca.
[#12] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #24

@recedent, post #11

Bo Blendera to nawet nie testowałem czy on umi wideo.


Normalny Blender dla wiodących proszków "umi", ten z AmigaOS 4 zresztą również. Na sieci można znaleźć nawet jakieś tutoriale z filmikami jak montować filmy pod amigowym Blenderem.

Szkopuł w tym że obsługa tej funkcji w dużej mierze opiera się o FFmpeg, a kiedyś czytałem że MOS w kwestii FFmpeg jest jakieś 15 lat do tyłu względem AOS 4 czy innych platform. Tak więc głowy bym nie dał że Wasz Blender też "umi", zwłaszcza że żadnych filmików z obróbki wideo pod MOSem nie widziałem. Zatem sam musisz to sprawdzić i podzielić się wrażeniami.
[#13] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #24

@MUFA-amigaone-pl, post #12

FFMpeg? Przecież to min. część Mplayera/mencodera, a ostatnia wersja na MorphOSa jest z listopada 2018 czyli jest nowsza niż ostatnia wersja dla AmigaOS4 (i przeważnie tak było, że MorphOS miał Mplayera szybciej niż OS4). W ogólności to ffmpeg to sobie można samemu skompilować jak sie ma Morphosowe SDK, bez zmian w kodzie.
[#14] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #24

@michal_zukowski, post #13

Tak, tak każdy głupek samemu może sobie skompilować i pewnie dlatego brać się musiał za to sam Fab, a ostatnia wersja dla MOSa ma ponad 10 lat, czyli zapewne jest to generacja 1.x lub może nawet i 0.x, podczas gdy świat w tym AmigaOS 4, w minionej dekadzie zdążył już zaliczyć kilka kolejnych generacji programu i teraz siedzi na wersjach 4.x.

P.S.
Skoro wszystko macie to czekam na jakiś film z edycji wideo na Blenderze pod MOSem.

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2019 12:39:06 przez MUFA-amigaone-pl
[#15] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #24

@MUFA-amigaone-pl, post #14

Ostatnia wersja ma 10 lat, bo potem kompilował tylko mencodera, który ma w sobie ffmpeg + inne liby. Czego nie rozumiesz?

https://en.wikipedia.org/wiki/Category:Software_that_uses_FFmpeg

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2019 12:48:43 przez michal_zukowski
[#16] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #24

@MUFA-amigaone-pl, post #14

Stare bo stare ale animacja zrobiona w Titlerze pod MorphOS'a
link.
Titler generuje animacje uzywajac ffmpeg (tak pewnie starego).
A tu Titler radzacy sobie nie tylko z animacja ale takze obiektami Blendera (generowanymi jaki LW6/7).
Ostatnie wersje radzily sobie takze z video potem program "przepadl":)

Przegladajac znalazlem:
zaproszenie amiwawa 2

Oczywiscie nie sa ta jakies super animacje, ktore wygryzlyby Pixara:) Ot kilka minut zabawy w programie pod MorphOS'a.

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2019 13:13:40 przez stefkos
[#17] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #24

@michal_zukowski, post #15

Ostatnia wersja ma 10 lat, bo potem kompilował tylko mencodera, który ma w sobie ffmpeg + inne liby. Czego nie rozumiesz?


Nie rozumiem czemu kręcisz, odwracasz kota ogonem i próbujesz robić z ludzi idiotów. W temacie FFmpeg MOS jest 100 lat za murzynami i to jest fakt, w temacie edycji filmów na Blenderze MOS nie istnieje, co napisał przed chwilę Stefkos (oczywiście nie żeby mu to wprost przeszło przez gardło, tutaj kręci podobnie do Ciebie, ale ja już przez lata nauczyłem się jak Was czytać).

Teraz dwa przykłady z ostatniego kwartału, dlaczego przydaje się zwykła kompilacja FFmpeg, wraz z dołączonym do niego FFPlay, który w sposób możliwie najbliższy na nim bazuje (nie tak jak Mplayer i kilka innych odtwarzaczy).

Pierwszym był AmiWest i stream, którego można było odbierać z poziomu AmigaOS 4, ale nie można było tego zrobić z poziomu MOSa (bo w Mplayerze czegoś tam brakuje). Drugi to skrypty do oglądania Twitch.tv i kilka innych kanałów. Pewien amigowiec bardzo chciał zrobić również wersję dla MorphOS, która byłaby tak samo funkcjonalna jak wersja dla AmigaOS 4. W tym celu nawet odwiedził niebieski portal z prośbą o nową wersję FFmpeg i FFPlay, gdyż z tą dziesięcioletnią nic nie da się zrobić, niestety niebiescy bezradnie rozłożyli ręce.
[#18] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #24

@stefkos, post #16

Fajne demka robisz, natomiast dla jasności pytałem o pokazanie warsztatu w Blenderze przy obróbce materiałów wideo, np. tak jak tu:

[#19] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #24

@MUFA-amigaone-pl, post #18

Znaczy się - coś takiego?

[#20] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #24

@MUFA-amigaone-pl, post #17

Tak serio, nie wiem co napisac.
Jak widziales ostatni post mozna i "obrabiac" filmy na Blenderze pod MOS'em.
Ja natomiast z braku zainteresowania przestalem pracowac nad programem a skok pomiedzy ffmpeg z ostatnich pakietow jest za duzy by uzywac nowszego bez przepisywania Titlera (inne komendy).
Moj program nie jest do demek, jest do tworzenia naglowkow filmowych, taki przynajmniej mialbyc plan (taki nowy NTitler).
Mozesz zaklinac rzeczywistosc ale MPlayer pod MorphOS'a zawsze przodowal tak samo jest z Blenderem.
[#21] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #24

@stefkos, post #20

Mozesz zaklinac rzeczywistosc ale MPlayer pod MorphOS'a zawsze przodowal tak samo jest z Blenderem.


To Ty zaklinasz rzeczywistość i cały czas zbaczasz z toru, jakim jest FFmpeg. Niebieski Blender jeśli ma montaż i działa to w praktyce nie tylko na obrazku to i tak opiera się na starym FFmpeg, a więc gorszym. Co prawda nasz Blender ostatniej kompilacji doczekał się jeszcze w czasach FFmpeg 3, ale dało to wiele nowych możliwości, zwłaszcza w temacie dźwięku:

48.5 (June 2016 Update)

  • o Update libbffmpeg.so to the latest stable version off ffmpeg
    Based on the 3.0.2 release this adds support for decoding many more codecs,
    including AAC based audio formats.

    libffmpeg.so has also been built with large file support.
    o Resdesigned the sequencer audio to enable it to work with ffmpeg 3.0.2
    o Reqworked writeffmpeg.c
    o SDL Audio based playback will now reinitialise when changing mixrates between
    44.1 and 48. When scrubbing, update is immediate, when playing audio in the
    sequencer, playback must be paused and restarted for the mixrate chnage to take
    effect.


a Mplayer jest gorszy bo po prostu macie gorsze karty graficzne i brak odpowiednich trybów, ktore mogłyby by być wykorzystane. Wdzidziałem Mplayera MUI, portowanego z MOSa, to ubogi krewny wobec naszych natywnych Mplayerów.

Na marginesie nie wiem czy wiesz, ale dziś na sieci pojawił się filmik pokazujący wsparcie dla UVD (co prawda wykorzystano tam Emotion, a nie Mplayera), czego pewnie w MOSie nie doczekasz do emerytury. Tak więc na dziś wygląda to tak że ten wyśmiewany przez Was Tabor, w odtwarzaniu materialów wideo bije na głowę super hiper, czterordzeniowego Maca z G5.

Sorry, nie chciałem Ci psuć humoru na koniec roku, ale skoro celowo zbaczacie z tematu montowania filmów na odtwarzacze, to tak jakoś wyszło. Mimo wszystko życzę szampańskiej zabawy w Sylwestra.
[#22] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #24

@MUFA-amigaone-pl, post #21

Czytając komentarze pod tą wiadomością nie wiem dlaczego, ale przypomniał mi się ten fragment wierszyka:

"Niech rozsądzi nas kapusta!"
"Co, kapusta?! Głowa pusta?!"

A kapusta rzecze smutnie:
"Moi drodzy, po co kłótnie,

Po co wasze swary głupie,
Wnet i tak zginiemy w zupie!"

"A to feler" -
Westchnął seler.


A tak w ogóle, wyłączcie te swoje klasyki, komputery dla OS4 czy też dla MOS-a, skorzystajcie ze świeżego powietrza i świętujcie koniec obecnego i początek nowego roku, zamiast wykłócać się o pierdoły które dla przeciętnego człowieka są absolutnie nieistotne.

Szczęśliwego Nowego Roku! szeroki uśmiech
[#23] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #24

@MUFA-amigaone-pl, post #21

Stary Blender super:)
A najlepsze w tym wszystkim jest "amigowosc" .so :)
A wiesz ze na sieci jest film z MorphOSem na AMD64? Sa inne jeszcze rzeczy na sieci nie chce mi sie jednak pokazywac Tobie wszystkich obrazkow, zdjec, etc.
Pisz to co jest tak jak ja do Ciebie pisze. Pisalem o swoim oprogramowaniu co uzywa starego ffmpeg, napisalem Ci dlaczego tak jest ale i tak "prawda musi byc po Twojej stronie".
Nie psujesz mi, psujesz sobie.
Michal ma racje odnosnie zupy.
Wesolego Nowego Roku!
[#24] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #24

@stefkos, post #23

Ale ten film na AMD to powód do jakiejś dumy czy wstydu? Bo mnie to nie rusza, chcecie iść sobie w ślepą uliczkę to idzcie. Już na starcie jesteście 20 lat za Arosem, a w zasadzie najmniej 25, no bo trzeba doliczyć jeszcze czas, kiedy ta zapowiedź stanie się faktem, więc nie wiem czym tutaj się szczycić.

Ja z UVD nie mówię o jakimś science - fiction z niewiadomym zakończeniem, tylko o faktach, których każdy amigowiec używający najnowszej wersji systemu, będzie mógł doświadczyć tej zimy.
[#25] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #24

@MUFA-amigaone-pl, post #24

Ale ten film z co pisales (UVD) to powod do dumy czy wstydu?
Widzisz jak to mozna odebrac?
Oh czyzby AROS potrafil uruchamiac programy napisane dla MOS/WOS/PUP/68k na jednej maszynie bez uzywania emulatora? Czegos nie zauwazylem?
Zrozum po raz 1000 dopoki czegos nie ma wydanego to nie ma i tyle. To ze u Ciebie czy u mnie na dysku jest nie oznacza kompletnie NIC! dla normalnego uzytkownika.

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2019 19:45:55 przez stefkos
[#26] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #24
MOS na x86 bez ochrony pamięci, zgodności z unixem, sterowników na poziomie win/lnx/osx skończy tak jak AROS na x86 czyli jako gorsze uae.

Klasyczny klasyk czyli bitplany to technologia sprzed prawie czterdziestu lat i choć ma to swój urok, to w zasadzie zabytek.
Jak czytam Grzegorza Kraszewskiego że Mu się te tyci, tyci obrazki na ppa dekodują pięć minut, to niestety się nie da.

Zostaje NG czyli sprzęt z lepszą grafiką niż chipset a ciągle kompatybilny.

NG 68k czemu nie, można używać na raz z NG ppc. Też se kupiłem Wampizda (takie małe
nawiązanie do Egzorcysty).


Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020 22:05:00 przez swinkamor12
[#27] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #24

@swinkamor12, post #26

Zgodności z Unixem? Przecież od tego jest ixemul.
[#28] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #24

@michal_zukowski, post #27

ixemul jest baardzo stare i choć pomocne, to jednak nie to.

Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020 22:41:05 przez swinkamor12
[#29] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #24

@swinkamor12, post #26

Cieszymy sie majac tu na forum takiego wrozbite jak Ty. Mozna powiedziec ze jakis czas temu ludzie nie wierzyli ze w ogole os4 wyjdzie, pewnie byles jednym z nich.
Piszesz ze zostajesz z NG z lepsza grafika czyli tyle i az tyle.
[#30] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #24

@MUFA-amigaone-pl, post #21

Ten tego, MorphOS zawsze ma aktualna wersje ffmpeg dołączaną do systemu (w porównaniu do OS4 ktorej takowej nie ma), możesz sciągnąć zródła thumbnail.library:
https://www.morphos-team.net/files/src/3.12//thumbnails.library.tar.bz2

i sam zobaczyc (akurat tam jest 4.0.4). Dla 3.14 bedzie aktualna na dzien wydana. Mam nadzieje, że zrozumiałeś że ffmpeg to nie jest żadne rocket-science.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem