Komentowana treść: Ami-Express 5.2.0
[#1] Re: Ami-Express 5.2.0
Ostatnio ktoś się pytał o asemblera w E, to tutaj:

https://github.com/dmcoles/AmiExpress/blob/master/ftpd.e

świetnie widać jak można łączyc wysokopoziomowe instrukcje AmigaE z mnemonikami kodu maszynowego.
I jak naturalnie można przechodzić z E do asma, np przekazując zmienne.

Fajne :)

W sumie to ciekawe czemu E nie jest popularne wśród koderów, można by znacznie przyspieszyć kodowanie korzystając z wysokopoziomowych funkcji do mniej istotnych części programu (lub systemowych) , a w asmie kodowac tylko 'mięcho'.
[#2] Re: Ami-Express 5.2.0

@vojo, post #1

Nie jest popularny moim zdaniem z 2 powodów ze sobą powiązanych.
1 Jak się już uczyć na Amigę języka poziomu E można wybrać C przyda się w wieku miejscach nie tylko na Amidze.
2 Kod E jest nie przenośby na inne platformy.
[#3] Re: Ami-Express 5.2.0

@Sventevith, post #2

A asembler 68k jest przenośny? Albo da się tak łatwo wstawić kod asemblera w C?
Chodziło mi że z E mogliby skorzystać koderzy asemblerowi, gdzie program byłby de facto w E, a w asemblerze wszystko to do czego asembler jest najlepszy - zoptymalizowane procedury liczące lub operujące na rejestrach chipsetu.
[#4] Re: Ami-Express 5.2.0

@vojo, post #3

da się tak łatwo wstawić kod asemblera w C?
Tak łatwo to może nie, ale za to możliwości w niektórych aspektach są większe.
[#5] Re: Ami-Express 5.2.0

@Krashan, post #4

O co chodzi w ogóle z tym dostępem do sprzętu z asma? Przecież na oko C daje to samo? Za późno się wziąłem za programowanie i chyba całe szczęście asm mnie ominął.
[#6] Re: Ami-Express 5.2.0
Da się to do czegoś teraz wykorzystać?
[#7] Re: Ami-Express 5.2.0

@michal_zukowski, post #5

Wiedzieć mniej zamiast więcej, to żadne szczęście. Przynajmniej w branży informatycznej. W asmie mniej chodzi o dostęp do sprzętu, a bardziej o optymalizację kodu na poziomie niedostępnym dla języka C.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem