Komentowana treść: Maxsoft World na PPA
[#1] Re: Maxsoft World na PPA
Ta kompilacja została umieszczona dzięki uprzejmości i za zgodą jej autora. Ta kopia jest w pełni legalna i nie może być rozpowszechniana w żadnej formie, bez zgody autora i redakcji PPA.


Ok. rozumiem legalizm i wierzę iż są np. zgody TVP w zakresie rozpowrzechniania fragmentów serialu "Alternatywy 4", natomiast w materialach, analizując katalog credits czy inne podkatalogi, nie znalazłem namiarów na autora. W newsie również widnieje jedynie określenia "autor" a w dziale rodzynki wspomniane ostrzerzenie przed rozpowszechnianiem bez zgody autora. Pierwszą rzeczą, która nasunęła mi się po przeczytaniu tego newsa, była myśl, jak namierzyć autora, który nie jest podany z imienia i nazwiska, nie jest podany z maila, ba nawet nie jest podany z ksywki. Szkalna kula? Prywatny detektyw? Sorry za sarkazm, ale coś tutaj jest nie tak.

Nie piszę tego złośliwie, po prostu jako autor materiałów typu "Alfabet Amigi", lubię czasami w swoich filmach wykorzystywać tego typu starocie, natomiast zazwyczaj spotykam się z większą ilością danych w zakresie "copyright All rights reserved" niż tylko tajemniczy autor.
[#2] Re: Maxsoft World na PPA

@MUFA-amigaone-pl, post #1

Hmmm, nie wiem czy trzeba zgody na fragmenty. Istnieje przecież prawo do cytowania.
[#3] Re: Maxsoft World na PPA

@MUFA-amigaone-pl, post #1

Około 10 lat tamu można było kupić płytę "Maxsofta" na Allegro. Gdzieś leży mi ta płyta....
[#4] Re: Maxsoft World na PPA

@MUFA-amigaone-pl, post #1

no jest w tytule płyty maxsoft i on jest autorem składanki. czego nie rozumiesz?
[#5] Re: Maxsoft World na PPA

@MUFA-amigaone-pl, post #1

Ta kompilacja była robiona (bo o wydaniu w pełni "legalnej" wersji mowy być nie może) własnymi siłami chcieliśmy pokazać wtedy grzybiarzom :) że amiga do Video i takich składanek jest super nie wszystkie rzeczy na tym krążku są do końca legalne wtedy mając naście lata nie przejmowaliśmy się tym bo kto by tam scigał amigowców za zgrabowanie kawałka z TVP krążek raczej miał na celu edukacyjne pokazanie możliwości Amigi. A że w grupce Dark Team nie mieliśmy dobrego kodera Maxsoft postawił na Scale MM400 :) oczywiście sama Scala oryginalna również nie była takie oto to były czasy :) ale cieszyliśmy się mogąc coś zrobić na Amidze i ja jako swapper rozesłać to po ludziskach w Polsce jak i do bardziej egzotycznych krajów Słowacja,Brazylia, Rumunia, Bułgaria, Dania, Finlandia, Niemcy wtedy nie było neta wszystko w listach na dyskietchach a po zakupie nagrywarki x2 do Amigi w 1998r również na płytach. Dlatego proszę o traktowanie tej kompilacji troszke z ;) pozdrawiam Franc / Dark Team
[#6] Re: Maxsoft World na PPA

@francdt, post #5

Świetnie że to udostepniliscie brawa dla Was i dla ppa za całokształt rodzynek :)
[#7] Re: Maxsoft World na PPA
Świetna sprawa, tego typu produkcji/składanek powinno być więcej, klimat lat 90-tych wylewa się z ekranu hektolitrami. Dzięki !
[#8] Re: Maxsoft World na PPA
Nie wiedziałem że nasze wybryki z V0yagerem w TV zostały upamiętnione szeroki uśmiech
[#9] Re: Maxsoft World na PPA

@tygrys, post #8

A ja nie wiedziałem wtedy że Ty to Ty Tygrys :D
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem