Komentowana treść: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #25 (Eksperyment "Live")
[#1] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #25 (Eksperyment "Live")
Przeglądarka Jacy rozwija się dość dynamicznie. Rzeczy zaimplementowane działają bez zarzutu. Sam system i SDK także dzięki temu się rozwija. Można powiedzieć, że jeśli nie zdarzy sie nic niespodziewanego to Odyssey powoli odejdzie w zapomnienie.
Btw. z tego co kojarze to silnik nie jest sprzed pol roku tylko z Safari 13.1 z marca 2020, wiec całkiem swieży.
btw2. z uwagi na problemy ze wsparciem Tabora przez nowe GCC (chyba, że się coś zmieniło), nowoczesne oprogramowane nie będzie nigdy dostępne na tę platformę
btw3. post edytowany z nowej przeglądarki

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2020 22:06:26 przez michal_zukowski
[#2] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #25 (Eksperyment "Live")
Tak mi brakowało już AmiWigilii. Bardzo dziękuje Panowie.
[#3] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #25 (Eksperyment "Live")

@michal_zukowski, post #1

btw2. z uwagi na problemy ze wsparciem Tabora przez nowe GCC (chyba, że się coś zmieniło), nowoczesne oprogramowane nie będzie nigdy dostępne na tę platformę

Czemu takie definitywne stwierdzenie? Przecież Tabor to jedyna sensowna nowa platforma dla Amiga OS4.

Dziwne też, że kolega pisze o "nowoczesnym oprogramowaniu" w kontekście Amiga OS 4. Przecież tam są takie braki w bieżącym oprogramowaniu, że aż szok.

Mnie nie podoba się polityka porzucania starszych programów na rzecz najnowocześniejszych rozwiązań. Jakby koledzy uzupełnili bieżący soft to już byłoby 100x lepiej na polu systemów NG.

Co mam na myśli? Chociażby pakiet biurowy. Może być sporo starszy. Albo stabilna przeglądarka dla Amiga OS4 (zaznaczam - dla OS4). Też może być starsza. Poza tym parę "normalnych" użytków i programów narzędziowych.

To moje zdanie w tym temacie, może różnić (i z tego co widzę różni się) od zdania większości osób od NG.

Piszę jako użytkownik Sam440ep.

Nie wiem czemu ale te dysproporcje są straszne. Mam na myśli cena/użyteczność/stabilność. X5000, nawet jak jest odpowiednio mocna i wspierana przez najnowsze GCC, jest bardzo droga. Przeciętny Amigowiec, który interesuje się Amiga OS4 rzadko kiedy może sobie na to pozwolić.

I musi iść na ustępstwa, czyli Tabor. Czy dla kolegi nie może być mowy o żadnych ustępstwach?

Chyba, że czegoś nie dostrzegam - ale korzystałem z Amiga OS4 dość długo i tak to widzę.
[#4] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #25 (Eksperyment "Live")

@Hexmage960, post #3

Jeśli w zdaniu jest "chyba" to nie jest definitywne :), ale od początku. W Gcc8 zaczeli usuwać wsparcie dla SPE (procek z Tabora), w Gcc9 usunęli zupełnie. Webkit (silnik przeglądarek) przeważnie wymaga względnie nowego Gcc, jesli teraz jeszcze sie kompiluje na gcc8 to za rok czy za dwa przestanie. Jak Tabor wejdzie na rynek to może się okazać, że nawet jakby ktoś chciał stworzyć przeglądarkę dla OS4 to się okaże, że nie uruchomi się na Taborze (X5000 i X1000 nie mają tego problemu). Dlatego uważam, że pokładanie jakichkolwiek nadziei w Taborze to słaby pomysł.
[#5] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #25 (Eksperyment "Live")

@michal_zukowski, post #4

Za jakiś czas jak Tabor wyjdzie to może będzie miał ARM, bo nie wierzę, że będą trzymać się PPC gdy nie ma tanich procków, a główny konkurent przesiada się na x86.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem