Komentowana treść: MorphOS - tom trzeci
[#1] Re: MorphOS - tom trzeci
Jako iż posiadam dwa tomy, to trza zanabyć i trzeci.
[#2] Re: MorphOS - tom trzeci
Zapytam z ciekawości: czy "odczytywanie i nagrywanie dyskietek w formacie Amigi" dot. fizycznych dyskietek, dyskietek NDOS i czy da się zastosować w przypadku Amiga OS4.1?
[#3] Re: MorphOS - tom trzeci

@waldiamiga, post #1

Jako iż posiadam dwa tomy, to trza zanabyć i trzeci.


Byłbym ostrożny z takimi deklaracjami. Pamiętaj, że Adam potrafi trzaskać książki jedna za drugą. Jak się zorientuje, że ma takiego stałego klienta to skończysz jak prenumerator Readers' Digest
[#4] Re: MorphOS - tom trzeci

@Hexmage960, post #2

Dotyczy to oczywiście fizycznych dyskietek (głównie DOS-owych), obsługa obrazów dyskietek (i dysków twardych) była omawiana w tomie drugim. Mój sposób nie był testowany na AmigaOS 4, ale nie powinno być problemu.

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2020 10:12:38 przez A2
[#5] Re: MorphOS - tom trzeci

@A2, post #4

Dziękuję za odpowiedź. Zapowiada się ciekawa publikacja ze względu na poruszane tematy, mimo że nie jestem użytkownikiem MorphOSa.

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2020 10:23:31 przez Hexmage960
[#6] Re: MorphOS - tom trzeci
Tom drugi jest dostępny od dawna, a ja go zamówiłem dopiero kilka dni temu. Trzeci obiecuję sobie kupić z mniejszym opóźnieniem.
[#7] Re: MorphOS - tom trzeci

@Hexmage960, post #5

Zapowiada się ciekawa publikacja ze względu na poruszane tematy, mimo że nie jestem użytkownikiem MorphOSa.


Nic straconego, łaskawco. PowerBook G4 może być Twój za darmola. Co prawda z niezarejestrowanym MorphOSem, ale zawsze to coś. Spróbujesz, poużywasz i wreszcie będziesz mógł krytykować MorphOSa mówiąc "miałem, widziałem".
[#8] Re: MorphOS - tom trzeci
Adam A2, dzięki za rabacik. Do kiedy ważny?
[#9] Re: MorphOS - tom trzeci

@waldiamiga, post #8

Kody rabatowe wysyłane mailem są bezterminowe, można je wykorzytać na kolejne zamówienie. Zapraszam
[#10] Re: MorphOS - tom trzeci

@Hexmage960, post #2

Zapytam z ciekawości: czy "odczytywanie i nagrywanie dyskietek w formacie Amigi" dot. fizycznych dyskietek, dyskietek NDOS i czy da się zastosować w przypadku Amiga OS4.1?


Ostatnią Amigą, która miała kontroler stacji dyskietek na płycie głównej była AmigaOne XE. Testowałem to krótko, bo to już 15 lat temu była technologia mocno przestarzała, natomiast z tego co pamiętam nie chodziły NDOSy, a i z rzadkimi dyskietkami (720 - 880) na mojej stacji był problem. Oczywiście mówię to o standardowych rozwiązaniach wbudowanych w AmigaOS (wtedy jeszcze chyba w wersji 4.0), nie o "sposobie Adama".
[#11] Re: MorphOS - tom trzeci

@A2, post #4

Catweasel ?
[#12] Re: MorphOS - tom trzeci

@Norbert, post #11

Nie Postaram się przybliżyć szczegóły jeszcze przed premierą książki.
[#13] Re: MorphOS - tom trzeci
Czy będzie coś z dziedziny drukowania i skanowania na współczesnym sprzęcie?
[#14] Re: MorphOS - tom trzeci

@recedent, post #7

Jak masz do oddania, to chętnie popatrzylbym na MOS. Ostatni jaki miałem to ten na karty od P5
[#15] Re: MorphOS - tom trzeci

@R-Tea, post #13

Czy będzie coś z dziedziny drukowania i skanowania na współczesnym sprzęcie?

Tak, te tematy będą poruszone jako jedne z ważniejszych czynności na "głównym" komputerze.
[#16] Re: MorphOS - tom trzeci

@Corwin, post #14

PB nie polecam ze względu na brak Rave 3D (Warp3D) dla R300+
[#17] Re: MorphOS - tom trzeci

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #16

No to zawsze można zakupić iBooka z Giełdy
[#18] Re: MorphOS - tom trzeci

@recedent, post #17

Może być też pb ti. Tylko audio trzeba mieć na USB.
[#19] Re: MorphOS - tom trzeci

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #16

Wrapper jest w planach, ale nie wiem jaki jest status (nie wiem nawet czy wrapper działa).
[#20] Re: MorphOS - tom trzeci

@A2, post #12

Zadziała to na każdym sprzęcie wspierającym MorphOS ?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem