Komentowana treść: Wayfarer - pierwsza publiczna wersja nowej przeglądarki dla systemu MorphOS
[#61] Re: Wayfarer - pierwsza publiczna wersja nowej przeglądarki dla systemu MorphOS

@Jacek Piszczek, post #51

Skotxydtałem z tych ustawień openurl i owszem, otwiera mi linki w wayfarer, ale nie przechodzi mi na ekran wayfarera, jak to robiło owb. Co ciekawe - to mi kiedyś deez dyktował jak mam wpisywać - dla owb wszędzie miast dłowa URL jest NAME. I to działa. Na razie jednak w wayfarer tylko gram, zaś do klików mam owb otwarty.
I jeszcze taka mała propozycja - w sprawie kolejności opcji w menu kontekstowym. I to nie dlatego, że tak jesteśmy z owb przyzwyczajeni, tylko tak wydaje się być logiczniej. Ja bym ułożył opcje w takiej kolejności:
otwórz link w nowej karcie
otwórz link w nowej karcie w tle
otrwórz link w nowym oknie
otórz link



Ostatnia aktualizacja: 10.10.2020 00:32:24 przez lubmil
[#62] Re: Wayfarer - pierwsza publiczna wersja nowej przeglądarki dla systemu MorphOS

@lubmil, post #61

Ściągnij Wayfarer 1.1, będzie przeskakiwał na ekran. Menu kontekstowe będą docelowo edytowalne.
[#63] Re: Wayfarer - pierwsza publiczna wersja nowej przeglądarki dla systemu MorphOS

@Jacek Piszczek, post #62

Witam. Pytanie do autora. Czy jest szansa żeby zakładki również można było wyświetlić w przeglądarce na belce, jak można to włączyć np. w Chrome lub Firefox? Czyli zwyczajnie łapię od góry za link (a dokładnie za tę zieloną tarczę) i go ściągam na belkę. W Chrome i Firefox jest to kłódka.
[#64] Re: Wayfarer - pierwsza publiczna wersja nowej przeglądarki dla systemu MorphOS

@Jacek Piszczek, post #62

Właśnie pobrałem i odpisuje z WF1.1- testy trwają szeroki uśmiech
[#65] Re: Wayfarer - pierwsza publiczna wersja nowej przeglądarki dla systemu MorphOS
próbowałem odpalić na 3.10. Najpierw krzyczał, że się nie uruchomi, bo nie ma biblioteki crypto-cośtam. Jak już miał, to zaczął krzyczeć, że i tak się nie uruchomi, bo MOS nie jest >= 3.14. Nie wiem, może ta kolejność jest czymś podyktowana i już widzę, jak kolejny poważny osobnik wyskakuje, że się czepiam dupereli i zaśmiecam morphosowe wątki, bo prawdopodobieństwo przypadkowej próby uruchomienia egzotycznego programu o określonych wymaganiach na egzotycznym OS-ie tych wymagań nie spełniającym jest w życiu codziennym bliskie zeru - ale z punktu widzenia Kowalskiego trochę bez sensu jest sprawdzanie wersji OS-a na samym końcu (o ile to był koniec).
[#66] Re: Wayfarer - pierwsza publiczna wersja nowej przeglądarki dla systemu MorphOS

@snajper, post #65

"Wayfarer wymaga do działania komputera z zainstalowanym systemem MorphOS w wersji 3.14"

ręce opadają, żenada, głód, halucynacje z niedożywienia
[#67] Re: Wayfarer - pierwsza publiczna wersja nowej przeglądarki dla systemu MorphOS

@michal_zukowski, post #66

że się powtórzę: "już widzę, jak kolejny poważny osobnik wyskakuje, że się czepiam dupereli i zaśmiecam morphosowe wątki, bo prawdopodobieństwo przypadkowej próby uruchomienia egzotycznego programu o określonych wymaganiach na egzotycznym OS-ie tych wymagań nie spełniającym jest w życiu codziennym bliskie zeru".

tak że jeśli ktoś tu jest niedożywiony...
I tak - wiem, że skoro update MOS-a nic mnie nie kosztuje, to trzymanie się starej wersji jest niezrozumiałe. Jednak mój post nie tego dotyczył.
[#68] Re: Wayfarer - pierwsza publiczna wersja nowej przeglądarki dla systemu MorphOS

@snajper, post #67

Nikt nie jest w stanie sprawdzić, czy piszesz prawdę, bo wszyscy dawno zaktualizowali system do 3.14
[#69] Re: Wayfarer - pierwsza publiczna wersja nowej przeglądarki dla systemu MorphOS

@recedent, post #68

A wydawałoby się, że nieważne w jakiej kolejności się nie da
Najważniejsze, że Wayfarer asertywnie słowa dotrzymał!
[#70] Re: Wayfarer - pierwsza publiczna wersja nowej przeglądarki dla systemu MorphOS

@snajper, post #65

@Snajper
ale z punktu widzenia Kowalskiego

Wybacz, ale nawet Kowalski umie czytać, a zwłaszcza ten statystczny. I jak mu 'piszą' nie lej wody do kwasu, Wayfarer wymaga... systemem MorphOS w wersji 3.14 oraz samochód na benzynę nie pojedzie na oleju napędowym to on to kumam. Serio. Ja mam taką małą prośbę jak będziesz jutro chciał na śniadanie zrobić sobie kanapki to błagam nie łap chłopie nic ostrego do krojenia bo jeszcze sobie krzywdę zrobisz jak nic.
[#71] Re: Wayfarer - pierwsza publiczna wersja nowej przeglądarki dla systemu MorphOS

@RadziN, post #70

ależ ja nie przeczę, że umie czytać. Tylko załóżmy taką sytuację: trwa nabór na kandydatki do tytułu Miss Amigowiczek 2020. Każda musi spełnić określone kryteria, żeby zostać przyjętą do konkursu. I na początku sprawdzają wzrost, później wagę, później stan uzębienia, później wiek, później pochodzenie, a na samym końcu czy w ogóle są kobietami i czy używają Amigi. I załóżmy, że do konkursu zgłasza się 120 osób, w tym 100 facetów (tak dla jaj). W efekcie sporo czasu idzie na nic.
to się nazywa optymalizacja, zdaje się. Skoro komputer musi wykonać X operacji zanim wykona jedną, której wynik bez względu na te wcześniejsze i tak uniemożliwi uruchomienie programu, to po mojemu kod nie jest zoptymalizowany. Możesz sobie machnąć ręką, bo w dzisiejszych realiach ułamek milisekundy różnicy nikomu nie zrobi, ale akurat mój pan profesór na studiach ocenę by za takie nieprzemyślane wrzucanie wszystkiego do wora "jak leci" obniżył.

@recedent
skoro wszyscy tak apdejtują na łapu-capu, to dostrzegam braki w morphosowych dev-teamach - nie ma komu sprawdzać, jak zachowuje się program na starszych OS-ach. Jak coś, to mogę wypełnić tę lukę. Tańczący banan

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2020 22:21:27 przez snajper
[#72] Re: Wayfarer - pierwsza publiczna wersja nowej przeglądarki dla systemu MorphOS

@snajper, post #71

Jak będziemy potrzebowali kogoś bezużytecznego to dam znać.
[#73] Re: Wayfarer - pierwsza publiczna wersja nowej przeglądarki dla systemu MorphOS

@snajper, post #71

A tak poza tym to wszystko w porządku?
[#74] Re: Wayfarer - pierwsza publiczna wersja nowej przeglądarki dla systemu MorphOS

@Pero, post #73

właśnie nie. Miło, że pytasz. Wiedziałem, że wśród morphosowców musi być jakiś dobry kolega. jupi!
choć nadal czekam na ustosunkowanie się osoby kompetentnej w sprawie Wayfarera, czyli autora.
[#75] Re: Wayfarer - pierwsza publiczna wersja nowej przeglądarki dla systemu MorphOS

@snajper, post #65

Nie karmić trola..
[#76] Re: Wayfarer - pierwsza publiczna wersja nowej przeglądarki dla systemu MorphOS

@snajper, post #74

Zacytuję autora - Wayfarer wymaga do działania komputera z zainstalowanym systemem MorphOS w wersji 3.14.

Czego nie rozumiesz i jakich jeszcze potrzebujesz wyjaśnień? A może potrzebujesz miesięcznego bana na przemyślenia?

Zastanów się przy kolejnej odpowiedzi bo balansując na linie jesteś na skraju wypuszczenia z rąk tyczki utrzymującej Twoja równowagę.

P.S. pozostałe osoby proszę, aby przestały karmić trolla.
[#77] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#78] Re: Wayfarer - pierwsza publiczna wersja nowej przeglądarki dla systemu MorphOS

@snajper, post #77

Chciałem poczytać o przeglądarce Wayfarer, a czytam stek bzdur. Snajper wraca do blokowanych, drugi raz błędu nie powtórzę mofce!
[#79] Re: Wayfarer - pierwsza publiczna wersja nowej przeglądarki dla systemu MorphOS

@Jacek Piszczek, post #62

Hejka Jaca - dobra robota, brawo. Mam jedna uwagę i w sumie jeden blad;
uwaga, to przydałoby sie (choćby z menu, albo w ustawieniach), by była opcja download as (wyskakuje requester i wskazujemy gdzie i jako co ma zapisać), błąd, otóż nie udało mi się pobrać faktury, choć ładnie rozpoznaje jaka nazwa pliku będzie ect, to zapisuje stronę z której pobierać ma. OWB w tym względzie radzi sobie. Co może być nie tak, nie wiem, poszukam na jakichś innych ogólnodostępnych stronach podobny przypadek i jakbyś nie znalazł dam znać na czym polega problem.
[#80] Re: Wayfarer - pierwsza publiczna wersja nowej przeglądarki dla systemu MorphOS

@KaczusNG, post #79

Jest jakiś problem z cookies w obsłudze pobierania (w samym WebCore, not my fault ;) ). Namierzymy. Download as... nie obiecuję. W OWB to działa źle (retry pobiera w złe miejsce np.) i sam backend pobierania w WebCore tego nie wspiera, więc raczej nie będzie.
[#81] Re: Wayfarer - pierwsza publiczna wersja nowej przeglądarki dla systemu MorphOS

@Jacek Piszczek, post #59

Kawał dobrej roboty dzięki :)
[#82] Re: Wayfarer - pierwsza publiczna wersja nowej przeglądarki dla systemu MorphOS
Pojawiła się nowa wersja przeglądarki Wayfarera 1.2 do pobrania stąd.
[#83] Re: Wayfarer - pierwsza publiczna wersja nowej przeglądarki dla systemu MorphOS

@vimothep, post #82

Wśród nowinek widzę:
"Enabled support for WebP images"
A to ciekawe, bo akurat tego potrzebowałem. Sprawdziłem i faktycznie obrazki na https://developers.google.com/speed/webp/gallery1 widać.
Świetnie. Brawo Jaca! OK
[#84] Re: Wayfarer - pierwsza publiczna wersja nowej przeglądarki dla systemu MorphOS
Takie drobne pytanie. Czy Wayfarer musi od razu się zamykać po pacnięciu w klawisz Esc? Nie dałoby się zrobić prośby o potwierdzenie swojego (przypadkowego) wyboru? Albo zupełnie zablokować to Esc i zostawić standardowe amigowe RAmiga+Q.
[#85] Re: Wayfarer - pierwsza publiczna wersja nowej przeglądarki dla systemu MorphOS

@MDW, post #84

Esc możesz wyłączyć w ustawieniach MUI.
[#86] Re: Wayfarer - pierwsza publiczna wersja nowej przeglądarki dla systemu MorphOS

@Jacek Piszczek, post #85

O rety, faktycznie. Nie wiem dlaczego mi to nie przyszło do głowy.
Oczywiście działa. Dzięki.
[#87] Re: Wayfarer - pierwsza publiczna wersja nowej przeglądarki dla systemu MorphOS

@recedent, post #20

Wiem ze konkurs juz zamkniety ale moja propzycja to:

Warfire.

[#88] Re: Wayfarer - pierwsza publiczna wersja nowej przeglądarki dla systemu MorphOS

@Phibrizzo, post #87

Wayfarter

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2020 13:17:05 przez Jacques
[#89] Re: Wayfarer - pierwsza publiczna wersja nowej przeglądarki dla systemu MorphOS

@Jacques, post #88

Taak jak już pisałem, gry Upkers w które gram działają super. Ale w jednej zieloneimperium.pl chyba znowu coś zmienili - nie da się wystawić towaru na targu - wayfarer formatka jest rozkwaszona, a w pole ilość szt nie da się nic wpisać
tak to qygląda w wayfarer http://lubmil.ppa.pl/forum/zi-targ.png
a tak pod windows http://lubmil.ppa.pl/forum/zi-targ-win.png
Napisałem reż o tym na forum tej gry, ale chyba na idiotę wyszedłem, skoro pod win jest dobrze. Ktoś tu wcześniej pisał, że ma konto w grze zi, więc móglby sprawdzić o co chodzi...

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2020 22:51:58 przez lubmil
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem