Komentowana treść: Colorado
[#1] Re: Colorado
Rety, skąd bierzecie te gry? W życiu o niej nie słyszałem. Przy każdej takiej recenzji mam wrażenie, że słyszałem o max. 25% gier na Amigę. O graniu w nie to już nawet nie wspominam, bo grałem może w 0.01%. I to bardziej z ciekawości, w celach poznawczych, bo tak na serio to może trzy by się znalazły... a może nawet nie.
[#2] Re: Colorado
Silimarils zawsze trzymali poziom.
[#3] Re: Colorado

@Bociek78, post #2

Albo coś podobnego ;D
[#4] Re: Colorado

@MDW, post #1

może na Amidze nie była popularna, ale na PC to chyba u każdego z 286 i Herculesem. W każdym razie nie wiem jak wyglądało sterowanie na Amidze, ale grzybowa klawiszologia mocno zniechęcała. W tamtych czasach sporo było tytułów (np. Barbarian), których autorzy z niewiadomych względów uznali, że najlepiej będzie przypisać akcje literkom "e", "h", "p", F7-F9, backslashowi i lewemu nawiasowi.
[#5] Re: Colorado

@snajper, post #4

Ja ją znałem tylko z PC z EGA albo CGA - nie pamiętam już...
[#6] Re: Colorado

@Hubez, post #5

a ja grałem właśnie m.in. na Herculesie u kuzyna, bo to był jedyny kompjuter w okolicy w czasach gdy na ferie zostawałem zsyłany do babci. Jednak jak to zwykle w bajkach bywa - z gier do dyspozycji było tam tylko Colorado, Ghostbusters, które w niczym nie przypominało atarowskich Ghostbustersów, i może coś jeszcze. buuu!
iskierka nadziei pojawiła się w chwili gdy usłyszałem, że w Colorado później znajduje się strzelbę. O, ekstra - czyli trzeba tylko dojść do strzelby i będzie można z końca ekranu pruć do wszystkich złych, jak w Robocopie, i po problemie! jupi! O naiwności! buuu!płacz
[#7] Re: Colorado

@MDW, post #1

Czyli nie interesują Cię gry na Amigę, ale dziwisz się, że większości z nich nie znasz... ok

a dla tych co się interesują, ale jakimś cudem ich ominęło - Colorado można znaleźć w wersji WHDLoad, która była zaktualizowana w tym roku.
[#8] Re: Colorado

@snajper, post #6

Smiech
[#9] Re: Colorado

@MDW, post #1

A ja się zetknąłem i grałem w Colorado za dzieciaka na A500 - kolega skądś pożyczył do przegrania ok, racja
Z takich mało popularnych gier pamiętam też Crossbow - The Legend of William Tell
[#10] Re: Colorado
Pamiętam tą grę, ale właśnie z peceta. Pamiętam pływanie kajakiem (czy jak to tam się nazywa).
[#11] Re: Colorado
Gra trudna, irytująca i frustrująca, głównie przez wspomniane sterowanie ale na swój sposób bardzo klimatyczna. Pamiętam, że spędziłem przy niej kilka ładnych wieczorów i nawet gdzieś tam daleko doszedłem. Eh, wspomnienia.
[#12] Re: Colorado

@QkiZ, post #10

Miałem to samo. Nawet nie doszedłem do połowy. Po latach więcej frajdy dał mi "Gun" (2005), dla mnie podobnie fajny klimat, no ale to pecet i 3D.
[#13] Re: Colorado

@juen, post #3

Grałem w nią na Ami, a przestałem jak bug w grze wyzerował mi wszystkie zebrane zasoby.

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2020 14:24:16 przez freak_outXP
[#14] Re: Colorado

@freak_outXP, post #13

Oryginał?
[#15] Re: Colorado

@deez, post #14

Nie sądzę ;)
[#16] Re: Colorado

@freak_outXP, post #15

I wszystko jasne, heheszeroki uśmiech
[#17] Re: Colorado

@MDW, post #1

Gra z najlepszych czasów świetności Amigi, czyli maks do roku 93. Potem było tylko gorzej, może kilka tytułów. Bliźniaczą grą jest Maya.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem