Komentowana treść: AmigaOS 3.2 wydany!
[#1] Re: AmigaOS 3.2 wydany!
Super!
[#2] Re: AmigaOS 3.2 wydany!
Świetna wiadomość. Gratulacje! szeroki uśmiech

Dzisiaj zdałem sobie sprawę z tego, że ktoś niezorientowany w historii AmigaOS gdy prześledzi kolejność wydań AmigaOS to może wpaść w niezłą zadumę. szeroki uśmiech

1.0
1.1
1.2
1.3
2.0
2.04
2.05
2.1
3.0
3.1
3.5
3.9
4.0
4.1
3.1.4
3.1.4.1
3.2

Dla nas ta kolejność ma jakiś sens i doskonale rozumiemy dlaczego jest tak, a nie normalnie. Ale spróbujcie wyjaśnić to komuś niezorientowanemu. szeroki uśmiech Chciałbym dożyć momentu gdy po wersji 3.4 będą chcieli wypuścić kolejną dużą. Czy to będzie druga 3.5?

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2021 21:35:09 przez MDW
7
[#3] Re: AmigaOS 3.2 wydany!

@MDW, post #2

No fakt. Bedzie ciekawie
[#4] Re: AmigaOS 3.2 wydany!

@MDW, post #2

Czy to będzie druga 3.5?

3.5 rev 1.0a.
[#5] Re: AmigaOS 3.2 wydany!

@MDW, post #2

po wersji 3.4 będą chcieli wypuścić kolejną dużą. Czy to będzie druga 3.5?


Nie to będzie wersja 5.0 A do tego momentu emulowana Amiga w fpga będzie bardzo szybka ..... szeroki uśmiech
[#6] Re: AmigaOS 3.2 wydany!

@djpiotrs, post #5

Ogólnie rzecz biorąc to jest postęp którego bardzo chcieliśmy kiedyś. Ja się osobiście do tego dołożę kupując ten system
2
[#7] Re: AmigaOS 3.2 wydany!

@djpiotrs, post #6

Ooo tak. Też byłbym przeszczęśliwy gdybym dostał to w… 1997.
3
[#8] Re: AmigaOS 3.2 wydany!

@djpiotrs, post #6

Emulowana Amiga zwykle jest szybsza. Nie ma tego czucia ale ...
[#9] Re: AmigaOS 3.2 wydany!

@Tomtom76, post #8

Tylko tak się zastanawiam... Czy fanom klasycznej, prawdziwej Amigi, zbudowanej zgodnie z tą pierwszą, oryginalną architekturą, faktycznie zależy na jakiejś kosmicznej prędkości? To do czego się takiej maszyny używa jest możliwe od bardzo dawna i nie bardzo widzę sens rozwijania się w tym kierunku. W takiej retro-zabawie chyba chodzi właśnie o to żeby były te klimatyczne ograniczenia. Po co czwarty raz wydeptywać tę samą ścieżkę? Trzech podróżników (AmigaOS4, MorphOS, AROS) nieźle ją już wydeptało czy wręcz wyasfaltowało, wybrukowało. szeroki uśmiech

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2021 22:33:04 przez MDW
2
[#10] Re: AmigaOS 3.2 wydany!

@MDW, post #9

Poniekad masz racje. Ale ttto po co komu Netsurf? I pytanie sie o YouTube jesli tylko Commodore jest tym czego chca?
[#11] Re: AmigaOS 3.2 wydany!

@Tomtom76, post #10

Ja bym się ograniczył do podstawowego internetu, możliwości łączenia się, wymiany danych, plików, aktualizacji, gier online, stron specjalnie robionych dla AmigaOS 3 (czyli to co mamy od 25 lat). Nie walczyłbym o YouTuba i inne dzisiejsze pożeracze zasobów. Z tym ledwo dają radę dzisiejsze maszyny. Szkoda czasu na gonienie tego świata, bo nie o to w tej zabawie chodzi. Jesteśmy trochę za starzy żeby czekać na rzeczy nierealne. A nawet gdyby to osiągnąć to prawdę mówiąc jakoś nie kręci mnie wizja takiej Amigi. Mam trochę dosyć "profesjonalnego" świata i dzisiejszych komputerów. Z radością wracam do naszego zacofanego świata i zapominam na czas weekendu czy urlopu o tym "profesjonalnym" bagnie.
Gdy się zaakceptuje taką Amigę to żyje się lepiej. Jest to ciągle świetna platforma dla kogoś kto chce coś fajnego przy jej pomocy robić. Coś w retro-klimatach, bez silenia się na jakieś wielkie cuda czy miliony użytkowników.

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2021 22:46:30 przez MDW
8
[#12] Re: AmigaOS 3.2 wydany!

@MDW, post #11

Święte słowa ok, racja
[#13] Re: AmigaOS 3.2 wydany!
No to jedzcie na mnie. Ja i tak kupie 3.2. Ale nie spodziewajcie sie cudow wiekszych niz Arti robi. Podziw dla niego. A ja jednak mysle o przyszlosci. Chocby byla to utopia to nadal z uporem maniaka stawiam na nowe. Pozdro
[#14] Re: AmigaOS 3.2 wydany!

@MDW, post #11

dzisiejsze maszyny? Ja pisze z PowerBooka. MorphOS. Ogladam You Tube, FB, I ccco tylko cchce na amigowym systemie i moge wieceej niz potrzebuje a laptop jest tani i nic w nim nowego prucz systemu. ma wszystko czego potrzebuje. Naprawde polecam
[#15] Re: AmigaOS 3.2 wydany!
Dostępne jest już FAQ dotyczące OS3.2

link
[#16] Re: AmigaOS 3.2 wydany!
Przejrzałem kilka sklepów proponowanych przez Hyperion, żaden z nich nie miał AmigaOS 3.2 na sprzedaż. W tym nasz RetroAmi.
1
[#17] Re: AmigaOS 3.2 wydany!

@QkiZ, post #16

Pojawią się pewnie tuż po weekendzie
[#18] Re: AmigaOS 3.2 wydany!

@QkiZ, post #16

Dokladnie
[#19] Re: AmigaOS 3.2 wydany!

@alt_, post #17

To już nie mogę się doczekać. Biere fizyczne wydanie szeroki uśmiech

1
[#20] Re: AmigaOS 3.2 wydany!

@QkiZ, post #19

Ja tak samo :D
[#21] Re: AmigaOS 3.2 wydany!
Mnie ciekawi tylko jedna rzecz: dlaczego system Amiga OS 3.2 nadal potrzebuje FBlita lub P96 + Native??

Przecież to sam system powinien oferować zoptymalizowane procedury rysujące.
[#22] Re: AmigaOS 3.2 wydany!

@Hexmage960, post #21

Ruch fajny mowi swiatu ze prawdziwa Amiga wciaz zyje i ma nowy system operacyjny.

No more DF0??? icons as disk.resource now does proper checkingOK

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2021 08:07:46 przez HOŁDYS
3
[#23] Re: AmigaOS 3.2 wydany!

@MDW, post #9

Czy fanom klasycznej, prawdziwej Amigi, zbudowanej zgodnie z tą pierwszą, oryginalną architekturą, faktycznie zależy na jakiejś kosmicznej prędkości?


No właśnie... Od siebie, mogę powiedzieć, że jeśli zależy mi na prędkości CPU, to tylko z uwagi na emulatory. W miarę grywalny Doom pod PC-Taskiem to, oczywiście, sztuka dla sztuki, ale też jakieś spełnienie jakiś aspiracji sprzed lat. OK

Natomiast, kompletnie przestały mnie interesować transfery z dysków, a nawet ich pojemności. Wielkości plików, z jakimi operuje się na klasycznej Amidze są przecież śmiesznie niepoważne w porównaniu z tymi, z którymi mamy do czynienia na co dzień.
[#24] Re: AmigaOS 3.2 wydany!
5
[#25] Re: AmigaOS 3.2 wydany!
a w adresie jest 4.2 i teraz nie wiadomo, która to tak naprawdę wersja
siedzi, pije i chrupki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2021 12:12:57 przez snajper
[#26] Re: AmigaOS 3.2 wydany!

@MDW, post #11

Czyli coś jak apki teraz, każda strona czy usługa ma swoją.. nie uruchamiasz kombajna tylko aplikacja poniera te dane co potrzebuje.
[#27] Re: AmigaOS 3.2 wydany!

@MDW, post #11

Szkoda czasu na gonienie tego świata, bo nie o to w tej zabawie chodzi.


Wydaje mi się, że systemy 3.9, 4.0 i 4.1 były właśnie systemami, które próbowały "gonić świat" a skoro nic z tego nie wyszło, to ten wydaje się być po prostu poprawioną wersją systemu 3.1 (i chyba też 3.5).
[#28] Re: AmigaOS 3.2 wydany!

@niebuszewo, post #27

Czyli 3.2 próbuje gonić 3.9? :P
1
[#29] Re: AmigaOS 3.2 wydany!
Ja tak ogólnie nie w temacie z tymi nowymi systemami bo zatrzymałem się na 3.9 BB4. Czy do tego 3.2 jest potrzebny jakis "nowy" kickstart?
[#30] Re: AmigaOS 3.2 wydany!

@_Skiba, post #29

Wymagania: Kickstart 3.1 lub nowszy (3.1.4). Nowszy ROM 3.2 zalecany (szybszy boot oraz zużycie pamięci).
2 MB (Chip-Ram + Fast-Ram). Jeśli nie używasz Kicka 3.2 wymagane jest łącznie 2,5 MB pamięci.
1
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem