Komentowana treść: Nieoczekiwany zwrot w sprawie - Cloanto wnioskuje o dopuszczenie Everta Cartona jako świadka!
[#1] Re: Nieoczekiwany zwrot w sprawie - Cloanto wnioskuje o dopuszczenie Everta Cartona jako świadka!
Niesamowita historia....
[#2] Re: Nieoczekiwany zwrot w sprawie - Cloanto wnioskuje o dopuszczenie Everta Cartona jako świadka!

@JakubH_, post #1

Ja czekam na zakonczenie, ciekawe czy sie doczekam.
W ogole teraz bylo kilka ciekawostek.
Np. ze Amiga (Cloanto) zgodzilo sie by wydac 3.2 cyfrowo za darmo a tu pyk i jest plytka:) oczywiscie nie za darmo.
1
[#3] Re: Nieoczekiwany zwrot w sprawie - Cloanto wnioskuje o dopuszczenie Everta Cartona jako świadka!

@JakubH_, post #1

1
[#4] Re: Nieoczekiwany zwrot w sprawie - Cloanto wnioskuje o dopuszczenie Everta Cartona jako świadka!

@stefkos, post #2

Zasadniczo problem ze społecznością jest taki, że boją się co będzie jak nie będzie Hyperionu. Mentalność jest taka, że nikogo nie interesuje fakt, że systemy 3.1.4 czy 3.2 są sprzedawane nielegalnie. Ludzie cieszą się, że wychodzą nowe rzeczy. Otóż nie ma co bać się nowego, bo jak Hyperion wreszcie zdechnie dalej będą wychodzić, przecież to nie Ben Hermans pisze kod.

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2021 23:49:48 przez adam_mierzwa
4
[#5] Re: Nieoczekiwany zwrot w sprawie - Cloanto wnioskuje o dopuszczenie Everta Cartona jako świadka!

@adam_mierzwa, post #4

Już widzę jak Amiga czy Cloanto wydają aktualizacje systemu operacyjnego. Czemu nie mogli tego robić do tej pory? Przecież to co zrobił Hyperion przy pomocy programistów oni też mogli zrobić.
Po prostu hajs im się nie zgadza i chcą wydoić Hyperion.
1
[#6] Re: Nieoczekiwany zwrot w sprawie - Cloanto wnioskuje o dopuszczenie Everta Cartona jako świadka!

@JakubH_, post #1

A ja mam nadzieję, że "Moda na Amigę" odcinek 8745 będzie ostatnim i w tym roku zakończą jego emisję oraz nikt nie wykupi praw do kontynuacji tej historii.
[#7] Re: Nieoczekiwany zwrot w sprawie - Cloanto wnioskuje o dopuszczenie Everta Cartona jako świadka!

@KM_Ender, post #6

Ja również mam taką nadzieję OK nie bawi mnie już ten brednioserial, lepiej odpalić demko niż się w to zagłębiać

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2021 11:07:23 przez JakubH_
[#8] Re: Nieoczekiwany zwrot w sprawie - Cloanto wnioskuje o dopuszczenie Everta Cartona jako świadka!

@KM_Ender, post #6

A ja mam nadzieję że Hyperionowi włos z głowy nie spadnie i będzie dalej robił swoją "nielegalną" wersję systemu operacyjnego i Amiga/Cloanto nie uzyska ani jednego eurocenta od Hyperionu. Amiga/Cloanto jedyne co umieją robić to doić martwą krowę.
1
[#9] Re: Nieoczekiwany zwrot w sprawie - Cloanto wnioskuje o dopuszczenie Everta Cartona jako świadka!

@QkiZ, post #8

Wez pod uwage 2 rzeczy:
- programisci, ktorzy zrobili cos przy 3.2 nie dostaja za swoja prace wynagrodzenia, kiedys moze im sie to znudzic
- aktualna firma Amiga nie ma nic wspolnego z poprzedniczka. Oczywiscie nie zmienia to sytuacji o 180 stopni ale zawsze jest nadzieja
Tak wiec odnosnie 3.2 , 3.3 etc lepiej by prawa do kodu dostali ludzie, ktorzy chca cos zrobic.
I jak mozna sobie poczytac w ostatnich wiadomosciach, Hyperion nic nie robi tylko pakuje w pudelka i sprzedaje nawet nie majac praw do produktu. A robi to specjalnie tak aby w pewnym momencie moc w sadzie sie przesliznac.
4
[#10] Re: Nieoczekiwany zwrot w sprawie - Cloanto wnioskuje o dopuszczenie Everta Cartona jako świadka!

@QkiZ, post #5

No nie mogli. Nie można robić czegoś nielegalnie. Patrzysz na Cloanto jak na firmę, która klepie pakiet Amiga Forever i nic ponadto, gdy tym czasem "nowe rozdanie" to jest świeża sprawa. Można powiedzieć, że od 2019 roku sprawy toczą się na nowo, tylko Cloanto ma rzucane pod nogi "straszaki". A to Hyperion sobie próbuje zarejestrować "Amiga Forever" na siebie, a to Jens nabywa Picasso 96 i kwestionuje jego użycie w pakiecie Amiga Forever. Chciałoby się powiedzieć "wszyscy siebie warci".

Mógłbym się zgodzić z opinią, że Battilana nie ma charyzmy lidera i nie potrafi wokół siebie zgromadzić zespołu, ale na pewno nie jest tak pazerny jak Hyperion. Hyperion to firma znana głównie z procesów sądowych i w środowisku amigowym jest pod tym względem liderem. Battilana nie specjalizuje się w prawie do własności intelektualnej, każde działanie które by podjął mogłoby zostać dołączone do procesu i go wydłużyć. Dlatego musi być ostrożny jak jeżyk w okresie godowym.

Taki 3.1.4 powstał, bo temat ruszyli Olaf Barthel oraz Thomas Richter, a nie dlatego że Hyperion jest taki fajny. To "my" to robimy pod szyldem Hyperionu, a nie Hyperion dla nas. Pytanie, czy chcemy mieć Amiga Corp. i wszystko w jednym ręku, firma-matka jak dawniej, czy tak jak teraz, cieszyć się z każdego ochłapa "tyle zysku co w pysku".
1
[#11] Re: Nieoczekiwany zwrot w sprawie - Cloanto wnioskuje o dopuszczenie Everta Cartona jako świadka!

@stefkos, post #9

programisci, ktorzy zrobili cos przy 3.2 nie dostaja za swoja prace wynagrodzenia, kiedys moze im sie to znudzic

Wiem, istnieje takie ryzyko. Z tego co mówił Mufa oferowaną im wynagrodzenie, ale oni nie chcieli. I z tego co czytam na forumach kompletnie im to nie przeszkadza. Pieniądze które zarobił Hyperion na 3.1.4 poszły między innymi na zakup licencji ReAction. Więc to nie jest też tak że Hyperionowi zależy tylko na łatwym zarobku czyimś kosztem.
Tak wiec odnosnie 3.2 , 3.3 etc lepiej by prawa do kodu dostali ludzie, ktorzy chca cos zrobic.

Również jestem tego zdania.
Hyperion nic nie robi tylko pakuje w pudelka i sprzedaje nawet nie majac praw do produktu. A robi to specjalnie tak aby w pewnym momencie moc w sadzie sie przesliznac

Tak, ale coś robi w przeciwieństwie do Cloanto, które sprzedaje ten sam szit przez lata zmieniając tylko numerek wersji. Oprócz opakowania w pudełka ogarnia organizacje i dystrybucję. Czemu Cloanto nie zrobiło tego wcześniej jak Hyperion robi to teraz? Kiedyś kupiłem na jakiejś promce Amiga Forever i C64 Forever tylko po to aby mieć oryginalne ROMy. Od tamtego czasu spamują mnie co jakiś czas abym kupił kolejny ich produkt opatrzony numerkiem 2020 na przykład. Po co? Tam nie ma nic nowego.
No nie mogli. Nie można robić czegoś nielegalnie. Patrzysz na Cloanto jak na firmę, która klepie pakiet Amiga Forever i nic ponadto, gdy tym czasem "nowe rozdanie" to jest świeża sprawa.

Nie mogli napisać nowego systemu operacyjnego? Przecież to niby oni mają prawa do źródeł AmigaOS 3.1?
Mógłbym się zgodzić z opinią, że Battilana nie ma charyzmy lidera i nie potrafi wokół siebie zgromadzić zespołu, ale na pewno nie jest tak pazerny jak Hyperion.

Ja to widzę inaczej. Owszem że Hyperion na tym zarabia, to nie ulega wątpliwości, ale nie wierzę że Cloanto/Amiga idzie z nimi do sądu tylko dla dobra marki. Po prostu hajs im przechodzi obok nosa. W takim razie Cloanto jest tak samo pazerne jak Hyperion.
Taki 3.1.4 powstał, bo temat ruszyli Olaf Barthel oraz Thomas Richter, a nie dlatego że Hyperion jest taki fajny. To "my" to robimy pod szyldem Hyperionu, a nie Hyperion dla nas.

Pytanie dlaczego deweloperzy nie chcieli robić pod szyldem Cloanto? Dlaczego Cloanto nie objęło tej inicjatywy swoim skrzydłem, nie byłoby wtedy tego brednioserialu o licencjach?
Pytanie, czy chcemy mieć Amiga Corp. i wszystko w jednym ręku, firma-matka jak dawniej, czy tak jak teraz, cieszyć się z każdego ochłapa "tyle zysku co w pysku".

Po tym co robiła Amiga Corp. nie zależy mi jako użytkownikowi aby ta firma dalej robiła cokolwiek. Owszem też bym chciał aby wszystkie prawa do marki były w jednym miejscu, ale na pewno nie w rękach ludzie którzy stoją za Amiga Corp i Cloanto.
1
[#12] Re: Nieoczekiwany zwrot w sprawie - Cloanto wnioskuje o dopuszczenie Everta Cartona jako świadka!

@QkiZ, post #11

Wiem, istnieje takie ryzyko. Z tego co mówił Mufa oferowaną im wynagrodzenie, ale oni nie chcieli. I z tego co czytam na forumach kompletnie im to nie przeszkadza. Pieniądze które zarobił Hyperion na 3.1.4 poszły między innymi na zakup licencji ReAction. Więc to nie jest też tak że Hyperionowi zależy tylko na łatwym zarobku czyimś kosztem.

Akurat Mufy nie traktowalbym jako autorytet, bardziej jako strone.
A czy pieniadze poszly na Reaction...widziales te Reaction? Akurat bawilem sie chwile 3.2 i nie wyglada to jak te Reaction ktore kupili. No ale to drobiazg.

Tak, ale coś robi w przeciwieństwie do Cloanto, które sprzedaje ten sam szit przez lata zmieniając tylko numerek wersji. Oprócz opakowania w pudełka ogarnia organizacje i dystrybucję. Czemu Cloanto nie zrobiło tego wcześniej jak Hyperion robi to teraz? Kiedyś kupiłem na jakiejś promce Amiga Forever i C64 Forever tylko po to aby mieć oryginalne ROMy. Od tamtego czasu spamują mnie co jakiś czas abym kupił kolejny ich produkt opatrzony numerkiem 2020 na przykład. Po co? Tam nie ma nic nowego.


Rozumiem wiec ze jak kradniesz to jestes gosc. A jak ktos robi cos zgodnie z prawem czekajac na werdykt to jest kim? Co prawda ja nie widze by Cloanto, Amiga czy ktokolwiek z amigowego swiata podbil rynek ale nie chcialbym by ktos np sie dorobil na moim garbie.
Ja kupilem, dostalem, mam aktualizacje. Zaplacilem za co chcialem i to dostalem.

Nie mogli napisać nowego systemu operacyjnego? Przecież to niby oni mają prawa do źródeł AmigaOS 3.1?


I dobrze piszesz "niby". Dlatego nie chca pewnie sie wpakowac w wiekszy b...l. Czekaja na wynik sprawy. A co potem zrobia ich sprawa bo to ich pieniadze. Dziwne ze nie narzekasz na Androida czy Windowsa ze pisza tak jakbys chcial. Czas zaczac podchodzic do tematu mniej emocjonalnie, naprawde nie chcialbys by ktos na Twojej pracy/produkcie zarabial nielegalnie.

Ja to widzę inaczej. Owszem że Hyperion na tym zarabia, to nie ulega wątpliwości, ale nie wierzę że Cloanto/Amiga idzie z nimi do sądu tylko dla dobra marki. Po prostu hajs im przechodzi obok nosa. W takim razie Cloanto jest tak samo pazerne jak Hyperion.


Jaki jest powod nie mi wnikac, czy pieniadze czy zemsta, to sa ich pieniadze nie moje.

Pytanie dlaczego deweloperzy nie chcieli robić pod szyldem Cloanto? Dlaczego Cloanto nie objęło tej inicjatywy swoim skrzydłem, nie byłoby wtedy tego brednioserialu o licencjach?


Narazie to Cloanto woli poczekac na wynik sprawy i wtedy cos zrobic, cos oglosic. Myslisz ze takiemu programiscie ktory robi dla zabawy to roznica czy system jest Hyperionu czy Cloanto. A co jak Cloanto wyda kod zrodlowy? Myslisz ze wtedy Ci programisci sie obraza i powiedza "aaaa nie wczesniej Cloanto, teraz za darmo, nie nie chcemy"?

Po tym co robiła Amiga Corp. nie zależy mi jako użytkownikowi aby ta firma dalej robiła cokolwiek. Owszem też bym chciał aby wszystkie prawa do marki były w jednym miejscu, ale na pewno nie w rękach ludzie którzy stoją za Amiga Corp i Cloanto.


Jakby Ci nie zalezalo to bys tu z nami nie siedzial. Wspierales AInc pewnie tak samo jak ja, tyle ze ja w pewnym momencie zauwazylem w ktora strone to idzie i wsiadlem do pociagu obok.
Skad wiesz w ogole ze nowa Amiga Inc to cos zlego? Masz tam znajomego? Pracujesz tam? To jest zgadywanka.
1
[#13] Re: Nieoczekiwany zwrot w sprawie - Cloanto wnioskuje o dopuszczenie Everta Cartona jako świadka!

@stefkos, post #12

Mozna dodac. Kiedys byly "warezy" i wszyscy sie cieszyli bo mogli dostac oprogramowanie wykonane przez innych.
Niestety ale to odbilo sie "czkawka" i po jakims czasie firmy, ktore powinny zarobic upadly (badz przeniosly sie na inna platforme), piraci przeniesli sie na inne platformy a na AmigaOS nie ma komu robic.
I powiem Ci ze ja bylem jednym z tych co sie cieszyl, zagral w gre, jedna, druga trzecia.
Po latach zaluje ze czlowiek nie uzbieral troche kasy i nie kupil chociaz jednego oryginalu wiecej.
1
[#14] Re: Nieoczekiwany zwrot w sprawie - Cloanto wnioskuje o dopuszczenie Everta Cartona jako świadka!

@QkiZ, post #11

Czemu Cloanto wcześniej nie rozwijało systemu? Ano przez to że mieli prawa do wszystkiego amigowego do 1993 roku, ale nie do rozwoju. W momencie jak wygasła firma-krzak Amiga Inc., firemka Cloanto o nazwie C-A Acquisition Corporation przejęła tę pozostałość na siebie. Teraz nowo powstała Amiga Corporation ma wszystko. Gdy zakończy się pomyślnie proces z Hyperionem ma szanse być zrobione więcej niż przez ostatnie 20 lat. Tylko nie trzeba się bać nowego.

Moje zdanie na ten temat jest takie, że AmigaOS 4 i AmigaOne powinno zostać przy Hyperionie, cała reszta przy Amiga Corporation. Źródła 3.1 upublicznione legalnie dla wszystkich. Wersje 3.1.4 i 3.2 w wersji do pobrania za darmo i zaczynamy nowy etap życia Amigi.
[#15] Re: Nieoczekiwany zwrot w sprawie - Cloanto wnioskuje o dopuszczenie Everta Cartona jako świadka!

@stefkos, post #12

A czy pieniadze poszly na Reaction...widziales te Reaction? Akurat bawilem sie chwile 3.2 i nie wyglada to jak te Reaction ktore kupili. No ale to drobiazg.

Widziałem tylko na prezentacjach. Czekam na płytę z RetroAmi. Ale z tego co już słyszałem od dewelopera na jednej z takich prezentacji, to ReAction przeszło remont i rozwój.
Rozumiem wiec ze jak kradniesz to jestes gosc. A jak ktos robi cos zgodnie z prawem czekajac na werdykt to jest kim?

Nigdzie tego nie napisałem. Hyperion jest pewnie przekonany że robi dobrze, albo grają na czas. Szczerze to ich przepychanki prawne tylko szkodzą. To że Hyperion wydał 3.1.4 to wynik tego że przez te przepychanki i cwaniactwo niektórych nic się nie działo przez lata.
Co prawda ja nie widze by Cloanto, Amiga czy ktokolwiek z amigowego swiata podbil rynek ale nie chcialbym by ktos np sie dorobil na moim garbie

Deweloperom to nie przeszkadza. Wydali już drugi system pod szyldem Hyperiona.
I dobrze piszesz "niby". Dlatego nie chca pewnie sie wpakowac w wiekszy b...l. Czekaja na wynik sprawy

Cały czas chodzi mi o lata sprzed 3.1.4.
Dziwne ze nie narzekasz na Androida czy Windowsa ze pisza tak jakbys chcial

??? Nie rozumiem.
naprawde nie chcialbys by ktos na Twojej pracy/produkcie zarabial nielegalnie

Pewnie bym nie chciał ale deweloperom 3.2 to nie przeszkadza.
Jaki jest powod nie mi wnikac, czy pieniadze czy zemsta, to sa ich pieniadze nie moje.

Oczywiście. Ale nie róbmy z Cloanto takich szlachetnych wojowników o sprawiedliwość. Są tacy sami jak Hyperion albo nawet gorsi.
Narazie to Cloanto woli poczekac na wynik sprawy i wtedy cos zrobic, cos oglosic. Myslisz ze takiemu programiscie ktory robi dla zabawy to roznica czy system jest Hyperionu czy Cloanto

Pewnie nie, ale póki co to Hyperion wydaje ku uciesze społeczności.
A co jak Cloanto wyda kod zrodlowy? Myslisz ze wtedy Ci programisci sie obraza i powiedza "aaaa nie wczesniej Cloanto, teraz za darmo, nie nie chcemy"?

Już dawno powinni to zrobić. Nawet jak wydadzą to i tak będzie to tylko stary 3.1. Myślę że nikt nie będzie protestował jak kod trafi na Githuba.
Skad wiesz w ogole ze nowa Amiga Inc to cos zlego? Masz tam znajomego? Pracujesz tam? To jest zgadywanka.

Nowa? Nie wiem nic o nowej Amiga Inc. Ale pamiętam to co robiła Amiga Corp. Pecety co się nazywała Amiga, pomysły na ekosystem do telewizorów i inne pierdoły, które nigdy nie zobaczyły światła dziennego.
W momencie jak wygasła firma-krzak Amiga Inc., firemka Cloanto o nazwie C-A Acquisition Corporation przejęła tę pozostałość na siebie. Teraz nowo powstała Amiga Corporation ma wszystko.

Teraz powiedz ile czasu od tamtego momentu minęło.
Moje zdanie na ten temat jest takie, że AmigaOS 4 i AmigaOne powinno zostać przy Hyperionie, cała reszta przy Amiga Corporation. Źródła 3.1 upublicznione legalnie dla wszystkich. Wersje 3.1.4 i 3.2 w wersji do pobrania za darmo i zaczynamy nowy etap życia Amigi.

Brzmi nie źle, ale nie z ludźmi z Cloanto.
[#16] Re: Nieoczekiwany zwrot w sprawie - Cloanto wnioskuje o dopuszczenie Everta Cartona jako świadka!

@QkiZ, post #15

Widziałem tylko na prezentacjach. Czekam na płytę z RetroAmi. Ale z tego co już słyszałem od dewelopera na jednej z takich prezentacji, to ReAction przeszło remont i rozwój.


Jak dla mnie jest slabsze niz Reaction w os4. No ale ja dlugo nie testowalem.

Nigdzie tego nie napisałem. Hyperion jest pewnie przekonany że robi dobrze, albo grają na czas. Szczerze to ich przepychanki prawne tylko szkodzą. To że Hyperion wydał 3.1.4 to wynik tego że przez te przepychanki i cwaniactwo niektórych nic się nie działo przez lata.


Ale popierasz rozwiazania, ktore moga sie okazac sprzeczne z prawem. Kazda ze stron jest przekonana ze robi dobrze to oczywiste inczej by nie bylo sporu.
Nie przeszlo Ci przez glowe ze Hyperion chcial po prostu zarobic na boku bo "jest bankrutem"?

Deweloperom to nie przeszkadza. Wydali już drugi system pod szyldem Hyperiona.


To sa ludzie, ktorzy robia to dla zabawy i chwala im za to. A pomysl, czemu tego nie robili bez Hyperionu, przeciez mogli. Przepychanki przeciez sa nie od dzis. Ja Ci powiem czemu, bo Hyperion jest ich "dupochronem" to oni odpowiedza prawnie za to a nie programisci.

Cały czas chodzi mi o lata sprzed 3.1.4.


Oczywiscie czyli o lata kiedy nie wiadomo bylo co do kogo nalezy. Nie majac praw Cloanto wolalo robic to co im bylo wolno robic prawnie i to robili. Hyperion za to wykonuje wszystko na ostrzu noza.

Dziwne ze nie narzekasz na Androida czy Windowsa ze pisza tak jakbys chcial


Chodzi mi o to ze narzekasz na Cloanto bo nie robilo tego co bys chcial. Wedlug Ciebie powinni robic os3.1.5 3.16 4.30 i nie wazne jest dla Ciebie czy to zgodne z prawem czy nie.

Pewnie bym nie chciał ale deweloperom 3.2 to nie przeszkadza.


Ale przeszkadza wlascicielom marki i to oni traca najwiecej.

Oczywiście. Ale nie róbmy z Cloanto takich szlachetnych wojowników o sprawiedliwość. Są tacy sami jak Hyperion albo nawet gorsi.


Nigdzie nie napisalem ze sa boscy. Nie napisalem ze sa gorsi. Za to z Twojej strony jest juz osad. Oczywiscie masz prawo miec swoja opinie.

Pewnie nie, ale póki co to Hyperion wydaje ku uciesze społeczności.


Czesc sie cieszy, czesc nie jak widac. Sprawa tak czy inaczej nie jest czysta. I jak pisalem pozniej, kiedys piraci puszczali gry i ludzie sie cieszyli. Jak wyszlo wiemy.

Już dawno powinni to zrobić. Nawet jak wydadzą to i tak będzie to tylko stary 3.1. Myślę że nikt nie będzie protestował jak kod trafi na Githuba.


Kwestia umow, ja ich nie czytalem.

Nowa? Nie wiem nic o nowej Amiga Inc. Ale pamiętam to co robiła Amiga Corp. Pecety co się nazywała Amiga, pomysły na ekosystem do telewizorów i inne pierdoły, które nigdy nie zobaczyły światła dziennego.


To co tworzy Cloanto to nowa firma Amiga. Tam nie ma "Tyszczenkow", nie ma tam "Evertonow czy McEwenow.". Dlatego nie wrzucalbym tych firm do jednego worka.

Teraz powiedz ile czasu od tamtego momentu minęło.


Rozumiem ze teraz moge usiasc, zabrac zrodla Windows 7, zaczac w nich grzebac i sprzedawac tak? Bo przeciez tyle czasu minelo od ostatniej aktualizacji (albo starsze windowsy).

Brzmi nie źle, ale nie z ludźmi z Cloanto.


Masz niezlego farta ze ich znasz. <sarkazm wylacz>

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2021 16:44:38 przez stefkos
1
[#17] Re: Nieoczekiwany zwrot w sprawie - Cloanto wnioskuje o dopuszczenie Everta Cartona jako świadka!

@QkiZ, post #15

Teraz powiedz ile czasu od tamtego momentu minęło.

Od lutego 2019 roku, już ponad dwa lata. Niestety od tego momentu Hyperion cały czas robi obstrukcję w sądzie. Właśnie dostał zastrzyk gotówki za 3.2, więc ta farsa z nieuniknionym końcem wydłuży się znowu, niestety.
Brzmi nie źle, ale nie z ludźmi z Cloanto.

Tego nie wiemy. "Kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana". Raczej byłoby bardzo podobnie jak teraz, tyle że byłoby to scalone. Za to otworzyłyby się widoki na nowe projekty, może nawet oficjalną nową Amigę. Mnie się marzy coś podobnego do ZX Spectrum Next

Jasne, że są różnice zdań, bez tego nie byłoby życia forum. O przyszłości warto rozmawiać. Czekam na nowe fakty.

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2021 16:45:58 przez adam_mierzwa
[#18] Re: Nieoczekiwany zwrot w sprawie - Cloanto wnioskuje o dopuszczenie Everta Cartona jako świadka!

@stefkos, post #16

Ale popierasz rozwiazania, ktore moga sie okazac sprzeczne z prawem. Kazda ze stron jest przekonana ze robi dobrze to oczywiste inczej by nie bylo sporu.

Tak, mam świadomość że to może być nielegalne, czy jest sąd osądzi. Ale i tak ciężko mi tego nie poprzeć tym bardziej że korzysta na tym społeczność.
Nie przeszlo Ci przez glowe ze Hyperion chcial po prostu zarobic na boku bo "jest bankrutem"?

Wiem o tym. Pisano o tym tutaj również. Ale jak pisałem o tym wcześniej, to też nie jest tak że oni ten hajs zgarniają tylko dla siebie. Inwestują również w rozwój kupując ReAction. Mam nadzieję że na tym nie poprzestaną.
To sa ludzie, ktorzy robia to dla zabawy i chwala im za to. A pomysl, czemu tego nie robili bez Hyperionu, przeciez mogli. Przepychanki przeciez sa nie od dzis. Ja Ci powiem czemu, bo Hyperion jest ich "dupochronem" to oni odpowiedza prawnie za to a nie programisci.

Bez tego dupochronu nie byłoby 3.1.4 i 3.2. Bo każdy by się bał wydać cokolwiek.
To co tworzy Cloanto to nowa firma Amiga. Tam nie ma "Tyszczenkow", nie ma tam "Evertonow czy McEwenow.". Dlatego nie wrzucalbym tych firm do jednego worka.

Ale niestety jest tam Cloanto... Dobrze dla sprawy jakby to był ktoś z zewnątrz.
1
[#19] Re: Nieoczekiwany zwrot w sprawie - Cloanto wnioskuje o dopuszczenie Everta Cartona jako świadka!

@adam_mierzwa, post #14

Wersje 3.1.4 i 3.2 w wersji do pobrania za darmo i zaczynamy nowy etap życia Amigi.


Nie liczyłbym na to. Może zdarzyć się tak że finalnym efektem tej awantury, będzie uznanie nowych OS za nielegalne i wycofanie ich ze sprzedaży, ale reszta pozostanie po staremu. Jak widać obie firmy nie dążą do kompromisu. W darmowy OS nie uwierzę, każdy musi z czegoś żyć.
[#20] Re: Nieoczekiwany zwrot w sprawie - Cloanto wnioskuje o dopuszczenie Everta Cartona jako świadka!

@forge, post #19

1.3 można było dostać legalnie za darmo.
[#21] Re: Nieoczekiwany zwrot w sprawie - Cloanto wnioskuje o dopuszczenie Everta Cartona jako świadka!

@forge, post #19

Cloanto zależy tylko i wyłącznie na sprzedawaniu tego samego emulatora w corocznej nowej odsłonie różniącej się jedynie numerem wersji do końca świata i o jeden dzień dłużej. Hyperion popsuł im szyki bo Cloanto liczyło że będzie też sprzedawać ten sam system i ten sam ROM do końca świata. Po prostu Mike wymyślił sobie fajny sposób na nic nierobienie, jeżdżenie po Amiimprezach i wieczyste odcinanie kuponów. Hyperion oferując rozwój AmigaOS popsuł ten scenariusz więc Cloanto ruszyło do sądów licząc zapewne nie tyle na to że wygrają co że długą batalią wykończą przeciwnika finansowo. No ale wbrew nadziejom Mika jak i udziałających się tutaj MOSowców, Hyperion wyszedł na prostą i pod rządami nowego starego dyrektora wydaje się nabierać pozytywnego rozpędu, co pewnie niebawem zobaczycie.
3
[#22] Re: Nieoczekiwany zwrot w sprawie - Cloanto wnioskuje o dopuszczenie Everta Cartona jako świadka!

@MUFA-amigaone-pl, post #21

A co jeśli z tego rozpędu Hyperion zajmie się wyłącznie pisaniem nowych wersji systemu dla "klasyków"?
[#23] Re: Nieoczekiwany zwrot w sprawie - Cloanto wnioskuje o dopuszczenie Everta Cartona jako świadka!

@adam_mierzwa, post #10

[Cloanto] ... na pewno nie jest tak pazerny jak Hyperion. Hyperion to firma znana głównie z procesów sądowych i w środowisku amigowym jest pod tym względem liderem.


To jest najlepsze podsumowanie, firma jest znana głównie z tego, że jej szef jest prawnikiem i wymusza różnymi kruczkami korzystne dla siebie rozwiązania, na przykład tzw. "ugoda" w sprawie marki AmigaOS, której szczegóły wychodzą w obecnym procesie, wygląda jak wymuszenie i bezczelne wykorzystanie słabości drugiej strony. A teraz płacz, że ktoś atakuje słaby, stojący na krawędzi bankructwa Hyperion. Hyperion nie jest wart tego, żeby go bronić czy żałować, bo sam słynie z ciosów poniżej pasa. Jeśli ta firma zniknie ze środowiska amigowego to wpłynie to tylko korzystnie na oczyszczenie atmosfery przed nowym otwarciem.


To sa ludzie, ktorzy robia to dla zabawy i chwala im za to. A pomysl, czemu tego nie robili bez Hyperionu, przeciez mogli. Przepychanki przeciez sa nie od dzis. Ja Ci powiem czemu, bo Hyperion jest ich "dupochronem" to oni odpowiedza prawnie za to a nie programisci.

Nikt za to nie odpowie, bo wg. amiga-news.de Hermans sam sobie przygotował dupochron. Jakiś czas temu założył firmę "Ben Hermans sp. z o.o." i tę firmę mianował na dyrektora Hyperionu, a zrobił to po to, aby uciec przez belgijskim prawem, w którym dyrektor odpowiada swoim osobistym majątkiem za firmę. Pewnie bał się że mu zlicytują dom w razie przegranej z Cloanto. Tylko że od 7 maja 2021 firma "Ben Hermans sp. z o.o." jest zarządzana przez syndyka upadłościowego bo czegoś tam nie dopełnił. Czyli dyrektorem Hyperionu w tej chwili jest syndyk. Czy naprawdę ktoś uważa, że tego typu firma powinna być kojarzona z Amigą? Jeśli nie potrafią upilnować własnych spraw, to jak można im powierzyć sprawy Amigi?
[#24] Re: Nieoczekiwany zwrot w sprawie - Cloanto wnioskuje o dopuszczenie Everta Cartona jako świadka!

@recedent, post #22

Tak się nie stanie. Ja mam na to ogląd nie tylko od strony sympatyków Cloanto typu gość z amiga news. de czy EXeca, ale i bezpośrednie informacje od Bena,. Mmiażdżąca większość nowej ekipy Hyperonu to są ludzie związani z AmigaOS 4. Sam Ben też deklaruje dalsze wsparcie dla czwórki, a wręcz zdynamizowanie tej ścieżki rozwoju.
1
[#25] Re: Nieoczekiwany zwrot w sprawie - Cloanto wnioskuje o dopuszczenie Everta Cartona jako świadka!

@MUFA-amigaone-pl, post #24

To czemu raz porządnie Ben nie ogarnie finansów Hyperionu? Przecież o problemach Hyperionu z belgijskim prawem słychać od paru lat. A to czegoś nie dopilnowali, a to czegoś nie wysłali, niepoważne to jest. Abstrahując od sprawy z Cloanto takie prowadzenie firmy stawia Hyperion w złym świetle i to na jej własne życzenie.

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2021 23:02:08 przez michal_zukowski
[#26] Re: Nieoczekiwany zwrot w sprawie - Cloanto wnioskuje o dopuszczenie Everta Cartona jako świadka!

@MUFA-amigaone-pl, post #24

Ja bym napisal wiecej. Jestes nawet rzecznikiem Cloanto bo wiesz co zrobia.
Pozazdroscic wiedzy.
1
[#27] Re: Nieoczekiwany zwrot w sprawie - Cloanto wnioskuje o dopuszczenie Everta Cartona jako świadka!

@stefkos, post #26

No dzięki, akurat do podobnych wniosków to może dojść każdy logicznie myślący człowiek, na podstawie analizy "dorobku zawodowego" Cloanto z ostatnich 20 lat. No i obserwując oceny innych amigowców nie jestem w tym odosobniony. Odosobniony to jesteś raczej Ty czy Adam, choć myślę że gdzieś tam w głębi nawet Wy nie możecie być aż na tyle naiwni, po prostu nienawiść do Hyperion bierze górę nad trzeźwą oceną faktów. Zresztą dużo z tych "faktów" to są tylko nic nie warte ploty, typu że Ben to człowiek żyjący tylko i wyłącznie z darmowej pracy innych i nic nikomu nie płaci. Jest dużo adwokatów użalających się nad programistą X czy Y, którzy akurat podjęli decyzję że będą pracować na zasadach wolontariatu. Natomiast warto zauważyć że są to osoby trzecie niezwiązane z rozwojem AmigaOS, a często wręcz źle temu rozwojowi życzące. Jakoś przez te 17 lat nie przypominam sobie ani jednego przypadku, w którym to sam programista napisałby coś w stylu "Zostałem oszukany, Ben obicał mi za wykonanie rzeczy X siedem tysięcy euro, a nie dostałem nic".
1
[#28] Re: Nieoczekiwany zwrot w sprawie - Cloanto wnioskuje o dopuszczenie Everta Cartona jako świadka!

@MUFA-amigaone-pl, post #27

No dzięki, akurat do podobnych wniosków to może dojść każdy logicznie myślący człowiek, na podstawie analizy "dorobku zawodowego" Cloanto z ostatnich 20 lat.


No tak, bo przeciez wczesniej mieli prawa do wszystkiego. No ale nic, tu zarowno Ty i ja mozemy sie mylic, tyle ze Ty nie przyjmujesz tego do siebie.


No i obserwując oceny innych amigowców nie jestem w tym odosobniony. Odosobniony to jesteś raczej Ty czy Adam, choć myślę że gdzieś tam w głębi nawet Wy nie możecie być aż na tyle naiwni, po prostu nienawiść do Hyperion bierze górę nad trzeźwą oceną faktów.


Ty myslisz ze ja zyje Hyperionem? Ze ja mam jakos nienawisc do nich. Zejdz na ziemie i sprawdz fakty. Widac ze uprawiasz "amigowe rulezowanie". Naprawde grzeje mnie Hyperion, grzeje mnie to co sie dzieje z AmigaOS4. Ja tylko chce tu obronic firme ktora zostala oszukana. Jakby to Hyperion byl oszukany wierz mi ze bym ich bronil.


Zresztą dużo z tych "faktów" to są tylko nic nie warte ploty, typu że Ben to człowiek żyjący tylko i wyłącznie z darmowej pracy innych i nic nikomu nie płaci. Jest dużo adwokatów użalających się nad programistą X czy Y, którzy akurat podjęli decyzję że będą pracować na zasadach wolontariatu.


Ale tu nie ma "moze" albo "faktow". Jezeli sa dokumenty ze Hyperion to bankrut to sa to dokumenty. Chcesz je podwazac bo ktos Ci cos powiedzial?
Jak ktos chce robic za darmo to jego sprawa. Natomiast wydawanie tego pod znakiem, ktorego nie jest sie wlascicielem jest nielegalne i Twoje wypowiedzi czy Qukiza nic tu nie zmienia.


Natomiast warto zauważyć że są to osoby trzecie niezwiązane z rozwojem AmigaOS, a często wręcz źle temu rozwojowi życzące. Jakoś przez te 17 lat nie przypominam sobie ani jednego przypadku, w którym to sam programista napisałby coś w stylu "Zostałem oszukany, Ben obicał mi za wykonanie rzeczy X siedem tysięcy euro, a nie dostałem nic".


Mi 3.x jest bez roznicy. Znaczy sie jezeli system bedzie sie rozwijal i bedzie mial swoich zwolennikow niech uzywaja. Ludzie uzywaja lodowek Samsunga i nic do nich nie mam.
Natomiast jak ktos podszywa sie pod cos to juz jest kradziez, oszustwo i tyle.

Wiem ze Cie boli ze nagle "AmigaOS" moze nie byc juz tym samym AmigaOSem. Nie bolalo Cie natomiast jak praw do marki nie dostal MorphOS. Nie bolalo Cie jak AROS nie dostal "naklejki". A teraz Cie boli ze ktos moze naklejke zabrac.
Swoja droga. Czy jak Cloanto wygra bedziesz dalej wspieral AmigaOS? Czy "przejdziesz na cos innego"?
1
[#29] Re: Nieoczekiwany zwrot w sprawie - Cloanto wnioskuje o dopuszczenie Everta Cartona jako świadka!

@stefkos, post #28

Skoto puściły ci newry i rzucasz pomówieniami, to mały rewanżyk, tak na lajcie. Jaki jest jedyny ukradziony system na kradzionych źródłach, to nie będę pisał bo Ty wieszszeroki uśmiech
2
[#30] Re: Nieoczekiwany zwrot w sprawie - Cloanto wnioskuje o dopuszczenie Everta Cartona jako świadka!

@MUFA-amigaone-pl, post #29

Jakie nerwy? Serio.
Czy masz jakies dowody? Sady sa otwarte. Nawet Hyperion nie chcial sie o to bic bo by przegral.
Dac Ci namiar na adwokata od spraw wlasnosciowych?
Zostaje pomowienie.

Ah i moje pytanie bylo na serio a nie zeby "dopiec". Bo taki scenariusz moze sie wydarzyc.

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2021 12:40:24 przez stefkos
3
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem