Komentowana treść: BlackBOX 1200 MK-II
[#31] Re: BlackBOX 1200 MK-II

@Rafał A-3000, post #27

Byłem u Nich w 2008 roku w siedzibie. Ciekawy klimat tam panuje
[#32] Re: BlackBOX 1200 MK-II

@BULI, post #30

W zestawie masz jeszcze interfejs klawiatury i zasilania w cenie

W BlackBOX 1 nie było interfejsu zasilania, więc pewnie i tu nie ma. Pytałem się o to kiedyś i taką dostałem odpowiedź:
Aby zasilić płytę główną bez żadnego busboardu trzeba albo użyć oryginalnego
zasilacza od A1200 podłączając go do gniazda
zasilania A1200 (w tylnej ścianie BlackBOXa jest otwór to umożliwiający)
albo podłączyć zasilanie z zasilacza BlackBOXa
poprzez gniazdo zasilania stacji dyskietek.

Żadnej z powyższych metod nie polecamy.

Prawidłowe zasilanie uzyskuje się poprzez Mediatora lub GREXa.

Pozdrawiam,
ELBOX COMPUTER, Dział Pomocy Technicznej

także interfejs zasilania w postaci Mediatora za kolejne 319.95 euro
[#33] Re: BlackBOX 1200 MK-II

@recedent, post #5

[#34] Re: BlackBOX 1200 MK-II

@xylaz, post #32

W BlackBOX 1 nie było interfejsu zasilania, więc pewnie i tu nie ma


Tu pewnie masz rację, bo w opisie rzeczywiście nie ma info o interfejsie zasilania ok, racja
[#35] Re: BlackBOX 1200 MK-II

@xylaz, post #32

Przecież, w przypadku podpięcia zasilania przez stację dysków nie będzie dźwięku. Dobrze myślę?
[#36] Re: BlackBOX 1200 MK-II

@_arti, post #35

Dźwięk będzie, ale zniekształcony.
Nie będzie też obsługi portu szeregowego.
[#37] Re: BlackBOX 1200 MK-II

@xylaz, post #32

A ja Wam odpowiem dlaczego nie ma intesfejsu zasilania. Odpowiedz jest prosta i zawarta w newsie.
Zacytuje:
BlackBOX 1200 MK-II przeznaczonej do komputera Amiga 1200 obsługujacej różne modele mostków PCI - Mediator PCI 1200TX, PCI 1200SX, PCI 1200LT4, PCI 1200, PCI 1200LT2 oraz G-REX 1200.

Nie masz Medka? Interfejs we wlasnym zakresie.
Koniec
[#38] Re: BlackBOX 1200 MK-II

@Phibrizzo, post #37

Zresztą jaki jest sens kupowania obudowy Tower do A1200 bez busboardu?
Moda na A1200 w towerce już dawno minęła, obecnie sexy jest upakowanie jak najwięcej w desktopie. Już nie trzeba kombinować z dyskami 3.5 cala położonymi bezpośrednio na mobo i CD na taśmie wychodzącej z boku, teraz dysk 2.5 cala, CF, lub SD, a wymiana danych przez net PCMCIA lub USB wpięte w port zegara.
3
[#39] Re: BlackBOX 1200 MK-II

@xylaz, post #32

także interfejs zasilania w postaci Mediatora za kolejne 319.95 euro

Właśnie ta obudowa jest przeznaczona do komputera Amiga 1200 obsługujacej karty jak np. Mediator PCI 1200TX, G-REX 1200. Pod te karty jest ta obudowa.
Cena przystępna.
1
[#40] Re: BlackBOX 1200 MK-II

@wali7, post #38

Moda minęła bo ludziom tak naprawdę nie zależy na rozbudowanych Amigach. Nie licząc kolekcjonerów to poziom roku 1989 czyli 030 i troche fastu to szczyt marzeń amigowców.
[#41] Re: BlackBOX 1200 MK-II

@michal_zukowski, post #40

Albo też z drugiej strony patrząc mają/mamy RTG i karty dźwiękowe zintegrowane z turbo (Warp, Vampire - choć to oczywiście różna filozofia jeśli chodzi o CPU), CD-ROMy prawie odeszły do lamusa, pojemne karty flash lub dyski SSD zastąpiły HDD i nie ma już potrzeby posiadania dużej budy by to wszystko pomieścić. A z drugiej strony, boom na bycie a la PC (tower) też już dawno minął i obecnie większość woli obcować z Amigą w jej pierwotnej, budzącej sentyment formie

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2021 15:05:30 przez Jacques
3
[#42] Re: BlackBOX 1200 MK-II

@Jacques, post #41

Dokładnie tak jest jak piszesz.
Moja była Amiga 1200 nawet w DVD+/-RW była wyposażona.
Jak najwięcej w oryginalnej obudowie.
[#43] Re: BlackBOX 1200 MK-II

@wali7, post #38

Zresztą jaki jest sens kupowania obudowy Tower do A1200 bez busboardu?
Otóż to właśnie. Po co wydziwiać nad tym produktem. To jest oferta dla nabywców Mediatora i to dość naturalna. Skoro Elbox oferuje Mediatora, to wiadomo że nabywcy busboardu będą musieli Amigę z oryginalnej obudowy wyjąć i będą się zastanawiali w co ją zapakować. Dlaczego więc nie zaproponować im rozwiązania. Na cenę można oczywiście wybrzydzać, ale obowiązku kupowania nie ma. Każdy może sobie kupić dowolnie wybraną budę do PC i przerobić. Po czym jak policzy materiały i roboczogodziny, wyjdzie mu mniej więcej to samo.
4
[#44] Re: BlackBOX 1200 MK-II

@Krashan, post #43

Dokładnie, cena nie jest wygórowana. Mi za samoróbkę wyszło bardzo podobnie

a backplate zamówiony w Grecji nie pasuje na wymiar jak w Elboksie, choć nie ma powodu do wstydu:).


Ostatnia aktualizacja: 10.06.2021 21:27:57 przez fazior
6
[#45] Re: BlackBOX 1200 MK-II

@fazior, post #44

to kiedy masowa produkcja? :)
[#46] Re: BlackBOX 1200 MK-II

@juen, post #45

Jak mi dzieci kupią na urodziny jakąś plazmę do masowego cięcia backplatów :)
[#47] Re: BlackBOX 1200 MK-II

@michal_zukowski, post #40

Przede wszystkim, można mieć za grosze pojedynczy dysk 2,5" o nieograniczonej (z punktu widzenia Amigi) pojemności, a nie 2-3 kobyły, żeby nadrapać w sumie ~2GB, jak w 1995. Nie potrzeba kieszeni HDD, pełnowymiarowych czytników czy nagrywarek CD do wymiany danych. O różnych dziwnych streamerach już nie wspominając. 1xHDD/CF/SD, wymiana danych przez PCMCIę, jakiś Gotek i styka.

Większą obudowę uzasadniają już tylko karty Zorro/PCI.
4
[#48] Re: BlackBOX 1200 MK-II

@adam_mierzwa, post #14

Miałem taki zestaw w tym Elboxie :) Nawet nie pamiętam jak znalazł się w moich rękach. Teraz za to co było w środku niezły używany samochód.
[#49] Re: BlackBOX 1200 MK-II

@Brodek, post #48

Też miałem. I też sprzedałem pod koniec 2011 za grosze (z dzisiejszego punktu widzenia):
Amiga 1200 (Escom, ROM 3.1), E/Box tower, Blizzard PPC 603/160 + 060/50, BVision3D, 64MB RAM, HDD 3GB, CD-RW, Mroocheck, FastATA, zewnętrzny Flicker Fixer, stacja dyskietek HD 1,76MB, klawiatura A1200 w obudowie Micronika, sieciówka na PCMCIA.
Wszystko działające za chyba 3000 zł. szeroki uśmiech

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2021 16:54:48 przez MDW
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem