Komentowana treść: Aktualizacja zamienników komend systemowych
[#1] Re: Aktualizacja zamienników komend systemowych
Bardzo nie podoba mi się wyraz „zamienników”. Przypomina mi to czasy gdy amigowy system był rozwijany na… Aminecie. Okropne czasy gryzących się ze sobą łatek i hacków. Finalnie dostajemy praktycznie nieaktualizowalny twór. Nie miało to znaczenia np. w 1995, bo na nowe wersje systemu, aktualizacje nie było szans. Ale taki model rozwoju w obecnej sytuacji uważam za wysoce niepożądany. Baaaardzo by mi się to nie podobało gdybym używał AmigaOS4.

Gdy wyjdzie AmigaOS 4.2 to aktualizacja co zrobi? Nadpisze te alternatywne wersje? Czy może są w jakimś katalogu użytkownika (w wyższym priorytecie), a system zaktualizuje swój katalog (teoretycznie nietykalny przez użytkownika)? Po każdej aktualizacji systemu trzeba te dodatki znów instalować żeby znów zastąpić te oficjalne wersje? Trochę to słabe…

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2021 12:08:12 przez MDW
4
[#2] Re: Aktualizacja zamienników komend systemowych

@MDW, post #1

Firma A-EON Technology przygotowała aktualizację kilku zamienników komend systemowych przeznaczonych dla AmigaOS 3.x oraz AmigaOS 4.x


Więc żeby dostać kilka zamienników komend w moim AmigaOS 3.2 (i chyba nic więcej - diabli wiedzą, czy nie wprowadzi to jakichś niekompatybilności) mam kupić cały Enhancer Software dla OS4? Bardzo śmieszne...


[edit] @MDW - ale AmigaOS 4.2 powstaje chyba od 10 lat, i ani widu, ani słychu. Jak tak dalej pójdzie, to AmigaOS 3.8 m68k zje go swoimi możliwościami na śniadanie :D

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2021 12:35:44 przez Cedrat
[#3] Re: Aktualizacja zamienników komend systemowych

@MDW, post #1

Ja osobiscie tej "paczki" nie uzywam, ale przeciez instalator ES pyta, czy ma wykonac backup oryginalnych plikow przed instalacja. Inna kwestia, amigowcy to chyba ciagle ludzie na tyle ogarnieci, aby poradzic sobie z taka p******ka I ciagle uzywaja tego systemu(ow), aby czasem cos tam "pogrzebac" dla odmiany ? ;)
1
[#4] Re: Aktualizacja zamienników komend systemowych
Ciekawe, kiedy w końcu zamierzają wypuścić wersję pod OS 3, którą od dawna zapowiadali? Kilka rzeczy wygląda ciekawie:

- AmiDVD
- AmiPDF
- PartitionWizard
- TuneNet
- Diskcache
- SSH2-Handler
[#5] Re: Aktualizacja zamienników komend systemowych

@MDW, post #1

Kiedyś byłem optymistą w temacie Enhancera, niestety ta "zamiennikowość" kojarzy mi się z "paczowaniem". Nie polecam oprogramowania tej firmy, kupić komputer u nich i zapomnieć o nich, najzdrowiej.
[#6] Re: Aktualizacja zamienników komend systemowych
Poczytajcie tutaj.

Okazuje się że Leaman z A-eon kleją zamiennik całego systemu. Z przecieku wynika że potrzebuje tenże zamiennik wielu elementów z AOS 4.1 do działania ale może już z tymi elementami skopiowanymi bootować.
[#7] Re: Aktualizacja zamienników komend systemowych

@BuLa, post #6

To ile będziemy mieli teraz systemów amigowych? Workbench 3.1 MorphOS 4.0 AmigaOS 4.0 :aros: trampolina ...pięć?
[#8] Re: Aktualizacja zamienników komend systemowych

@BuLa, post #6

Dzięki za linka, można się uśmiać :) To znana trolownia, ale nie zaglądam i byłbym przegapił taki kabaret.
Zdanie mam takie mniej więcej jak 'matthey' i 'kas1e'.
[#9] Re: Aktualizacja zamienników komend systemowych

@radekcz, post #7

Na to wygląda. Ten piąty to chyba będzie "Lemanos".
[#10] Re: Aktualizacja zamienników komend systemowych

@BuLa, post #9

Albo szósty - bo zdaje się, że ludzie od Vampire'a sforkowali AROS'a, i robią własny system :D
[#11] Re: Aktualizacja zamienników komend systemowych

@BuLa, post #9

Amigos lumpelos karamba
1
[#12] Re: Aktualizacja zamienników komend systemowych

@adam_mierzwa, post #8

Moim zdaniem jeśli powstanie nowy "OS bez nazwy" to kto go będzie używał? Fanboje? Dla nich liczy się naklejka. Po co robić kolejnego MorphOSa, skoro jest już jeden (i nawet działa na części obsługiwanych sprzętów)? Żeby roztrwonić trochę zasobów ludzkich i pieniężnych? No tak, to niezawodnie się uda.
[#13] Re: Aktualizacja zamienników komend systemowych

@recedent, post #12

Leaman chce zapewne zarobić na użytkownikach nowszych platform na których działa OS 4.x oferując im system operacyjny z większą ilością sterowników i niby rozwijany. Czy oryginalny Os 4. pozostanie dawcą części organów czy też w końcu zastąpią je wszystkie to się okaże. Kernel niby mają (Trevor) ale niektóre elementy systemu ciężko im będzie zastąpić.
[#14] Re: Aktualizacja zamienników komend systemowych

@BuLa, post #13

To były żarty z tym zastąpieniem systemu, nie mają na to środków. Jedyna w miarę realna możliwość, to kolejny fork AROS’a - ale nie wróżę czymś takim sukcesu.

Aczkolwiek gdyby wydali ten pakiet dla OS 3.2, to zdecydowanie bym go kupił - chociaż nie ze względu na zamienniki komend.
[#15] Re: Aktualizacja zamienników komend systemowych

@cactoos, post #3

Chodzi o zasadę, dążenie do ulepszania procesu. A to, że sobie poradzą to pewne. Chciałem też zwrócić uwagę na to, że to jest do ogarnięcia przy pomocy elastyczności amigowych rozwiązań. Jedno z takich rozwiązań sprawdza się od lat po niebieskiej stronie (gdzie aktualizacje są częste i szlag by nas trafił gdybyśmy mieli pamiętać, którą komendę podmieniać, którą zachowywać).
[#16] Re: Aktualizacja zamienników komend systemowych
Ciekawe czy wzięli te utilki z C: z MorphOSowych/Arosowych źródeł (mądrzejsze) czy zaczęli pisać od nowa (głupsze).
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem