Komentowana treść: Apollo Team zapowiada nową generację akceleratorów
[#1] Re: Apollo Team zapowiada nową generację akceleratorów
Rip RGB2HDMI? 😉
1
[#2] Re: Apollo Team zapowiada nową generację akceleratorów
Karty będą posiadać dwa razy większe FPGA, 16-bitowy dźwięk, 512 MB RAM oraz funkcję, na którą czekali wszyscy użytkownicy kart V2, czyli promocja natywnych trybów Amigi oraz RTG i jedno wyjście wideo. W standardzie karty będą wyposażone także w podwójny port IDE, czytnik kart pamięci, Ethernet oraz zegar czasu rzeczywistego.


A co ze standalone też większy FPGA i jakieś nowe funkcje?
[#3] Re: Apollo Team zapowiada nową generację akceleratorów
No cóż... żegnamy właśnie AGA dla Vampire V2 (A500-A600) czyli coś dla czego skusiłem się poprzeć projekt "vampire". Moje oszczędzanie i zakup karty właśnie poleciały w przysłowiowe błoto... możemy zapomnieć o projekcie V2, bo dochodowy/przyszłościowy jest V4 :(
I tak właśnie jest zawsze gdy popieramy produkcje firmowane przez ApolloTeam.

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2021 22:49:35 przez PWS
3
[#4] Re: Apollo Team zapowiada nową generację akceleratorów

@KM_Ender, post #2

Nie , Standalone bez zmian. Wsparcie zapowiedzieli na wiele lat.
[#5] Re: Apollo Team zapowiada nową generację akceleratorów

@JakubH_, post #4

Ciekawe na jak wiele ? 2 ? 3?
Sorki, ale przy takich "ekipach" to nie za wiele jest pewne.. no może poza długim oczekiwaniem na realizację zamówienia...
[#6] Re: Apollo Team zapowiada nową generację akceleratorów

@MaaG^dA, post #5

Tego nikt nie wie, ale jest wiele do zrobienia jeszcze. Nie wszystko działa jak należy. Nie widzę więc powodu do przesiadki na coś nowego.
[#7] Re: Apollo Team zapowiada nową generację akceleratorów

@PWS, post #3

I po co taki sarkazm.
Igor nie wyrabiał się z produkcją.
Bo nie jest robotem. Chciał wszystko mieć pod kontrolą ale rozmiar roboty przerósł go nie tylko fizycznie ale także mentalnie.
Zapewne też współpraca z A Team się już nie kleiła.
Więc cieszmy się z tego co mamy.
Będzie szybciej i nowocześniej. Amiga nie stoi w miejscu.
[#8] Re: Apollo Team zapowiada nową generację akceleratorów

@WojtekX, post #7

Nie jest robotem ale miał dostęp do robotów ;)

[#9] Re: Apollo Team zapowiada nową generację akceleratorów

@WojtekX, post #7

I po co taki sarkazm.
Igor nie wyrabiał się z produkcją.
Bo nie jest robotem.


to wystarczyło zagadać do tego tutaj i po problemie
3
[#10] Re: Apollo Team zapowiada nową generację akceleratorów

@snajper, post #9

Wydaje mi się iż uważał ze sam robi wszystko najlepiej i nikomu nie chciał powierzyć roboty....
[#11] Re: Apollo Team zapowiada nową generację akceleratorów

@WojtekX, post #7

Będzie szybciej i nowocześniej. Amiga nie stoi w miejscu.


..., że co? Amiga leży z przerwami i po licznych zawałach od połowy lat 90. Około 2000 roku, defiblylator (PPC) nie zadziałał (może był kupiony od handlarza bronią, tego co dziś handluje maseczkami i innym sprzętem medycznym).
To co można napisać o kochanej babci Amidze, przyjaciółce i hipisce sprzed lat dla wielu pokoleń ludzi, że leży jak Lenin, tyle tylko, że gablota rozbita, i każdy próbuje coś przy niej gmerać robiąc sobie przy tym selfie i nakładając na siebie, na tej fotce filtr amigowego mesjasza.
Co gorsza ja mam wrażenie, że ciało babci jest mocno rozczłonkowane i na wzór relikwi średniowiecznych rozprzedane. Niewiadomo kto co ma, do czego ma prawo, no to ludziska doklejają jej nogę słonia, głowę żyrafy i wmawiają, że ona by tego chciała.

Amiga 68k powinna mieć max to, co wymyślono do niej za jej życia i ery zawałów, ale bez kanapkowania. Wszystko co potem wymyślono z uwagi na małoseryjność nie ma sensu.

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2021 07:25:01 przez KM_Ender
8
[#12] Re: Apollo Team zapowiada nową generację akceleratorów

@KM_Ender, post #11

Nie ma sensu tego nikomu tłumaczyć , ja już odpuściłem. Z rok temu to czytałem wpisy o misji powrotu Amigi w postaci V4 do MediaMarkt.... Jak widać każdy ma swój świat :)
[#13] Re: Apollo Team zapowiada nową generację akceleratorów

@KM_Ender, post #11

Ocena sytuacji bardzo trafna i wszystko szło dobrze do momentu, kiedy nie napisałeś co max. powinna mieć Amiga
Niech sobie każdy amiguje jak chce, niektórzy fani Jaguara E-Type na wyspach montują współczesne dedykowane zestawy zawieszenia i hamulców, by nadal cieszyć się o wiele sprawniejszym na drodze czy torze klasykiem, który otrzymuje drugą młodość Nie widzę powodu by z Amigą nie miało być podobnie

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2021 09:12:22 przez Jacques
[#14] Re: Apollo Team zapowiada nową generację akceleratorów

@Jacques, post #13

Max wg. mnie to turbo 060, karty dźwiękowe zorro/pci, graficzne maksymalnie voodoo5 (voodoo2 też by wystarczyło), ati 9200, dysk twardy IDE (to co obsługuje Fast ATA), LS 120, CD/DVD, porty szeregowe i równoległe ( tu widzę miejsce dla wynalazków Spidiego z epoki, mogłyby stać się standardem). W miarę możliwości wszystko na płycie, bez kanapek. Ja bym się nie pogniewał gdyby na płycie było wszystko prócz turbo (bo to koszty, a nie wszyscy potrzebują 060). Cóż tak nie będzie, bo ... sami wiecie dlaczegoszeroki uśmiech
1
[#15] Re: Apollo Team zapowiada nową generację akceleratorów

@KM_Ender, post #14

Max wg. mnie to turbo 060, karty dźwiękowe zorro/pci, graficzne maksymalnie voodoo5


Według ciebie a według innych jest inaczej . Wiesz , jak ktoś chce grać tylko w super żabę to nie potrzebuje nawet 020 . 060 i voodoo5 to jak łączenie żółwia z zającem , da się ale to nie jest najszczęśliwsze rozwiązanie.
[#16] Re: Apollo Team zapowiada nową generację akceleratorów
Eh, ale z tego, co czytałem - dalej "tylko" 160 mipsów Tak czy siak, krok w dobrym kierunku, czyli rozwój.
[#17] Re: Apollo Team zapowiada nową generację akceleratorów
Czy dobrze rozumiem "promocja natywnych trybów Amigi" to w tym przypadku oznacza, że wreszcie Amiga będzie obsługiwała np. gry ECS "po swoich starych kościach", z których obraz nowa karta będzie przetwarzała na DVI/HDMI?
[#18] Re: Apollo Team zapowiada nową generację akceleratorów

@pgru2, post #17

Zrozumiałem to identycznie.
Nie szedłbym dalej w interpretację.
Obiecali.
Zobaczymy czy się wywiążą ;).
[#19] Re: Apollo Team zapowiada nową generację akceleratorów

@pgru2, post #17

to będzie to co już jest w samodzielnej wersji V4, emulator AGA z RTG w FPGA
[#20] Re: Apollo Team zapowiada nową generację akceleratorów

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #19

Ja się powstrzymam od oceny na teraz. Ogólnie nie mam zaufania do Gunnara i nie wierzę w żadne zapewnienia. Gunnar pisze,że jedno nie wyklucza drugiego i nadal będzie możliwość korzystania z układów specjalizowanych Amigi. Pożyjemy , zobaczymy. Mam tylko nadzieję , że będzie to lepiej działać niż V4SA.
[#21] Re: Apollo Team zapowiada nową generację akceleratorów

@KM_Ender, post #11

Amiga 68k powinna mieć max to, co wymyślono do niej za jej życia i ery zawałów, ale bez kanapkowania. Wszystko co potem wymyślono z uwagi na małoseryjność nie ma sensu.


To jest dokładnie zgodne z moją filozofią podobną do manifestu Dogma95. OK
1
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem