Komentowana treść: Reedycja gry Skaut Kwatermaster
[#1] Re: Reedycja gry Skaut Kwatermaster
Faza kupuje

i Franko jak zrobią !
[#2] Re: Reedycja gry Skaut Kwatermaster
Reedycja dostępnej gry, czyli coś dla fanów większej ilości śmieci na półce
Miałem oryginał w 1995 i nie byłem zachwycony.
[#3] Re: Reedycja gry Skaut Kwatermaster

@xylaz, post #2

Miałem oryginał w 1995 i nie byłem zachwycony.


No tak też miałem sprzedałem
gra średnia nie ma jak Franko !
[#4] Re: Reedycja gry Skaut Kwatermaster

@xylaz, post #2

Moim zdaniem jedna z lepszych gier na Amigę.

Do tego mam dosyć "edycji cyfrowych" - z tego powodu nawet Cyberpunk był kupiony na PS4, a nie na laptopa, bo wersja na laptopa nie zawierała płyty z grą.

Edycje Retronics - jak ktoś lubi klasyczne wydania są moim zdaniem jednymi z najlepszych, zwłaszcza te duże pudełkowe na Atari.

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2021 20:45:35 przez pgru2
[#5] Re: Reedycja gry Skaut Kwatermaster

@xylaz, post #2

Gdyby jeszcze zrobili coś pożytecznego, jak np. dodali do amigowej wersji lokacje dostępne tylko w wersji PC to byłby jakiś argument do ponownego uruchomienia.
[#6] Re: Reedycja gry Skaut Kwatermaster
Jak kogoś interesuje wersja cyfrowa na PC i gdyby jakimś cudem ten "ktoś" jeszcze o tym nie wiedział - to jest na gogu za dychę, w pakiecie z A.D. 2044 i Sołtysem.
[#7] Re: Reedycja gry Skaut Kwatermaster

@niebuszewo, post #6

Ale nie działa pod ScummVM, więc jest bezużyteczna w amigowym świecie.
No, chyba że pod DOSBoxem ktoś odpali.
[#8] Re: Reedycja gry Skaut Kwatermaster
A ja bym wolał zdecydowanie reedycję Kajko i Kokosza i ewentualnie port Sotysa na Amigę. Sakutem nie będę zainteresowany na pewno. Jak się można z nimi skontaktować mailowo? Nie mam, nie miałem i nie zamierzam mieć konta na "fejsie", podobnie jak komunikatora.
[#9] Re: Reedycja gry Skaut Kwatermaster

@lukjan, post #8

Nie ma potrzeby robić "Sołtysa", ten - dla odmiany - pod ScummVM działa. Czyli na Amidze też ruszy.
[#10] Re: Reedycja gry Skaut Kwatermaster

@xylaz, post #2

ja tez bo dyskietki mialem skopane :( wymienilem wtedy w sklepie na lazarusa i bylem zadowolony :)
[#11] Re: Reedycja gry Skaut Kwatermaster

@juen, post #10

Skaut był kiedyś rozdawany za darmo na GOG. Nie pamiętam też czy czasem nie był kiedyś w pełnej wersji w Gamblerze (A.D. 2044 było na 100%)

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2021 15:03:55 przez Madman
[#12] Re: Reedycja gry Skaut Kwatermaster
Na co komu dyskietkowa edycja?? Nie lepiej wydać na CD/CF/SD wersję z usprawnieniami które pewnie będą w wersji PC?

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2021 16:05:35 przez Prometeusz84
[#13] Re: Reedycja gry Skaut Kwatermaster

@Prometeusz84, post #12

Kolekcjonersko, na półkę, żeby sobie czasem uruchomić ze stacji dyskietek dla klimatu. Lepiej to, lepiej tamto, a reedycje od Retronics są wspaniałe jakościowo, tylko może niekoniecznie dla "pragmatyków", bo tym wystarczy wersja elektroniczna z rodzynek OK
[#14] Re: Reedycja gry Skaut Kwatermaster

@Jacques, post #13

Rozumiem to że kolekcjonersko. Ale czy musi być to wersja na dyskietkach?? Oczywiście Amiga w porównaniu do takiego Commodore była gigantycznym skokiem jakościowym i sam wspominam czasy jak się grało we wspaniałe gry z dyskietek ale jakoś jednak za samymi dyskietkami nie tęsknię. Może dlatego że niektóre gry były trochę udręką z dyskietek. Były gry gdzie dyskietek nie było trzeba dużo zmieniać i wczytywanie nawet wspaniałej gry zajmowało niewiele czasu(np taki Shadow Fighter). Inne znowu wspominam z irytacją. Do dziś pamiętam wczytywanie bodajże poziomów w Prehistoriku, nowej scenerii Curse of Enchantia czy żąglowanie dyskietkami w MK2 nawet żeby zobaczyć fatality(na Amidze z "1MB ram"). Trwałość nośnika też często była kiepska.

W tym wypadku dysk twardy i whdload były dla mnie wybawieniem i szybko zapomniałem o dyskietkach.

Już zanim miałem twardziela kombinowałem z grami pisanymi pod system i pisałem skrypty które tworzyły dysk RAD, kopiowały zawartość dyskietek do RADu lub i z RADu uruchamiały grę. Żałowałem przy tym że tak mało gier jest pisanych pod system i jako młody człowiek nie mający pojęcia o programowaniu na Amidze dziwiłem się czemu prawie żadna z gier nie używa mojego 8MB fast RAMu i wyobrażałem sobie że jak mam tą pamięć to gry powinny kopiować wszystkie dane z dyskietek po uruchomieniu gry i ładować już dane z RAMu co też pogłębiało irytację na dyskietki no ale to tylko moje doświadczenia i moja irytacja na FDD. Wiem że wiele amigowców lubi ten klimat - dźwięk stacji dyskiete itd. Ja mam odwrotnie i dźwięk FDD mnie irytuje.

Osobiście uważam że takie wydanie na CD jest o wiele lepsze nawet jeśli by to była ta sama wersja dyskietkowa zgrana na CD(szybsze wczytywanie). Ponadto płyta CD bardziej mi pasuje do wersji kolekcjonerskiej bo jest po prostu trwalsza. Dyskietka za to może podziałać 5 albo 20 lat. Różnie to bywa. Do tego łatwiej zrobić kopię CD(np. obraz ISO) bo można zrobić kopię na Amidze jak i na PC. Z dyskietką tak łatwo nie jest jak i z dostępnością samego nośnika. Moim zdaniem jak już dyskietki to takie kombo dyskietki + Cd. Na CD mogłaby być sama gra(np z dodatkami PC lub chociaż Muzyką CD) jak i kopią zapasową obrazów dyskietek w razie awarii dyskietki. Wtedy można uruchomić z CD, dyskietki czy zainstalować na HDD. Co kto lubi. Dlaczego to ograniczać na wersję dla Amigi.

Ogólnie jak wyjdzie wersja amigowa to dobrze. Zawsze to jakiś ukłon w stronę Amigi klasycznej. Zawsze to jakieś przypomnienie że istnieje tak wspaniały komputer.

Sory za gigantyczny komentarz. Taki już ze mnie gaduła...
1
[#15] Re: Reedycja gry Skaut Kwatermaster

@Prometeusz84, post #14

Śmiem twierdzić, że więcej ludzi obecnie posiada w Amigach FDD niż CD i od tych ostatnich wręcz jest odwrót ze względu na to, że desktop wrócił do łask zamiast za wszelką cenę wzorować się na PC z tower w końcówce "epoki", poza tym są rozwiązania USB, przenoszenie danych za pomocą PCMCIA-CF, sieci, itp.
Zawsze można sobie zgrać dyskietki do ADF, zainstalować z nich na HDD i po sprawie. Trwałość CD to też wcale nie taka oczywista sprawa. Więc tak, re-edycja na dyskietkach ma ogromny sens, CD widziałbym jako wersję opcjonalną, a główna powinna być "w klimacie" pierwotnego wydania.

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2021 10:05:04 przez Jacques
1
[#16] Re: Reedycja gry Skaut Kwatermaster

@Jacques, post #15

Pewnie tak jest że więcej osób posiada FDD. Z tym że większość pewnie i tak korzysta z goteków itp. Mam wiele płyt CD które działają do dzisiaj mimo ubiegu lat ale zgadzam się że rzeczywiście można od razu wykonać kopię dyskietek i nawet wysłać w chmurę w razie awarii sprzętu. Nie zdarzyło mi się żeby płyta CD przestała działać mimo upływu lat tylko trzeba dbać. Dlatego wspomniałem że trwalsza szczególnie dla kolekcjonera. Myślałem też o tych bonusach. Można wydać wersję CD która będzie się odpalać na Amidze z CD i też na PC. Stworzyć jedną wersję zawierającą dyskietki i CD lub na pendrivie wrzucić rozszerzoną wersję też bardziej wymagającą. Z płytą CD rzeczywiście jest kiepsko w Amidze i nie każdy chce mieć CD i wystające kable poza obudową Amigi. Płyta CD ma jednak taką zaletę że dostajemy zdaje się dwa dodatkowe kanały stereo jeśli muzyka jest w formacie CD bo zdaje się że CD mają w sobie wbudowaną funkcję cdplayera a dźwięk jest miksowany poprzez osobny kabel. Tak było w starych CD-ROM-ach. Ale chyba mam za duże wymagania. Kto by chciał robić rozszerzoną wersję dla rozbudowanych(mimo że jest coraz wiecej) czy duzych Amig, jak większość Amig to 500/600(pewnie dużo nawet bez karty procesorowej) i zdaje się dużo mniej 1200 itd. Wersja na dyskietkach będzie też pewniejsza bo pójdzie na każdej Amidze z 1 MB RAM, więc w sumie wychodzi na to że nie miałem racji i wersja dyskietkowa będzie najlepsza szczególnie z punktu widzenia twórców. Fajnie by było jakby był instalator HD na dyskietkach z grą mimo że jest whdload.
[#17] Re: Reedycja gry Skaut Kwatermaster

@recedent, post #9

Niestety amigowe scummy nie obsługą Sołtysa.
[#18] Re: Reedycja gry Skaut Kwatermaster

@Wankowicz, post #17

Ale pod DOSBoxem powinien działać?
[#19] Re: Reedycja gry Skaut Kwatermaster

@Wankowicz, post #17

Nie wierzę. Pod MorphOS-owym ScummVM grałem w Sołtysa lata temu.
1
[#20] Re: Reedycja gry Skaut Kwatermaster

@recedent, post #19

Zauwaz ze kolega napisal: "amigowe Scummy" a nie "MOSowe".

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2021 10:17:56 przez Phibrizzo
1
[#21] Re: Reedycja gry Skaut Kwatermaster

@Phibrizzo, post #20

Najnowszy ScummVM na Amigę to 1.8.1
Najnowszy ScummVM na MorphOS-a to 2.3.0

ScummVM obsługuje grę "Sołtys" od wersji 1.5.0
1
[#22] Re: Reedycja gry Skaut Kwatermaster

@recedent, post #21

No to uwierz boi to tak nie działa.
Amigowo-klasykowy scumm nie ma skompilowanych wielu enginów. Jakieś 80% gier pod nim nie chodzi. Między innymi sołtys ani żadna inna polska gra. Autor amigowej wersji poszedł na łatwiznę. Skompilował silniki pod dick, full throttlei coś tam jeszcze.

Niestety nie pograsz.
[#23] Re: Reedycja gry Skaut Kwatermaster

@Wankowicz, post #22

No to pech. Bardzo mi przykro, nie spodziewałem się że ScummVM dla klasyka to taki biedny krewny normalnych wersji. ¯\_(ツ)_/¯
1
[#24] Re: Reedycja gry Skaut Kwatermaster

@Phibrizzo, post #20

Zauwaz ze kolega napisal: "amigowe Scummy" a nie "MOSowe".

No i mamy kolejny dowód na to, że MorphOS to nie Amiga. szeroki uśmiech
1
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem