• Opis

Rozszerzenie pamięci CDTV CardRam według projektu Roberta Krajcarza dostępnego na PPA.pl

zamieścił: km-l

data: 2021.08.29 12:42

kategoria: Sprzęt / km-l

rozdzielczość: 1280x956

odsłon: 67

komentarzy: 5

Ocena użytkowników: 5 (oceniających: 4)
Zaloguj się by zagłosować.


[#1] Re: CDTV CardRam
Ode mnie 5+ jak nic. Super wykonanie!
Ciesze sie bardzo ze jednek komus przydal sie moj projekt.

Gdyby ktos jeszcze skusil sie na jego to chcialbym przedstawic kilka uwag ktore wszyly
podczas jego uzytkowania:

1. Gdy posiadamy Extended BOOT ROM w wersji 1.0, to gdy system wykryje to rozszerzenie to z automatu
uruchomi sie procedura inicjalizacji tej pamieci jako CardRAM, czyli nosnika danych dla wynikow z gier
i programow ktore byly specjalnie pisane pod CDTV.
Ile faktycznie takich programow bylo, niewiadomo.
Nie testowalem co sie stanie jesli karte tak zinicjalizowana przypisze sie do pamieci systemowej np przez
AddMem. Zakladam ze nic.

2. Problem inicjalizacji o ktorym napisalem wyzej zostal rozwiazany w EBR 2.30 (2.7 chyba tez).
Ta wersja byla przygotowana z mysla o A570. Tam takiego slotu nie ma wiec wyzucono cardmark.device.
Wiec osoby ktore ta wersje posiadaja moga bez problemu dodac ta pamiec w/w programem.

3. Aby pamiec dopisywala sie do systemu automatycznie przy starcie, nalezaloby posiadac wersje EBR 2.40
Jednak nie szukajcie jej na sieci bo to moja customowa wersja. Kto chce to podesle.
W wersji tej podmienilem tez biblioteke cdg.library. Oryginalna z 2.30 zawiesza odtwarzacz przy odgrywaniu plyt CD+G.
Jednak auto-konfig tej pamieci nie zadziala na KS 1.3. Co nie oznacza ze nie mozna jej dodac z palca lub w s-s.
Auto-konfig dziala na pewno na 3.5 (3.1 + patch by Piru). Dlatego podejrzewam ze zadziala tez na 3.0/3.1
Czy dziala na 2.x, nie wiem.
[#2] Re: CDTV CardRam
Super wykonanie, na pokładzie tej karty jest 0,5MB czy więcej?
[#3] Re: CDTV CardRam

@BenHur, post #2

0,5. Dokładny opis karty jest w artykule Roberta.
[#4] Re: CDTV CardRam

@km-l, post #3

Czy ta pamięć może kolidować z CDTV-RAM-IDE?
[#5] Re: CDTV CardRam

@Rafał A-3000, post #4

Pierwsze 256KB nie moze (w sensie: nie powinno), bo to obszar zarezerwowany dla kart pamieci montowanych w zlacze pod wyswietlaczem.
Co do reszty to moze roznie byc. Jednak stawiam na to ze caly obszar od $E00000-$E7FFFF bedzie poza zasiegiem karty o ktorej piszesz.
Ja osobiscie jej nie posiadam wiec nie moge dac 100% pewnosci.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem