Komentowana treść: Jump! - ruszyła przedsprzedaż
[#31] Re: Jump! - ruszyła przedsprzedaż

@Kefir_Union, post #30

No to juz by bylo bardziej skomplikowane do ogarniecia. Zalezy ile wolnej pamieci by zostalo. Ale moze np. 4 dyskietki od razu do pamieci wczytywac a z 1 dyskietki wczytywac na biezaco poziomy.
[#32] Re: Jump! - ruszyła przedsprzedaż

@Don_Adan, post #31

Choc w sumie byly tez na Amige gry dzialajace tylko z HD a dystrybuowane na dyskietkach. Oto przyklad:

link

Wiec moze wystarczylby zwykly HD installer tylko. Sama gra nie musialaby dzialac z dyskietek.
2
[#33] Re: Jump! - ruszyła przedsprzedaż
W mojej opinii lepiej poświęcić czas na dopracowanie rozgrywki niż na wczytywanie z dyskietek.
4
[#34] Re: Jump! - ruszyła przedsprzedaż

@Don_Adan, post #32

To takie pitolenie byle pitolić, trollowanie czy tak na serio z tymi dyskietkami? Bo czytając niektóre komentarze narzekających, stękających, wybrzydzających to niedobrze się robi... Może autor powinien jeszcze przewidzieć dystrybucję na dyskietkach 5'25? Opamiętajcie się. Po raz pierwszy od wielu lat jest szansa na to że Amiga dostanie grę w miarę oryginalną, z wykonaniem z prawdziwego zdarzenia a nie rysowaną przez trzylatka, nie napisaną w jakimś backbone czy innym badziewiu i kwestia jej dystrybucji powinna być najmniejszym zmartwieniem.

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2021 07:31:37 przez mailman
13
[#35] Re: Jump! - ruszyła przedsprzedaż

@mailman, post #34

Czy będzie wersja do "cyfrowa" do ściągnięcia? To pytam nie ja tylko moja zaniepokojona zakurzona i zapchana pudełkami półka.
1
[#36] Re: Jump! - ruszyła przedsprzedaż

@mailman, post #34

Zgadzam się w 100%.
Podibnie z tworzeniem na podstawowe konfigi.
Czytam forum już sporo latek, doszedłem do przekonania że mało kto posiada gołą Amige.
A jak przyjdzie do tematu o wydaniu gry, to wszyscy kraczą że ma być A500 1 MB.
[#37] Re: Jump! - ruszyła przedsprzedaż

@gerul, post #35

Czy będzie wersja do "cyfrowa" do ściągnięcia?

Będzie. Za kilka dni wrzucę nowe wideo i do tego czasu zdecyduję kiedy i jak wyceniona.
4
[#38] Re: Jump! - ruszyła przedsprzedaż

@Kefir_Union, post #37

Ja mam inne raczej pytanie. Ponieważ nie posiadam CD-Rom ani USB w swojej Ami to czy będzie działać po zgraniu na dysk HD ? Albo jakiś installer (to sobie zgram dane na kartę CF) ? Dziękuję za ewentualne info.
1
[#39] Re: Jump! - ruszyła przedsprzedaż

@slawekwozniak, post #38

Nośnik USB jest między innymi po to żeby można było sobie zgrać grę na HDD czy CF przy pomocy PeCeta.
[#40] Re: Jump! - ruszyła przedsprzedaż

@Kefir_Union, post #39

Albo Morph OS a
[#41] Re: Jump! - ruszyła przedsprzedaż

@mailman, post #34

To jest tylko dobra rada dla Kefira, ZADNA Amiga 1200 nie ma standardowo ani USB ani CD. Za to kazda ma stacje dyskietek. Wiec nie da sie w prosty sposob zainstalowac tej gry na standardowej A1200 z HD i fastem. Bedzie ten sam problem (tez o tym pisalem) co ma V4SA, tam tez zeby cokolwiek z posiadanego przez siebie oprogramowania zainstalowac trzeba sie niezle nagimnastykowac. Dla mnie osobiscie gra powinna miec mozliwosc instalacji z dyskietek, bo takich dobrych gier jest troche na Amige, chocby Biing. Chyba, ze wedlug Ciebie to gry Amigowe sie instaluje uzywajac do tego PC-ta? I ja wcale nie narzekam na gre. Jedynie na ewentualna dystrybucje gry, a to nie jest to samo. Narzekania to ewentualnie beda jak gra sie ukaze.
1
[#42] Re: Jump! - ruszyła przedsprzedaż

@Don_Adan, post #41

Jak dla mnie obecnie to co piszesz jest bez sensu. Tak jak to przedstawiasz wymaga, żeby gra była dystrybuowana na dyskietkach. Dodawanie dyskietek obecnie jednak nie ma sensu bo DD juz nie kupisz nowych. Z tego pozostaje (przyjmujemy, że nie wyciągamy dysku)
a) lan na pcmcia, plipbox etc
b) obrazy dyskietek adf 1.76/880 dla goteka

Poza tym jakoś nie wierzę, że można mieć obecnie amigę wymieniać dane tylko dyskietkami.

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2021 14:59:11 przez michal_zukowski
2
[#43] Re: Jump! - ruszyła przedsprzedaż

@Don_Adan, post #41

Chyba kluczem jest slowo standardowo. Nie wiem ile takich standardowych Amig jest obecnie, ktorych wlasciciele chiecliby kupic gre. Skoro ludzie sobie radza z przenoszeniem gier dla whdload to mysle ze poradza sobie z jakimkolwiek wspolczesnym nosnikiem. Moim zdaniem to sztuczny problem.
1
[#44] Re: Jump! - ruszyła przedsprzedaż

@Don_Adan, post #41

Oprogramowanie z Aminetu nie było dostępne na dyskietkach i jakoś to nikomu nie przeszkadzało...
3
[#45] Re: Jump! - ruszyła przedsprzedaż

@Don_Adan, post #41

A w mojej A1200 stacja dysków coś szwankuje, więc możemy powiedzieć, że jej nie ma.
Jest za to karta Compact Flash, którą podpinam do komputera z MorphOSem. Po chwili ikonka dysku pojawia się na blacie Ambienta spokojnie przegrywam sobie na CFkę co tylko chcę. Gimnastyka? Nie bardzo. Używam peceta? Nie używam. Wygrałem życie!
3
[#46] Re: Jump! - ruszyła przedsprzedaż

@michal_zukowski, post #42

Ja miałem CDTV, a później Amigę 1200 niemal od początku z CD-ROMem.

Standardem w roku 1998 w grach na Amigę - np. Mega Series od Vulcan Software, czy ClickBOOM były płyty CD-ROM.

Amiga CD32 ma CD-ROM w standardzie.

Według mnie nie ma sensu za bardzo dystrybuować gry na Amigę o takim rozmiarze na dyskietkach, jeżeli gra wymaga instalacji na HDD, bądź odpalania bezpośrednio z CD-ROMu.

Zawsze można podzielić plik z CD/USB na pliki o rozmiarze 720kB i przenosić takimi porcjami na dysk twardy Amigi. Bo Amiga odczytuje dyskietki PC dzięki Cross-DOS, który załączony jest oryginalnie z Amiga OS 3.1.

Sam używam stacji dyskietek do przenoszenia Amiga - PC oraz CD-ROM do przenoszenia PC -> Amiga.

Jeżeli ktoś ma Amigę CD32 z rozszerzeniem może cieszyć się wieloma korzyściami.

PCMCIA to dodatkowe rozwiązanie. Jest jeszcze możliwość po kablu Serial, korzystałem kiedyś.

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2021 15:52:40 przez Hexmage960
[#47] Re: Jump! - ruszyła przedsprzedaż

@Don_Adan, post #41

To sobie zgrasz na pc i przeniesiesz przez pcmcia
Zrób coś fajnego zawsze się znajdzie jakaś beksa.
1
[#48] Re: Jump! - ruszyła przedsprzedaż

@Don_Adan, post #41

Standardowo może nie ma, ale Ci co są targetem dla tej produkcji (z punktu widzenia konfiguracji), mają 125 innych rzeczy w tej Amidze służących do przenoszenia danych a stacja dyskietek jest pierwszą rzeczą, której w komputerze nie używali od lat.
2
[#49] Re: Jump! - ruszyła przedsprzedaż

@mailman, post #48

Moim zdaniem można by po prostu na nośniku USB przygotować wersję "dyskietkową" do przenoszenia.

Jump_Part1.bin - 720 kB
Jump_Part2.bin - 720 kB
Jump_Part3.bin - 720 kB

Na Amidze dzięki Cross-DOS i poleceniem Join (wszystko standardowo w OS 3.0) łączymy to w plik Jump.lha.

Ja w każdym razie tak bym postąpił, gdybym wydawał tak dużą grę.

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2021 17:22:30 przez Hexmage960
1
[#50] Re: Jump! - ruszyła przedsprzedaż

@Don_Adan, post #41

Ogolnie to ja dobrze wiem, ze dane mozna sobie na rozne sposoby przerzucic na Amige. Ale w ten sposob NIE INSTALUJE sie oryginalnego oprogramowania na Amidze. O ile to nie jest port gry z PC-ta lub piraty typu TOSEC czy WHDload. Dla mnie uzywanie PC-ta czy jak tu pisza Maca, ktory tez jest fizycznie PC-tem, tyle ze dzialajacym pod MorphOSem to nie jest zadne dobre rozwiazanie. Ewentualnie na USB lub CD ROM-ie to moga byc dystrybuowane gry, ktore maja duzo wiecej niz 5MB. Podejrzewam, ze uzywajac LZMA, ARJ7 czy ZX0 to wersja instalacyjna tej gry zmiesci sie na 3 dyskietkach, a moze nawet na 2 dyskietkach. Ale pewnie targetem dla tej gry sa raczej uzytkownicy WinUAE, niz A1200. Choc dla mnie to wtedy raczej szkoda pracy kodera, bo na WinUAE mozna w zasadzie sobie cokolwiek ustawic bez problemu.
1
[#51] Re: Jump! - ruszyła przedsprzedaż

@Don_Adan, post #50

No ale przecież do Amigi można podpiąć CD-ROM (i wiele Amig jest w nie wyposażonych). Jeśli więc ktoś ma alergię na inne komputery to jakoś sobie może z instalacją z płyty poradzi, nieborak?
[#52] Re: Jump! - ruszyła przedsprzedaż

@Hexmage960, post #49

Hex wszystko, ladnie, pieknie, ale wspolczesne PC-ty NIE MAJA stacji dyskietek. Stare PC-ty i owszem, ja czesto przenosilem tak dane pomiedzy Amiga i PC-tem.
[#53] Re: Jump! - ruszyła przedsprzedaż

@recedent, post #51

Do Amigi mozna wiele rzeczy podpiac, bo to dobry komputer, ale CD-ROM do zwyklej A1200 to wymaga troche rzezbienia, jesli ma to jakos wygladac. Do A2000/A3000/A4000 to tak, sam mam CD-ROMy w A2000 i A4000, ale te Amigi maja obudowy.
1
[#54] Re: Jump! - ruszyła przedsprzedaż

@Don_Adan, post #52

Polecam kupno stacji dyskietek na USB. Chodzi jak złoto.

Jest jeszcze opcja napędów Zip/Jazz. Ale to bardzo rzadka opcja. CD-ROM to optimum.

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2021 18:03:09 przez Hexmage960
[#55] Re: Jump! - ruszyła przedsprzedaż

@Don_Adan, post #50

Patrz no, "Tanks of Furry" zmieści się na jednej dyskietce, a w moim pudełku było to na płycie CD. Tam był ADF... To chyba "zbrodnia"

Ale poważnie - czy naprawdę nie ma większych zmartwień? Zapowiada się super gra, którą dostaniesz w pudle na CD i USB. Jedno z tych dwóch rozwiązań na pewno jest w naszych Amigach. Jeżeli nie, to 99% tych osób sobie na pewno jakoś poradzi lub poczekają na wersję cyfrową i sobie pobiorą archiwum Lha lub ZIP i też będą zadowoleni. Nie róbmy hecy z niczego.

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2021 18:09:30 przez mailman
2
[#56] Re: Jump! - ruszyła przedsprzedaż

@mailman, post #55

Racja. Przecież można by wymagać by The Chaos Engine CD32, albo Ultimate Body Blows był na dyskietkach. Co oczywiście ze względu na ilość danych nie jest możliwe.

Moim zdaniem te 1% ludzi musiałoby nie mieć nawet stacji dyskietek w PC. To najprostsza opcja i z niej sam korzystam, by zgrywać dane z Amigi na PC.

Tak czy siak, czekam na wydanie gry - myślę, że będzie w co pograć.
[#57] Re: Jump! - ruszyła przedsprzedaż

@mailman, post #48

Tez jestem za opcja wydania gry na CD. A jesli dane zajmuja tylko 5MB to bylbym za tym zeby na plycie
znalazla sie sciezka muzyczna w trakach CD-Audio odtwarzana podczas gry.
Mozna zrobic wybor skad muzyka ma byc odtwarzana: CD czy tracker.
1
[#58] Re: Jump! - ruszyła przedsprzedaż

@mailman, post #55

Ale wiesz, ze jest tez oryginalna wersja Tanks Furry z dyskietka? A ze Ty wybrales wersje CD to byl Twoj wybor. Po prostu mi chodzi o pelny wybor. Jak ktos tak kocha wersje USB czy CD to sobie taka zamowi. Tak samo jak wersje instalacyjna na dyskietkach.
1
[#59] Re: Jump! - ruszyła przedsprzedaż

@Don_Adan, post #58

No i tak samo jest tutaj: Wybierasz wersję CD - Twój wybór. Wybierasz nie kupować gry - też Twój wybór.
1
[#60] Re: Jump! - ruszyła przedsprzedaż

@Don_Adan, post #58

Rozumiesz, że w taki "Indiana Jones and the Fate of Atlantis" można pograć na 11 dyskietkach - jest tylko trochę żonglerki.

Tutaj raczej instalacja na HDD (lub CD) to wymóg, bo gra zwyczajnie z dyskietek nie uruchomi się.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem