Komentowana treść: Plebiscyt na grę roku
[#1] Re: Plebiscyt na grę roku
Pierwsze miejsce - news niżej
1
[#2] Re: Plebiscyt na grę roku

@_arti, post #1

Jump nie zostal wydany w 2021 roku.
1
[#3] Re: Plebiscyt na grę roku

@michal_zukowski, post #2

Może mój Magazyn się załapie jeszcze.
1
[#4] Re: Plebiscyt na grę roku

@michal_zukowski, post #2

To start przedsprzedaży się nie liczy?
[#5] Re: Plebiscyt na grę roku

@_arti, post #4

To jest chyba kwestia bardzo dyskusyjna jak ktoś ustawia zasady konkursu. Bo jakby tak idąc dalszym trope(skoro liczymy start "przedsprzedaży") to powinna wygrać gra którą projektuję w głowie od >10 lat, jeśli tylko napiszę linię kodu w asemblerze
[#6] Re: Plebiscyt na grę roku

@pgru2, post #5

To jest kwestia bardzo dyskusyjna. Ja np. wydałem grę w tym roku w kilku powiedzmy, że ukończonych wersjach, jednak nadal nie kwalifikuje mojej gry jako ukończoną, bo ją rozwijam.

Wiele osób zaakceptowało moją grę jako ukończoną.

Taki mój sposób pracy i przyznam, że sam jestem sobie winien. Mam nadzieję, że dojdę z tym w końcu do ładu.
1
[#7] Re: Plebiscyt na grę roku
Ogólnie to rok kończy się 31 grudnia, a kiedyś podobne plebiscyty odbywały się zgodnie z logiką w lutym kolejnego roku. Więc cały ten plebiscyt jest dyskusyjny. Jak w grudniu wyjdzie jakiś megahit to co?
4
[#8] Re: Plebiscyt na grę roku

@MUFA-amigaone-pl, post #7

Słuszna uwaga. Trochę bez sensu jest podsumowanie roku pod koniec listopada.

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2021 12:43:21 przez MDW
[#9] Re: Plebiscyt na grę roku

@MUFA-amigaone-pl, post #7

Na to nie licz.. Od kilku lat byśmy już o tym szykującym się megahicie słyszeli i mieli opłacone preordery... 😁
2
[#10] Re: Plebiscyt na grę roku

@Raybeez, post #9

Nie byłbym taki pewny. Ostatnie lata były chude, ale kiedyś na święta były ciekawe premiery.
[#11] Re: Plebiscyt na grę roku

@Raybeez, post #9

Na to nie licz..

No ale chodzi o zasadę, a nie co nam się wydaje i co jest najbardziej prawdopodobne. Do końca 2021 powinno się dać tylko zgłaszać kandydatury, a samo głosowanie powinno wystartować najwcześniej 1 stycznia 2022. Co jest celem takiego pośpiechu?

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2021 17:17:42 przez MDW
1
[#12] Re: Plebiscyt na grę roku

@MDW, post #11

Co jest celem takiego pośpiechu?

Prawdopodobnie tak ważne w tych czasach bycie pierwszym. Taki pośpiech ostatnio był na EAB więc nie rozumiem po co powtarzać te same błędy. Ja bym się śmiał gdyby wyszło podobnie jak w tamtym roku że jakieś dobre gry wyjdą w grudniu i ich autorzy zaczną mieć pretensje o to że ich gier nie ma na liście.
2
[#13] Re: Plebiscyt na grę roku

@Hexmage960, post #6

Ja tam nie wiem kto co wydał. Wiem, że nie mogę wybrać Pi400 jako swojej Amigi w profilu na ppa. A za wersje elektroniczne Jumpa a nawet i Magazynu (chociaż, radziłbym skorzystać z oferty Juena. U Zalepy pewnie subsydiowalbyś jego dalszą działalność) chętnie zapłacę.
[#14] Re: Plebiscyt na grę roku

@MisOr, post #13

Ja pisałem, że raczej wydania pudełkowego mojej gry nie będzie.

Z Zalepą nie mam kontaktu. Za to propozycję kolegi Juena pamiętam oczywiście.

Postanowiłem wydać grę jako Shareware.

Pełna wersja będzie dostępna do pobrania za darmo, a finansowe wsparcie będzie zależało od hojności graczy, którym gra się spodoba. Oceniłem koszt rejestracji Shareware na ok. 10 złotych. Może zwróci mi się część środków przeznaczoną na pracę.
[#15] Re: Plebiscyt na grę roku

@Hexmage960, post #14

Dam radę wesprzeć jak tylko się dowiem jak.
[#16] Re: Plebiscyt na grę roku

@MisOr, post #15

Dziękuję za zainteresowanie. Szczegółowe informacje co do rejestracji będą po prostu zawarte w pliku tekstowym (AmigaGuide) w archiwum LHA z grą, łącznie z instrukcją do gry.
[#17] Re: Plebiscyt na grę roku

@Hexmage960, post #14

Postanowiłem wydać grę jako Shareware.

Pełna wersja będzie dostępna do pobrania za darmo, a finansowe wsparcie będzie zależało od hojności graczy, którym gra się spodoba

W myśl zasady że wszystko trzeba nazwać takie coś chyba się nazywa donationware z tego co kojarzę.
[#18] Re: Plebiscyt na grę roku

@Solo Kazuki, post #17

Shareware to gra niepełna, pozbawiona leveli etc.
[#19] Re: Plebiscyt na grę roku

@Solo Kazuki, post #17

Shareware to gra pełna (lub w pewnych przypadkach wersja demo) która jest dostępna za darmo do pobrania.

Osoby, które używają programu/gry Shareware są proszone o rejestrację za niewielką kwotę. Jest to dobrowolne, przy czym czasami żeby zachęcić do rejestracji udostępnia się wersję demo, a po zarejestrowaniu użytkownik otrzymuje klucz albo wersję pełną.

Ja udostępnię wersję pełną od razu.

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2021 10:49:44 przez Hexmage960
[#20] Re: Plebiscyt na grę roku

@Hexmage960, post #19

Co ty wygadujesz?

Shareware – rodzaj oprogramowania zamkniętego, które jest bezpłatnie rozpowszechniane i którego kopiami wolno się dzielić, jednak korzystanie z jego pełnej funkcjonalności wymaga wniesienia określonych opłat po pewnym okresie użytkowania lub zakupu licencji


Definicja za Wikipedią. To co Ty proponujesz to donationware. Dajesz pełny produkt, za który można ale nie trzeba coś zapłacić.
[#21] Re: Plebiscyt na grę roku

@mailman, post #20

Wszystko się zgadza. Istnieją przypadki Shareware gdy udostępniana gra/program nie posiada obciętych funkcjonalności.

Jest:
Public Domain - dostępne za darmo. Można z tym robić co się chce.
Freeware - dostępne za darmo. Trzeba dystrybuować w całości.
Shareware - dostępne za darmo demo lub cała gra. Powinno się uiścić opłatę rejestracyjną za grę lub w przypadku dema należy uiścić opłatę rejestracyjną, żeby otrzymać wersję pełną, lub klucz do odblokowania.

Proszę przykłady:
http://aminet.net/package/biz/dbase/AmCat

REMEMBER, IF YOU FIND AMCAT USEFUL
----------------------------------
Please send $20 to:

Brian Conrad
P.O. Box 62
Touchet, Wa. 99360


Ale nie chcę się w tym temacie sprzeczać, bo to kwestia pewnych drobnych niuansów.

Akurat o Donationware mało czytałem, ale to raczej dotacje dla autora, aniżeli opłata za produkt.

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2021 12:43:34 przez Hexmage960
2
[#22] Re: Plebiscyt na grę roku
Pośpiechu ciąg dalszy, bo na EAB jest ankieta na najlepszą grę 2021 roku...
Jest to założenie tylko czysto teoretyczne, ale ciekawe co by było gdyby znowu (kiedyś już było z Black Dawn Rebirth) wyszła jakaś niezła gra przed końcem roku? Nie wspomnę że niektórych gier które już wyszły nie ma.
[#23] Re: Plebiscyt na grę roku
Wprawdzie news zamieszczę gdzie trzeba jak już będzie oficjalnie, ale dzisiaj o godzinie 8PM CET na Twitchu Amiga Bill'a będzie światowa premiera Reshoot Proxima III.

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2021 13:53:41 przez Solo Kazuki
[#24] Re: Plebiscyt na grę roku

@Solo Kazuki, post #23

Przepraszam, nie zauważyłem że ma być w tę niedzielę.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem