Komentowana treść: Apollo Team przygotowuje się do premiery Icedrake V4
[#1] Re: Apollo Team przygotowuje się do premiery Icedrake V4


[#2] Re: Apollo Team przygotowuje się do premiery Icedrake V4
Rok 2022 i brak w karcie wi-fi ?
Co za łajno
A jak ciekawe czy można zbootować system z microSd ?

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2021 17:08:46 przez Dorian3d
1
[#3] Re: Apollo Team przygotowuje się do premiery Icedrake V4

@Dorian3d, post #2

może o czymś nie wiemy i w 2022 nie będzie internetu
2
[#4] Re: Apollo Team przygotowuje się do premiery Icedrake V4

@Dorian3d, post #2

Ale masz po kablu , to w czym problem ?
[#5] Re: Apollo Team przygotowuje się do premiery Icedrake V4

@juen, post #3

[#6] Re: Apollo Team przygotowuje się do premiery Icedrake V4

@djpiotrs, post #4

No fakt
Spoko zrobię sobie dziurę w amidze

1
[#7] Re: Apollo Team przygotowuje się do premiery Icedrake V4
Przy każdym takim newsie zastanawiam się, kto będzie pisał soft na ten sprzęt?
3
[#8] Re: Apollo Team przygotowuje się do premiery Icedrake V4

@Kefir_Union, post #7

No jak kto syn Gunara 13 letni
1
[#9] Re: Apollo Team przygotowuje się do premiery Icedrake V4

@Dorian3d, post #6

Oj tam , jedna więcej dziurka w Przyjaciółce nie zaszkodzi
2
[#10] Re: Apollo Team przygotowuje się do premiery Icedrake V4

@djpiotrs, post #9

hehe
[#11] Re: Apollo Team przygotowuje się do premiery Icedrake V4

@Kefir_Union, post #7

Ktoś musi napisać Amosa 3 na ten sprzęt , to może amatorzy kwaśnych jabłek się znajdą.
[#12] Re: Apollo Team przygotowuje się do premiery Icedrake V4

@Dorian3d, post #2

Nie ma wifi, nadal ide (co wymusza przejściówki jeśli zdecydujemy się zamontować 2,5'' ssd na sata - najpopularniejszy tani wybór na rynku), FPGA ten sam co w V4, przypisana funkcja do usb ... tak średnio na jeża bym powiedział. 4 lata od zapowiedzi V4SA i de facto nie oferuje nic nowego. Zaczyna się odcinanie kuponów.
[#13] Re: Apollo Team przygotowuje się do premiery Icedrake V4

@abcdef, post #12

Brak USB
I upierają się nad systemem apolloOS
[#14] Re: Apollo Team przygotowuje się do premiery Icedrake V4
Apollo Team rulez!
[#15] Re: Apollo Team przygotowuje się do premiery Icedrake V4

@Dorian3d, post #13

Upierają się bo to jedyny system nad którym mają jakąkolwiek kontrolę i nikt nie będzie ich ścigał o prawa autorskie.
3
[#16] Re: Apollo Team przygotowuje się do premiery Icedrake V4

@abcdef, post #15

Ja Amige lubię za Workbench , a nie za pokrakę apolloOS.
[#17] Re: Apollo Team przygotowuje się do premiery Icedrake V4

@djpiotrs, post #4

Można maly ruterek wifi tplink podlaczyc do portu eth i jest ok..
[#18] Re: Apollo Team przygotowuje się do premiery Icedrake V4

@Dorian3d, post #2

Pamiętam jak stałeś łajnem kiedy kupiłeś V4SA...
Szybko zmieniasz zdanie, ciekawe ...
Ja kocham Amigę za wszystko, a Workbench taki sobie.
Jakbym miał kochać malucha za dwucylindrowy silnik chłodzony powietrzem.
Apollo OS to ciekawe nowe rozwinięcie Amiga OSu.


Ostatnia aktualizacja: 13.12.2021 07:55:18 przez WojtekX
[#19] Re: Apollo Team przygotowuje się do premiery Icedrake V4

@WojtekX, post #18

jak to nowego? to apolloos to nie fork arosa, ktory jest juz od dawien dawna?

najgorzej jesli apolloos wymaga do dzialania vampire'a, mam nadzieje ze nie, wtedy ma to jakikolwiek sens dla mnie :)
1
[#20] Re: Apollo Team przygotowuje się do premiery Icedrake V4

@WojtekX, post #18

Pamiętam jak stałeś łajnem kiedy kupiłeś V4SA...



Inteligentna wypowiedz na twoim poziomem.
v4 to gniot i tyle co innego v2
V4 mnóstwo problemów które nie zostały poprawione przez tyle lat.

Nowy to jest amiga os 3.2, a nie system nie kompatybilny apolloos

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2021 21:24:59 przez Dorian3d
[#21] Re: Apollo Team przygotowuje się do premiery Icedrake V4

@Dorian3d, post #20

Ale komuś to odsprzedaleś i fajnie się gość teraz czuje.
To odpowiedź na Twoim poziomie. Wynika z tego że kumplowi łajno wcisnąłeś.
Przykro.
[#22] Re: Apollo Team przygotowuje się do premiery Icedrake V4

@WojtekX, post #21

No mnie prosił ( żebym mu sprzedał, sam do mnie napisał ) ten gość dostał pełen opis co działa co nie .
z tego co wiem to sprzedał bo kupił a3000d.


Widać że z PGR pochodzisz bo masz słabość do łajna.

Ja nie chwiałem sprzedać ale jak dostałem Warpa to sprzedałem.
Więc nie oceniaj jak nie znasz szczegółowo !

Wcześniej V4 uważałem za fajna maszyna ale brak poprawek i z perspektywy czasu stwierdziłem że to gniot bo stoi w miejscu

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2021 22:01:46 przez Dorian3d
[#23] Re: Apollo Team przygotowuje się do premiery Icedrake V4

@Dorian3d, post #22

No nie obruszaj się tak .
Z tym łajnem sam przecież zacząłeś w poście nr 2.
Mi tylko chodzi o to, że firma Gunara jaka by nie była coś robi na rynku Amigi i pochodnym.
Więc powinno się cieszyć z każdej inicjatywy .

Wiadomo że tradycyjne rozwiązania typu Warp są lepsze bo zachowują 100 % kompatybilnosc.
Ale za to dostępne jest w marginalny sposób.
[#24] Re: Apollo Team przygotowuje się do premiery Icedrake V4

@WojtekX, post #23

Jasne, że można się z wielu rzeczy cieszyć. Ale jak na EAB, tak tutaj nie bardzo chce mi się tłumaczyć czemu uważam, że AMMX i poszerzone możliwości implementacji chipsetu w FPGA w świetle braku MMU i nadal niezupełnej kompatybilności to raczej nie jest nic wartego większej uwagi. Do tego dodam, że design bazuje na tym samym układzie od 4,5 roku (Cyclone V serii E model z 77k LE i w wersji C8 iirc). Tu może się trochę czepiam, ale przyszłość FPGA ogółem nie wygląda zbyt różowo. Cyclone V jest z 2012r i ma 28nm, a w miarę nowy Cyclone 10 jest w 20nm (GX, bo LE jest w 60nm), Xilinx nie ma dużo lepiej choć kolejne układy mają być w 16nm (ale przeniesienie projektu nie byłoby trywialne bo wiele bloków funkcjonalnych opisywanych jest zupełnie inaczej). Wcześniej FPGA pełnymi garściami brało z nowoczesnych procesów, teraz jest gruba stagnacja (biorąc pod uwagę, że najnowocześniejsze wymiary technologiczne w masowej produkcji to 6 i 7nm, od lat są produkowane procesory 10 i 14nm, a FPGA utknęło na 20). To się raczej szybko nie zmieni więc AC68080 niewiele już zyska na prędkości. Pamiętacie wywiad z natami team z 2011? Wtedy - gdy jeszcze nie było cyclone V - przewidywali że w ciągu kilku lat uda się uzyskać 300+ MHz. I co? I pstro. Produkty Apollo są wyśmienitym wyborem dla kogoś kto chce bardzo mocnego 68k z grafiką, dźwiękiem, siecią i szybkim interfejsem pamięci masowej. To nie ulega wątpliwości. Ale sam projekt ma także mnóstwo dziur i raczej skromne możliwości rozwoju na FPGA (co wyjaśniłem) gdy z kolei PiStorm (którego fanem nie jestem ze względu na jednak grubą emulację) ma możliwości rozwoju takie jak Raspberry Pi więc co generację coraz większe. Oczywiście PiStorm ma swoje problemy (i aktualnie dużo więcej niż produkty Apollo) ale potencjał jest spory i to już na mającym kilka lat RPi3. Czy odbije rynek nowych kompaktowych turbo z rąk Gunnara? Jeśli będzie dopracowany to jest to jakaś możliwość. Nie przekona raczej "hard"korowców którzy na słowo "software emulation" nagle dostają refluksu i rozwolnienia, ale dla kogoś kto chce po prostu wygodnie użytkować klasyka jest to jakieś rozwiązanie. Chociaż osobiście wolałbym rozwiązanie, które obok względnie szybkiego CPU, dużego RAM i szybkiego interfejsu pamięci masowej dołoży RTG, sprzętowy scandoubler z przełącznikiem pal/rtg i ewentualnie sieć, ale wifi bo kur... bez przesady z kablami. Jeszcze rozumiem do NAS, albo gejmingowego PC, ale po co do Amigi? Coraz to nowe dziury wycinać. MicroHDMI pewnie się jeszcze gdzieś upchnie.
1
[#25] Re: Apollo Team przygotowuje się do premiery Icedrake V4

@Kefir_Union, post #7

Jako że w księdze Gunnara zapisane jest:
"...A nadejdzie czas, gdy do twych drzwi zapuka Gunnarska Inkwizycja prowadzona przez niejakiego Joe (w skrócie G.I. Joe) i zapytają się ciebie "Piszesz Pan coś na V?" trzymając sznurek i polana..."

To może i ty będziesz pisał?
[#26] Re: Apollo Team przygotowuje się do premiery Icedrake V4

@WojtekX, post #23

Wiadomo że tradycyjne rozwiązania typu Warp są lepsze bo zachowują 100 % kompatybilnosc.

Właśnie dlatego wybrałem Warp, bo autorzy założyli "przechwycenie" sygnałów wizji i dźwięku z natywnych układów zamiast się silić na niepotrzebną emulację tych układów.

Ale za to dostępne jest w marginalny sposób.

To nie jest wina twórców/producentów, tylko braku niektórych podzespołów na rynku.

Swoją drogą zastanawiam się czy twórcy IceDrake mają już potrzebne podzespoły, czy może...
Ale nic, nie psujmy ewentualnej zabawy.
2
[#27] Re: Apollo Team przygotowuje się do premiery Icedrake V4

@djpiotrs, post #11

Tak, i potem jeszcze tylko do tego zrobić BackBone Super Mega Hyper SAGA Deluxe Special Edition i wylew .hitów na SAGA murowany!
1
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem