Komentowana treść: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #37 - Podsumowanie roku 2021
[#1] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #37 - Podsumowanie roku 2021
Źle się wyświetla grafika. Połowa obrazka jest.
[#2] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #37 - Podsumowanie roku 2021

@Hubez, post #1

Chyba masz jakieś zwidy.
3
[#3] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #37 - Podsumowanie roku 2021

@mailman, post #2

Już jest dobrze. Wcześniej obrazek był ogromny, coś się zbugowało - teraz jest OK.

Odpowiedź godna moderatora OK
4
[#4] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #37 - Podsumowanie roku 2021
26:34 chyba widziałem kotka. =^ᴥ^=

1
[#5] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #37 - Podsumowanie roku 2021
"rok temu był inny Adam"
2
[#6] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #37 - Podsumowanie roku 2021
Czy byliście przygotowani do podcast czy nie , fajnie się was słuchało. Reasumując rok 2021 nie był złym rokiem dla Amigi 68k. 2022 rok , tak jak wspominał Adam będzie rokiem Amigi 68k , dzięki the A500 mini. Koniec marca i kwiecień to youtube będzie miał zalew filmów o the A500 mini.
[#7] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #37 - Podsumowanie roku 2021
Zawsze warto posłuchać, z przymrużenem oka puszczając mimo uszu tradycyjne narzekanie na Tabora i przeglądarkę – jest tego coraz mniej, więc mamy postęp. . Ale jak po raz dziesiąty usłyszałem PiStrom to już mi się coś zrobiło. PiStorm panie redaktorze!
1
[#8] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #37 - Podsumowanie roku 2021
I jeszcze jedno, skoro wspomnieliście o Dreadzie, to czemu nie o Jump – ta gra zrywa z paradygmatem "pięćsetki z jednym mega" i pokazuje co można wycisnąć z AGA. A przy tym jest bardzo grywalna i ma świetną muzykę. OK, pełna wersja chyba jeszcze nie wyszła, ale z Dreadem sytuacja jest podobna.
2
[#9] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #37 - Podsumowanie roku 2021

@Krashan, post #8

Zapomnieliśmy. Z takich rzeczy których żałuję, że nie wspomniałem, wymienię (oprócz Jumpa) Wiki PPA (które - choć martwe - jest dla mnie rzeczą dużą i przyszłościową; po prostu nie zawsze wszystko wypala na starcie) i o sukcesie czasopisma Addict (w tym częstości wydań).
[#10] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #37 - Podsumowanie roku 2021

@Krashan, post #8

To fakt , ale można wybaczyć bo nie sposób w 90 min. podsumować cały rok. Jump będzie triumfował w 2022 roku - może.
[#11] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #37 - Podsumowanie roku 2021
Całkiem spoko, ale te spolszczanie angielskich nazw strasznie boli uszy.
1
[#12] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #37 - Podsumowanie roku 2021

@sand, post #11

Ta reguła nie działa kiedy Anglik czyta polskie nazwy ;)
[#13] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #37 - Podsumowanie roku 2021

@sand, post #11

mnie tam zranił tylko ten "Łejfer". Właściwie bardziej rozdrażnił, a nie zranił. Bo każdy przedszkolak wie, że WAYFARER wymawia się [ˈweɪfɛəɹə], a nie łejfer.
ponadto nagminnie stosowany przez prowadzącego błędny zwrot "w każdym bądź razie", co Wam wyłoży jasno profesór Bralczyk. Ale to już tak na marginesie, bo ten drugi zwrot przynajmniej nie wywołuje efektu "Y U NO".



Ostatnia aktualizacja: 09.01.2022 19:42:28 przez snajper
2
[#14] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #37 - Podsumowanie roku 2021

@snajper, post #13

Oj tam oj tam , czepiasz się
[#15] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #37 - Podsumowanie roku 2021
Żeby użytkownicy AmigaOs4 nabijali się w Tabora ...
[#16] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #37 - Podsumowanie roku 2021

@adam_mierzwa, post #12

Tyle, że świat komputerów to w 99% język angielski. Jeszcze chciałbym poruszyć temat gier na linuxa. Obecnie na linuxie da się zagrać w Ok 90% gier ze steam. Wiec raczej wymieniona przez was gra, nie ma szansy na zaistnienie w świecie linuxa.

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2022 08:14:00 przez sand
1
[#17] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #37 - Podsumowanie roku 2021

@Krashan, post #8

No właśnie mam podobne odczucie. "Dread" to jest na pewno ważna sprawa ale przede wszystkim pokazująca, że "da się na najniższej konfiguracji". To jest takie udowadnianie w najlepszym stylu. Ale jeżeli ktoś zupełnie nie ma sentymentu do Amigi to może sobie zagrać w setki innych starych doomowanek i niczego nie straci nie dotykając "Dreada". Natomiast "Jump" jest produkcją, która jest rewelacyjnie zrobiona i jednocześnie bardzo grywalna. Tutaj trudno znaleźć lepiej zrobioną tego typu grę dla innej platformy (chociaż wersje dla ośmiobitowców też są świetne). Słyszałem jak retro-maniacy mówili w pewnym videocaście, że taka gra jak amigowy "Jump" w dokładnie takiej postaci mogłaby być małą grą na dzisiejszym PlayStation czy XBoxie i nie byłoby wstydu, gra byłaby na pewno popularna.
5
[#18] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #37 - Podsumowanie roku 2021

@snajper, post #13

Ja zeby nie lamac sobie jezyka mowie: "Łorfajer" (WarFire)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem