Komentowana treść: Tank Mouse - nowa bezprzewodowa mysz
[#1] Re: Tank Mouse - nowa bezprzewodowa mysz
no ale piny na wyjscie kwadraturowe to mogliby umieścić
[#2] Re: Tank Mouse - nowa bezprzewodowa mysz
super lec rak!
Ale, ale...! Wireless, znaczy jakiś blubub, 5G i inne patogeny? To tak średnio, bym powiedział. Nie każdy musi lubić mieć zdegenerowane mózgi.
powinna być cywilizowana opcja z kabelkiem.

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2022 14:20:59 przez snajper
[#3] Re: Tank Mouse - nowa bezprzewodowa mysz
A jak ktoś chce unowocześnić oryginalną mysz A600/600/1200, może od dawna nabyć laserową elektronikę i pozbyć się kulki
[#4] Re: Tank Mouse - nowa bezprzewodowa mysz

@Jacques, post #3

Mogę jakiegoś linka?
[#5] Re: Tank Mouse - nowa bezprzewodowa mysz

@player_sct, post #4

Jasne:
link
1
[#6] Re: Tank Mouse - nowa bezprzewodowa mysz

@Jacques, post #3

Ale bez obudowy więc lipa
i z kablem
[#7] Re: Tank Mouse - nowa bezprzewodowa mysz

@Dorian3d, post #6

Czemu lipa, prawie kazdy mial myszke czolga do swojej Amigi, wystarczy przelozyc i nagle mozna korzystac z myszki.
[#8] Re: Tank Mouse - nowa bezprzewodowa mysz
Był czas gdy wszyscy chcieli unowocześniać swoje Amigi. Dokładali kart, dyski, turbiny i to było dobre. Teraz nastała moda na nekroamigowanie i wskrzeszanie takich potworków jak mysz tank. Zero ergonomii, więc po co? Amigowcy nie idźcie tą drogą.
1
[#9] Re: Tank Mouse - nowa bezprzewodowa mysz

@KM_Ender, post #8

"po co" to się nogi noco! Piszesz jakby kogoś po zakupie takiej myszy mogło spotkać srogie rozczarowanie, bo spodziewał się nowego ergonomicznego produktu, a tu go oszukali. Bez jaj.
Jak będę miał kasę, to se takiego mysza chętnie zanabędę. Ostatecznie zamówię u św. Mikołaja, bo i tak do listopada kupa czasu, a i tak w tym momencie nie jest pewne, czy gość zbierze 100%. Oczywiście laserowego tanka mam od ładnych kilku latek (również i do A1200), ale ten ma działać i z windami. ok, racja

btw - ze smerfosem to zadziała? Bo na stronie projektu nie ma o nim słowa - co mnie oczywiście bardzo cieszy, ale tak tylko pytam.

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2022 21:03:45 przez snajper
[#10] Re: Tank Mouse - nowa bezprzewodowa mysz

@snajper, post #9

ze smerfosem to zadziała?


Napisali, że zadziała z Amigą, ale również ze współczesnymi komputerami. To powinno starczyć za odpowiedź.
[#11] Re: Tank Mouse - nowa bezprzewodowa mysz

@recedent, post #10

Fajna akcja, ale ja mam dopiero co zakupioną dobrą kulkową mysz do Amigi i nie narzekam. Mało tego, jestem bardzo zadowolony.
[#12] Re: Tank Mouse - nowa bezprzewodowa mysz

@recedent, post #10

znaczy tak, czy nie? Kwestia wyznaczenia granicy, co uznasz za "współczesny komputer", bo np. mój mak z G4 to jednak wydaje się być taki średnio współczesny i chronologicznie jest mu bliżej do Amigi 1200 niż do kompów produkowanych dzisiaj. Ale to tylko taka dygresja, bo zaraz będzie, że troluję.

@Hexmage tylko taki drobny szczegół: myszy kulkowe mają to do siebie, że z czasem zarastają brudem - jak nie kulka, to rolki. M.in. dlatego ja wymieniłem swojej bebechy na laser. I lżejsze to, i wygodniejsze w użyciu (przynajmniej jeśli mowa o tanku, bo tej nowszej myszy nie rozpruwałem - i tak jej nie używam, bo jest brzydka).

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2022 01:49:54 przez snajper
[#13] Re: Tank Mouse - nowa bezprzewodowa mysz

@recedent, post #10

Jeśli tylko Amiga i współczesne komputery, to nie zadziała? :D

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2022 08:09:11 przez Cedrat
[#14] Re: Tank Mouse - nowa bezprzewodowa mysz

@KM_Ender, post #8

Był czas gdy wszyscy chcieli unowocześniać swoje Amigi. Dokładali kart, dyski, turbiny i to było dobre. Teraz nastała moda na nekroamigowanie i wskrzeszanie takich potworków jak mysz tank. Zero ergonomii, więc po co? Amigowcy nie idźcie tą drogą.

Bo większość ludzi tego nie używa. Tu chodzi tylko o coś w rodzaju kolekcjonowania. Wyjmuje się taki sprzęt 2-3 razy w roku i odpala jakąś legendarną grę z lat 90. Tak wygląda to całe amigowanie w stylu retro w większości przypadków. Dla wielu osób taka czy inna Amiga to jest jedno z 10-20 retro-komputerów w regale. Dzisiaj A500, jutro Atari XL/XE czy ST(E), Commodore 64, ZX Spectrum, Amstrad. Ostatnio dosyć popularne stało się zgłębianie tajemnic różnych MSXów. Nie każdy jest w stanie pasjonować się jakąś jedną platformą i cała retro-zabawa polega na kolekcjonowaniu różnych platform w celu tworzenia nostalgicznej wystawy.

Ja nigdy bym takiej myszy nie kupił, bo jest niepraktyczna i nie widzę powodu żeby mieć mniejszą funkcjonalność niż miałem prawie ćwierć wieku temu. Nie ma czegoś do przewijania (jakiś wheel), nie ma trzeciego przycisku myszy. A na "amigowym" wyglądzie nigdy mi nie zależało. Trochę trudno w to uwierzyć (nawet mi) ale gdy w latach 90 kupiłem E/Boxa to wywaliłem standardową obudowę nowiutkiej A1200 (Escom). Nienawidziłem tej obudowy i zamkniętej architektury A1200. Szkoda, bo dzisiaj ludzie kupują nie tylko stare obudowy ale nawet kartony.

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2022 09:21:39 przez MDW
2
[#15] Re: Tank Mouse - nowa bezprzewodowa mysz

@MDW, post #14

Nie ma czegoś do przewijania (jakiś wheel)


a dotykowy scrollbar to przypadkiem nie jest "coś do przewijania"?

nie ma trzeciego przycisku myszy

dla mnie trzeci przycisk myszy to inne określenie piątego koła u wozu.
1
[#16] Re: Tank Mouse - nowa bezprzewodowa mysz

@Cedrat, post #13

Wręcz przeciwnie:

- współczesne komputery i NG - zadziała od strzała
- Amiga klasyczna - nie zadziała bez dokupienia specjalnego adaptera

Smuteczek :P
1
[#17] Re: Tank Mouse - nowa bezprzewodowa mysz

@MDW, post #14

Nie ma czegoś do przewijania (jakiś wheel)


Jest pomiędzy przyciskami czujnik dotyku, taki "gładzik".
1
[#18] Re: Tank Mouse - nowa bezprzewodowa mysz

@snajper, post #15

a dotykowy scrollbar to przypadkiem nie jest "coś do przewijania"?

Jak najbardziej jest. Nie wiedziałem, bo nie znalazłem motywacji żeby poczytać o tej myszy. Przyznaję się i ukazuję skruchę. szeroki uśmiech Wobec tego mysz ma nieco większy sens niż początkowo zakładałem.

dla mnie trzeci przycisk myszy to inne określenie piątego koła u wozu.

Ja też jakoś strasznie z trzeciego nie korzystam. Ale miałem w historii sytuacje w których się przydał. Chociaż fakt, że to było dawno.
[#19] Re: Tank Mouse - nowa bezprzewodowa mysz

@MDW, post #18

trzeci przycisk nad linkiem otwiera zwykle taba w przegladarkach, to chyba najpopularniejsze zachowanie

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2022 22:09:43 przez michal_zukowski
[#20] Re: Tank Mouse - nowa bezprzewodowa mysz

@MDW, post #14

Amiga obsługuje trzeci przycisk. Przydaje się to bodajże w Deluxe Paint.

Skoro kolega nie lubił zamkniętej konstrukcji Amigi 1200, to mógł kupić Amigę 4000T w przepięknej obudowie Tower. Escom sprzedawał takie.
[#21] Re: Tank Mouse - nowa bezprzewodowa mysz

@Hexmage960, post #20

Równie dobrze mógłbyś poradzić koledze, żeby kupił sobie przepiękną rakietę kosmiczną.
2
[#22] Re: Tank Mouse - nowa bezprzewodowa mysz

@recedent, post #21

Skoro kolegę stać na PowerPC to pewnie na A4000T też. Chciałem to zresztą dodać do tamtej wypowiedzi.
[#23] Re: Tank Mouse - nowa bezprzewodowa mysz

@MDW, post #14

Ten zapowiadany produkt to takie stanie w rozkroku, mysz ani oryginalna, ani wygodna
A sama mysz z epoki też nie była projektu Amigi / Commodore
[#24] Re: Tank Mouse - nowa bezprzewodowa mysz

@Hexmage960, post #20

Amiga obsługuje trzeci przycisk. Przydaje się to bodajże w Deluxe Paint.

Tak, używałem 20 lat temu. Nawet coś tam pisałem swojego co wykorzystywało trzeci przycisk myszy.

Skoro kolega nie lubił zamkniętej konstrukcji Amigi 1200, to mógł kupić Amigę 4000T w przepięknej obudowie Tower. Escom sprzedawał takie.

Baaaardzo chętnie. szeroki uśmiech Tylko, że A4000 to był niemożliwy dla mnie wydatek. A goła A4000 to dopiero początek wydatków. Rozbudowana A3000/4000 była wtedy znacznie bardziej kosztowna od rozbudowy A1200. CyberStorm PPC+060 i CyberVision3D były znacznie droższe niż BlizzardPPC+060 i BVision3D. Nawet jeżeli doliczyło się, że do A1200 trzeba było kupić np. obudowę klawiatury (albo klawiaturę), obudowę (u mnie E/Box). Ceny osprzętu do A4000 zabijały. Mogłem sobie chcieć... szeroki uśmiech

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2022 09:28:24 przez MDW
[#25] Re: Tank Mouse - nowa bezprzewodowa mysz

@snajper, post #12

Odkryłem, że w myszce od Amiga Technologies rolki są niezniszczalne, działają perfekcyjnie po 25 latach.

Jednakże w mojej pierwszej myszy do A1200 nie działają przyciski, więc kupiłem sobie nową.
[#26] Re: Tank Mouse - nowa bezprzewodowa mysz

@MDW, post #24

Jasne, rozumiem. A4000T faktycznie to było wtedy marzenie dla przeciętnego Amigowca.

Ale nie trzeba było od razu CyberStormPPC. Ta Amiga mogła mieć "zwyczajną" kartę graficzną, dźwiękową i sieciową, procesor 68040 i robić tyle co PC (to jeśli chodzi o możliwości rozbudowy).

Ja cieszę się posiadaną A1200 z HDD, 68030 i CD-ROM w konsoli TOMS. Możliwości rozbudowy są dla mnie wystarczające.

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2022 09:57:06 przez Hexmage960
[#27] Re: Tank Mouse - nowa bezprzewodowa mysz

@Hexmage960, post #26

Sorki ale chrzanisz jak potłuczony.

W czasach gdy MDW kupował PPC do A1200 68040 był już starym procesorem.

PC z tamtego okresu mógł odtwarzać mp3 w tle. Amiga w tle to mogła 8svx odtwarzać. I już były wyraźne braki w oprogramowaniu.
1
[#28] Re: Tank Mouse - nowa bezprzewodowa mysz

@Jacques, post #3

Mam, ale to nie to samo, bo:
- jednak trzeba wypatroszyć starą myszkę
- jak chce się moeć po nowemu, to stare kable też powoli zaczynają nadawać się do wymiany
- obudowy myszki w sumie też się zużywają, jeśli są używane...
- i żółkną
- laserowy zamiennik ma za grubą zaślepkę do lasera...
- ...i słabo spasowaną
- tani też nie jest
[#29] Re: Tank Mouse - nowa bezprzewodowa mysz
Myślę, że to fajny funkcjonalny gadget w stylówie retro.
Jeśli ktoś pragnie funkcjonalności (vide 3 przycisk) i ergonomii, podłącza myszkę od PC.
Jeśli oryginału, podłącza oryginalną myszkę z kulką.

Zatrzymałem na Amigach 68k i lubię je często odpalać, ale nie pracuję na nich 8 godzin dziennie, nie tworzę grafiki, chociaż odpalę sobie od czasu do czasu DP czy TVPaint'a.
Oryginalne myszki mają dla mnie dziś 2 wady: kulka i kabelek.
Tank mouse jest bez 2 zdań kultowym kształtem.

Kampanię wsparłem w opcji B+W OK
1
[#30] Re: Tank Mouse - nowa bezprzewodowa mysz
Bez zmiany rozdzielczości czujnika oraz braku pewności co do odbiornika dla Amigi, nie wesprę kampanii. Jednakże fajnie że powstają cały czas nowe projkety.
1
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem