Komentowana treść: Amiga Friendship #1
[#1] Re: Amiga Friendship #1
juz popedzilem do sklepiku i po pracy poczytam :))
4
[#2] Re: Amiga Friendship #1

@juen, post #1

Kurcze, a jednak się udało wystartować- ZAJE-FAJNA inicjatywa- WOW - BRAWO pokłony OK

Ja już lecę do mojego kiosku ok, racja
..i biorę się za czytanie szeroki uśmiech
4
[#3] Re: Amiga Friendship #1

@juen, post #1

Wow, diskmag! Jaram się jak ruski czołg!
3
[#4] Re: Amiga Friendship #1
Przepiękna inicjatywna, Panowie! Mam nadzieję, że uda się wywołać uśmiech na twarzy Krzyśka.

Wyrazy uznania, szacun, prospekt i Suspect dla wszystkich, którzy wzięli udział w tej zacnej ustawce. A specjalne podziękowania należą się Markowi, który był spiritus movens (z naciskiem na spiritus) całego przedsięwzięcia i Mailmanowi, którzy wykonali tytaniczną robotę.
9
[#5] Re: Amiga Friendship #1

@Jazzcat, post #4

A ja dziękuję tym wszystkim, którzy przysłużyli się do powstania pisma (zbyt wielu żeby tu wymienić ) oraz wszystkim którzy swoimi wpłatami wsparli lub jeszcze wesprą SirLEO. Wszyscy jesteście wielcy! Przy okazji zapraszam do współtworzenia drugiego numeru (już nad nim pracujemy ).

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2022 11:39:05 przez MarX
7
[#6] Re: Amiga Friendship #1
Więcej zdjęć obudowy by się przydało bo opis średnio zachęca.
[#7] Re: Amiga Friendship #1
W ramach testów, sprawdziłem czy da się obsłużyć darowiznę z poziomu amigowego Odyssey, no i da się (rzecz jasna nie licząc procedury uzyskania kodu Blik do czego potrzeba urządzenia mobilnego). Tak więc opłacone i pobrane z poziomu Amigi. Teraz zabieram się do czytania.
7
[#8] Re: Amiga Friendship #1
Poleciała kasa, przytuliłem pdf, bardzo ciekawa i fajna inicjatywa, to trzeba przyznać.
3
[#9] Re: Amiga Friendship #1
Inicjatywa jak najbardziej godna podziwu i wsparcia. Chociaż jeżeli to nie jest twór papierowy to bez względu na cel i tak bym kupił. Wieczorem ogarnę temat.
Ciekawy jestem kto stoi za tą inicjatywą, kto pisał teksty...
4
[#10] Re: Amiga Friendship #1

@MDW, post #9

Byłem w kiosku, już mam i polecam :)
4
[#11] Re: Amiga Friendship #1

@MDW, post #9

Ciekawy jestem kto stoi za tą inicjatywą, kto pisał teksty...

Czytaj dokładnie, w jednym z artykułów znajdziesz fragment napisany przez Ciebie
4
[#12] Re: Amiga Friendship #1

@MarX, post #11

Hohoho. No faktycznie zostałem bardzo ładnie zacytowany. Aż się zawstydziłam czytając to.
I to jeszcze przy okazji tak bliskiej memu sercu sprawie. Rzeczywiście bardzo lubiłem HippoPlayera i to właśnie on, a nie TV, radio, kasety, płyty, przez wiele lat sprawiał, że słuchałem czegoś ciekawszego niż odgłosy nieciekawego, szarego życia.

Kiedyś się zastanawiałem co by było gdybym w 1994 z ośmiobitowego Atari przesiadł się nie na Amigę tylko jakiegoś PC 386/486. Na pewno byłby bez karty dźwiękowej, bo wtedy 100% moich pecetowych znajomych nie miało dźwięku w pecetach. Trudno im się dziwić - woleli zaoszczędzone na dźwięku pieniądze dołożyć do lepszego procesora, większego dysku, RAMu, lepszej karty graficznej czy monitora. Dźwięk zawsze miał najniższy priorytet. Ja pewnie zrobiłbym tak samo i… cierpiałbym. Myślę, że wtedy Atari nie powędrowałby na strych tylko ciągle stało obok „profesjonalnego komputera” i puszczało mi muzykę z Chaos Music Composer, Future Composer, różne dema. Nie wytrzymałbym bez „komputerowej” muzyki. szeroki uśmiech

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2022 10:16:53 przez MDW
1
[#13] Re: Amiga Friendship #1
Wpłata poszła, przewinąłem po kolei artykuły, na szybko przeczytałem artykuł grxmrx, bo sam uwielbiam jeździć na rowerze po Wrocławiu i jego bliższych i dalszych okolicaach, i muszę przyznać, że magazyn jest świetny. Super robotę panowie zrobiliście, widać że jest energia i chęci, tego było trzeba na amigowym podwórku :) Dzięki!
2
[#14] Re: Amiga Friendship #1
Chętnie wesprę kolegę SirLEO w potrzebie ale dopiero za 5 dni. Sam nie jestem zbyt zamożny i muszę liczyć się z każdą złotówką. Chętnie tez poczytam to nowe czasopismo, najlepiej na Amidze.
6
[#15] Re: Amiga Friendship #1

@Hexmage960, post #14

Brawo ty ja tez się postaram cos wpłacić na SirLeo.
3
[#16] Re: Amiga Friendship #1
Poszło. I jest co poczytać. Brawo OK
3
[#17] Re: Amiga Friendship #1
Po przeczytaniu calości jestem pod silnym pozytywnym wrażeniem. Skleciłem już nawet reckę pisma, myślę że wrzucę ją na bloga w przeciągu najbliższych 48 godzin.
7
[#18] Re: Amiga Friendship #1

@BULI, post #2

Kaska poszła . Pismo świetne .
1
[#19] Re: Amiga Friendship #1

@MUFA-amigaone-pl, post #17

No jest już recka link.
7
[#20] Re: Amiga Friendship #1

@MUFA-amigaone-pl, post #19

No jest już recka link.

No i świetna ta recka . Dzięki i cieszę się, że doceniłeś formułę naszego magazynu. Czyli to, że celowo nie "rozlaliśmy" treści na 64 strony. Pewnie są osoby którym to nie będzie pasowało, ale ja lubię konkret, Mailman (który składał magazyn) też lubi konkret więc wyszło "konkretnie" . Co do publikacji tekstów na PPA po sześciu miesiącach od ukazania się pisma, to nie jest to jakaś sztywna reguła (której nie można nagiąć). Jeśli autor artykułu chce opublikować tekst gdzieś indziej to nie ma z tym żadnego problemu. Innymi słowy - możesz pisać do AF i wrzucać arty na swojego bloga
4
[#21] Re: Amiga Friendship #1

@MarX, post #20

Ok, no to może coś napiszę, jak będę miał wenę na publicystykę, bo rozumiem że to jest główny nurt, w który celuje pismo?
2
[#22] Re: Amiga Friendship #1

@juen, post #1

Super, sklepik odwiedzony, bardzo miło się czytało, zwłaszcza biorąc pod uwagę szlachetny wymiar przedsięwzięcia :)

Dzięki wszystkim zaangażowanym!
2
[#23] Re: Amiga Friendship #1

@MUFA-amigaone-pl, post #19

Good job!

Mi też bardzo się spodobał artykuł o Amidze 600. Teksty o dawnych czasach Commodore zazwyczaj omijam szerokim łukiem, ale ten wciągnął mnie od razu i już nie puścił.

Może do kolejnego numeru warto by wskrzesić pomysł wojenek, o których kiedyś rozmawialiśmy?
1
[#24] Re: Amiga Friendship #1

@Jazzcat, post #23

Może do kolejnego numeru warto by wskrzesić pomysł wojenek


i najlepiej wprowadzic w zycie
[#25] Re: Amiga Friendship #1
Mam i ja. Trzymaj się Krzychu!!!
2
[#26] Re: Amiga Friendship #1

@Jazzcat, post #23

No może, przy czym ja uderzyłem z tym pomysłem do Ciebie, no bo to Ty jesteś ekspertem od sceny. Od tamtego czasu moja wiedza na ten temat się nie pogłębiła. A że nie jestem aż takim pasjonatem sceny i nie mam czasu np. oglądać dziennie po naście starych dem, w nadzieji że znajdę jakiś smaczek, który popdasiłby pod klimat wojenek, to niestety do czerwca nic specjalnego w tym temacie nie jestem w stanie napisać. Pomyślę raczej nad napisaniem czegoś z dziedziny w której czuje się mocniej niż w historii demosceny.
2
[#27] Re: Amiga Friendship #1

@MUFA-amigaone-pl, post #26

Pierwszy numer nowego czasopsma a na okładce oczywiście
Amiga 600, nie mogło być inaczej. Ale dlaczego w obudowie
koloru czarnego?

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2022 13:17:28 przez mmarcin2741
[#28] Re: Amiga Friendship #1
To pismo jest tak dobre, że chyba pierwszy raz od dekady albo i dłużej przeczytałem coś od deski do deski. Część rzeczy sobie nawet drukowałem, żeby w drodze do pracy czy przed spaniem sobie doczytać
4
[#29] Re: Amiga Friendship #1
jeśli ustawicie na profilu fejsbukowym "Amiga Friendship" status dostępności publiczny to zasięg się ciut zwiększy o osoby które konta na fejśie nie mają. Obecnie wymaga logowania by zobczyć Wasz profil. pozdR

[#30] Re: Amiga Friendship #1

@kobajaszi, post #29

W sumie słuszna uwaga. Ja np. Nie mam konta, nie do końca znam wszystkie "prawa" FB.
1
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem