Komentowana treść: Koniec rozwoju YAM-a
[#1] Re: Koniec rozwoju YAM-a
Czyli z natywnych został tylko Iris na MorphOSie.
4
[#2] Re: Koniec rozwoju YAM-a
Na przełomie wieków, gdy poczta była jeszcze prosta, lekka i przyjemna bardzo lubiłem YAMa i cały czas tylko z niego korzystałem. Jednak z czasem brak IMAP zaczął być nieakceptowalny. Próbowałem przesiadki na SimpleMaila ale jego IMAP to była fikcja. Można było sobie zrobić krzywdę tym jego IMAPem. :) Wobec tego na długie lata zrezygnowałem z używania programu pocztowego pod MorphOS. Z poczty korzystałem na tej platformie przez www (czego nie lubię). No i do programu pocztowego pod MorphOS wróciłem dopiero przy Iris w wersji 0.100. Trochę pomarudziłem Jacy, który wykazując się sporym uporem sprawił, że wszystko działa tak jak należy także na mojej poczcie. Iris sprawdza mi się bardzo dobrze i wreszcie mam program pocztowy z IMAP, który poprawnie pokazuje wszystkie, nawet skrajnie lamersko "ciężkie" maile, potrafi stworzyć rozbudowane wiadomości, nie ma problemów z dowolnym kodowaniem, ma baaardzo sprawnie działający słownik i znacznie więcej opcji niż bym potrzebował. To wieeelki kawał softu.
7
[#3] Re: Koniec rozwoju YAM-a
cóż, RIP.
[#4] Re: Koniec rozwoju YAM-a
W moim przypadku YAM umarl 3 sierpnia 2021 roku. Od kiedy cos sie pozmienialo na Interii gdzie mam konto i nie moglem sie polaczyc z kontem.
płacz Niech spoczywa w pokoju informatycznego niebytu.
[#5] Re: Koniec rozwoju YAM-a

@Phibrizzo, post #4

No cóż YAMa nie używam od ponad 15 lat, więc trudno mi się wypowiadać z przekonaniem co do jego możliwości w zakresie obsługi kont Interii, ale być może to była tylko kwestia konfiguracji??? Simplemail też już ze dwa razy po jakichś zmianach na Interii odmawiał mi poprawnej współpracy z tą pocztą (bardzo możliwe że było też tak i 3 sierpnia), natomiast zawsze pomagało pokombinowanie ze zmianą metod uwierzytelnienia, bezpieczeństwa w sekcji "konta". No i jak dotąd czyli wedle stanu na dzień 25 kwietnia 2022. Simplemail daje radę zarówno z wysyłaniem jak i odbieraniem poczty na kontach Interii.
2
[#6] Re: Koniec rozwoju YAM-a
Szkoda, dobry program.
[#7] Re: Koniec rozwoju YAM-a
Smutne, duch Amigi ginie. Coraz mniej Amigi w Amidze kasycznej i jej funkcjonalności. Tym samym maleje też znaczenie MUI i tylko czekać kiedy zaprzestaną jego rozwoju. A bez przeglądarki, programu pocztowego czy np. Magellana, Amiga68k nie ma prawie nic do zaoferowania współcześnie. Po co więc te wszystkie Wampiry czy inne tego typu...
[#8] Re: Koniec rozwoju YAM-a

@Dopuser, post #7

Pocieszę Cię - MUI jest aktywnie rozwijane a jego znaczenie nie maleje. Czyli możesz być spokojnym o "ducha Amigi" - przynajmniej tak długo jak wychodzą kolejne wersje systemu operacyjnego MorphOS. MorphOS 4.0
[#9] Re: Koniec rozwoju YAM-a

@recedent, post #8

Rowój MorphOSa raczej nie wpływa na poprawę użyteczności Amigi68k np. w necie. Nie ma też chyba programów dedykowanych MorphOS, a w wersji na klasyka 68k. Żadne to więc pocieszenie.
[#10] Re: Koniec rozwoju YAM-a

@Dopuser, post #9

Morphos wpływa o tyle na rozwój MUI że ma swoje, więc twórcy amigowego MUI (czyli Ci sami co odpowiadali ostatnio za YAMa) mają ten system z głowy. Powinno być więc łatwiej, bo jak się mówi za kulisami jedną z kluczowych przyczyn zastopowania rozwoju YAMa, była chęć autorów by działało to na wszystkich systemach, przez co trzeba było czasami wdrażać cztery razy to samo by dostosować zmiany pod konkretny OS.
[#11] Re: Koniec rozwoju YAM-a

@MUFA-amigaone-pl, post #10

Nie przemawia do mnie tłumaczenia developerów YAMa o zaprzestaniu rozwoju.
Jeżeli to ci sami ludzie co tworząćy MUI dla MorphOSa to pojawienie się MorphOSowego programu pocztowego Iris stało się po prostu gwóździem do trumny MOSowej wersji YAMa. A jak nie rozwijają YAM na MOSa to nie chce im się rozwijać także i dla 68k. Ot, taka wojna mailerów na MorphOS zatapia YAMa i m.in. w wersji 68k...
[#12] Re: Koniec rozwoju YAM-a

@Dopuser, post #11

Yam był rozwijany przez osobę związaną raczej ze środowiskiem AmigaOS4
[#13] Re: Koniec rozwoju YAM-a

@michal_zukowski, post #12

A czym AOS4 jest w stanie zastąpić YAMa? Jeżeli niczym nowym i natywnym to tym bardziej niezrozumiały krok by zatapiać YAMa... zatapiają przy okazji AOS4, IMHO...




Ostatnia aktualizacja: 27.04.2022 23:30:16 przez Dopuser
[#14] Re: Koniec rozwoju YAM-a

@Dopuser, post #13

Czy to oznacza, że aktualnie na AOS4 nie ma działającego klienta poczty? Cholera..
[#15] Re: Koniec rozwoju YAM-a

@crimart, post #14

Mufa opisywał jakieś programy działające pod AmiCygnixem.
[#16] Re: Koniec rozwoju YAM-a

@recedent, post #15

Sylpheed, nie wygląda najgorzej
1
[#17] Re: Koniec rozwoju YAM-a

@recedent, post #15

Te programy mają swoje plusy jak i minusy. Ja zgodnie z tym co napisałem wówczas w recenzji, podjąłem decyzję o przesiadce z SimpleMaila, no ale wytrwałem w tym postanowieniu jakieś 2 miesiące. Imap nie jest dla mnie priorytetem, zwłaszcza że na Amidze korzystam głównie z konta amigowego, które służy mi do amigowych celów i które najwygodniej obsługuje mi się z Amigi i w tym wypadku IMAP czy POP 3 nie robi mi różnicy. Natomiast liczę na zbliżającą się aktualizację AmiCygnixa i jeśli pewne bolączki tych klientów pocztowych zostaną zlikwidowane, podejmę ponowną próbę definitywnego rozwodu z SimpleMailem (Z YAMem rozwiodłem się już w 2004 roku, nawet nie aktualizowałem nigdy do wersji 2.9, na dysku tylko w celu swoistej bazy danych starych maili trzymam odsłonę 2.5).
[#18] Re: Koniec rozwoju YAM-a
Czytam te wasze wpisy i kurde - autorzy uznali, że nie chce im się już dłubać w programie więc uszanujmy to. Jakoś przez 8 lat "nocnych kompilacji bez większych zmian" nikomu nie przeszkadzało, że program się prawie nie rozwija.

Zawsze możecie nauczyć się programowania, pobrać źródła i dodawać nowe funkcje, poprawiać błędy itp. W końcu to otwarty projekt jest.
3
[#19] Re: Koniec rozwoju YAM-a

@hrw, post #18

pobrać źródła i dodawać nowe funkcje, poprawiać błędy itp. W końcu to otwarty projekt jest.


No i ktoś tak właśnie zrobił, więc YAM jednak się rozwija. Na razie co prawda zmiany obejmują tylko rzeczy związane z lepszą obsługą SSL, ale pierwsze efekty już widać. Są np. doniesienia że działa GMail.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem