Komentowana treść: UNITHOR - start pre-orderu na Kickstarterze
[#1] Re: UNITHOR - start pre-orderu na Kickstarterze
Pierwsza setka i 12% kwoty w pół godziny :)
Niedługo zabraknie promocyjnych sztuk !!!
[#2] Re: UNITHOR - start pre-orderu na Kickstarterze

@UJP, post #1

Nie jestem pewien czy dobrze wyklikalem, jesli chce miec mozliwosc uzywania db9 i usb to musze w addonsach zakupic dwa razy elektronike? pod usb i db9?
Z tego co rozumiem na dzien dobry joy ma obsluge db9 ale to oznacza ze ona jest na stale w takim przypadku ?
Zmierzam do tego czy potrzebuje elektroniki db9 czy wystarczy ta ktora i tak jest w joystiku

edit
Chyba sobie sam odpowiem, jak wybiera sie elektronike pod usb to nie dostaje sie tej plytki z db9. Przynajmniej tak rozumiem opis

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2022 16:04:20 przez druzil28
[#3] Re: UNITHOR - start pre-orderu na Kickstarterze

@druzil28, post #2

dobrze Zrozumiałeś :)
chociaż jest opcja dla "delikatnych"
Elektronika jest uniwersalna, obsługuje USB i DB9, tylko że kabel na stałe może być jeden, albo USB, albo DB9.
Pierwotnie planowaliśmy w wersji USB wstawiać gniazdo miniUSB, tak żeby użytkownik mógł sobie podpiąć kabel jaki mu pasuje w danej chwili, ale z tego się wycofaliśmy, ponieważ takie gniazdo w joysticku bardzo łatwo wyłamać ( po 3 dniach Pixel Heaven wszystkie wystawiane sztuki miały wyłamane lub bardzo luźne gniazda )
Z chwilą wyboru elektroniki i USB i DB9 kabel będzie DB9/DE9, a obok gniazdo mUSB, takie rozwiązanie jest mniej narażone na uszkodzenie niż samo złącze mUSB ( odgiętek kabla DB9 chroni wtyczkę mUSB przed dociśnięciem do ściany lub obudowy komputera co jest najczęstszą przyczyną wyłamania gniazda ), przy czym trzeba mieć świadomość że nadal jest to dużo mniej wytrzymałe połączenie niż wlutowany, zabezpieczony elastycznym odgiętkiem przewód na stałe.
[#4] Re: UNITHOR - start pre-orderu na Kickstarterze

@UJP, post #1

no ladna sumka tylko 300 tys. pln

kurde jakby amiowce tyle chcieli placic na nowe gry... pomysł
[#5] Re: UNITHOR - start pre-orderu na Kickstarterze
Dotykałem tych "maszyn" na Pixel Heaven 2022. Rzeczywiście sprawiają wrażenie bardzo dobrze wykonanych i niezwykle precyzyjnie działających. Zwłaszcza kierunki zrobiły na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Taki joy to dokładne przeciwieństwo tych tandet, których używałem na przełomie lat 80/90. Wydaje mi się, że na takim joyu już nie byłoby okrzyków "No co jest? Przecież nacisnąłem! Dlaczego nie skręcił?! Znów nie styknął!". Kropelkę i lutownicę też raczej można schować głęboko w szufladzie, bo nie przewidywałbym awarii. szeroki uśmiech

Pomimo zachwytów na pewno nie wesprę projektu. Produkt nie jest dla mnie i nie zamierzam go używać. Ale pomimo tego, gdy tak go trochę "pomacałem" to przyznam się, że aż zachciało mi się pograć w moje ulubione ośmiobitowe gry, jak np.: "Fred", "Road Race", "Blue Max", "Stealth". Granie na jakimś padzie z np. SNESa (na Atari emulowanym przez RaspberryPi 3 z RetroPie) jest bez sensu, bo wciskanie skosów na krzyżaku jest bardzo mało precyzyjne i kciuk boli po 10 minutach. szeroki uśmiech To już lepiej na klawiaturze komputera. A z takim joyem byłoby idealnie. Lepiej niż w epoce.

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2022 20:18:08 przez MDW
1
[#6] Re: UNITHOR - start pre-orderu na Kickstarterze
Kurde ta godzina startu kampanii to dla bezrobotnych. Właśnie wszedłem i widze ze juz po pierwszym progu, a i z newslettera pomimo, że byłem zapisany nic nie przyszło :(

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2022 21:39:05 przez Mir3k
[#7] Re: UNITHOR - start pre-orderu na Kickstarterze

@MDW, post #5

Pomimo zachwytów na pewno nie wesprę projektu. Produkt nie jest dla mnie i nie zamierzam go używać. Ale pomimo tego, gdy tak go trochę "pomacałem" to przyznam się, że aż zachciało mi się pograć w moje ulubione ośmiobitowe gry, jak np.: "Fred", "Road Race", "Blue Max", "Stealth". Granie na jakimś padzie z np. SNESa (na Atari emulowanym przez RaspberryPi 3 z RetroPie) jest bez sensu, bo wciskanie skosów na krzyżaku jest bardzo mało precyzyjne i kciuk boli po 10 minutach. szeroki uśmiech To już lepiej na klawiaturze komputera. A z takim joyem byłoby idealnie. Lepiej niż w epoce.
Ja przerobiłem sobie coś co nazywa się Retro-bit Power Stick (oryginalnie do NES'a) na model zgodny a Amigą czyli z wtyczką DB9. Użyłem kabla od starego, zepsutego joy'a, a podłączenie jest banalne, wystarczy podpiąć/podlutować się pod piny kierunków i masy w środku, no i pod fire. Nawet nie trzeba odłączać kabla od NES'a tylko pakuje się go do środka jako obciążenie :) Nie spodziewałem się cudów, ale jestem pozytywnie zaskoczony jak taka maszyna sobie świetnie radzi z prostymi grami, zagrywam się teraz w SVIW czy Commando godzinami. Polecam spróbować, jak ktoś chce wydać tylko 60 zł i mieć super zabawę z dobrym kontrolerem.

Wracając do tematu głównego, projekt UNITHOR również śledzę od dawna i może się zdecyduje :)

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2022 21:49:51 przez brain030
[#8] Re: UNITHOR - start pre-orderu na Kickstarterze

@brain030, post #7

Tylko że ten kontroler od nesa chyba nie ma autofire? Czy podłączyłeś tez drugi guzik,
coby mieć dwa niezależne?
[#9] Re: UNITHOR - start pre-orderu na Kickstarterze

@mmarcin2741, post #8

Tylko że ten kontroler od nesa chyba nie ma autofire? Czy podłączyłeś tez drugi guzik,
coby mieć dwa niezależne?
Nie nie, on nie ma autofire, ja zrobiłem klasycznie dwa te same przyciski, można sobie naprzemiennie palcami klikać :) Da się zrobić dwa niezależne fire, bo podłącza się pin 6 z kabla do pierwszego przycisku i pin 9 (jeśli taki tylko jest podłączony w kablu który mamy) do drugiego przycisku. Ja jednak nie gram w żadne gry, które potrzebują 2 niezależnych przycisków fire, nawet takich nie kojarzę. Mogę jutro zamieścić zdjęcie jak to wygląda, ale może już nie tutaj, aby nie zaśmiecać tematu o UNITHOR.
[#10] Re: UNITHOR - start pre-orderu na Kickstarterze

@brain030, post #7

Ja przerobiłem sobie coś co nazywa się Retro-bit Power Stick...

Bardzo dobry pomsył... jeżeli potrafi się dokonywać takich przeróbek. Taki kontroler też by mi pasował. OK A może nawet bardziej niż taki klasyczny joystick. Chociaż to zależy od gry.
Te różne dzisiejsze arcade sticki to zupełnie inna jakość niż dawne joysticki. Gdy przechylam gałkę to wiem, że odpowiednie styki się zetknęły. Na tym serio można polegać bez większego strachu, że jakiś zbyt cienki plastik pęknie i znów trzeba będzie kleić.
[#11] Re: UNITHOR - start pre-orderu na Kickstarterze

@MDW, post #10

Taki kontroler jak najbardziej, tylko, że brak autofire może zaboleć,
i to dosłownie szeroki uśmiech
Nie ma takich gier dużo, ale akurat Swiv nie ma opcji rapid
fire czy podobnej w menu.
Sam kontroler od retro-bita to bardzo dobra jakość, mam kilka
padów z tej firmy.

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2022 22:59:52 przez mmarcin2741
[#12] Re: UNITHOR - start pre-orderu na Kickstarterze
Trochę pomarudzę ... ale prawie 3 stówy za Joystick?! Oczywiście życzę jak najlepiej i jestem pewien, że kampania najpewniej się uda (oczywiście sam zamówię dwie sztuki) ale liczyłem na coś na poziomie max. 150-180 PLN (wtedy wziąłbym pewnie z 5-6 sztuk).
[#13] Re: UNITHOR - start pre-orderu na Kickstarterze

@_arti, post #12

Gdyby produkcja szła w miliony sztuk, niczym stare quickshoty, to pewnie i koszt
pojedynczej sztuki byłby niższy.
ARCADE EVOLUTION AMIGA JOYSTICK w amigakicie kosztuje 313zł wg
dzisiejszego kursu. Z tymże, to nie joystick a coś na kształt arcade
stick oraz nie ma słowa o autofire w opisie.
Także alternatywy joystickowej nie ma.
[#14] Re: UNITHOR - start pre-orderu na Kickstarterze

@UJP, post #1

W ramach lokalnego patriotyzmu "wyrwałem" sztukę. Cena powala. Mam nadzieję że joy będzie jej wart. A jak nie to zatruję Ci życie na ppa UJP:).
1
[#15] Re: UNITHOR - start pre-orderu na Kickstarterze


Ok, zamówilem jednego, to mój najdroższy kontroler w życiu.
2
[#16] Re: UNITHOR - start pre-orderu na Kickstarterze

@Mir3k, post #15

Ciekawe ze ludzie klikaja zakup joya za 59 pomimo ze sa jeszcze takie same po 54 :)
[#17] Re: UNITHOR - start pre-orderu na Kickstarterze

@_arti, post #12

Trochę pomarudzę ... ale prawie 3 stówy za Joystick?!

klasyczny joystick cyfrowy, nawet z USB to jednak nisza, taka cena wynika ze skali produkcji
1
[#18] Re: UNITHOR - start pre-orderu na Kickstarterze

@brain030, post #9

Ja jednak nie gram w żadne gry, które potrzebują 2 niezależnych przycisków fire, nawet takich nie kojarzę.

Proponuję więc wejść na Strefa Gier i przeczytać pierwsze kilka tematów od góry.
[#19] Re: UNITHOR - start pre-orderu na Kickstarterze

@_arti, post #12

Trzy stówy za dżojstik polski, nowy, profesjonalnie zaprojektowany i wyprodukowany z bardzo dobrej jakości komponentów .... szok, niedowierzanie i marudzenie.
Ceny z doopy "pr0" padów (SCUF, Nacon) do współczesnych konsol ..... shut up and take my money

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2022 20:13:48 przez szczupi26
[#20] Re: UNITHOR - start pre-orderu na Kickstarterze

@szczupi26, post #19

No ocenimy, jak już dotrze
[#21] Re: UNITHOR - start pre-orderu na Kickstarterze

@szczupi26, post #19

Dobrej jakości arcade stick, np. z joy'em i buttonami Sanwa kosztuje więcej niż Unithor a mikrostyki w takim joy'u jak i buttony, mają trwałość określaną na kilka milionów wciśnięć, praktycznie nie do zajechania ale jak ktoś chce wymieniać sprężynki/blaszki/gumki w starych joy'ach to jego sprawa ;)
[#22] Re: UNITHOR - start pre-orderu na Kickstarterze

@_arti, post #20

Jestem dobrej myśli, jeśli będzie inaczej, no cóż, odszczekam.
[#23] Re: UNITHOR - start pre-orderu na Kickstarterze

@_arti, post #12

zgadzam się z tobą
[#24] Re: UNITHOR - start pre-orderu na Kickstarterze
niestety, grając od czasów pojawienia się CD32 na padzie....nie potrafię wrócić do typowego joya mimo, że nadal posiadam stare dobre modele....
[#25] Re: UNITHOR - start pre-orderu na Kickstarterze

@slawekwozniak, post #24

Ja jakoś nigdy się nie przekonałem do padów. Ten z CD32 nie jest za wygodny dla mnie do grania. Z późniejszych padów (ale z epoki) - Matt Boomerang - dramat, palce po paru minutach grania bolały bardzo. Z nowszych czasów, korzystałem jeszcze z pada do PS4 oraz dla Xboxa (ale podłączane do pc) - wygodne, owszem... ale ja na tym grać nie umiem... Zdecydowanie lepiej czuję się i gram na joyach... a propos - polecam wygodne, fajnie, lekko działające i w miarę przystępny cenowo ten model.
Co nie zmienia faktu, że unithor zamówiłem :).
[#26] Re: UNITHOR - start pre-orderu na Kickstarterze

@zzielinski, post #25

ciekawe bo link który podałeś to mi antywirus blokuje i zgłasza że zawiera wirusa
[#27] Re: UNITHOR - start pre-orderu na Kickstarterze

@JacK_Swidnik, post #26

Dziwne... spróbuj ten link: https://retroradionics.co.uk, a po wejściu zobacz ArcadeR 9 pin standard Joystick.
[#28] Re: UNITHOR - start pre-orderu na Kickstarterze

@zzielinski, post #27

niestety G Data blokuje
[#29] Re: UNITHOR - start pre-orderu na Kickstarterze

@zzielinski, post #25

Zagraj sobie w np w bubba n stix na padzie z trzema przyciskami (ten trzeci przypisany jako skok), to zobaczysz, że pady mają swoje zalety i są typy gier gdzie sprawdzają się świetnie.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem