Komentowana treść: BeeBase 1.0
[#1] Re: BeeBase 1.0
Dobra decyzja. Dodawanie przedrostka MUI do nazw programów miało sens w początkach istnienia MUI dla wyróżnienia wyjątkowości programu. Teraz MUI to standard w Amigowym świecie.
1
[#2] Re: BeeBase 1.0

@R-Tea, post #1

Dokładnie to samo miałem napisać. OK

Uważałem tę nazwę za trochę śmieszną nawet gdy nie wiedziałem, że istnieją wersje dla innych platform (lin/mac/win). A gdy teraz się o tym dowiedziałem (dopiero z tego newsa) to stara nazwa wydaje mi się wręcz absurdalnie bezsensowna. Dziwne, że tak długo się uchowała.

GUI to nie jest najważniejszy element bazy danych i nazywanie jej od nazwy biblioteki w której zrobiony jest GUI jest śmieszne. Teraz jest znacznie znacznie lepiej. Bardzo słuszna decyzja.
[#3] Re: BeeBase 1.0

@MDW, post #2

W momencie tworzenia tego softu to była wielka zaleta i warto ją było podkreślić (że pod MUI i system, i "klikalne").

Na miejscu autora zostawiłbym numerację - BeeBase 4.5, żeby nie mieszać.
[#4] Re: BeeBase 1.0

@Skotos, post #3

Po namyśle stwierdzam, że masz rację. Też chyba zachowałbym numerację z MUIBase. W końcu to tylko zmiana nazwy, programy są ze sobą w pełni kompatybilne. Numeracja wskazuje też na dłuższą historie programu, daje nadzieję na coś bardziej dopracowanego. Chociaż oczywiście wiele programów udowadnia, że wysoki numer wersji wcale nie musi oznaczać, że program jest dopracowany.
Nie wiem jak jest z BeeBase, bo przyznam się, że ciągle nie mam potrzeby prowadzenia bazy danych tego typu. Jakoś nie potrafię znaleźć zastosowania w moim świecie. Ale gdy znajdę to na pewno spróbuję.
[#5] Re: BeeBase 1.0

@MDW, post #4

@MDW
BeeBase, bo przyznam się, że ciągle nie mam potrzeby prowadzenia bazy danych tego typu. Jakoś nie potrafię znaleźć zastosowania w moim świecie. Ale gdy znajdę to na pewno spróbuję.


Ponieważ patrzysz na ta aplikację jak na 'kartotekę' pisaną w AMOSie, a w rzeczywistości to baza z dynamicznym GUI (zapytania do bazy są ala SQL) wspierana możliwością programowani w LISP. Co w efekcie daje bardzo duże możliwości. Z tego co pamiętam to w MUIbase została napisana aplikacja typu ERP. Wiadomo nie jest to SAP ani MDAX, ale pokaż mi proszę na naszym Amipoletku by ktoś napisał coś takiego? Z innej beczki, napisałem na własny użytek (początkowo prostą) apkę do śledzenia postępów projektów DEV (takich programistyczno-elektroniczno-rozwojowo-domowych :) ) z założenia miało to być taki system ticketów/tasków i progresu projektu, potem dodałem do tego wyliczenia zakładanych czasochłonności w stosunku do realnie przepracowanego czasu, milestone, planowanie sprintów etc. I co najbardziej mi się podoba sam projekt może leżeć gdzieś na domowym serwerze, a każdy z moich komputerów ma do niego dostęp innymi słowy czy pracuje na Macu, Win, MOSie korzystam z tego samego projektu, mam wszystko w jednym miejscu. Inna zaletą jest możliwość odseparowania trybu developerskiego aplikacji od usermode tak by nikt nic nie namieszał :P. Co do możliwości, spokojnie można w tym napisać aplikację do wystawiania faktur. A jak by się bardziej postarać to nawet z ewentualną gospodarka magazynową i prostym CRMem. Czy ma jakieś wady? Ja się długo przekonywałem do składni LISPa oj bardzo długo ale jak się przez to przebrnie to już jest w miarę dobrze.
[#6] Re: BeeBase 1.0

@RadziN, post #5

Ponieważ patrzysz na ta aplikację jak na 'kartotekę' pisaną w AMOSie

Ale jak to w AMOSie? szeroki uśmiech Nawet mi to przez myśl nie przeszło.
Ja nie tylko nie podważam potęgi tego rozwiązania ale wręcz uważam, że jest ono zbyt złożone jak na moje potrzeby. Nie prowadzę żadnych tak rozbudowanych baz danych żebym miał potrzebę wykorzystania tak zaawansowanego narzędzia w moim życiu. Poza tym musiałbym się mocno podszkolić w tego typu tematach, bo mam zerową wiedzę i doświadczenie.
Ale jeżeli kiedyś zajdzie taka potrzeba to spróbuję. Bardzo dużą zaletą jest to, że to co się stworzy jest edytowalne na innych systemach operacyjnych. To jest moc! No i swoim komentarzem jeszcze bardziej mnie zachęciłeś...
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem