Komentowana treść: Heretic 2 dla AmigaOS 4 - zapowiedź
[#1] Re: Heretic 2 dla AmigaOS 4 - zapowiedź
Prawdziwa podróż w czasie ;)
[#2] Re: Heretic 2 dla AmigaOS 4 - zapowiedź
jak uslyszalem muzyke do tego trailera tej wspanialej hollywodzkiej produkcji , to prawie sie spultałem na fotel z podniecenia i zlozylem skrzek.

Kiedy zobaczylem jakosc tej grafiki w rozdzielczosci HDD, moj poziom ekscytacji osiagnal maximum masy krytycznej i teraz jedyne czego pragne, to miec na wlasnosc Amige ŁanŁąŁę X5000 za 10 tysiecy cebulionow reptilianskich, co by dolaczy do sekty reptilian i wraz z nimi czcic ten potezny kawal hardwardu z nietuzinkowymi grami.


p.s.
moja ocena koncowa tej gry 2/10 OK
4
[#3] Re: Heretic 2 dla AmigaOS 4 - zapowiedź
OKOK
choć perspektywa TPP średnio mi się uśmiecha. Mam złe skojarzenia z Tąb Rajderem, który jest gniotem niemal takim jak wszystkie Doomy i Mario.
no i jeszcze MDK - też strasznie przereklamowany badziew.

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2023 18:06:46 przez snajper
1
[#4] Re: Heretic 2 dla AmigaOS 4 - zapowiedź

@snajper, post #3

no i jeszcze MDK - też strasznie przereklamowany badziew

MDK było dobrze zrobioną grą dla bieda kompów z tamtego okresu.

Pamiętam jak przesiadłem się z A600 na P200MMX(chyba z bieda kartą S3), to ta gra wyglądała oh i ah. Było to pierwszy i ostatni raz jak w nią grałem

Heretica II to nawet nie pamiętam. Albo nie był warty w tamtym czasie mojej uwagi, albo przegapiłem.

Na AOX5000 dużo rzeczy nie działa do końca dobrze, więc jakieś gierki dla zabicia czasu się na pewno przydadzą
1
[#5] Re: Heretic 2 dla AmigaOS 4 - zapowiedź
Dobrze, ale od wzniosłości do śmieszności jest tylko krok - upływ czasu... Te fikołki wbrew fizyce z pompatyczną muzyką w tle... No i czcionka, napis od 1"32 - nie ma opcji żebym to przeczytał z odległości większej jak 20 cm od ekranu. Fajnie że jest, ale w 2023 roku mnie to nie rusza. Skrzeku nie złożę ;)
3
[#6] Re: Heretic 2 dla AmigaOS 4 - zapowiedź

@snifferman, post #4

Heretica II to nawet nie pamiętam


bo i nie ma czego pamietac, Heretic 2 ,to byla gra o niebo gorsza od swojego poprzednika.
Heretic 1 mial przynajmniej klimat cos jak doom-fantasy a dwojka to byla jakis wybryk programistyczny. Zdecydowanie lepszy byl juz Hexen 2 ...i jak ogladam te pompatyczne "trailery" tych miernot sprzed XX lat z orkiestra deta, to mnie smiech ogarnia.




Z nadmuchanej czerstwej zaby, Wiedzmina pan nie zrobisz !
[#7] Re: Heretic 2 dla AmigaOS 4 - zapowiedź

@selur, post #6

Proszę załatwić licencje i kody źródłowe zamiast wypisywać bzdury.
Selur - podejmiesz wyzwanie ?

Na początek coś łatwego do przeportowania - poproszę o licencje i źródła do: Anachronox lub Heavy Metal - FAKK2.

PS.
Dla mnie Heretic II to obok Gorky17 (super humor, polski dubbing) najlepsza gra na Amigę z kartą graficzną.
Super klimat fantasy i tyle.
Heretic II ma wielu fanów i to wystarczy - to ukłon w ich stronę.

Namówiłem Steffena na natywną wersję dla AmigaOS4 ponieważ wersja WarpOS była mocno zabugowana.
Jest też poprawiona wersja Q2 z obsługą ścieżek audio - tak samo jak w Heretic II.

Mamy w planie kilka innych tytułów na które udało się uzyskać licencje.
1
[#8] Re: Heretic 2 dla AmigaOS 4 - zapowiedź

@selur, post #2

Jeśli chcesz nowych tytułów to zapłać za licencje - zamiast wypisywać bzdury jak dzieciak.

Zresztą szkoda słów na tłumaczenie.
[#9] Re: Heretic 2 dla AmigaOS 4 - zapowiedź


polecam obejrzeć, jest troche wyjaśnione o grze w przystępny sposób
[#10] Re: Heretic 2 dla AmigaOS 4 - zapowiedź

@Amig_OS, post #7

Dla mnie Heretic II to obok Gorky17 (super humor, polski dubbing)


Polski producent to i polski dubbing szeroki uśmiech
[#11] Re: Heretic 2 dla AmigaOS 4 - zapowiedź

@mailman, post #10

Nie masz racji.

Gorky 17 został wydany w 2 wersjach licencyjnych:

TopWare - wersja językowa: niemiecka, angielska, włoska, francuska, rosyjska.
Metropolis Software House - wersja językowa polska.
Na rynek amerykański Gorky17 został wydany pod nazwą ODIUM.

Hyperion otrzymał licencję na tą pierwszą - bez polskiego języka ... i takie miał źródła.

PS.
Kupiłem wersje polską i po pewnych modyfikacjach udało mi się otrzymać wersję z polskim dubingiem i napisami dla AmigaOS4.
To samo zrobiłem z Shogo i Doom3 dla AmigaOS4.

PS.
Udało mi się też zakupić oryginał Gorky 18 - gra zrobiona przez rosyjskich fanów Gorky17.


Ostatnia aktualizacja: 02.01.2023 21:27:58 przez Amig_OS
[#12] Re: Heretic 2 dla AmigaOS 4 - zapowiedź
Po komentarzach z przykrością stwierdzam, że potencjalni twórcy mają jedno wyjście - zrób grę w stylu A500, czyli pikseli albo giń, bo 3D to zło. Amatorskie gry na NG nie przeskoczą tego poziomu, więc o co kaman. Ktoś się napracował, licencja kosztuje, szacun za wysiłek i efekt. Tylko kto to doceni?
2
[#13] Re: Heretic 2 dla AmigaOS 4 - zapowiedź

@KM_Ender, post #12

Bądż spokojny otrzymalismy wiele majli z podziękowaniami od fanów Heretic II.
Gra będzie darmowa dla tych co kupili oryginał i zarejestrowali w Hyperionie.

Tak samo było wydane Shogo dla AmigOS4.


Ostatnia aktualizacja: 02.01.2023 21:30:29 przez Amig_OS
[#14] Re: Heretic 2 dla AmigaOS 4 - zapowiedź

@KM_Ender, post #12

Amatorskie gry na NG nie przeskoczą tego poziomu, więc o co kaman.


no ale zastanow sie, kto procz doslownie kilkunastu totalnych fanatykow bedzie gral w slamazarny port gry, ktora na jakims starym PC chodzi o niebo lepiej i wcale nie trzeba za nia placic...
To jest dokladnie to samo co portowanie Quake'a na Amige 1200 z karta 060... ani to nie ma wiekszego sensu ani fajnie sie w to nie gra.

Tylko kto to doceni?

prawie nikt ok, racja
1
[#15] Re: Heretic 2 dla AmigaOS 4 - zapowiedź

@Amig_OS, post #11

Nie masz racji.
[#16] Re: Heretic 2 dla AmigaOS 4 - zapowiedź

@grxmrx, post #15

Ponieważ ...
[#17] Re: Heretic 2 dla AmigaOS 4 - zapowiedź

@selur, post #6

w Hexena dwójkę, prawdę mówiąc, nie grałem, ale jedynka do mnie nie przemawiała - pamiętam, że w TS bodajże był opis Hexena i Witchaven w jednym numerze - i ja to bym se w Witchavena pograł. ok, racja Albo był taki fajny erpego-fps Amulets & Armor. pomysł Zagrywałem się w wersję shareware z CD-Action i to było mega wciągające.



[#18] Re: Heretic 2 dla AmigaOS 4 - zapowiedź
Pamiętam Heretic II jeszcze z Gamblera gdy dali demo, później się załatwiło w akademikach. Ja tą grę lubię, nawet ostatnio trafiłem w swoich zbiorach na płytkę z tą grą ;) Dziwi mnie, że do tej pory nie ukazała się na GOG.
[#19] Re: Heretic 2 dla AmigaOS 4 - zapowiedź

@Madman, post #18

...bo jest jeszcze dostepna na jakichs abandonware'ach. Znalazlem linka na ...16bit ale nie chce mi sie sciagac
[#20] Re: Heretic 2 dla AmigaOS 4 - zapowiedź

@Madman, post #18

Bo są straszne problemy z licencją i źródłami
Na szczęście licencja Hyperionowa z przed lat dała radę dla AmigOS4 nie tylko WarpOS/68k

PS.
Heretic 2 był w pełnej wersji dodany do CD-Action Styczeń 2003.
Można kupić na Allegro.

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2023 22:25:07 przez Amig_OS
[#21] Re: Heretic 2 dla AmigaOS 4 - zapowiedź

@Madman, post #18

Heretic 2 Demo był prezentowany przez Mataya w Łodzi na A4000 i BlizzardPPC/CVPPC.
[#22] Re: Heretic 2 dla AmigaOS 4 - zapowiedź
"Killer ty jesteś d... a nie killer"

Tak mi się skojarzyło jak przeczytałem wypowiedzi co poniektórych tutaj. Oczywiście w miejsce Killer, wstawiłem sobie amigowiec. Naprawdę chwalenie się iż było się zwykłym leszczem grającym jak inni w MDK na Pentium MMX specjalnego splendoru nie przynosi. Dyskutujecie na forum amigowym, więc wypadałoby mieć choćby minimum wiedzy. Co to kogo obchodzi w co grał jakiś studencina w akademiku. Ważne jest co znaczył Heretic 2 dla Amigi PPC, a z różnych względów znaczył więcej niż jakakolwiek inna gra. AmigaOS 4, jako kontynuator amigowych tradycji, skupiający przede wszystkim społeczność, która już wówczas inwestowała w rozbudowę swego sprzętu. U tych ludzi, tak samo jak u posiadacza A500 do Superfroga, również występuje coś takiego jak sentyment do ważnych tytułów, które ogrywali na "Przyjaciółce". I to że jakiś tam Selur czy inny Snifmann, kopnął w 1995 roku Amigę na śmietnik by grać w MDK na piecu i być może Heretic nic dla niego nie znaczy wcale nie równa się temu że ta gra nic nie znaczy dla ludzi najbardziej oddanych i wiernych naszemu hobby. Hyperion od dawna dążył do tego by wszystkie jego produkcje pod WOS działały też natywnie na 0S4. Heretoc był ostatnią, która nie działała. Teraz wreszcie to się zmieni.
3
[#23] Re: Heretic 2 dla AmigaOS 4 - zapowiedź

@Amig_OS, post #16

Grę Gorky17 stworzyło studio Metropolis (polska firma). A że wydawców było pięciu (na różne rynki i różne platformy) to jest zupełnie inna para kaloszy.
1
[#24] Re: Heretic 2 dla AmigaOS 4 - zapowiedź

@MUFA-amigaone-pl, post #22

Rozumiem Mufa, że nigdy w swoim życiu nie użyłeś peceta i jego oprogramowania, nigdy!? Rozumiem, że od 1992 roku czcisz tylko amigę no i nie grasz w pecetowe gry (np. Doom, Quake, rzeczony Heretic 2 i inne) odpalane na swoim amigowym sprzęcie...?
[#25] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#26] Re: Heretic 2 dla AmigaOS 4 - zapowiedź

@Madman, post #24

To co robię na pececie nie ma żadnego znaczenia. Znaczenie ma to że Heretic II był ważną grą dla bardzo dużej części dzisiejszych posiadaczy komputerów AmigaOne, którzy w większości w czasach Heretca mieli Amigę 1200/4000 z PPC. To dla nich robiony jest ten port, a film, który wbrew temu co się tutaj przedstawia nie jest jakąś manifestacją achów i ochów, na temat technikaliów Heretica we współczesnej rzeczywistości, tylko wręcz specjalnie ma nałożone filtry postarzające ala VHS, by podkreślić że chodzi tu przede wszystkim o powrót do nostalgii. Użytkownicy dla których skierowany jest produkt doskonale to wyczuli dlatego sam film jak i zapowiedź gry wywołały wyłącznie pozytywne reakcje np. na amigans.net. Tymczasem użytkownicy do których produkt i tak nie jest skierowany znaleźli sobie kolejny powód do nagonki na zasadzie, z czym oni tu wyjeżdżają ... ja już na pececie w 2000 grałem w lepszą grę X Y, Z. Dobrze grałeś i fajnie ale mnie to mało obchodzi ja grałem wtedy w Heretica II na Amidze, który moim zdaniem był świetny, a jakieś inne gry, które nigdy na Amidze się nie ukazały i pewnie już się nie pokażą, w kontekście tego newsa nie mają nic do rzeczy.
4
[#27] Re: Heretic 2 dla AmigaOS 4 - zapowiedź
Oczywiście, że jest to odgrzewanie kotletów, ale HereticII to bardzo dobra gra, nie tylko dla tego że wyszła na Amigę, chociaż przyznaję, że bez wersji amigowej pewnie bym ją przeoczył. Dla tego rozumiem chęć zagrania w ten tytuł w komfortowych warunkach na swoim mocnym sprzęcie OK

Przy okazji, parę dni temu, podłączyłem sobie monitor CRT do Amigi, żeby zobaczyć czy poprawi to jakość grafiki z PSX (emulator pod PPC) i odpaliłem też HereticaII w 640x480, kurcze- już zapomniałem jak dobrą grafikę ma ten tytuł i z tymi kolorami pod CRT wygląda obłędnie - bardzo dobra gra OK

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2023 10:03:16 przez BULI
5
[#28] Re: Heretic 2 dla AmigaOS 4 - zapowiedź

@MUFA-amigaone-pl, post #26

Dobrze grałeś i fajnie ale mnie to mało obchodzi ja grałem wtedy w Heretica II na Amidze, któ

A mnie mało obchodzi, że ciebie to nie obchodzi, że kogoś to nie obchodzi, itd. itd. Mam propozycję - załóż sobie własne forum i wtedy będziesz decydował o tym co ludzie mają pisać a czego nie, heh.. amigowiec fanatyk się znalazł co używa peceta...
5
[#29] Re: Heretic 2 dla AmigaOS 4 - zapowiedź

@Madman, post #28

To ty se załóż forum o starych grach z akademika na peceta i sobie pisz o MDK, Tomb Raider, Medal of Honor itp. itd. Z pewnością nie usłyszysz wówczas tekstów że kogoś to mało obchodzi, bo na forum amigowym gdzie rozmawiamy o grach na Amigę takie teksty będziesz czytał,czy cię to obchodzi czy nie.
6
[#30] [post oznaczony jako OT] wyświetl
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem