Komentowana treść: Podsumowanie roku 2022
[#1] Re: Podsumowanie roku 2022
Dzięki za podsumowanie OK. Co do Amiga Friendship to czuję się wywołany do tablicy . Tak jak pisałem w pierwszym numerze - pismo nie ma z góry określonego cyklu wydawniczego. Nie wiem skąd się wzięła pogłoska o tym, że jest to kwartalnik? Aktualnie pracujemy spokojnie nad numerem trzecim
3
[#2] Re: Podsumowanie roku 2022

@MarX, post #1

Czy jest przewidziana wersja papierowa ?
[#3] Re: Podsumowanie roku 2022

@Amig_OS, post #2

Czy jest przewidziana wersja papierowa ?

Oczywiście, dystrybuowana w takiej formie jak zawsze, czyli na zlotach na których jestem
[#4] Re: Podsumowanie roku 2022

@MarX, post #1



Aktualnie pracujemy spokojnie nad numerem trzecim



Czyli poki co… Kwartalnik!

[#5] Re: Podsumowanie roku 2022

@MarX, post #1

Dzięki za podsumowanie OK. Co do Amiga Friendship to czuję się wywołany do tablicy . Tak jak pisałem w pierwszym numerze - pismo nie ma z góry określonego cyklu wydawniczego


Dzięki za sprostowanie. Sam nie wiem czemu wbilem sobie do głowy że to kwartalnik. Wydaje mi sie że gdzieś przy okazji komentarzy do pierwszego numeru, przeczytałem Twoją wypowiedź że drugi numer będzie do końca lipca i to mi utkwiło w głowie. Nie zmienia to w niczym faktu iż fajnie by było, gdyby był to kwartalnikpomysł
[#6] Re: Podsumowanie roku 2022

@MarX, post #3

Czy mógłbym również zakupić wersję papierową Amiga Friendship #1 i #2? Kolekcjonuję polskie Amigowe pisma od niepamiętnych czasów po czasy współczesne. Mam m.in.:

- Amigowiec
- C&A
- Magazyn Amiga
- Amiga Computer Studio
- eXec
- Polskie Pismo Amigowe
- Amigazyn

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2023 11:40:53 przez Hexmage960
[#7] Re: Podsumowanie roku 2022

@MUFA-amigaone-pl, post #5

Przejrzalem.

Chyba zabraklo informacji o licznych aktualizacjach iBrowse - a to dosc istotne.

Zabraklo tez informacji o PiStorm32.

EDIT* o PiStorm bedzie za rok.

EDIT2: nie ma nic o UniThor (w drodze) i JoyCart (w sprzedazy). Nie ma tez o aktualizacjach software do WARP, m.in. WiFi

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2023 20:08:02 przez _DiskDoctor_
[#8] Re: Podsumowanie roku 2022

@_DiskDoctor_, post #7

Widzę, że czytanie ze zrozumieniem tekstu boli, więc zacytuje z podsumowania:

"Przyznaje się bez bicia ze w minionym roku dosyć mało śledziłem wydarzenia dotyczące Amigi klasycznej, dlatego w tegorocznej edycji podsumowania, niestety ją pominę."
1
[#9] Re: Podsumowanie roku 2022

@AS, post #8

Widze, ze czytanie ze zrozumieniem posta boli, wiec zacytuje:



Przejrzalem

[#10] Re: Podsumowanie roku 2022

@_DiskDoctor_, post #7

Chyba zabraklo informacji o licznych aktualizacjach iBrowse - a to dosc istotne.


Tak, akurat IBrowse istnieje też w wersji PPC, a więc w zasadzie trzymając się założeń podsumowania, mógłbym o tym napisać. No ale... Ty naprawdę uważasz te aktualizacje IBrowse za istotne?

Zabraklo tez informacji o PiStorm32.

EDIT* o PiStorm bedzie za rok.


Może będzie za rok, może za miesiąc, a może za tydzień. Wystarczy że ktoś kto ten sprzęt posiada i regularnie używa, napisze treściwą recenzję czy tu na PPA czy może na amach Amiga Friendship. Ja często zwracam uwagę na niezbyt mądre wypowiedzi "fachowców" na temat możliwości np. X5000, wypisywane przez osoby, które widziały ten sprzęt jedynie na zdjęciach. No więc nie będę tak samo błaznował i pisał o Pistorm, którego również widziałem jedynie na zdjęciach. Na ostatniej imprezie retro byłem chyba ze trzy lata temu. Wtedy Pistorm raczej jeszcze nie istniał, tak więc nie miałem okazji by choć przez chwilę (tak jak np. w przypadku Warpa) usiąść i się tym pobawić. Ktoś może się w tym momencie przyczepić że pisałem o The A500 Mini, której też nie używałem. Jednak ten temat był na tyle nośny iż się w niego znacząco wzgryzłem, czyli przeczytałem recenzje prasowe, obejrzałem też ileś filmow na YT, czy śledziłem stosowne wątki na forach. W przypadku Pistorma, będącego całkowicie poza moim zakresem zainteresowań, takich rzeczy nie robiłem.

nie ma nic o UniThor (w drodze)

Tak tutaj akurat jestem zainteresowany tematem (choćby ze względu na USB) i gdyby moje rozmowy z autorami projektu, dotyczące możliwości potestowania joysticka zakończyły się sukcesem, napisałbym o tym w podsumowaniu na bank. Co więcej napisałbym też osobną recenzję. No ale coż, joysticka w 2022 roku nie było na rynku, prototypu nie miałem okazji używać chocby przez 5 minut, więc i pisać nie było o czym.
1
[#11] Re: Podsumowanie roku 2022

@MUFA-amigaone-pl, post #10

Przyjezdzaj na AmiParty!

Tam zawsze jest UniThor, do testow!
[#12] Re: Podsumowanie roku 2022

@MarX, post #3

Czasopismo Amiga Friendship #1 i #2 właśnie do mnie dotarło. Dzięki, MarX! OK

Super papierowe wydanie, bardzo profesjonalne.
3
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem