Komentowana treść: Maria Renard's Revenge
[#31] Re: Maria Renard's Revenge

@kobajaszi, post #29

Nie. Pogra się wówczas na C64.
1
[#32] Re: Maria Renard's Revenge

@Jacol, post #26

Czy nowe gry muszą być lepsze od tych najlepszych z dawnych czasów?


Tak. Na 8-bitowcach to się udaje. Robi się rzeczy, o których w czasach świetności mało komu się choćby śniło.

Przede wszystkim, brakuje mi wykorzystania potencjału mocnych Amig. Nie zrobiono tego w czasach świetności i nie robi się teraz. Portów z PC nie liczę.
1
[#33] Re: Maria Renard's Revenge

@karolb, post #30

Nie można zastrzec mechanik gry.
1
[#34] Re: Maria Renard's Revenge

@Daclaw, post #32

Tylko czy teraz takie gry w 100% projektuje się na tych 8 bitach jak dawniej. Teraz niby jest łatwiej, więcej narzędzi i na pecetach.
No i generalnie łatwiej, szybciej robi się grafikę na te 8 bitów. Niższa rozdzielczość, mniej kolorów.

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2023 11:18:33 przez amikoksu
1
[#35] Re: Maria Renard's Revenge

@selur, post #24

Po prostu wolisz sterować chłopcem który ma karabin i granatnik, niż dziewczynką która ma falbany i czarodziejskie moce. ;)
1
[#36] Re: Maria Renard's Revenge

@ZbyniuR, post #35

niż dziewczynką która ma falbany i czarodziejskie moce


czarodziejskie moce to bym jakos 'przelknal' ale tego.. ptaka, to juz nie ma szans
[#37] Re: Maria Renard's Revenge

@selur, post #36

wyobraź sobie, że masz przed sobą taką Marię Renard i możesz nią, tak jak ZbyniuR pisał, sterować wedle życzenia. A obok chłopca. Z "karabinem" i "granatami"... No, ja nic nie mówię, bo tu za takie tematy grozi srogi ban, ale co kto lubi.

PS. sowa a ptak to dwa przeciwstawne bieguny.
[#38] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#39] Re: Maria Renard's Revenge

@snajper, post #37

To dlatego Lara Croft tyle forsy przyniosła, bo miliony graczy mogło doświadczać tego że babka robi to czego oni chcą. ;)
1
[#40] Re: Maria Renard's Revenge

@karolb, post #30

Jak można zastrzec prawa autorskie, robiąc grę na niszowy komputer i nie mając zaplecza prawników na etacie?


Formalnie nic nie musisz robić.

Gra (utwór multimedialny) uzyskuje ochronę niezależnie od spełnienia jakichkolwiek formalności, nawet jeśli jest nieukończona.

Ochrona utworów dotyczy jedynie "form wyrażania" (nie algorytmów), tak więc jeśli gra na Android będzie wyglądała jak Twoja, to wtedy mamy naruszenie.
[#41] Re: Maria Renard's Revenge
Calkiem fajnie to wyglada. Cieszy ze pojawia sie cos co nie jest kolejnym portem a oryginalnym projektem (mimo ze inspirowanym mocno innymi grami). Oby wiecej takich produkcji, nawet moge przymknac oko ze to na scorpion enginie.
[#42] Re: Maria Renard's Revenge

@Axi0maT, post #41

No to tak szczerze... ile minut grales w ta gre ? 2,3 4 minuty ?
[#43] Re: Maria Renard's Revenge
Gra wygląda typowo 500tkowo i trochę mało klatek, no ale może to ograniczenia silnika skorpion tu zaważyły. Ale generalnie da się pograć i tragedii nie ma.
1
[#44] Re: Maria Renard's Revenge
rewelacja
1
[#45] Re: Maria Renard's Revenge

@KM_Ender, post #1

Próbuję to na razie odpalić pod Windą z dedykowanej wersji zaprzęgniętej pod FS-UAE i na dwóch pierwszych grafikach się kończy reakcja na cokolwiek....
[#46] Re: Maria Renard's Revenge

@lukjan, post #45

Ja obejrzałem gameplay. Na grę nie mam na razie czasu, ale wygląda interesująco. Ciekawe, że nie chce ruszyć. Może coś z ustawieniami emulatora.
[#47] Re: Maria Renard's Revenge

@KM_Ender, post #46

wczoraj pograłem chwilkę i muszę powiedzieć, że mimo początkowego zniechęcenia biedną z pozoru muzyką (później się bardziej rozkręca) gra zaczęła mi się po tym podobać. ok, racja Ma swój klimat, graficznie kojarzy mi się trochę z Yo! Joe! (i muzycznie też, jak teraz o tym pomyślałem. Przynajmniej w pierwszym levelu - podobny schemat).
podczas tej wczorajszej krótkiej gry odkryłem przez przypadek, że można tam gasić pochodnie. Doszedłem też do kotka, który apgrejduje sowę i Maria strzela kotami. Niestety ilość kotów jest ograniczona.
3
[#48] Re: Maria Renard's Revenge

@selur, post #42

A Ty Selur ile grałeś ? ;)
1
[#49] Re: Maria Renard's Revenge

@twardy, post #48

moja opinia #24
1
[#50] Re: Maria Renard's Revenge

@selur, post #49

to tak tematycznie, bo wczoraj jeden mailman mi przyniósł, prosto z Japonii. ( °( ° ͜ʖ( ° ͜ʖ °)ʖ °) °)



miało iść do galerii, ale z tego, co widzę, najwyraźniej moderacja uznała, że figurka Marii Renard nie ma nic wspólnego z Amigą. ¯\_(ツ)_/¯ Albo może zazdrości japońskiego cuksa?
1
[#51] Re: Maria Renard's Revenge
Retro Gamer przyznał grze ocenę 86%.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem