Komentowana treść: WarpDTPrefs 45.12
[#1] Re: WarpDTPrefs 45.12
kupilem jakis czas temu i jestem zadowolony. przeraza mnie czestotliwosc aktualizacji pakietow, ktorych jest wiele. fajnie jakby mozna bylo aktualizowac to jednym installerem, juz nie mowiac o autoaktualizacji ^_^
2
[#2] Re: WarpDTPrefs 45.12

@juen, post #1

Płaci się 1 raz za ustawienia Prefs i datatype? Czy za każdy pakiet z osobna?? Mam na myśli za Warp PNG -tyle ,za Warp JPEG - tyle itd.
[#3] Re: WarpDTPrefs 45.12

@Baru, post #2

Jeden klucz na wszystko.
2
[#4] Re: WarpDTPrefs 45.12

@juen, post #1

Przecież aktualizacja danego datatypu jest średnio raz na rok (nie licząc jakichś hotfixów). Autor po prostu przygotowuje nową wersję np. PNG i wydaje. Później pracuje nad np. JPEG i wydaje. W efekcie co dwa miesiące coś się pojawia, ale to jest za każdym razem coś innego. (np. ostatnia wersja PNG była w październiku 2022, a program ustawień, który komentujemy 3 lata temu).
1
[#5] Re: WarpDTPrefs 45.12

@juen, post #1

Też zakupiłem ten klucz . Teraz to tylko aktualizacje . Fajna sprawa płaci się tylko raz aktualizacje mam cały czas . Dobrze że ktoś dalej nad tym projektem siedzi i robi robotę.
1
[#6] Re: WarpDTPrefs 45.12

@mailman, post #4

To nic nie zmienia. Wciąż fajnie by było mieć dostęp także do zbiorczego pakietu wszystkiego w najnowszych wersjach :)
2
[#7] Re: WarpDTPrefs 45.12

@juen, post #6

To ja widzę to tak - piszesz program, w którym w ustawieniach dodajesz pola:
- nazwa programu;
- link do archiwum z aminetu/strony autora (można dodać pare już prekonfigurowalnych);
- ptaszek "zachowaj wersję poprzednią" (żeby można było przywrócić jak coś);
- ptaszek "sprawdzaj co X dni/tygodni/miesięcy"
- ptaszek "odpalaj przy starcie stosu TCP"
- opcja "przywróc poprzednią"
- a to wszystko w ładnym 3.2.x OSowym GUI

Ty umiesz programować, ja tylko umiem w UI. Matematykę zostawiam tobie szeroki uśmiech

(PS z chęcią zapłacę dużo monet za takie coś)



Ostatnia aktualizacja: 26.05.2023 10:17:38 przez _arti
1
[#8] Re: WarpDTPrefs 45.12

@juen, post #6

Zaproponuj autorowi, choć obawiam się, że może być ciężko. Datatypy to nie program odpalany z ikonki i nie ma jak wywołać zdarzenia weryfikacji istnienia nowej wersji (nie wyobrażam sobie sprawdzania przy każdym uruchomieniu datatypu w celu wyświetlenia obrazka).

Wersja dla AmigaOS 4 zapewne trafia automatycznie do AutoUpdate (może ktoś potwierdzić?).

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2023 10:44:20 przez mailman
2
[#9] Re: WarpDTPrefs 45.12

@mailman, post #8

Takie podejście jest bez sensu. Lepiej zrobić coś na poziomie systemowym.

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2023 17:04:32 przez _arti
[#10] Re: WarpDTPrefs 45.12

@_arti, post #9

Oczywiście, że bez sensu (zaznaczyłem w nawiasie). Komponent datatypów wymaga czegoś innego. To, co zaproponowałeś by się sprawdziło, ale analogicznie lub bardzo podobnie działa AutoUpdate. AmigaOS 3 chyba się jednak czegoś takiego nie doczekał i należałoby stworzyć własną aplikację.
1
[#11] Re: WarpDTPrefs 45.12

@mailman, post #10

NO WŁAŚNIE. Juen?
[#12] Re: WarpDTPrefs 45.12
A możecie mi napisać, do czego to się może przydać?

Amiga 1200 / WARP 060 / AmigaOS 3.2.
[#13] Re: WarpDTPrefs 45.12

@_DiskDoctor_, post #12

Głównie ustawienia jakości dekodowania obrazków, palety, ditheringu etc.
1
[#14] Re: WarpDTPrefs 45.12

@_DiskDoctor_, post #12

Ja mam wrażenie że dużo szybciej ładują się strony na IB
[#15] Re: WarpDTPrefs 45.12

@_arti, post #13

Mi chodziło o te datatypes ogólnie.
[#16] Re: WarpDTPrefs 45.12

@_DiskDoctor_, post #15

Lata temu zainstalowałem sobie datatypes i np. pod DPaintem wczytywałem nie tylko IFF'y, ale też inne formaty.
Do tego np. MultiView też z nich korzysta.
2
[#17] Re: WarpDTPrefs 45.12

@_DiskDoctor_, post #15

Mechanizm datatypów umożliwia programom wczytywanie/zapisywanie typów plików wszelkich kształtów i rozmiarów (do których tylko ktoś stworzył odpowiednie datatypy). To jedna z funkcji zapewniających "elastyczność" AmigaOS.

Co więcej - jak widać na załączonym obrazku - takie datatypy można optymalizować/aktualizować właściwie w nieskończoność.
4
[#18] Re: WarpDTPrefs 45.12

@recedent, post #17

A WARPDT (bo o to pytam) - po co to komu?
[#19] Re: WarpDTPrefs 45.12

@_DiskDoctor_, post #18

Datatypy to jakby "programy" dekodujące różne formaty. Na przestrzeni amigowych dziejów byli różni autorzy datatypów - jedne były lepsze, inne gorsze. Oliver Roberts rozwija własne pod nazwą WarpDT (WarpPNG, WarpJPG, WarpTIFF) i są rozwijane do dzisiaj. Innych już nich nie dotyka, więc jeżeli pojawi się np. nowy kompresor PNG, to Oliver go zapewne doda do swoich datatypów, a Ci co korzystają np. z akPNG obejdą się smakiem i tak skompresowanego obrazka mogą nie zobaczyć.
2
[#20] Re: WarpDTPrefs 45.12

@_DiskDoctor_, post #18

Tak jak napisał mailman - po to, żeby system AmigaOS (i programy, które potrafią z datatypów skorzystać) nie zostawał w tyle kiedy pojawi się jakaś nowa/egzotyczna odmiana jakiegoś formatu. Może dla tych, którzy kupią nową wersję systemu operacyjnego taki datatype będzie "wbudowany", ale po pierwsze - nie wszyscy chcą aktualizować system, a po drugie - często-gęsto te "dedykowane" datatypy mają lepszą wydajność, co ma duże znaczenie kiedy używa się komputera którego CPU taktujemy w megahercach.
3
[#21] Re: WarpDTPrefs 45.12

@recedent, post #20

Ok czyli to usprawnia iBrowse.

W skali 1-5 na ile?

Od 4 wzwyż kupuję.
[#22] Re: WarpDTPrefs 45.12

@_DiskDoctor_, post #21

Pani się pyta na matematyce:
- ile to jest 2cm + 3cm?
Jasiu odpowiada:
- 5!
Pani:
- Ale czego 5? Jabłek? Gruszek?
2
[#23] Re: WarpDTPrefs 45.12

@karolb, post #22

Nie widzę związku.
[#24] Re: WarpDTPrefs 45.12

@_DiskDoctor_, post #23

Ja również nie widzę, pomiędzy szybszym wczytywaniem plików gfx, a wymyślaniem skali 1-5.
3
[#25] Re: WarpDTPrefs 45.12

@karolb, post #24

szybszym wczytywaniem


Miało być "wyświetlaniem" a nie "wczytywaniem" hide2
1
[#26] Re: WarpDTPrefs 45.12

@_DiskDoctor_, post #21

1 jest dalej lepsze niż 0.
2
[#27] Re: WarpDTPrefs 45.12

@karolb, post #24

Może być skala binarna jak komuś przeszkadza.
[#28] Re: WarpDTPrefs 45.12

@_arti, post #26

0 znaczy że nie działa wcale.
1
[#29] Re: WarpDTPrefs 45.12

@_DiskDoctor_, post #28

0 - że nie ma żadnego usprawnienia/przyspieszenia w stosunku do pluginów z IBrowse.
[#30] Re: WarpDTPrefs 45.12

@juen, post #6

Jest coś takiego ----- http://aminet.net/search?query=Dtype+guid
Ale, to teraz jest półśrodek ponieważ pakiet przestał być aktualizowany w 1999r
Ale jak ktoś często i gęsto robi nową instalkę OS to zawsze jakoś ułatwi pracę.ok, racja
2
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem