Komentowana treść: GoShell 4.0
[#1] Re: GoShell 4.0
Dzięki za newsa OK

Polskie locale dla GoShell są na Aminecie:
http://aminet.net/package/util/shell/GoShell_pl
3
[#2] Re: GoShell 4.0

@vojo, post #1

Super ! jesteś wielki , że robisz super programy na Amigi !
[#3] Re: GoShell 4.0

@Dorian3d, post #2

Co prawda ja tam zawsze używam CLI "bez udziwnień", czyli normalnie w okienku WB (King-CON) ale program sobie zassam szeroki uśmiech
[#4] Re: GoShell 4.0

@pisklak, post #3

Jak ktoś dużo używa Shella, to polecam spróbować tego:
1) skonfigurować sobie GoShell wg uznania (ekran, kolory i inne detale)
2) zaznaczyć w konfiguracji checkbox "Uruchomi GoShell za innymi otwartymi ekranami"
3) wrzucić program GoShell do katalogu WBStartup

Po restarcie Amigi niby nic się nie zmieniło, ale wystarczy nacisnąć Amiga+m i od razu wskakuje gotowy Shell na całym ekranie. Uwaga - łatwo się przyzwyczaić i potem bez GoShell trudno żyć :)

Małą wadą powyższego jest konsumpcja paru kilobajtow RAM na start, no ale to cena wygody :)

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2023 15:08:46 przez vojo
5
[#5] Re: GoShell 4.0

@vojo, post #4

Ja uzywam Shella (a czasami nawet dwóch) dość często. Ale do wklepanie evo mójgniotek.e zwykłe okienko mi w zupełności wystarczy
Ale dla programu dam szansę, kto wie może polubię CLI na pełnym ekranie.
[#6] Re: GoShell 4.0

@vojo, post #1

Dałoby się dodać więcej kolorów do opcji wyświetlania?
Fajnie by było mieć n.p. tryb 8-kolorowy żeby poprawnie wyświetlać z-shella
[#7] Re: GoShell 4.0

@Jonson26, post #6

W trybie 'Custom' możesz ustawić ekran z więcej niż 4 kolorami.
[#8] Re: GoShell 4.0

@vojo, post #7

Tak, ale sprecyzować da się tylko pierwsze 4, a ja chciałbym sobie zrobić układ z różnymi odcieniami bursztynowego.
[#9] Re: GoShell 4.0

@Jonson26, post #8

Może dałoby się dodać po prostu obsługę definiowania własnej palety ekranu z oddzielnego pliku (np userpalette.pal) gdzie kolory to np. składowe RGB w ASCII oddzielone spacją?

BTW: program zainstalowany, i muszę powiedzieć że całkiem fajnie się używa CLI w ten sposób OK

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2023 09:06:34 przez pisklak
[#10] Re: GoShell 4.0

@pisklak, post #9

A tak sobie w ramach dlubania/nauki AOSa napisałem prostego hacka pozwalajacego na zdefiniowanie sobie wszystkich kolorów ekranu GoShell-a (max 16 jak na razie) w oddzielnym pliku tekstowym. Jakby ktoś chciał to pytać na Discordzie.
1
[#11] Re: GoShell 4.0

@pisklak, post #10

No to wrzuciłem mojego gniotka na Aminet.
Domyślnie zmienia tylko 4 pierwsze kolory, ale wystarczy skasować pustą linię w pliku goshell.userpal żeby zmieniać więcej, o ile ekran na to pozwala.
@vojo Dobrze by było gdyby można było otwierać 256 kolorowy ekran GoShella. W trybach RTG otworzenie 1 czy 256 kolorowego ekranu zajmuje dokładnie tyle samo pamięci.
[#12] Re: GoShell 4.0

@pisklak, post #11

ooo, a to ciekawe, brawo za programik, cieszę się ze GoShell inspiruje :)
Szczerze mówiąc nie sądziłem ze ktoś używa GoShella (poza mną i Quadem), bo feedback jest w zasadzie zerowy, ale skoro ludzie piszą hacki to może nie jest aż tak źle ;) Dodam te 256 kolorów, tylko faktycznie musze wymyślić jakiś sposób na edycję takiej ilości kolorów, zważywszy że ekran WB gdzie działaja prefsy GoShell może być otwarty tylko w 4 kolorach.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem