Komentowana treść: Aros One x86 v2.1
[#1] Re: Aros One x86 v2.1
czy Intel ® 82566DC 10/100/1000 Mbps Fast Ethernet LAN PHY pod tym pójdzie? 🤔 I w jaki sposób właściwie w tym arosie uruchamia się internety? Wystarczy ifconfig ... up? Ustawienia z okienka "network" wydają się nijak nie odzwierciedlać tych z ifconfig.
[#2] Re: Aros One x86 v2.1
pobawiłem się przez chwilę prefsami zmieniając Theme i teraz po restarcie mam "Can't find THEMES:AROSDefault" w okienku shellowym, a później jak próbuję otworzyć okienko z ustawieniami sieci, jest "Please insert volume THEME in any drive" i d.pa blada. buuu! (Boot z USB live). A z powrotem Theme'a nie zmienię, bo przy Prefs->ThemePrefs jest to samo. Zapewne da się wprowadzić zmiany drogą okrężną, edytując coś tam gdzieś tam, tylko jakim cudem w zaistniałej sytuacji to coś zostało opublikowane jako "nowa wersja"?
prawie 20 lat od chwili mojego pierwszego odpalenia arosa z CD i nadal są w ciemnej dupie. Rozczarowałem się srogo.
2
[#3] Re: Aros One x86 v2.1
Brakuje wersji na ARM ; /
[#4] Re: Aros One x86 v2.1

@snajper, post #2

No ja kiedyś próbowałem na 5viu laptopach.

Od tej pory ignoruję projekt.
[#5] Re: Aros One x86 v2.1

@_DiskDoctor_, post #4

Dużo piszesz jak na ignorowanie projektu.

Ja uważam, że ta wersja jest najlepsza, bo działała na konkretnym sprzęcie. Chętnie wsparłbym bounty na zrobienie tej wersji na nowszy, większy model jakiegoś laptopa Della, bo dużo ich dzięki leasingom. Oparte wyłącznie na Intelu i jego integrze. Do przeglądarki, gier retro integra na w miarę nowych (myślę, 8 genreracja i wyżej byłaby ok.) prockach Intela mogłaby być. Wystarczą zwykłe Pentium. A może tzw. Chromebooki na Intelu?
[#6] Re: Aros One x86 v2.1

@snajper, post #2

Cześć snajper, jestem autorem AROS One, chciałem zgłosić, że napotkany błąd "Nie można znaleźć THEMES:AROSDefault" był prawdopodobnie spowodowany dezaktywacją motywów.

Możesz go rozwiązać, jeśli przejdziesz do SYS:Prefs, uruchomisz aplikację "Appearance" i ponownie aktywujesz motywy.

W tym celu należy zaznaczyć opcję "Enable theming".

Jeśli potrzebujesz więcej informacji, możesz mnie znaleźć na Aros-exec:

https://ae.amigalife.org/
4
[#7] Re: Aros One x86 v2.1

@AMIGASYSTEM, post #6

dzięki. OK Naprawię przy najbliższej okazji. :)
[#8] Re: Aros One x86 v2.1

@AMIGASYSTEM, post #6

Cześć Amigasystem. Czy będzie dystrybucja AROSA dla TheA500 mini, a w przyszłości maxi? 🙂
[#9] Re: Aros One x86 v2.1

@Commodore128D, post #8

Nie mam TheA500 mini, ale jeśli ma odpowiednią moc i pozwala na korzystanie z AROS ROM, mój AROS One 68k może działać.

W tej chwili mój AROS One 68k nie jest rozpowszechniany, czekam na większą kompatybilność z OS3, AROS One x86 to natywny AROS 68k bez dodawania bibliotek OS3 i plików systemowych), ma to na celu uniknięcie problemów z prawami autorskimi.

To jest mój AROS One 68k:

https://www.youtube.com/watch?v=y2Sh5jWZOYA
[#10] Re: Aros One x86 v2.1

@AMIGASYSTEM, post #9

Dzięki za odpowiedź. Wnętrze The A500 mini to zmodyfikowane RaspberryPi 3. Wybudowany soft ma backdoor pozwalający uruchamiać natywne aplikacje dla procesora ARM (patrz np. Pandory Mod).
Jest oczekiwanie społeczności The A500 na natywny AROS dla tego komputerka. Zwłaszcza, że czekamy na pełnowymiarową wersję z działającą klawiaturą ( najpewniej początek przyszłego roku).
[#11] Re: Aros One x86 v2.1

@Commodore128D, post #10

Jeszcze raz podkreślę - mówię o AROS dla ARM nie dla 68xx
[#12] Re: Aros One x86 v2.1

@Commodore128D, post #11

Wiem, że pracują nad wersją ARM, kiedy stanie się dostępna, zobaczę, jak stworzyć również wersję AROS One!
1
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem