Komentowana treść: AmiKit dla PiStorm
[#1] Re: AmiKit dla PiStorm
PiStorm to profanacja czy nie ?
2
[#2] Re: AmiKit dla PiStorm
Oj. Zwolennicy A500 i 1 mb będą niezadowoleni.
1
[#3] Re: AmiKit dla PiStorm

@Sventevith, post #1

Nie. To super karta turbo. Używanie Amigi tylko do gier, to profanacja.

3...2...1... Fight!
2
[#4] Re: AmiKit dla PiStorm

@karolb, post #3

Super karta ....
[#5] Re: AmiKit dla PiStorm

@Sventevith, post #1

PiStorm to profanacja czy nie ?


Nie. To alternatywa.
Alternatywa dla drogich kart turbo i alternatywa dla tych, którzy chcą wyjść poza wąskie gardło 68060, a zarazem nie chcą z Amigi robić zasilacza do kart typu Vampire.
3
[#6] Re: AmiKit dla PiStorm

@Sventevith, post #4

Mocowana na slocie CPU, czyż nie?
[#7] Re: AmiKit dla PiStorm

@Sventevith, post #1

Nie. AmiKit to profanacja. Po kiego to coś wymaga podłączenia Amigi do Internetu?
[#8] Re: AmiKit dla PiStorm

@Cedrat, post #7

Glownie do weryfikacji, czy uzytkownik ma legalna kopie programu.
Mniej istotna funkcja ktora takze wymaga internetu to modul do aktualizacji Amikit.
2
[#9] Re: AmiKit dla PiStorm

@karolb, post #3

Moim zdaniem napisales bardzo prowokacyjny i zbedny post.
Jezeli uwazasz inaczej to podaj przyklady do czego oplaca sie uzywac Amigi poza grami w 2023 roku? :)
1
[#10] Re: AmiKit dla PiStorm

@powerzx, post #8

> Glownie do weryfikacji, czy uzytkownik ma legalna kopie programu

Ułatwię autorowi tę weryfikację: nie mam, i przy takim jego podejściu nie zamierzam mieć - ani legalnej, ani nielegalnej.

Co to za zwyczaje, żeby wymagać od użytkownika rozbudowy komputera o coś, czego ten nie potrzebuje? W dobie walki z elektrośmieciami to nie powinno być legalne.
[#11] Re: AmiKit dla PiStorm

@powerzx, post #9

do czego oplaca sie uzywac Amigi poza grami w 2023 roku?


Jeśli chodzi o kryterium "opłacalności" to myślę, że do gier też się nie opłaca...
2
[#12] Re: AmiKit dla PiStorm

@Sventevith, post #1

Gdybym miał "luźną" Amigę 1200, to na bank robiłby tam rozpierduche tandem PiStom32 z Raspberry Pi 3/4.

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2023 14:59:41 przez waldiamiga
1
[#13] Re: AmiKit dla PiStorm

@waldiamiga, post #12

Mój msInternetStatus powinien tam być i pokazywać.. status internetu na belce xD
1
[#14] Re: AmiKit dla PiStorm

@waldiamiga, post #12

Pistorm działa doskonale na A500 czego doswiadczam codziennie OK
3
[#15] Re: AmiKit dla PiStorm
No niby fajnie, ale gdzie jest pakiet z os 3.2 i tymi internetami? Jakby był to bym kupił, a tak to szkoda mi czasu.
[#16] Re: AmiKit dla PiStorm

@Cedrat, post #10

Myślę, że PiStorm może skorzystać z karty sieciowej w Pi. Dodatkowy złom raczej niepotrzebny.
Amiga i internet to zupełnie naturalna sprawa.
3
[#17] Re: AmiKit dla PiStorm

@MisOr, post #16

Myślę, że PiStorm może skorzystać z karty sieciowej w Pi. Dodatkowy złom raczej niepotrzebny.

Narazie nie.
Potrzebny jest dodatkowy złom.
Pakiet działa na Pistorm i EMU68 a ten narazie nie ma sterowników do LAN i Wifi.
1
[#18] Re: AmiKit dla PiStorm

@MisOr, post #16

Nawet, gdyby nie był potrzebny - nie mam najmniejszej ochoty podpinać do Internetu absolutnie wszystkiego.

[edit] No i niespecjalnie mam ochotę na ładowanie kasy w coś, co mi przestanie działać (albo czego już więcej nie zainstaluję), jak autora przejedzie ciężarówka.

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2023 19:11:44 przez Cedrat
[#19] Re: AmiKit dla PiStorm

@Cedrat, post #18

[edit] No i niespecjalnie mam ochotę na ładowanie kasy w coś, co mi przestanie działać (albo czego już więcej nie zainstaluję), jak autora przejedzie ciężarówka.

Żyj chwilą.
Każdego może przejechać ciężarówka więc ładuj kasę bo możesz nie mieć możliwości przetestowania wszystkiego.
Potem będziesz żałował szeroki uśmiechszeroki uśmiech
4
[#20] Re: AmiKit dla PiStorm

@recedent, post #11

Jeśli chodzi o kryterium "opłacalności" to myślę, że do gier też się nie opłaca...

Dobra odpowiedź. W czasach gdy na domowym sprzęcie możemy emulować dosłownie każdą (mniej liub bardziej) retro-maszynę to granie koniecznie w amigowe wersje gier jest bez sensu i nie jest "opłacalne". Po co katować się amigowym Mortal Kombat 1 czy 2 skoro na jakimś np. Raspberry Pi 3 bez problemu można odpalić sto razy lepszą salonową wersję, bez ułomnego sterowania jednym fire.

Generalnie nigdy nie rozumiałem graczy, którzy trzymają się jednej platformy. Jeżeli ktoś jest fanem gier to podąża za grami. Platforma to tylko narzędzie od uruchamiania tego co go interesuje. Nigdy się nie dziwiłem komuś kto w połowie lat 90 przeskakiwał z grania na Amidze na granie na innej platformie. To było zupełnie zrozumiałe. Paradoksalnie przy Amidze po 2000 roku zostawały osoby, których granie za bardzo nie interesowało. To taki chichot losu. szeroki uśmiech
1
[#21] Re: AmiKit dla PiStorm

@MDW, post #20

Generalnie nigdy nie rozumiałem graczy, którzy trzymają się jednej platformy. Jeżeli ktoś jest fanem gier to podąża za grami. Platforma to tylko narzędzie od uruchamiania tego co go interesuje.

Fani platformy, a fani danej gry czy fani gier video to są zupełnie inni fani choć podobni.
[#22] Re: AmiKit dla PiStorm

@MDW, post #20

bez ułomnego sterowania jednym fire


Dzisiaj emulowana Amiga , czy Amiga w FPGA ma możliwość tą ułomność obejść. Tylko aby gry to wykorzystywały. Wszystko zależy od programistów.

Generalnie nigdy nie rozumiałem graczy, którzy trzymają się jednej platformy


To ciekawe ale jeśli ta jedna platforma daje tobie tą satysfakcję ... .???

Paradoksalnie przy Amidze po 2000 roku zostawały osoby, których granie za bardzo nie interesowało


No ale wracamy do tych gier po 30 latach i odkrywamy ich walory na nowoszeroki uśmiech
[#23] Re: AmiKit dla PiStorm

@djpiotrs, post #22

To ciekawe ale jeśli ta jedna platforma daje tobie tą satysfakcję ... .???

Mi daje radochę, bo na niej nie gram. Mnie kręci jej unikalność, specyficzne rozwiązania. Tego żadna inna platforma mi nie da. A "Mortal Kombat" dostanę na innych platformach. I to lepsze.
Ale też nie chcę się kłócić, bo rzeczywiście istnieje coś takiego dziwnego co sprawia, że chce się coś robić na jakiejś platformie, a na innej nie (nawet jeżeli na tej innej robi się lepiej). Od dziesięcioleci nie potrafię tego dziwnego zjawiska nawet nazwać... Zazdroszczę ludziom, którzy potrafią się od tego przywiązania uwolnić. Ja już nawet nie próbuje, bo wiem, że to się nie uda.
1
[#24] Re: AmiKit dla PiStorm

@Norbert, post #19

Życia mi nie starczy nawet na porządne przetestowanie wszystkiego, co już mam :)
[#25] Re: AmiKit dla PiStorm

@Sventevith, post #1

nie
[#26] Re: AmiKit dla PiStorm
Czekam na wersję pod 060.
[#27] Re: AmiKit dla PiStorm

@_DiskDoctor_, post #26

Przecież to zadziała nawet z 030/FPU i RTG... tylko będzie wolno.
[#28] Re: AmiKit dla PiStorm

@powerzx, post #9

Moim zdaniem napisales bardzo prowokacyjny i zbedny post.


Napisałem go tylko i wyłącznie dlatego, żeby pokazać autorowi postu na który odpowiadałem, że jego jest prowokacyjny :)

Bo każdy sobie podłącza do Amigi co chce, a używanie słowa "profanacja" w przypadku Amigi, jest bliższe fanatyzmowi niż hobby.

Także ten - "każdy używa Amigi jak chce", i w taki właśnie sposób mogłem odpowiedzieć, moja wina. :D

----edit

@MDW:

bez problemu można odpalić sto razy lepszą salonową wersję, bez ułomnego sterowania jednym fire.


A to to, właśnie, ale odwrotnie - grałem w SFII i MK na Amidze, nigdy na automatach, i "za pierona" nie potrafię grać pod np. emulatorem SNES, gdzie jest więcej przycisków FIRE niż jeden :)

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2023 09:01:27 przez karolb
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem